Autor Wątek: Opinie o dodatku  (Przeczytany 168398 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Respev

  • Gość
Opinie o dodatku
« dnia: 20 Listopad 2008, 17:37:28 »
Klik, klik, klik... W moich skromnych łapkach dzierżę najnowszy dodatek do gry Gothic 3. Jak zapewne wiecie, premiera tegoż cuda (o ile można to tak nazwać, zaraz do tego wrócę) w Polsce odbędzie się 4 grudnia. Tak, tak, nie mylicie się, będziecie mogli w końcu zainwestować cały dobytek rodziny, tj. 80 złotych polskich na grę, przed którą spędzicie zaledwie 20 godzin. Przejdźmy do sedna sprawy. Dodatek ten stworzony został tak naprawdę dla was. To dla was twórcy przygotowali niespodziankę. Pytacie: "Cóż to za niespodzianka?", a ja odpowiadam - jeśli lubicie świąteczne zakupy, ta gra jest dla was. Dzięki niej spędzicie święta w sklepie komputerowym, by upgrade'ować swój komputer.

OBYWATELU! Jeśli Gothic 3 działał Ci w miarę płynnie, bez gwałtownych zwolnień na najwyższych detalach graficznych, dodatkiem "Zmierzch bogów" będziesz mógł się delektować zaledwie na średnio-niskich detalach!

Tak, dobrze słyszycie. Tytuł "Zmierzch bogów" ma sens - czarne chmury zbierają się nad waszymi komputerami, a tytułowi bogowie to zapewne jednostki komputerowe, które w 2006 roku dały sobie radę z Gothic 3.

Grafika
Tutaj nic nie uległo zmianie. Wszystko to, co widzieliście w Gothic 3, zobaczycie w dodatku i vice versa (te same tekstury, modele i tak dalej). Oczywiście framerate na GeForce 8800GT utrzymuje się na najwyższych detalach graficznych na poziomie zaledwie 10-25fps, ale kogo to obchodzi, prawda? Twórcy dodatku nawet nie pomyśleli o monitorach/telewizorach panoramicznych. Wszelkie filmy są dostępne tylko w formacie 4:3. Menu główne oczywiście nieznacznie zmienione:





Dźwięk
Muzyka pozostawiona bez zmian, każda ścieżka dźwiękowa została żywcem zgarnięta szwabskimi szponami z poprzedniej produkcji.

Gameplay
Rozgrywkę zaczynamy w Silden. Po rozmowie z Anogiem, ruszamy w nieznane ;) Reszta? Hmm, bez zmian poza kobietami wojowniczkami i nowymi fryzurami orków.


Grę na szczęście nie zaczynamy od zera, ale od 10 poziomu postaci:


Teren naszych działań. Niewielki, może to i dobrze?


Na zakończenie tej krótkiej recenzji chcę tylko wspomnieć, że większe wrażenie zrobiła na mnie reklama firmy JoWooD przy uruchomieniu gry, niż intro "Zmierzchu bogów", które notabene wykonane jest jak slajd obrazków. Panowie i Panie - nie kupuję tego. Poczekam, aż zaczną rozdawać za darmo w Gazecie Wyborczej. Czym to się różni od podstawowej wersji gry? Tylko fabułą. Technicznie jest to to samo co Gothic 3, a pod względem optymalizacji jest jeszcze gorzej. ÂŻadnych usprawnień na pierwszy rzut oka typu ulepszony system walki. Warto dodać, iż możemy zobaczyć jak tam inne postacie w grze stoją z wytrzymałością.
« Ostatnia zmiana: 16 Grudzień 2008, 11:23:00 wysłana przez Respev »

Offline Alfeim

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 474
  • Reputacja: 0
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Listopad 2008, 18:06:29 »
Obiecali nam nowy, lepszy system walki! Otrzymaliśmy odgrzewany kotlet. Zmienił się w jednej rzeczy - po utraceniu całej staminy nie możemy dalej uderzać. To śmieszne, że nadal zabija mnie para wilków, ale przynajmniej dalej mogę bić jednego wilka i reszta mnie nie zaatakuje! Stamina NPC - też śmieszne, mają jej tyle że zdążą cię spokojnie zabić zanim zareagujesz. Intro jest okropne, gorszy pokaz slajdów od tego z zakończenia G3. Nowe przedmioty, których jest tak mało, że można je wyliczyć na rękach. Nasi przyjaciele doznali metamorfozy, mają inne ułożenie twarzy niż w podstawie (Lee, Gorn, Thorus, Diego, chyba tylko Lester pozostał taki, jaki był). Gra ścina, cienie migają, ogólnie nie podoba mi się to i cieszę się że mam świetny komputer jak na te czasy (ale najwyraźniej dla Forsaken Gods nie aż taki "świetny"). Questy są nudne i monotonne, wbrew zapowiedzi twórców. Zabij ścierwojady, przynieś rośliny i wróć, gratulacje! Właśnie otrzymałeś 2k XP za tak banalnego questa. Muzyka w G3 jest piękna, ale mi się już przeżarła. Cały czas ten utwór czy ten, a może ten?

Jednym słowem, współczuje wszystkim którzy to z pre-orderowali Zmierzch Bogów i stracili te 80 złotych.

Screeny nowych pancerzy i trochę innych

Forum Tawerny Gothic

Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Listopad 2008, 18:06:29 »

Respev

  • Gość
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Listopad 2008, 18:37:53 »
A tutaj wyciągnąłem i przetłumaczyłem dla was ze skryptu kawałki rozmów, które wtajemniczą was w fabułę:

Cytuj
INFO_GAMEART7220080522184144=Czego teraz chcesz?;;;;;;;;;
INFO_GAMEART7220080522184144_0=Mam Ci do przekazania ważną wiadomość.;;;;;;;;;
INFO_GAMEART7220080522184144_1=Od kogo?;;;;;;;;;
INFO_GAMEART7220080522184304=To jest list od Hectora. Chciał, bym go dał Gornowi.;;;;;;;;;
INFO_GAMEART7220080522184304_0=GORNOWI? Co on by chciał powiedzieć GORNOWI?;;;;;;;;;
INFO_GAMEART7220080522184304_1=Przeczytaj.;;;;;;;;;
INFO_GAMEART7220080522184723=ZDRAJCA! Został szpiegiem po tym wszystkim! Oh, rzucę tego sukinsyna na pożarcie ścierwojadom!;;;;;;;;;
INFO_GAMEART7220080522184723_0=Co mamy zrobić?;;;;;;;;;
INFO_GAMEART7220080522184723_1=Hector pójdzie oczywiście do paki. Później zdecyduję co dalej.;;;;;;;;;
INFO_GAMEART7220080522184723_2=Granica została przekroczona. Nie możemy dłużej czekać. Musimy zaatakować Gothę.;;;;;;;;;
INFO_GAMEART7220080522184815=Jak mogę pomóc?;;;;;;;;;
INFO_GAMEART7220080522184815_0=Będziemy potrzebować wsparcia Lee jeżeli chcemy wygrać tę wojnę. Idź do niego i przekonaj go by zaatakował z nami.;;;;;;;;;
INFO_GAMEART7220080522184842=W porządku. Pójdę i porozmawiam z Lee.;;;;;;;;;
INFO_GAMEART7220080522190500=Przychodzę z Trelis.;;;;;;;;;
INFO_GAMEART7220080522192351=Przysyła Cię Thorus? Co ma do powiedzenia?;;;;;;;;;
INFO_GAMEART7220080522193536=Przychodzę z prośbą Thorusa. Chce byś pomógł powstrzymać Gorna. Chce, by Trelis przyłączyło się do wojny przeciwko Gotha.;;;;;;;;;
INFO_GAMEART7220080522193536_0=Wojny? Nigdy. Nie poślę moich ludzi znów na wojnę.;;;;;;;;;
INFO_GAMEART7220080522193822=To Gorn zaczął tę wojnę. Trelis jedynie próbuje się przed nią bronić.;;;;;;;;;
INFO_GAMEART7220080522193822_0=Dlaczego powinienem Ci wierzyć? Nie chcę być stronniczy.;;;;;;;;;
INFO_GAMEART7220080522193822_1=Gorn miał nawet wtyczkę w obozie Thorusa.;;;;;;;;;
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2008, 19:05:20 wysłana przez Respev »

Offline Tiw

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 313
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • We Can't Stop Here, This Is Bat Country!
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Listopad 2008, 18:59:00 »
Fiu, to dobrze, że nie wydawałem tej forsy na "odgrzewanego kotleta" tym bardziej, że na kompie, który mam teraz (na szczęście jade w piątek po nowy) GIII nie rusza,, dodatek kupie, gdy wyjdzie w ekstra klasyce, o ile cena nie bęzie przekraczać 20 złotych. Grafika na dzień dzisiejszy jest na dosyć niskim poziomie, a muzyka zerżnięta? No to ja to co najwyżej sobie ściągne, zagram i skasuje, bo nie zapowiada się zbyt ciekawie.

Offline dzikiben4

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Listopad 2008, 19:45:16 »
Respev, zapodasz jeszcze jakąś porcje screenów xd?

Offline Lesterek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 0
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Listopad 2008, 19:49:06 »
Ha spodziewałem się tego! Już po opublikowaniu trailera szło się tego domyśleć. Tylko jedna zbroja jest według mnie warta uwagi
@up: Wątpię aby było co oglądać, w końcu ten sam świat, jedynie lekko zmodyfikowany

Offline dzikiben4

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Listopad 2008, 19:55:49 »
A szkoda, wszelkie zapowiedzi JoWooda były tak obiecujące.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Listopad 2008, 20:02:18 »
JoWood idzie totalnie w komercje. Wydali dodatek bo zawsze coś na nim zarobią, a kogo obchodzi rozczarowanie graczy.

Offline czechu1

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Listopad 2008, 20:05:29 »
Zgadzam się JoWood narobiło huku na jak to kolega nazwał "Odgrzewanym kotlecie" chciałem kupić ale właśnie zrezygnowałem.  Na pewno ściągnę ale co do kupna to poczekam aż pojawi się w wyborczej. A po za tym ciekawy jestem czy zrobili cokolwiek z Nordmarem i Varantem . :( Mam jeszcze pytanko do Respev Jak daleko jesteś w grze tzn jak długo grałeś i na jakich ustawieniach ????
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2008, 20:13:44 wysłana przez czechu1 »

Respev

  • Gość
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Listopad 2008, 20:37:04 »
Dopowiem wam jeszcze tylko tyle, że pomiędzy Trelis a Gothą wybuchła wojna. Orkowie (wojacy Thorusa) nacierają na Gothę. Rozbili obóz na farmie koło Montery, tam gdzie musieliśmy zebrać worki zboża w Gothic 3. Tuż za farmą znajduje się wielka palisada. Za palisadą czai się zewnętrzny pierścień Gothy. Najbardziej mnie zniesmaczyło zawalenie przejścia do Nordmaru w Faring. Twórcy dodatku zawalili przejście kamieniami. W zawalonym zaułku wcisnęli aż 3 gargulce (Gargoyle). Nie wiem, czy te potwory były w trzeciej części gry. Wyglądają jak krzyżówka smoka z goblinem. 3 gargulce (każdy ma z 1,5 metra wysokości) na jednym metrze kwadratowym, wyobrażacie to sobie? Nordmar oraz Varant nie egzystują w dodatku. Cała fabuła toczy się w Myrtanie. Vengard - tutaj się postarali, miasto zostało nawet dobrze zrekonstruowane. W Gothcie oprócz rebeliantów stacjonują druidzi. Nie wiem w jakim celu. Nie rozmawiałem z nimi, gdyż po prostu moim głównym priorytetem było zobaczenie odnowionego świata.

Cytuj
jeszcze pytanko do Respev Jak daleko jesteś w grze tzn jak długo grałeś i na jakich ustawieniach ?
W ogóle nie gram. Tzn. włączam tylko żeby pozwiedzać świat, a potem wychodzę bez zapisu. Mimo, że gra jest po angielsku, to jednak tych 30% zdań nie rozumiem i nie chcę sobie psuć gry. Gram na 2,5gb ram + Core2Duo 2,5ghz + Geforce 7900GS@GTX. Detale minimalne, dopiero wtedy mogę w miarę komfortowo grać. Na takim sprzęcie Gothic 3 chodzi mi na średnio-wysokich detalach graficznych bez problemu.
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2008, 20:42:47 wysłana przez Respev »

Offline czechu1

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Listopad 2008, 20:49:54 »
Bo zastanawiam sie jak by hulał na : Procesor Intel core 2 Quad Karta grafiki Ati radeio hd 4850 i 4 giga ram (3 bo Xp obejmuje tylko tyle). A po za tym trudno ocenić fabułę jeśli jest po angielsku (nie chce cię tutaj obrazić w żadnym wypadku) bo to utrudnia sprawę zwłaszcza że nie grałeś długo według głównego wątku. Niestety grafiki nie mam jak usprawiedliwić i nie zamierzam. Gargulce były w G3 Na przykład w okolicy  świątyni w której była szata Adanosa.  Szkoda że gra jest jaka jest bo trochę się napaliłem i dlatego zadaje te pytania.

Offline truebezi

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ronald Reagen
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Listopad 2008, 20:55:00 »
JoWood  :P myśli że jesteśmy frajerami i kupimy to coś i będą nas doić w nieskończoność z kasy. No to się zawiodą (  przynajmniej w moim wypadku ). Trzeba tego "wspaniałego" dodatku nie kupować i wtedy panowie wydawcy może zrozumieją że na samej marce daleko nie pojadą. Kupując to "dzieło" damy im sygnał że mogą nas rolować, bo co by nie wyszło z logo Gothic to my kupimy ten produkt, a jak sprzedaż siądzie to może bardziej się skupią na Arcanii bo zrozumieją że z ludźmi nie ma żartów.  Wkurzyło mnie najbardziej to że wymagania wzrosły, a jakość grafiki jest na podobnym poziomie. Mieli połatać tą biedną grę, a będziemy mieli kolejnego gniota pod względem technicznym. Mam propozycję, żeby po wydaniu dodatku w Polsce, napisać do nich petycję żeby przestali się ośmieszać i wsadzili sobie grę w d... Na szczęście mam kolegę który jest fanatykiem tej serii i na pewno kupi to barachło - pośmieje się jak będzie grał, a jak mi przejdzie złość to może dotknę klawiatury.
Jeżeli chodzi o screeny patrząc na zbroje mam nie odparte wrażenie że ktoś zapatrzył się w Two Worlds. Czytając to co piszecie o  systemie walki spadłem z fotela i nie chce mi się wstawać: tylko jedno słowo mi się nasuwa: ÂŻAÂŁOSNE. No cóż chłopaki myśleli że jak wprowadzą "szybki skok" to zemdlejemy z wrażenia i pobiegniemy do sklepów.
Mam propozycję dla tych którzy chcą koniecznie wydać kasę, ludzie kupcie sobie Mount and Blade ( grałem w demo ). Gra świetna, mega grywalna, wymagania jak na dzisiejsze czasy śmieszne, czas gry: dopóki wam się nie znudzi ( zapewniam że nie prędko ). Jutro idę ją kupić.
Pozdrawiam  :-X

Respev

  • Gość
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Listopad 2008, 20:56:33 »
Cytuj
A po za tym trudno ocenić fabułę jeśli jest po angielsku (nie chce cię tutaj obrazić w żadnym wypadku) bo to utrudnia sprawę zwłaszcza że nie grałeś długo według głównego wątku.
Nie trzeba być doktorem języka angielskiego, żeby zrozumieć grę cRPG po angielsku, zwłaszcza, że bez problemu rozumiem około 80% dialogów. Zresztą co tu jest do zrozumienia? Już na samym początku Anog nam wyjaśnia, że istnieje konflikt pomiędzy Gothą a Trelis. O ile dobrze pamiętam, główny bohater został zaatakowany przez orków nieopodal Geldern. Znaleźli go ludzie z Silden. Po tygodniowym śnie nasz sen się kończy i rozmawiamy z Anogiem.

Offline czechu1

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Listopad 2008, 20:58:48 »
Ja jak wcześniej już pisałem nie kupie do puki nie sprawdzę osobiście. Zdobędę ja innym sposobem. Jeszcze mam Pytanko do Respev : W Gothic 3 w drodze z Wybrzeża do Montery był Druid i kilku Gońców Leśnych którzy koczowali w ruinach wsi (po rozmowie z jednym z nich dowiadujemy się że była to największa wieś gońców leśnych w krainach centralnych. Moje pytanie jest następujące : Czy jest tam jakaś wioska ???
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2008, 21:59:20 wysłana przez czechu1 »

Offline Czesiu

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 4
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Listopad 2008, 23:38:04 »
Wypowiem się na temat recenzji. Całkiem nieźle Ci to Respev wyszło. Powiem szczerze, że trochę mnie zachęciło do kupna, a trochę od tej czynności odstrasza, jednakże zainwestuje pieniądze w ten produkt bo jestem fanem Gothica : ;D Wracając do Twojej publicystyki. Wielkie dzięki że zmarnowałeś trochę swojego wolnego, cennego czasu i coś naskrobałeś ;)

Co do samej gry, jeszcze nie grałem więc się na jej temat nie wypowiem  8)

Respev

  • Gość
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Listopad 2008, 23:56:03 »
Cytuj
Wypowiem się na temat recenzji.
No, recenzja to to nie jest, ale nie wiedziałem jak to nazwać. To miało być czymś w formie ostrzeżenia przed pieniędzmi wyrzuconymi w błoto.

Cytuj
Powiem szczerze, że trochę mnie zachęciło do kupna, a trochę od tej czynności odstrasza, jednakże zainwestuje pieniądze w ten produkt bo jestem fanem Gothica
To ma na celu właśnie słusznie zniechęcić do kupna. ÂŚwiąt w "Zmierzchu bogów" jest martwy. Bohater zachowuje się zupełnie tak, jakby z innymi postaciami (nawet tymi, które nie egzystowały w poprzednich częściach) znał się bardzo dobrze. Wchodzimy do obozu, nikt nas nie zaczepia. Zaczepiamy losową postać i zamiast powitania w stylu "Witaj, kim jesteś?" jest od razu gadka w stylu "Czy orkowie są dla was dużym problemem?". Nikt nas nie zaczepia przy wejściu do miasta. Koło strażników przechodzimy obojętnie. Bodyguardy ważnych postaci zamiast wyjaśniać dlaczego nie możemy wejść do danego budynku, krzyczą tylko coś w rodzaju "Stój! Tędy nie przejdziesz!" - i koniec gadki. Niektórzy krzyczą tylko "Stop!". Gra jest nudna. Już na samym początku mamy zebrać 5 listów polecających (coś a'la zabawa z Gothic 1), by Anog mógł nam zaufać. Zadania są nudne, nudniejsze niż w Gothicu 3. Fabuła naciągana. Thorus próbuje zjednoczyć orków z ludźmi, chce, by był to jeden naród. Gorn nie zgadza się z tą ideą, ogłasza nabór do swojej armii, gdzie wszyscy obywatele Gothy mają zostać wojakami. Niektórzy uciekają, nie chcą walczyć. ÂŚwiat jest pusty, mało bestii, mało znaczących postaci (tzn. postaci, które mają swoje imiona, a nie nazwy w stylu "Buntownik"). Gdyby dodatek nie był samodzielnym add-onem, a integralną częścią wersji podstawowej, to przyznaję, że to byłoby coś. Grając w "Zmierzch bogów" ciągle mam takie uczucie, jakbym grał w jakiegoś fanowskiego, niedopracowanego moda dla Gothic III.
« Ostatnia zmiana: 21 Listopad 2008, 00:02:02 wysłana przez Respev »

Offline Azprime

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Listopad 2008, 00:15:03 »


Na temat tej zbroi nie będę się wypowiadał, wygląda ona jak by kosmici ją pozostawili na ziemi...
Zbroje w Gothicu zawsze były proste, ładne, typowo średniowieczne...
Natomiast twórcy Forsaken Gods zdecydowanie je przekolorowali... Nie ten klimat panowie, nie ten klimat.

Offline dzikiben4

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Listopad 2008, 00:22:51 »
Nie wspomnę o tym ,że wygląda ona tak samo jak w naszej polskiej grze noszącej tytuł  Two Wordls... P**********e Triny Games nie bierze tego pod uwagę a c**j, wszystko znieważyli niszcząc doszczętnie markę Gothic.

Offline Leon91

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Reputacja: 0
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Listopad 2008, 01:34:19 »
Ehh...liczyłem,że zagram w miare płynnie ale z tego co mówi Respev to zaczynam wątpić.
Moja konfiguracja:
Procek 4x2.2Gh
2gb Ramu
Karta 8800gt z tym,że 256mb:/
Orientujesz się może jak będzie działać?Far Cry 2 np działa mi na full płynnie:)

Offline czechu1

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Listopad 2008, 07:59:15 »
Zgadzam się że zbroje całkowicie nie są w klimacie Gohic . Widać że Triny Games Niema doświadczenia a co do wgrywalności to pewnie wyjdzie jakiś Patch pytanie tylko na ile usprawni gre.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Listopad 2008, 07:59:15 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything