Autor Wątek: Shisha  (Przeczytany 4432 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alfeim

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 474
  • Reputacja: 0
Shisha
« dnia: 11 Listopad 2008, 16:25:26 »
Cudowna fajka - rzec można. Zrobiłem ten temat z ciekawości, chcąc poznać wasze doświadczenia z Shishą. Jaki tytoń palicie, jakich węgielków używacie, ile warstw folii dajecie oraz jaką shishe posiadacie i czy kiedyś paliliście, jak tak, to jakie były wasze pierwsze wrażenia? Osobiście posiadam Dange, firmy Ibrahim Dabes. Palę na węgielkach nienaturalnych, przez to że jestem leniem i wolę mieć ten skwierczący węgielek w kilka sekund. Moim ulubionym tytoniem jest Starbuzz Orange (bardzo rzadko dostępny w Polsce) oraz mój faworyt wśród Al-Wah'y: Bahraini (naturalny tytoń z miodem, niepowtarzalny smak).



A wy ;) ?

Edit:
Shisha, Szisza, Nargila, Sheesha, Hookah - jest wiele nazw, mniej i bardziej popularnych, wiec nie pouczaj mnie co do nich. Jeśli są na twojej liście zakazanej to bardzo dobrze, jeśli wybrałeś taki tryb życia : )
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad 2008, 08:16:34 wysłana przez Alfeim »

Offline Rysownik

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 0
  • Veni, vidi fugi
Odp: Shisha
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Listopad 2008, 07:54:56 »
Pisze się Sheesha, a jeśli już "i" to "Szisza". -.-'
Cytuj
Zawartość nikotyny w dymie, powstałym podczas spalenia jednej bardzo dużej porcji melasy zawierającej tytoń, odpowiada zawartości w dwóch średnio mocnych papierosach (np. Marlboro), ok. 2 mg. Palenie sziszy może być bardziej szkodliwe dla zdrowia niż palenie papierosów. WHO ocenia, że w regionie wschodnim basenu Morza Śródziemnego palenie sziszy odpowiada za około 17% przypadków gruźlicy. Każde palenie sziszy trwa od 20-80 minut i składa się z 50-200 zaciągnięć o objętości w zakres 0,15-1 litra na jedno zaciągnięcie. W związku z tym palacze sziszy są narażeni w dłuższym okresie na większą ilość dymu w porównaniu do palaczy papierosów, u których objętość wdychana wynosi 0,5-0,6 litra na papierosa. Chociaż woda chłonie pewną ilość nikotyny z dymu tytoniowego, palacz może być narażony na wystarczającą ilość nikotyny, która spowoduje uzależnienie. Ponadto para wodna z sziszy powoduje, że dym jest mniej drażniący i może dawać fałszywe poczucie bezpieczeństwa, a także zmniejsza obawy dotyczące oddziaływania na zdrowie[...]Światowa Organizacja Zdrowia The World Health Organization Study Group on Tobacco Product Regulation (TobReg) przedstawiła w 2005 roku opiniodawczą notatkę na temat palenia tytoniu, jako fajkę wodną (sziszę) oraz stwierdzono ostatecznie, że “palenie fajki wodnej jest powiązane z wieloma szkodliwymi skutkami zdrowotnymi takim jak przy paleniu papierosów jak i mogą pojawić się również inne rzadkie niepożądane skutki zdrowotne palenia sziszy” oraz zarekomendowała, że „fajki wodne powinny podlegać takiej samej regulacji jak papierosy i inne wyroby tytoniowe”.
Dlatego papierosy, alkohol i narkotyki są razem z sziszą na mojej liście zakazanej.
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad 2008, 08:00:03 wysłana przez Rysownik Komiksów i Potworków (RKiP) »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Shisha
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Listopad 2008, 07:54:56 »

Offline Metztli

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 938
  • Reputacja: 379
  • Płeć: Kobieta
  • Is it hot in here, or is it me?
Odp: Shisha
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Listopad 2008, 22:14:59 »
Młody jesteś, życia nie znasz ;) też jak miałam 12 lat to tak uważałam. A teraz co? Degeneruch ze mnie i tyle...
A shishe lubię sobie popalić. Co prawda nie posiadam swojej, choć już od jakiegoś czasu poluję na taką jedną, ładna jest, zielkoniutka jak trawka i nie zbyt duża. Ale póki nie mam to korzystam z na imprezach. Kumpel ma i zawsze na wszelkiego rodzaju spotkaniach towarzyskich jest towarzyszka shishka obecna. Co do tego jaki węgielek i ile folii to nie wiem, bo to nie ja obsługuję sprzęt, ja tylko pasożytuję ;)
Mój ulubiony tytonik to mieszanka cytrynowego z miętką. Pycha. Lubię też wieloowocowy i jabłkowy. Raz próbowaliśmy tytoniu o nazwie `wypas` ale nie był za dobry ;) Wielu doświadczeń nie mam bo popalam od nie dawna i od wielkiego święta czyt. osiemnastki którejś osoby z paczki. Może dlatego to takie fajne, bo rzadko korzystam.
Do tego z shishą jest niezła zabwa, gdy się puszcza bańki wypełnione dymem ;)
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad 2008, 22:22:06 wysłana przez Metztli »

Offline Bela

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1237
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • where my bitches?
Odp: Shisha
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Listopad 2008, 15:41:38 »
Alfeim z ciekawym tematem wyszedłeś, tyle że nie trafiłeś na dobre forum.. Bo tu poza paroma degeneruchami masz samych 9-12latków, którzy uciekają na widok dymu z fajki, bo jak ich mama wyczuje, że fajkami śmierdzą to lanie będzie..

Co do shishy.. no cóż.. przymierzam się i przymierzam i się przymierzyć nie mogę.. W mojej ekipie niby ludzie palą (ja osobiście niepalący jestem), ale palą śmierdziele zwane papierosami.. A shishy bym spróbował, tyle, że nie mam z kim i z czego, bo jak się pali papierosy to się takiego sprzęciocha nie posiada. A szkoda.. Jak ktoś dysponujący sprzętem w okolicy Gorlic się znajdzie, to z pewnością nie odmówię :)

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Shisha
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Listopad 2008, 23:13:43 »
Cytuj
Alfeim z ciekawym tematem wyszedłeś, tyle że nie trafiłeś na dobre forum.. Bo tu poza paroma degeneruchami masz samych 9-12latków, którzy uciekają na widok dymu z fajki, bo jak ich mama wyczuje, że fajkami śmierdzą to lanie będzie..

Teraz ci współczuje. Po tej wiadomości pewnie 50 takich rysowników zapieprzyło ci pw wytłumaczeniami w stylu "ja jestem jusz dóży a ty jesteś gupi i spadaj". Bywa :P

Co do samej shishy to nie mam żadnych doświadczeń z nią związanych, chociaż jeden mój znajomy ją posiada i ogólnie bardzo sobie ją chwali. Ogólnie nie palę nic z rzeczy które można palić, chyba jedynie kilka razy w miesiącu papierosa, ale to sporadycznie, dlatego shishy chętnie bym spróbował, przy najbliższej możliwej okazji.

Offline Rysownik

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 0
  • Veni, vidi fugi
Odp: Shisha
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Listopad 2008, 20:55:12 »
Cytuj
Alfeim z ciekawym tematem wyszedłeś, tyle że nie trafiłeś na dobre forum.. Bo tu poza paroma degeneruchami masz samych 9-12latków, którzy uciekają na widok dymu z fajki, bo jak ich mama wyczuje, że fajkami śmierdzą to lanie będzie..

Teraz ci współczuje. Po tej wiadomości pewnie 50 takich rysowników zapieprzyło ci pw wytłumaczeniami w stylu "ja jestem jusz dóży a ty jesteś gupi i spadaj". Bywa :P
Nie wiem o co ci chodzi. Podałem racjonalne argumenty, a ty się czepiasz nie wiadomo czego.

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Shisha
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Listopad 2008, 22:13:02 »
Ja sie nie czepiam, po prostu każdy przeciętny 10-latek ma takie wyobrażenie o używkach. Ja sam wiele latek sobie nie naliczyłem, ale jednak bywa że skorzystam, jak ktoś częstuje papierosami, czy tam na piwo zaprasza. I nie uważam że od razu będę miał raka płuc czy inne cuś, ani że się uzależnie od takiego popalania kilka razy na miesiąc. To takie pieprzenie, no chyba że ktoś na prawdę jest bardzo podatny na uzależnienia.

Offline Rysownik

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 0
  • Veni, vidi fugi
Odp: Shisha
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Listopad 2008, 08:46:24 »
Może i masz rację. Ja się w każdym razie odcinam od dyskusji, moje zdanie znacie, mówcie sobie jakie węgielki używacie do trucia. Beze mnie.

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Shisha
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Listopad 2008, 08:59:12 »
Cytuj
Może i masz rację. Ja się w każdym razie odcinam od dyskusji, moje zdanie znacie, mówcie sobie jakie węgielki używacie do trucia. Beze mnie.


Ehh i po co ten tekst do trucia używacie. W końcu Używki są dla ludzi tylko z umiarem  <_< szczerze mówiąc nie widzę w tym nic złego. I to już każdego sprawa co z jego zdrowiem.. Denerwuje mnie że na paczkach papierosów mają być zamiast napisu Palenie zabija rysunki raka płuc i po co, tylko człowieka to obrzydzi. Co do shishy czy fajki wodnej czy inaczej to nie miałem okazji spróbować.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Shisha
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Listopad 2008, 08:59:12 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top