Autor Wątek: Wyprawa do lasu  (Przeczytany 1204 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Doman

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Wyprawa do lasu
« dnia: 12 Październik 2008, 13:11:08 »
Doman przyszedł do domu Canisa
- Podobno szukasz ochotnika, do jakiejś misji. Może ja pomogę?

Canis

  • Gość
Odp: Wyprawa do lasu
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Październik 2008, 13:15:51 »
Stałem i patrzałem się na Domana, moja twarz, nieco zielonkawa, podobnie dłonie, a skóra jakby papierowa.
- Tak. Pragnę byś poszedł do lasy i zbierał rośliny, dokładniej Alfistr. rośnie w lasach i jaskiniach, w jaskiniach będzie więcej niż w lesie, poznasz po długich łodygach i czerwonych kwiatach, korzenie krótkie, no bo w skale zbytnio się nie zakorzenią. Im wiecej sztuk przyniesiesz tym lepiej, mam andzieję, ze jesteś przygotowany na dźwiganie kilku worków 40 kilowych. teraz, do pracy Elfie, postaram się ci to jakoś wynagrodzić, może jakąś szatą...

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wyprawa do lasu
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Październik 2008, 13:15:51 »

Offline Doman

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyprawa do lasu
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Październik 2008, 14:19:29 »
- Jasne, już idę.
Po chwili Doman ruszył w kierunku lasu. Wyjął swój worek i zaczął wypatrywać Alfistry. W końcu zobaczył całkiem sporą ilość czerwonych kwiatów. Podbiegł do tego miejsca i uznał że to rośliny których szuka. Zaczął je zbierać. Po kilkunastu minutach, nie było już żadnego Alfistra w tym miejscu. Worek ważył już jakieś 35 kilo. Doman ruszył szukać większej ilości. Po chwili znalazł małą grupkę tych roślin. Zebrał je wszystkie, po czym uznał że ma już 40 kilo w worku.
- Więcej nie udźwignę. - pomyślał, po czym ruszył do Canisa. Szybko trafił do niego i dał mu pierwsze 40 kilo. Bez wahania, elf pobiegł po więcej. Gdy dobiegł już do lasu, ujrzał jaskinie. Wiedział, że to świetne miejsce na poszukiwania. Wszedł więc do niej, po czym zobaczył bardzo dużą gromadę Alfistrów. Zaczął zbierać rośliny. Tym razem, robił to znacznie sprawniej niż poprzednio. Po kilkudziesięciu minutach, wór był już pełny. Pobiegł więc do Canisa, dać drugie 40 kilo. Gdy już dał, poszedł do lasu po kolejne Alfistry. W jaskini, w której był poprzednio, zostało już ich bardzo mało, tak więc nie szedł do niej. Po chwili ujrzał kolejną jaskinie. Wszedł więc do niej i zobaczył bardzo małą grupkę poszukiwanych roślin. Gdy je zebrał, worek ważył około 10 kilo. Wyszedł z jaskini w poszukiwaniu kolejnej. Bardzo szybko ją znalazł. Była w niej całkiem spora gromada Alfistrów. Gdy zbierał rośliny, poczuł ból w lewej ręce.
- Nic dziwnego. Oberwałem w nią sporo razy. - pomyślał. Po kilku minutach wór był już pełny, a w jaskini pełno roślin z czerwonymi kwiatami. Zapamiętał więc to miejsce, po czym pobiegł dać trzecią czterdziestkę Canisowi. Gdy już dał, wrócił do jaskini, w której zbierał ostatnio. Dosyć szybko zebrał pozostałe Alfistry z tego miejsca, po czym poszedł szukać dalej. Worek ważył jakieś 20 kilo. Po kilku minutach, Doman znalazł grupę poszukiwanych roślin. Zbierał je kilkanaście minut, kiedy zobaczył że wór jest już pełny. Po raz czwarty wrócił do Canisa i dał mu te rośliny.
- Nie chciałbym tak zarabiać na życie. - powiedział sam do siebie elf. Po chwili był już w lesie. Ujrzał tam małą jaskinie. Wszedł do niej i ujrzał grupkę Alfistrów. Po kilku minutach, wszystkie już były w jego worku. Doman poszedł szukać dalej. Po kilkunastu minutach ujrzał sporą grupę roślin których szukał. Zaczął więc je zbierać. W miejscu tym było już mało Alfistrów, kiedy elf zobaczył, że worek jest pełny. Cały w pocie, poszedł do Canisa, dał mu rośliny, po czym rzekł:
- Jest już jakieś 200 kilo. Tyle chyba wystarczy?   

Canis

  • Gość
Odp: Wyprawa do lasu
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Październik 2008, 15:30:59 »
Odbierałem od Domana ładunki i magazynowałem je w swoich piwnicach.
- Dobrze Domanie, postaram się po wojnie sprawić ci wynagrodzenie w postaci szaty. Do zobaczenia, elfie.

Wyprawa zakończona!

Canis: 200 KG Alfistru

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wyprawa do lasu
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Październik 2008, 15:30:59 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top