Autor Wątek: Tragiczny błąd :|  (Przeczytany 3012 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Imienny bez

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Tragiczny błąd :|
« dnia: 18 Listopad 2008, 19:31:27 »
Blad ktory mam zaczal sie w podziemnej krainie (El'Ne?) w pewnym momencie wyskoczyl mi komunikat z bledem , nie taki jak zwykle na caly ekran wielki tylko takie normalne prostokatne okno z bledem i czerwonym wykrzyknikiem bodajze... tresci niestety nie znam.
Mowie zrestartuje gothica bedzie spokoj.
Zrestartowalem wczytuje ostatniego save'a w podziemnej krainie rozgladam sie i nie widze tekstur :| lasy itp wszystko poznikaly pojawiaja sie dopiero wtedy kiedy podchodze do nich na maxa blisko, jeszcze na poczatku byl taki blad ze wyciagajac miecz Bezi trzymal orez w taki sposob jakby mial 0% umiejetnosci w dwurecznych broniach... teraz po przeinstalowaniu wszystkiego co sie da miecz jest trzymany normalnie ale tekstury nadal sie pokazuja dopiero jak stoje idealnie przy nich albo wcale :|, patrzylem inne poprzednie save'y i jest to samo.
Co zauwazylem od czasu powstania tego bledu ze save'y wczytuja mi sie kilka razy szybciej i stad pewnie ten problem...
Mam nadzieje ze ktos pomoze mi rozwiazac ten problem bo nie zamierzam zaczynac gry od nowa, i w przypadku nierozwiazania tego problemu pozegnam sie z MT przynajmniej na jakis czas.
Prosze o pomoc, z gory dziekuje.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Tragiczny błąd :|
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Listopad 2008, 20:19:25 »
Wiesz z tymi broniami to jest bug i aż dziwne że ci się to naprawiło. A co do tekstur. Powiedz czy masz zainstalowane patchy (potrzeba obu) i czy grę włączasz przez playerkita (bo może masz problem jak przemo)?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Tragiczny błąd :|
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Listopad 2008, 20:19:25 »

Offline Imienny bez

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Tragiczny błąd :|
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Listopad 2008, 21:02:18 »
Uruchamiam przez playerkita mam oba patche 101 i 103 dobrze? zmienilem linijke z patch.mod cos takiego w folderze system takze.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Tragiczny błąd :|
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Listopad 2008, 21:05:46 »
Czyli z takich technicznych niby dobrze. A poza światem podziemnym jest dobrze? Bo jeżeli tak to znaczy że ty jesteś w takim małym błędzie. Tamten świat jest w ogóle źle dopracowany. Strasznie tam ciemno i prawie nic nie wiać. ÂŻeby nie natknąć się na jakiegoś stwora najlepiej mieć wyciągnięty łuk to się będzie podświetlało. Tak że jeżeli o to chodz to jes to błąd ale twórców.

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tragiczny błąd :|
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Listopad 2008, 21:12:39 »
Z tymi teksturami to chyba tak musi być. Znaczy się u mnie też tak jest, że trzeba całkiem blisko podejść, żeby wszystko było widoczne - rzadko się zdarza, żeby było wszystko widoczne z daleka. A może u mnie tak tylko jest i u Ciebie. Jednak czym się tu przejmować, skoro tak się dzieje tylko w tym podziemnym świecie?

Offline Imienny bez

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Tragiczny błąd :|
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Listopad 2008, 22:06:46 »
patrzylem inne poprzednie save'y i jest to samo.
Co zauwazylem od czasu powstania tego bledu ze save'y wczytuja mi sie kilka razy szybciej i stad pewnie ten problem...

Pisalem ze w innych save'ach od momentu tamtego bledu jest to samo... zreszta zaraz wrzuce screen i zobaczycie jak wyglada "moj podziemny swiat" od momentu tego bledu sie calkowicie zmienil :/

EDIT:
W zaznaczonym miejscu powinien stac i swiecic sie ten krysztal przy ktorym stoi przywodca pradawnych
http://img368.imageshack.us/my.php?image=g1sy3.png
Tu miniaturka prawy gorny rog w "Wczytaj"
http://img444.imageshack.us/my.php?image=g2kv5.png
A tu odpowiednik miniaturki po wczytaniu zapisu gry
http://img231.imageshack.us/my.php?image=g3pj8.png
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad 2008, 22:23:56 wysłana przez Imienny bez »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Tragiczny błąd :|
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Listopad 2008, 22:28:26 »
Ja nie wiem co ci się tu zmieniło ja miałem tak zawsze ale mówię wyjdź na powierzchnię lub wczytaj save z powierzchni i wtedy napisz

Offline Uhzonks

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Homm, Gothic, Archlord
Odp: Tragiczny błąd :|
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Listopad 2008, 12:26:54 »
A może po prostu ustawnienia gry zmieniły się na domyślne i zanikanie obiektów masz ustawione na złej wartości? Wiem, że to głupie ale czasami i takie rozwiązania dają efekt.

Offline Imienny bez

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Tragiczny błąd :|
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Listopad 2008, 13:36:01 »
Temat w sumie do zamkniecia bo rozwiazalem problem :P
Wystarczylo wyjsc z podziemi np. do starego obozu i spowrotem wczytac save z podziemiami i wszystkie teksturki sa na miejscu jak byly :P. Najgorsze jest to ze przy kazdym wlaczaniu gry musze wracac do starego obozu itd :|. Najwazniejsze ze moge dalej grac i podziemny swiat wyglada calkiem ciekawie
http://img160.imageshack.us/my.php?image=g4lw5.png
Porownajcie z poprzednimi ssami na ktorych nie bylo nawet drzewek :D

Forum Tawerny Gothic

Odp: Tragiczny błąd :|
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Listopad 2008, 13:36:01 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything