Autor Wątek: Data cena!  (Przeczytany 13231 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DODO

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Data cena!
« dnia: 10 Październik 2008, 16:13:11 »
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=43290

Szkoda, że tak późno... Jednakże cenę można uznać za znośną, gdyż gra będzie kosztować o 50 zł taniej niż G3 w dniu premiery.

Offline Alfeim

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 474
  • Reputacja: 0
Odp: Data cena!
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Październik 2008, 16:27:24 »
Dla mnie cena jest śmieszna, zdecydowanie za dużo jak na dodatek i 20h gry.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Data cena!
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Październik 2008, 16:27:24 »

Respev

  • Gość
Odp: Data cena!
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Październik 2008, 16:37:43 »
Później się ludzie dziwią, że większość ludzi ściąga Gothica z internetu. 20 godzin gry za 80zł? Za te pieniądze można kupić Wiedźmina, który jest sporo dłuższym tytułem. Najśmieszniejsze jest to, że 79zł to ja dałem za Gothica 3 w wirtus.pl w dniu premiery tegoż tytułu.

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Data cena!
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Październik 2008, 16:58:41 »
Nie przesadzajcie, cena nie jest aż taka wysoka. Szczególenie, jeśli popatrzymy na to, że inne tytuły proponujące nam podobny czas gry kosztują około 100 zł. Swoją drogą, wykonując skromny rachunek wychodzi 4 złote na godzinę, czyli kilkakrotnie mniej niż przciętny Polak dostaje na godzinę.

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Data cena!
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Październik 2008, 17:39:05 »
A to ile przeciętny Polak zarabia na godzinę?! Bo nie powiem, zdziwiło mnie to.
Ale dość offtopu. Cena jest śmieszna. Taki dodatek, a taka suma. Raczej nie kupię, jeśli już, to brat, albo po prostu ściągnę z neta. Mam lepsze wydatki, o!

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Data cena!
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Październik 2008, 17:54:29 »
No Nifrenthil, średnia krajowa wynosi 3033 złote brutto. Można z tego wywnioskować, że zarobki wielu Polaków, a przynajmniej ludzi z mojego otoczenia oscylują w tej sumie. Nie rozumiem więc pytania.;p

Offline truebezi

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ronald Reagen
Odp: Data cena!
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Październik 2008, 18:31:42 »
Powiem szczerze że jak zapowiedzieli, że to będzie samodzielny dodatek, to miałem przeczucie że cena będzie dość wysoka. Jak sobie przypominam Noc Kruka kosztowała w dniu premiery prawie 60 zł. Po prostu chłopaki zbierają dodatkowe fundusze na sfinansowanie Arcanii.  ;D . Kupie ten dodatek chociaż średnio jestem do niego przekonany.
« Ostatnia zmiana: 10 Październik 2008, 18:36:47 wysłana przez truebezi »

Respev

  • Gość
Odp: Data cena!
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Październik 2008, 19:13:38 »
Cytuj
Szczególenie, jeśli popatrzymy na to, że inne tytuły proponujące nam podobny czas gry kosztują około 100 zł
Np. jakie? Wiedźmin wg. oficjalnych informacji daje nam 90 godzin gry, a kosztuje tyle, co ten marny dodatek.

Cytuj
No Nifrenthil, średnia krajowa wynosi 3033 złote brutto
Gdzie ludzie i na jakich stanowiskach tyle zarabiają? Informatyk z tytułem magistra zarobi 2100 na rękę.

Cytuj
Powiem szczerze że jak zapowiedzieli, że to będzie samodzielny dodatek, to miałem przeczucie że cena będzie dość wysoka. Jak sobie przypominam Noc Kruka kosztowała w dniu premiery prawie 60 zł. Po prostu chłopaki zbierają dodatkowe fundusze na sfinansowanie Arcanii
Tak samo mówili ludzie przed premierą Gothic 3 - "Kupię Noc Kruka, to wtedy pomogę przy tworzeniu Gothic 3". Jak widać, chyba mało osób się o to pokusiło...

80zł to dużo jak na 20 godzinną grę. Pamiętajmy, że nawet tyle nie zarabia dziennie przeciętny polak. W Niemczech gra będzie kosztować około 20 euro, czyli na przeciętnego Niemca tylko dwie godziny pracy.

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Data cena!
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Październik 2008, 20:17:53 »
Np. jakie?
Np. Turok, który oferuje gdzieś około 15 godzin zabawy, a kosztuje 100 zł.


Kurna, ponad miesiąc czekania, to trochę długo, ale trudno :D. Ile tam ta cena ma wynosić? 8 dych?
Cena nie gra roli, bo i tak kupię, a czekać kilka miesięcy, żeby staniał nie będzie mi się chciało, tak więc na pewno kupię.

Offline Kirgo32

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Nawet piekło ma swoich bohaterów."
Odp: Data cena!
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Październik 2008, 20:18:10 »
Cena jest dosyć wygórowana jak na dodatek do tej gry (raczej marny dodatek), przynajmniej jak dla mnie. Na dodatek jestem zdany na kieszonkowe i na kasę, która od czasu do czasu wpadnie w ręce za jakąś fuchę czy coś w tym stylu, więc gry od razu bym nie kupił. Najlepiej zrobię jak poczekam przez pewien czas aż cena za Gothic 3 ZP spadnie o jakieś 20zł i dopiero kupię. Zapewne gra za szybko nie stanieje ale mi się nie spieszy.

Respev

  • Gość
Odp: Data cena!
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Październik 2008, 20:20:25 »
Cytuj
Np. Turok, który oferuje gdzieś około 15 godzin zabawy, a kosztuje 100 zł.
Tylko, że to nie RPG...

Offline Tiw

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 313
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • We Can't Stop Here, This Is Bat Country!
Odp: Data cena!
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Październik 2008, 20:46:00 »
Pojedyńcze przypadki, najlepiej chyba wypada LOKI- jakieś 200 godzin grania, a 7 dyszek kosztowała w czasie premiery. Wracając do tematu to dodatek jest stosunkowo drogi, poczekam aż stanieje i ewentualnie kupie, napewno nie zapłace 80 zł, po to żeby se troszke pograć i odłożyć pudełko na  półke.

Offline Galeria_Ciastek

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Data cena!
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Październik 2008, 10:55:25 »
Prawie 80 zł za 20 godzin rozrywki! Co to jest! Za te pieniądze można kupić dużo lepszego Stalkera: Czyste Niebo i można w niego grać baaardzo długo. Jeśli chodzi o Gothica, to poczekam aż stanieje do Platyny. Ale jeśli w tym samym czasie Stalker też będzie w Platynie to niestety wybiore Stalkera. Zapomniani Bogowie to tylko "odgrzewany kotlet" czyli niemal to samo co w podstawce. Zamiast zbierać kase na addona zaraz zainstaluje podstawke.

Offline Uhzonks

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Homm, Gothic, Archlord
Odp: Data cena!
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Październik 2008, 11:44:35 »
Komercja, ale i tak stanieje o jakieś dwie dychy zanim zdecyduję się to kupić

McSloniu

  • Gość
Odp: Data cena!
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Październik 2008, 23:48:56 »
79 to nawe przyzwoita cena. Ile by wyście chcieli za to...? 20 zł w EXSTRA Grze? Nie rozsmieszajcie mnie. Oni muszą na tym zarobić. Dodatek, dodatkiem ale ciekawi ile wymyslą sobie za G4, a tam 299 zł.... i co w tedy? Internet.... ;)

Offline user no. 11627

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Formula one fan
Odp: Data cena!
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Październik 2008, 00:44:42 »
Cena jak cena - 79 zł (z tego co widziałem, to na gram.pl możemy zamówić pre-order w cenie 69,90 zł). Z jednej strony to dość sporo ale z drugiej znowu nie aż tak dożo. Tak czy inaczej w dodatek się zaopatrzę... kiedyś. Póki co tego nie zrobię, przede wszystkim z powodu mojego niezbyt nowoczesnego komputera. 'Zwykły' Gothic 3 się nieźle przycina a co dopiero dodatek.
Cytuj
Dodatek, dodatkiem ale ciekawi ile wymyslą sobie za G4, a tam 299 zł.... i co w tedy?
A w tedy nic, bo ceny nowych gier na PC wahają się zazwyczaj między 100 - 150 zł, więc bez paniki. Chociaż wszyyystko się może zdarzyć, szczególnie biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia na giełdach...
« Ostatnia zmiana: 12 Październik 2008, 14:51:37 wysłana przez Respev »

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Odp: Data cena!
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Październik 2008, 13:58:02 »
Jeśli chodzi o datę premiery, to się pospieszyli ze zrobieniem tego dodatku. Cena przecież nie jest tak wysoka, nie mówiąc, że gra i tak i tak stanieje po kilku miesiącach. Dodatek zapowiada się świetnie, więc na pewno go kupię w dniu premiery.

Prawie 80 zł za 20 godzin rozrywki! Co to jest! Za te pieniądze można kupić dużo lepszego Stalkera: Czyste Niebo i można w niego grać baaardzo długo. Jeśli chodzi o Gothica, to poczekam aż stanieje do Platyny.

"Zapomniani Bogowie", raczej nie stanieją aż tak szybko. Więc po co czekać  dla 20 złotych? Ja bym się nie spodziewał, że taka gruba, świeżo upieczona bułeczka będzie kosztować 60 złotych, albo mniej... Przestańcie z tą ceną, bo kto ile zarabia raczej nie ma tutaj nic do rzeczy. Gry kupują gracze, a nie rodzice. To właśnie w większości przypadków gracz zapłaci za grę ze swojej kieszeni, chyba, że dostanie ją na jakieś urodziny, czy coś.

Offline Berdemer

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Data cena!
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Październik 2008, 14:31:51 »
Cytuj
Gry kupują gracze, a nie rodzice
Mało niepełnoletnich pracuje, a kieszonkowe nie bierze się z powietrza.

Offline Thorug

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Data cena!
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Październik 2008, 18:52:54 »
Od razu po premierze na pewno nie kupię tego dodatku. Jak na 20 godzin gry, cena 80zł jest (dla mnie) stanowczo zbyt duża. Przykładowo w sklepie gram.pl Sacred 2 Fallen Angel kosztuje 80zł (nie licząc kosztów przesyłki), a zapewne oferuje więcej godzin gry. Wniosek powinien nasuwać się sam. Poczekam, aż cena dodatku spadnie do jakiejś taniej serii, wtedy się zastanowię nad kupnem (oczywiście jeśli będzie warto).


Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Odp: Data cena!
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Październik 2008, 17:12:48 »
Cytuj
Gry kupują gracze, a nie rodzice
Mało niepełnoletnich pracuje, a kieszonkowe nie bierze się z powietrza.

To pozostają np. oszczędności, można pożyczyć grę od bogatszego kolegi, albo kupić ją za wirtualne pieniądze na gram.pl, jeśli się takowe posiada. Jeśli jednak jest się kompletnie spłukanym, proste. Ktoś już kiedyś powiedział: jak się nie ma kasy, to się nie gra. Ci, co korzystają z tej drugiej możliwości, czyli ściągnięcie gry z internetu, to już jest ich sprawa. A co do kupowania gier przez graczy... To właśnie oni w większości przypadków kupują gry. Jak ja wchodzę do jakiegoś sklepu z grami komputerowymi, widzę raczej graczy, którzy uzbierali na grę, a nie ich rodziców... W większości przypadków, to gracz zbiera pieniądze, choćby od cioci na urodziny... Poza tym, na gram.pl jest już pre-oder tej gry, gdzie można ją kupić troszeczkę taniej...
« Ostatnia zmiana: 15 Październik 2008, 17:15:36 wysłana przez Eregrin »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Data cena!
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Październik 2008, 17:12:48 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top