Autor Wątek: Gildie  (Przeczytany 7394 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline toms07

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Gildie
« dnia: 08 Listopad 2008, 16:10:38 »
Być może był już taki temat,ale...  w G3 zawsze dręczy mnie jedno - mianowicie brak możliwości dołącznia do gildii! Chodzi mi o to, że nie da się pojśc np do Rhobara i powiedzieć mu - ''che wstąpić do paladynow!'' , lub do koczownikow, orkow etc etc. Jedynie nasz pancerz określa naszą gildie i niezbyt MI to odpowiada .
Co o tym sądzicie ?

Offline gumbas18

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gildie
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Listopad 2008, 20:34:52 »
Ja myślę że tu złe zrobili ponieważ powinno się dołączać do gildii a przynajmniej jak się założy jakiś pancerz np.paladyna to np. Orkowie powinni się domyślić że jesteśmy paladynem i pracujemy dla Rhobara co oznacza że nie jesteśmy po stronię orków. W Noc Kruka fajnie zrobili ponieważ jak się założy pancerz pirata to bandyci cię atakują

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gildie
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Listopad 2008, 20:34:52 »

Offline toms07

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Odp: Gildie
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Listopad 2008, 18:43:52 »
No cóż... niedoróbki niedoróbki i jeszcze raz niedoróbki  :D  Troche szkoda tego zmarnowanego potencjalu Gothica bo gdyby Piranie wzięły się za niego na poważnie to bylaby to naprawde wielka gra ... :P

Offline Maliniak

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gildie
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Listopad 2008, 19:23:19 »
troche glupio zrobili ze musisz miec reputacje i jak np.zdobedziesz reputacje to jeszcze  ta zbroja palladyna sporo stoji

Offline Bury Zenosław

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gildie
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Listopad 2008, 20:30:45 »
Próbowali trochę urzeczywistnić grę...

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Gildie
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Listopad 2008, 12:42:57 »
A ja myślę że bardzo dobrze że nie ma możliwości dołączenia. Przypuśćmy dołączamy do paladynów i co? Do roboty! Król wyznacza nam zadanie pilnuj tej bramy i co stoisz, pilnujesz i koniec bo zostałeś paladynem więc musisz wykonywać swoje obowiązki. A tak jesteś wolnym strzelcem który zawsze może mieć kontakty z każdą ze stron i taka opcja jest bardzo dobra. Bo jeżeli masz dobra stosunki z orkami a jesteś np. na ich terenie a musisz zdobyć gdzieś przypuszczalnie więcej strzał spoko idziesz i kupujesz a tak. Jesteś paladynem i po więcej strzał musisz zapierniczać do stolicy bo nikt tobie tych strzał nie da. To jest oczywiście przykład ale moim zdaniem takie było zamierzenie Pirani jeżeli chodzi o gildie. Oczywiście powiecie no i co a jak mam złą reputację u orków? No to wtedy odpowiedź jest prosta. Jeżeli wiesz że gdzieś możesz dostać to zabierasz ze sobą potrzebny ekwipunek i tyle. Nikt nie idzie na wojnę z myślą że na miejscu sobie miecza poszuka nie?

Offline toms07

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Odp: Gildie
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Listopad 2008, 13:33:07 »
No tak ale mimo wszystko żal mi tych wszytkich 'ceremonii' rodem z G1 i G2 kiedy uroczyście dostawaliśmy pancerz i tytuł. Ale z drugiej strony nie musi byc tak, że cała Myrtana musi od razu wiedzieć ze jestem paladynem i trzeba mnie roz.. walić  ;)

Offline Magnus Dux Wolly

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leży mi na sercu dobro tego forum.
Odp: Gildie
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Grudzień 2008, 13:57:19 »
Jest już taki temat.A i jak wszyscy zauważyli G3 jest inny.Jak dla mnie w złą stronę poszli ponieważ nie ma czegoś takiego jak dołączenie do gildi.Po prostu reputacja,zbroje kupujesz.Niezbyt mi się to podoba.

Offline Pendulum

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gildie
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Grudzień 2008, 16:18:00 »
zacząłem właśnie grać w G3.Zamierzam zostać magiem ognia, mam pytanie kiedy i jak mógłbym zdobyć szatę maga ognia ?

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gildie
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Grudzień 2008, 21:13:59 »
zacząłem właśnie grać w G3.Zamierzam zostać magiem ognia, mam pytanie kiedy i jak mógłbym zdobyć szatę maga ognia ?
Jak zdobędziesz 25% reputacji u buntowników, będziesz mógł ją kupić od niektórych kupców.

A co do samego tematu... No, ja też bym wolał, żeby w Gothic 3 można było dołączać oficjalnie do jakiejś gildii. Po prostu w poprzednich częściach odczuwało się, że się jest członkiem którejś z gildii.
Kontakty z ludźmi i z pozostałymi gildiami ulegały zmianom, otwierały się przed nami nowe misje, inne zostały zablokowane, a wyposażenie danej gildii mogliśmy otrzymać tylko i wyłącznie, jeśli do nich dołączyliśmy, a do tego NPC-y reagują, kiedy nosimy nieodpowiedni pancerz (np. pancerz bandyty). No i oczywiście, żeby dołączyć trzeba było sobie na to zapracować. Pamiętam, jak grając pierwszy raz w Gothica I wszedłem do zamku w Starym Obozie i Gomez przyjął mnie w ich szeregi. Wtedy, gdy Kruk dał mi zbroję cienia i w dzienniku pisało ''Gildia: Cień'', to wywarło to na mnie spore wrażenie. Odczułem, że jestem członkiem obozu i kimś ważniejszym, kto może sobie na więcej pozwolić. To samo było w Gothic II.
A w Gothic 3 to nie czuć tego dla kogo się pracuje, kontakty nie ulegają zmianom, nosząc na sobie pancerz buntownika orkowie nie reagują, większość misji możemy wykonać niezależnie do jakiej frakcji pracujemy i jeszcze wyposażenie każdej gidii możemy sobie skołować.
 Przed premierą, kiedy czytałem, że pojawi się sporo gildii i że będzie można dołączyć do więcej niż jednej, to byłem bardzo zadowolony. Pomyślałem, że będzie w czym wybierać, ale później się trochę przeliczyłem. Fajnie, iż w Gothic 3 jest tyle frakcji, jednak szkoda, że do żadnej z nich nie można oficjalnie dołączyć.
 
« Ostatnia zmiana: 26 Grudzień 2008, 14:51:36 wysłana przez Robben »

Offline Pendulum

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gildie
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Grudzień 2008, 19:32:10 »
Cytuj
Jak zdobędziesz 25% reputacji u buntowników, będziesz mógł ją kupić od niektórych kupców.

Właśnie mam już 25% reputacji u bunt. ale nie mogę odnaleźć tych niektórych kupców, czy może taką szatę maga ognia można kupić jedynie w klasztorze... ?

Offline Sajan

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gildie
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Grudzień 2008, 19:43:07 »
Szatę Ognia możesz kupić np. u Karrypto w Vengardzie ;).

Offline #Milten#

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gildie
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Styczeń 2009, 14:11:40 »
Ja myślę że tu złe zrobili ponieważ powinno się dołączać do gildii a przynajmniej jak się założy jakiś pancerz np.paladyna to np. Orkowie powinni się domyślić że jesteśmy paladynem i pracujemy dla Rhobara co oznacza że nie jesteśmy po stronię orków. W Noc Kruka fajnie zrobili ponieważ jak się założy pancerz pirata to bandyci cię atakują

Nic dodać nic ująć ;] Także zgadzam się z wypowiedzią Robbena.  Szkoda że tu nie ma prostego przyjęcia do gildii.

Offline Ci@cho

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gildie
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Luty 2009, 15:38:39 »
To by bylo troche glupie bo bysmy sie musieli dolaczyc odrazu do orkow lub paladynow. Pewnie byscie nie doczlapali do nordmaru czy varantu wiec tamte gildie by odpadly.

Offline Hussar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 2
Odp: Gildie
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Luty 2009, 01:45:38 »
Nie, niekoniecznie. Przecież nie zostajesz na samym początku Paladynem czy Orkowym Najemnikiem. Masz na to duuużo czasu. A nawet gdyby to wolałbym mieć mniejszy wybór, ale żeby ludzie traktowali Paladyna jak Paladyna, Maga jak Maga itd.

Offline Eternith

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gildie
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Marzec 2009, 16:07:03 »
Ja też sądzę, że brak możliwości dołączenia do jakiejś gildii to wada gry.
Idiotyczne jest chodzenie w zbroi Buntownika, posiadanie 40 punktów reputacji u nich i fakt, że wciąż można swobodnie poruszać się między orkami... Idąc np. w okolice Gothy oczekuję, że orkowie stojący tam rzucą się na mnie widząc "kolejnego rebelianta". A tu co? Nic. Nawet można zmienić frakcję w środku gry.
Cytuj
A ja myślę że bardzo dobrze że nie ma możliwości dołączenia. Przypuśćmy dołączamy do paladynów i co? Do roboty! Król wyznacza nam zadanie pilnuj tej bramy i co stoisz, pilnujesz i koniec bo zostałeś paladynem więc musisz wykonywać swoje obowiązki.

Wcale nie. W poprzednich Gothikach wstępowanie do gildii nie było tak rozwiązane. Po prostu wstęp do jakiegoś stronnictwa dawał Ci określone przywileje i zamykał określone drogi, ale nie zmuszał do stania w jednym miejscu. Wciąż podążało się głównym nurtem wątku fabularnego, aby pod koniec gry być szanowanym paladynem/łowcą smoków/arcymagiem z określonym statusem życiowym i poglądami na temat świata.

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Gildie
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Kwiecień 2009, 12:06:25 »
A ja myśle ,że brak możliwości dokładnego wejścia do gildi to plus ponieważ nie jesteśmy ograniczeni tylko do robienia misji ,które są przynależne do Gilidi np w GII wstąpiłęś do Paladynów ,nie mogłeś robić misji dla Magów i odwrotnie ,a tak "jesteś" u buntowników i tak możesz robić misję dla orków więc ten pomysł z gildiami to traf w dziesiątke

Oktawian August

  • Gość
Odp: Gildie
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Kwiecień 2009, 12:26:01 »
Szkoda że w G3 nie można wstąpić do gildii,ale zrobili za to reputacje co świadczy ze jak mamy więcej reputacji u Buntowników to wiadomo że będziemy trzymać stronę Buntowników a jak Orków to wiadomo że Orków itd.

I chciałbym żeby w następnych częściach Serii Gothic można było wstąpić do gildii bo jest super.


Offline Laki13

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gildie
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Maj 2009, 21:46:41 »
Ja wolałbym żebyśmy mieli dwie opcje do wyboru tzn: można dołączyć do danej gildii, albo nie dołączać i działać w pojedynkę.

Offline Tensho

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Getsuga...Tensho!
Odp: Gildie
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Czerwiec 2009, 23:33:33 »
Ja myślę że to właśnie jest zrobione bardzo dobrze! Dzięki temu mamy równy dostęp do umiejętności każdej z klas i nie jesteśmy niczym hamowani np. jesteś magiem to nie nauczę cie walki mieczem 2 ręcznym itp. itd.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gildie
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Czerwiec 2009, 23:33:33 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top