Autor Wątek: Górnicza Dolina  (Przeczytany 4784 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Uhzonks

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Homm, Gothic, Archlord
Górnicza Dolina
« dnia: 24 Wrzesień 2008, 15:01:03 »
Przygotowuję materiał o GD i chciałem zaczerpnąć Waszej rady odnośnie pewnego problemu. Co tak naprawdę stało się z GD w czasie trwania akcji G3? Proszę nie pisać tutaj 'nie wiadomo', 'nie jestem pewien' albo 'twórcy zgrabnie to przemilczają'. Chodzi mi tutaj głównie o wasze hipotezy, gdyż wg. mnie orkowie, gdy już wynurzyli się zza palisady, dobili jedynie oddział Lorda Hagena a zamek nawet w niezłym stanie przerobiono na kompleks w stylu Faring.
Pozdrawiam !
« Ostatnia zmiana: 24 Wrzesień 2008, 17:01:38 wysłana przez Uhzonks »

Offline Kevet

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Górnicza Dolina
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Wrzesień 2008, 17:45:54 »
Hmmm...
Po zabiciu wszystkich smoków orkowie stracili morale i postanowili sie wycofać a palladyni wkroczyli do GD wprowadzili tam pożądek odbudowali stary obóz i tych orków co przeżyli to zabili. Oraz wznowili wykopywanie rudy.
Tak też mogło być...
Ale jak jest naprawdę to chyba nigdy się nie dowiemy...

Forum Tawerny Gothic

Odp: Górnicza Dolina
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Wrzesień 2008, 17:45:54 »

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Górnicza Dolina
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Wrzesień 2008, 18:42:49 »
Tak, smoki zostały wybite, lecz hordy orków przed zamkiem w GD zostały. Thorus mówi, że:

"Zaproponowali nam wybór - mogliśmy być ich niewolnikami lub wojownikami w ich służbie."

"Orkowie zdobyli wyspe Khorinis i sprowadzili nas na kontynent na swoich galerach."

czyli jest oczywiste że przybyła pomoc z Myrtany. Mówi to Thorus a więc musieli dotrzeć nawet do Jarkendaru. Cała wyspa była pod kontrolą orków. Górniczą Doline zdobyli atakiem lub układem, jak w przypadku reszty "okolic". Wg. mnie wybili wszystkich w GD łącznie z Lordem Hagenem (zakładając, że tam wyruszył ze swoją ekipą). Miasto pozostało bez obrony. Orkowie atakowali z lądu jak i z morza (poprzez okręty). Cytadele w GD przerobiono na ogromna kuźnie i przechowalnie magicznej rudy. Tak to wyglądało według mnie.
« Ostatnia zmiana: 24 Wrzesień 2008, 18:45:08 wysłana przez MeGiddo »

McSloniu

  • Gość
Odp: Górnicza Dolina
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Wrzesień 2008, 23:04:44 »
Ja myśle że orkowie wiedzielli że w koloni nie ma już rudy, no prawie nie ma. Więc podbili wyspę (jak mówi Thorus) i opuścili ją powracając do Myrthany. Na wyspie zostali nieliczni.
Pochowali się po lasach, jaskiniach. Orkom Khorinis nie było raczej potrzebne, więc zostawili tam tych staruch wojowników którzy już wlaczyli w wonie i chcą odpocząć z dala od konfliktów. A Khorinis po wojnie było idealnym miejscem do tego.

Offline Azariel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • cudów nie ma, wszystko ściema
Odp: Górnicza Dolina
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Październik 2008, 19:04:58 »
Ja myśle że zabili wszystkich mieszkańców Khorinis.Po pierwsze po co wyładowywac galery ludżmi.Po drugie trzeba ich karmic a wielu nie przeżyło by  morskiej podróży.Zamek w GD zatrzymali jako twierdze obronną na wyspie.Myśle że wysłali odział orków do Jarkendaru.Orkowie zbeszcześcili świątynie i Adanos zatopiłcały Jarkendar,a portal zniszczył.Orkowie zabrali zbroje i oręż dla swoich najemników i odpłynęli zostawiając dzikich orków do ochrony Khorinis.

Offline Tensho

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Getsuga...Tensho!
Odp: Górnicza Dolina
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Czerwiec 2009, 12:35:53 »
Kilka postaci mówi że Khorinis zostało podbite więc jasnym jest że GD także.

Offline Maliniak

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Górnicza Dolina
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Sierpień 2009, 11:52:43 »
ja uwazam ze khorinis zostalo zdobyta przez orkow czyli cale gd tez ikolega slusznie poweidzial to co thorus mowil

Offline Uruk

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Górnicza Dolina
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Październik 2009, 22:17:33 »
W sumie twórcy nic nie przemilczają, zostało powiedziane że Khorinis upadło, a nie zapominajcie że Khorinis to nie tylko miasto, a cała wyspa... Więc żadnej tajemnicy nie ma. Poza tym GD i miasto mogły upaść w tym samym momencie, czyli wtedy jak Hagen spadł przy ognisku przed wejściem na przełęcz... Otoczeni i zgubieni.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Górnicza Dolina
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Sierpień 2010, 08:08:36 »
Większość wskazuję na to, że Khorinis zostało podbite, ale jest przecież nadzieja, że po zabiciu smoków wielu orków zaczęło się wycofywać a paladyni i Haguś zdołali zabić tych którzy zostali, lub ich przegonić i zniszczyć ich okręty. A tamci wiejąc mogli natrafić na Jarkender i jeśli było ich jeszcze wystarczająco wielu sprzątnąć większość bandytów a resztę wziąć do niewoli i w mówić im, że podbili całe Khorinis. Następnie zbudowali nowe stateczki i popłynęli na kontynent, myślę też, że nie mogli wezwać posiłków z Myrtany bo komunikowali się poprzez dwór Irdorath.

Więc bardziej prawdopodobne jest to, że podbili Khorinis  :'( , ale jednak nadzieja pozostaje    ;)

Forum Tawerny Gothic

Odp: Górnicza Dolina
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Sierpień 2010, 08:08:36 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything