Autor Wątek: Wiersze Rycha  (Przeczytany 6016 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rychu, mag Beliara

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
  • ~Kochamm zwierzenta ale najmniej kretoszczury
Wiersze Rycha
« dnia: 13 Wrzesień 2008, 17:51:20 »
Witam, jak juz pisalem kiedys na forum pisze wiersze. Postanowilem je tutaj teraz kilka zamiescic miłego oceniania. Pokazalem je Dragosaniemu i on bardzo pochwalil je i powiedzial ze bardzo mu sie podobaja.

Kosciol:

Wczoraj bylem w kosciele
Ile tam ludu
O ja pierdziele
Ludu było tak w mongoluch i jeszcze troche
I wiencej bym zarobil handlujonc grochem
Juz nie pujde do kosciowala
bo tam diabel o pomoc wola
Demony krzycza i stenkaja
a stare babki na harfie graja


Mialem wiencej ale mi sie pendrive zepsul i musze poprosic Dragosaniego o to aby je tu zamiescil.
Kiedy dalem do poczytania mojej nauczycielce to ona az sie ze wzruszenia poplakala! I dala mi 6.
 Za całokształt pracy na forum

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Odp: Wiersze Rycha
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Wrzesień 2008, 18:13:28 »
Nie no, ortografia wymiata. To obniża ocenę, ale dobra, reszta niżej.

Dobra, zaczynajmy: Króciutki wiersz, składający się z jednej strofy, o zawartości 9 króciutkich wersów. Ogólnie beznadziejny wiersz, zwłaszcza niektóre rymy, jak np. ten:

Wczoraj bylem w kosciele
Ile tam ludu
O ja pierdziele

Po co to "pierdziele"? Trzeba było użyc innego rymu...

Ludu było tak w mongoluch i jeszcze troche
I wiencej bym zarobil handlujonc grochem

Nie rozumiem. Ludu jest powtórzeniem, które po prostu nie pasuje. Czemu "wiencej" byś zarobił, "handlujonc" gruchem? Po prostu nie wiem, co masz na myśli.

bo tam diabel o pomoc wola
Demony krzycza i stenkaja
a stare babki na harfie graja

Boże, jakie demony i diabły? Litości...

Ogólnie, to wiersz jest beznadziejny... Nie wiem, czy chciałeś sobie pokpic z Kościoła, czy tylko z kościoła - wszystko jedno, to było żałosne. Aczkolwiek, po prostu nie pisz wierszy, ponieważ to Ci nie wychodzi... Ogólnie ocenię ten wiersz na 1/10 z powodu, by Cię niezniechęcac do pisania...

___

Pokazalem je Dragosaniemu i on bardzo pochwalil je i powiedzial ze bardzo mu sie podobaja.

Nie wierzę, żeby mistrz wierszy się tego dopuścił... ^^

Kiedy dalem do poczytania mojej nauczycielce to ona az sie ze wzruszenia poplakala! I dala mi 6.

Za ten wiersz? W Niemczech chyba...
« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień 2008, 19:40:36 wysłana przez Eregrin »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wiersze Rycha
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Wrzesień 2008, 18:13:28 »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Wiersze Rycha
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Wrzesień 2008, 18:14:45 »
Jeden błędy!  Jeden na drugim w tak krótkim tekście. Dwa forma. Ja nie mam pojęcia co to za wiersz bo w jednym miejscu są rymy a w drugim znowu nie wiadomo co, Raz zaczynasz wers dużą a raz małą literą. Ocena to 2/10 (jestem zbyt pobłażliwy ale niech stracę).

PS. Ta nauczycielka tą szóstkę to chyba ci ze współczucia dała bo za ten "wiersz" to ja bym ci nie dał nawet pały.

PS2. Zanim wkleisz tutaj następne wiersze to weź się walnij ale tak porządnie tym całym pendrivem w głowę i jak się opamiętasz to dopiero coś tutaj wklejaj.
 Obraza użytkownika.

Offline Doman

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wiersze Rycha
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Wrzesień 2008, 18:19:22 »
Eregrin wymienił chyba wszystkie błędy, aczkolwiek nie zgadzam się z oceną. Wg. mnie, treść jest ciekawa, kilka rymów, chodź wyszukanych na siłę, a co najważniejsze, można się przy nim uśmiechnąć, tak więc jest to wiersz humorystyczny. Ryszard nie nabija się z kościoła, tylko piszę, co go spotkało. Wiersz najlepszy nie jest, ale najgorszy też nie. Na drugi raz, użyj polskich liter ;) W tej chwili, dam Ci ocenę 6/10, a gdyby było bez błędów, to byłoby jakieś 7,5/10 tak więc radzę pobrać mozille, która poprawia błędy. Chętnie przeczytam twe kolejne dzieła ;)

Offline Bela

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1237
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • where my bitches?
Odp: Wiersze Rycha
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Wrzesień 2008, 18:22:00 »
chodzisz do szkoły dla ułomnych i niepełnosprytnych tak? bo może w takiej szkole pani by się popłakała z wzruszenia, że dziecko żyjące jak jarzyna potrafi takie liryki składać.. żenua
 Niezbyt rozbudowana ocena (lub jej brak) danej pracy. Poza tym publiczna obraza użytkownika.

Offline Tiw

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 313
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • We Can't Stop Here, This Is Bat Country!
Odp: Wiersze Rycha
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Wrzesień 2008, 19:11:36 »
To jest prowokacja, czy jak? Robisz z siebie jeszcze głupszego niż jesteś? Przecież to jest niemożliwe, żeby jeden człowiek popełnił tyle błędów. Ja bym rozwinął wypowiedź Lorda Arthasa vel Eregrina " po prostu nie pisz wierszy,", ty w ogóle przestań pisać, kontaktuj się z ludźmi tylko poprzez mowe, ewentualnie rysowanie, powinno Ci to oszczędzić wielu nieprzyjemnych sytuacji w życiu.
Pani od polskiego się popłakała? Pewnie potem popełniła samobójstwo.
« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień 2008, 19:12:04 wysłana przez Don Corleone »

Offline Aaron15

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wiersze Rycha
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Wrzesień 2008, 19:37:50 »
Niezliczone ilości błędów ortograficznych,rymy są bardzo 'irytujące',dziecko robisz z siebie idiotę,gorszym niż jesteś i jeszcze ten głupi pm do mnie przez który o niemal z siedzenia nie spadłem a ten wiersz? Jeżeli to miałby być komiczny to nie udał ci się. Poza tym że obraża katolików (min. Mnie) to jeden z rymów mnie bardzo wku*wił
Cytuj
kościele - pierdziele
Aż mi żal Ciebie. Ocena za wiersz 0/10 bo to jest godne krytyki. Pośmiewisko i tyle. Współczuję tej nauczycielce. Popłakała się i popełniła samobójstwo prawda? Eh...........
« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień 2008, 19:51:56 wysłana przez Aaron15 »

Offline Darth Yoda

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mordo Ty moja!
Odp: Wiersze Rycha
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Wrzesień 2008, 19:43:49 »
Masa błędów,same litrówki,krótkowość,obrażliwa treść to wszystko co ten wiersz ma do zaoferowania.
Ja oceniam tak:
-1 - Poniżej krytyki
0 - okropne
1- słabe
2 - nie za dobre
3 - średnie
4- dobre
5 - bardzo dobrze
6 - świetny!
Ty dostajesz odemnie -1/6

P.S Chyba ktoś tu se jaja robi

Respev

  • Gość
Odp: Wiersze Rycha
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Wrzesień 2008, 22:34:04 »
Cytuj
Nie rozumiem. Ludu jest powtórzeniem, które po prostu nie pasuje. Czemu "wiencej" byś zarobił, "handlujonc" gruchem? Po prostu nie wiem, co masz na myśli.
Więcej zarobiłby handlując grochem, a niżeli zdobyłby z ofiar na tacę. Ja widzę ten wiersz tak:

Wczoraj przybyłem w posłudze do kościoła,
Tam, gdzie ksiądz z prośbą o wsparcie dla siebie z ambony woła,
Ludzi tam tyle, że szok,
Tak, że to pikuś przy Kaczyńskiego skoku w bok,
Wtem proboszcz przybył z radosną nowiną,
To nasz wikary został otruty ubecką wołowiną,
Widząc to już nigdy nie zajdę do kościoła,
Gdyż moja babka ze swą wypłatą uciec mi zdoła,
Demony krzyczą w mym domu i stękają,
To dziś dzień sądu, tak słowiki śpiewają,
W tym tkwi tu prawda, to układanki jest elementem,
ÂŻe w PRLu był Rydzu agentem.

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Wiersze Rycha
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Wrzesień 2008, 22:47:08 »
Czemu bruździcie w poezji Rycha? Jego wyobraźnia, jego słowa. Nie powinniśmy tego przeinaczać i doszukiwać się dziwnych sensów. <jeśli takie są. Wolę nie sprawdzać> Dajmy mu wolną wolę i błogosławmy za czas spędzany kreatywnie przy tworzeniu poezji a nie chociażby graniu w Gothica i zabijaniu wilkołaków jak szanowny pan Orc.
 Brak jakiejkolwiek oceny pracy w Twórczości Własnej.

Offline Alfeim

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 474
  • Reputacja: 0
Odp: Wiersze Rycha
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Wrzesień 2008, 22:58:53 »
Cytuj
Pokazalem je Dragosaniemu i on bardzo pochwalil je i powiedzial ze bardzo mu sie podobaja
Czyzby ironia?
Cytuj
Kiedy dalem do poczytania mojej nauczycielce to ona az sie ze wzruszenia poplakala! I dala mi 6.
Wydaje mi sie ze to zwykle klamstwo, chociaz mogla plakac wcale nie ze "wzruszenia".[

Co do samego wiersza (jesli mozna to tak nazwac), obraza uczucia religijne katolikow. Jest za wulgarny, wiele bledow ortograficznych (jest tyle rozwiazan: firefox, word i slownik). Odposc sobie pisanie tych wierszy, twoje glupie posty bardziej mnie rozbawialy  ;) Nie bede tego ocenial, bo to nie podchodzi pod zadne mozliwe kryterie.


Offline Rysownik

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 0
  • Veni, vidi fugi
Odp: Wiersze Rycha
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Wrzesień 2008, 10:12:40 »
Co dałeś Dragosaniemu do palenia? A może groziłeś mu, że zamordujesz jego matkę swoją głupotą? Ach, przepraszam, zapomniałem, że z Dragosanim to był żart. Z tą nauczycielką też. Błędy wymienili moi poprzednicy, jednak gdybyś zapomniał, pozwól, że powtórzę. Orty, wulgaryzmy, powtórzenia, złe rymy(?), błędy stylistyczne i szkalowanie Kościoła. Ocena... Zwykle nie daję 0/5, wolę "bez oceny", ale niestety trochę ten wiersz(?) się rymuje i próbuje się silić na humor dam hmmm... po 1,5/5. Znaj moją łaskawość.
P.S. Do adminów, jestem newbie, czy już userem?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wiersze Rycha
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Wrzesień 2008, 10:12:40 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything