Autor Wątek: Opinie o dodatku  (Przeczytany 168379 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Paweł I

  • Gość
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #200 dnia: 04 Grudzień 2008, 21:07:10 »
Jak już było wspomniane na forum że ZB to tylko dodatek.I dobrze że jest to dodatek bo nie musicie w niego grać żeby wiedzieć co będzie w Arcania: A Gothic Tale.

Offline Amix

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #201 dnia: 04 Grudzień 2008, 21:11:46 »
ÂŚwietny filmik. Najlepszy tekst na końcu:
"Niektóre rzeczy nigdy się nie zmieniają"

Forum Tawerny Gothic

Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #201 dnia: 04 Grudzień 2008, 21:11:46 »

Offline Alfeim

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 474
  • Reputacja: 0
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #202 dnia: 04 Grudzień 2008, 21:17:50 »
Jak już było wspomniane na forum że ZB to tylko dodatek.I dobrze że jest to dodatek bo nie musicie w niego grać żeby wiedzieć co będzie w Arcania: A Gothic Tale.
Przechodząc FG dowiadujemy się że nasz bohater zostanie królem i nic więcej co do Arcanii dodatek nie wnosi. W dodatku, to że Rhobar III będzie na tronie wiadomo od ~2 miesięcy? Więc o co chodzi?

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #203 dnia: 04 Grudzień 2008, 21:47:43 »
7 grudnia o godzinie 23 :30 w Hyperze będzie program poświęcony gothic 3 zmierzch bogów.

Offline LinkLess

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #204 dnia: 04 Grudzień 2008, 22:27:48 »
Jeśli pozwolicie wypowiem się na temat patch v1.06. Po tym jak zrezygnowałem z gry na grze bez patcha odczekałem te 20 minut aż zassie mi patcha. Po odpaleniu daje się sensownie grać (podkreślam, że domyślnie gra ustawiła wszystko na full*). Jak w poprzednim poście pisałem, że co parę kroków zwis 20 sek. tak teraz jest płynność (podejrzewam 30 fps'ów), a zatrzymania pojawiają się tylko na 2 sekundy podczas doczytywania terenu, choć uważam, że i to powinni zredukować do ułamka sekundy. Gdyby ten problem był jedyną bolączką gry można by nie czekać na kolejnego patcha i grać spokojnie. Jednak tak nie jest. Największe błędy to takie, że z większości mobów nie można nić wziąć. Po prostu gra nie odczytuje ich po zabiciu jako elementu interaktywnego. U mnie ten przykład to ścierwojady i wilki w jaskini, w drodze do Geldern z Silden (tym mostem co go odbudowano) jest tam też stado bizonów, ale z nich da się zabrać mięso po zabiciu. Zaraz przy tym moście jest też roślinka, której Bezimienny nie może podnieść. Przy kliknięciu każdorazowo schyla się ku niej i na tym koniec. Wracając do mobów to mają tendencję do "wtapiania się w otoczenie" (tajni agenci O_o czy co?). W w/w jaskini wilk do oporu próbował wchodzić po pionowej ścianie co... UDAÂŁO MU SIÊ (WTF?)! ! ! Irytujące było też to, że goniące mnie bizony, które zeskoczyły ze skarpy za mną wtopiły się w ziemię... hmmm tam na pewno było bagno, ale takie, że Bezimienny był za lekki, aby go wessało :P. Jeśli chodzi o walkę to jest lekka poprawa. Teraz kiedy wilk gryzie bohatera możemy to przerwać ucieczką. Nie ma tak jak w podstawce, ze czekaliśmy na śmierć lub przerwanie ataku przez wilka. Za to plus. Jednak znowu my możemy atakować bez przerwy, a jedyne ograniczenie to nasza wytrzymałość. Jeśli chodzi o grafikę to naprawdę jest lepsza od tej z podstawki. Anty aliasing sprawił, że nie jest ona już tak poszarpana jak podstawkowa. Każdy obiekt, npc, mob, budynek etc. są jednolite. W weekend postaram się trochę pograć oraz wycignąć więcej wda na wierzch. Oczywiście czekam też na następne patche.

Zdjęcie przedstawiające polskie, pudełkowe wydanie gry:
http://img218.imageshack.us/img218/3614/g3fg003ws8.jpg

*Mój config to:
C2D E4500 (2.2GHz), GF 8800GT 512mb, 2x 1GB DDR2.
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień 2008, 05:42:52 wysłana przez MadDog »

Offline Puotek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #205 dnia: 04 Grudzień 2008, 22:53:21 »
Jeśli chodzi o walkę to jest lekka poprawa. Teraz kiedy wilk gryzie bohatera możemy to przerwać ucieczką. Nie ma tak jak w podstawce, ze czekaliśmy na śmierć lub przerwanie ataku przez wilka.
No nie wiem, faktycznie w walce z wilkami nie miałem problemów, ale np. podczas walki z krwiopijcą zostałem "zakuty" na śmierć, nie mogłem uciec od jego ataków... było to w wersji angielskiej na patchu 1.06, sądzę, że polski i angielski patch się nie różnią...

Offline Azprime

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #206 dnia: 05 Grudzień 2008, 11:35:26 »
Walka wręcz zbytnio się nie zmieniła, za to można zobaczyć zmiany w walce na dystans.
Szczególnie polecam szkolenie w zakresie ÂŁuku.
Puotek, również mi się to przytrafiło...

Offline mleczek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #207 dnia: 05 Grudzień 2008, 14:39:48 »
A ja dziękuję za tą recenzję, opis czy przestrogę jak kto woli. Szykowałem się jak i większość fanów Gothica na ciekawą grę czy dodatek (ten chyba byłby lepszy), a tu d.. jeszcze za takie pieniądze no śmiech mnie ogarnia. Dobrze że  nie pobiegłem i nie kupiłem bo bym się chyba załamał. Zresztą i tak na moim sprzęcie pewnie nie pójdzie skoro ma takie wymagania. Wolę kupić rozszerzona edycję Wiedźmina ;) a na Zmierzch Bogów poczekam aż stanieje i to dużo.

Offline Alfeim

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 474
  • Reputacja: 0
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #208 dnia: 05 Grudzień 2008, 15:37:24 »

Offline Amix

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #209 dnia: 05 Grudzień 2008, 17:17:35 »
Już to widzę, za pół roku dodatek wyjdzie w "Brązowej Edycji". Będzie rozdawany za 3 złote z chupa chupsem.

Tej grze patche nie pomogą, nie liczcie na nic.
I małe pytanie do fanów, którzy ją kupili:
Dodatek jest trudniejszy niż podstawka?

Offline Alfeim

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 474
  • Reputacja: 0
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #210 dnia: 05 Grudzień 2008, 17:51:25 »
Dodatek jest trudniejszy niż podstawka?
Czy trudniejszy? Walka jest o wiele bardziej wymagająca, ale samo jej przejście zajmuje 10-14 godzin.

Offline mpx

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #211 dnia: 05 Grudzień 2008, 18:04:52 »

Offline Eryk302

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #212 dnia: 05 Grudzień 2008, 18:32:25 »
Niektórzy pytajac czy im pojdzie Zb na komputerze 2gb ram, karcie 512 ram i procesorze core duo 2.3 jest smieszne. Mi gra poza miastem chodzi bez zacini, zacina sie tylko co 5 minut na 20 sekund by wczytac teren ale to juz normalne w gothicu 3 i ZB. A moj komputer to: 512 Ram, karta radek 8500, i procesor podkrecony z 1.0 na 1.3. Wiec uwazam ze ZB ma lepsza optymalizacje niz G3. Gram oczywiscie na minimalnych detalach.

Offline Berdemer

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #213 dnia: 05 Grudzień 2008, 19:59:59 »
Niektórzy pytajac czy im pojdzie Zb na komputerze 2gb ram, karcie 512 ram i procesorze core duo 2.3 jest smieszne. Mi gra poza miastem chodzi bez zacini, zacina sie tylko co 5 minut na 20 sekund by wczytac teren ale to juz normalne w gothicu 3 i ZB. A moj komputer to: 512 Ram, karta radek 8500, i procesor podkrecony z 1.0 na 1.3. Wiec uwazam ze ZB ma lepsza optymalizacje niz G3. Gram oczywiscie na minimalnych detalach.

Tak, już uwierzę. Na tym co podałeś, to Noc Kruka będzie się rwać. Nawet na gry-online piszą:
Cytuj
Daję słowo, że nadal się uśmiechałem, choć już nieco sztucznie. Dalej niestety było już tylko gorzej. Sprawdziłem grę na trzech konfiguracjach, bo sprawdzanie jej stabilności to sumie jedyne, co można było zrobić. Na żadnej z nich Zmierzch Bogów nie działał dobrze, ani nawet nie działał znośnie.
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień 2008, 20:04:18 wysłana przez Berdemer »

Offline NarodowyNR

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • NaRa!
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #214 dnia: 05 Grudzień 2008, 21:04:11 »
Witam. Nie ubliżając nikomu za gusta wg mnie fabuła (co pewnie zostanie kontynuowane w G4) jest beznadziejna.
Jak mogą orkowie i ludzie koegzystować ze sobą skoro orkowie uważali sie za "Rase Panów" i traktowali ludzi jak niewolników. poza tym idąc tokiem gry G3 wszyscy buntownicy jak i druidzi powinni byc wrogo nastawieni do bohatera za np. "zniszczenie montery,okary itd"( bo tak toczy sie fabuła gdzie idzie sie tokiem "orkowym i xardasowym")

Następną kwestią jest ogólnie pojęta akcja gry... Gorn królem montery ,który jednoczy ludzi do walki z Thorusem (który w NK nie był zly z charakteru i nie lubił orków),który uważa sie za honorowego członka rasy orków(xD) i chce powrotu akcji z przed 2 lat od aktualnej w ZB fabuły.

A bezi ,którego nie wiem czemu autorzy gry chcą zrobić "peace and lovcem" ,który kocha orków i ludzi i chce pojednania między nimi[miał je w G1 i G2 łomocząc im kości ;D]
I te ambicje jego o zostanie królem "Zjednoczonej Myrtany gdzie godnie będą żyli orkowie i ludzie"
A najleprze jest to że paladyni by usiedli przy ognisku z orkiem xDDD 

KOMPLETNE DNO! To tak jakby nakreślili fabułe że bezi chce pokój między ludźmi a ścierwojadami.

I jak ma tak byc robiony G4 to tej tak samo nie kupie najleprze fabuły miały wg mnie G1 na 1szym miejscu 1 i  G2.

Ave!
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień 2008, 21:06:23 wysłana przez NarodowyNR »

Offline Amix

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #215 dnia: 05 Grudzień 2008, 21:37:56 »
Gorn królem Montery? Od kiedy?

Offline Ainur

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 981
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #216 dnia: 05 Grudzień 2008, 21:48:24 »
Gorn królem Montery? Od kiedy?

On chciał powiedzieć raczej że Gorn jest władcą Gothy.

Offline NarodowyNR

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • NaRa!
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #217 dnia: 05 Grudzień 2008, 23:44:04 »
Dokładnie. Powinna byc fabuła wyposrodkowana w 3 opcje zakonczenia G3 a nie tylko fabuła 1 drogi...

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #218 dnia: 05 Grudzień 2008, 23:59:44 »
I jak ty to sobie wyobrażasz? Dodatek to po prosu taki to niby wstęp do g4, na którym JoWooD zarobi. Ni to gra, ni nic innego...

Offline Piero

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #219 dnia: 06 Grudzień 2008, 10:16:34 »
Co sadzicie o poziomie trudnosci gry ? Wedlug mnie jest strsznie latwa. Wystarczy przejsc sie do okola Silden zeby wyciagnac spokojnie okolo 3 tysiecy sztuk zlota + czary i jakies smieci. Ale to jeszcze nic, najbardziej co mnie zdziwilo to uwaga, juz na samym poczatku mozna znalzec artefakt ktorego tyle szukalismy a na koniec niszczyliscmy ( albo nie ) w 3 czesci, mianowicie Korone Adanosa. Jesli kogos interesuje gdzie to niech napisze PW, chociaz wydaje mi sie ze kazdy wie ;p wystarczy troche poszukac

Forum Tawerny Gothic

Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #219 dnia: 06 Grudzień 2008, 10:16:34 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top