Autor Wątek: Wasze opinie na temat nieograniczonego ekwipunku w G4.  (Przeczytany 6611 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Wasze opinie na temat nieograniczonego ekwipunku w G4.
« dnia: 12 Wrzesień 2008, 19:08:38 »
No właśnie. W poprzednich częściach gry nasz ekwipunek był nieograniczony, co zdecydowanie ułatwiało grę. W Gothic IV nadal nieograniczony ekwipunek ma występować. Moje pytanie więc jest takie: czy podoba wam się ten pomysł i wolicie, żeby ekwipunek nadal był nieograniczony? Czy też wolelibyście, żeby jednak ekwipunek był ograniczony. Mnie osobiście nieograniczony ekwipunek się nie podoba, bo zbytnio ułatwia grę i nie interesuje nas czy wziąść to czy tamto oraz w jakich ilościach. A gdyby był ograniczony, to musielibyśmy już przemyśleć, co i w jakich ilościach zabrać ze sobą w naszą podróż, przez co gra byłaby bardziej wymagająca. Zatem ja uważam, że nieograniczony ekwipunek w Gothic IV jest głupim pomysłem. A jaka jest wasza opinia na ten temat?

Zapraszam do nabijania postów!

Offline Tiw

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 313
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • We Can't Stop Here, This Is Bat Country!
Odp: Wasze opinie na temat nieograniczonego ekwipunku w G4.
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Wrzesień 2008, 19:34:45 »
Z nieograniczonym ekwipunkiem gra traci na realistyczności, jestem za ograniczeniem.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wasze opinie na temat nieograniczonego ekwipunku w G4.
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Wrzesień 2008, 19:34:45 »

Offline Rysownik

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 0
  • Veni, vidi fugi
Odp: Wasze opinie na temat nieograniczonego ekwipunku w G4.
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Wrzesień 2008, 21:20:52 »
Ograniczony. Na miecze - 3 miejsca, na łuki - 4, na runy - 10, na zwoje - tu już nieograniczone, specjalne - 10, na inne - 5, pieniądze do 3000 sztuk złota, strzały - 1000 (+ trza już mieć kołczan, bez kołczanu - 25). Tak, wszystko skatalogować i będzie git. A nie, że 60 bryłek różowej rudy i jeden miecz.

Offline user no. 11627

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Formula one fan
Odp: Wasze opinie na temat nieograniczonego ekwipunku w G4.
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Wrzesień 2008, 21:39:27 »
Moim zdaniem ekwipunek jednak powinien zostać ograniczony, ale tylko do pewnego stopnia. Ograniczenia odnosiły by się głównie do uzbrojenia (np. max 5 mieczy, 3 zbroje itp.) Natomiast jeśli chodzi o rzeczy takie jak mikstury, szczególnie te lecznicze powinny być nieograniczone.

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Wasze opinie na temat nieograniczonego ekwipunku w G4.
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Wrzesień 2008, 23:06:45 »
Ja bym zrobił coś na podobieństwo Oblivion albo Morrowind. Ile siły, tyle itemków. Albo ograniczyć jak w hack'n'slash, czyli no mało miejsca. Bardziej skłaniałbym się co do drugiej opcji, bo nie wyobrażam sobię herosa, targającego ze sobą 3 pancerze i 5 mieczy. To idiotyczne, ale wiem, o co chodzi.

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Wasze opinie na temat nieograniczonego ekwipunku w G4.
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Wrzesień 2008, 01:09:50 »
Wydaje mi się, że wprowadzanie takiego ograniczenia w Gothicu 4 nie ma żadnego sensu. Nie jest to gra Hack'n Slash żeby były wolne sloty z resztą w takich gra w ekwipunku głównie znajdują się w nim bronie, zbroje i mikstury. W Gothicu jest tego o wiele więcej. Również pomysł ograniczający po przez ilość siły nie ma sensu bo nie każdy kto gra w gothica gra na siłę a wtedy wychodzi na to, że magowie i hmm łowcy wiele tracą przez to w morrowindzie było to tak zrobione żeby wszystko do siebie pasowało, natomiast w Gothicu zmieniło by to zupełnie klimat gry. Niech zostanie jak jest albo niech wymyślą taki system który będzie naprawdę odpowiadać tej grze, oryginalny i swojski.

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Odp: Wasze opinie na temat nieograniczonego ekwipunku w G4.
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Wrzesień 2008, 13:55:57 »
Jak ma się ograniczony ekwipunek, gra się robi znacznie trudniejsza. Ale można by zrobić tak, że udźwig wzrasta wraz z trenowaniem siły. Można by równierz zrobić tak, że były by ze 3 miejsca na bronie, 3 amulety, 5 pierścieni, 2 tarcze, 2 zbroje, etc. Nieograniczony ekwipunek, jest nierealny, ale można sie do niego przyzwyczaić. Na przykład jak chce się zebrać piekną kolekcję zbroi, czy zaszpanować przed kolegami "Ty, patrz jaki ja jestem zajebisty - zebrałem wszystkie miecze z gry!". Jestem jednak za tym, by ekwipunek był nieograniczony, albo była by możliwość ustawienia takowej rzeczy przed rozpoczęciem nowej przygody, gdyż każdy woli co innego.

Offline RedRum

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wasze opinie na temat nieograniczonego ekwipunku w G4.
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Grudzień 2008, 23:36:05 »
Ja wole ograniczenie tak jak w Standed tam wszystko ma wage a ty ograniczona sile.

Offline Kirgo32

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Nawet piekło ma swoich bohaterów."
Odp: Wasze opinie na temat nieograniczonego ekwipunku w G4.
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Grudzień 2008, 21:31:05 »
Moim zdaniem najlepiej by było gdyby zrobili jak w Oblivionie, czyli możesz udźwignąć odpowiednią ilość ekwipunku przy danej sile. Im więcej nosisz w plecaku tym wolniej biegasz (wolałbym raczej sformułowanie - im więcej nosisz w plecaku, tym szybciej tracisz wytrzymałość). A gdy masz zbyt dużo przedmiotów to męczysz się po krótkiej chwili, co uniemożliwiałoby bieganie (zamiast stania w miejscu jak w 4 części The Elder Scrolls). Czyli jak dla mnie nieograniczony ekwipunek odpada.

Offline Ci@cho

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wasze opinie na temat nieograniczonego ekwipunku w G4.
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Grudzień 2008, 11:12:02 »
No coz.w gothic zawsze dalo sie chwalic przed kolegami jakie to pancerze zdobyles i bronie.zdania mam podzielone

Offline Sajan

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wasze opinie na temat nieograniczonego ekwipunku w G4.
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Grudzień 2008, 19:57:36 »
Ja już się przyzwyczaiłem do nieograniczonego ekwipunku i dobrze(jak dla mnie)że będzie nieograniczony.

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Wasze opinie na temat nieograniczonego ekwipunku w G4.
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Grudzień 2008, 20:20:20 »
Według mnie oczywiście dobrze, że w kolejnej części będziemy mieli nieograniczoną ilośc miejsc w ekwipunku, ale ograniczony equipment ma swój urok. Doskonale pamiętam jak w 2001 roku grając w Vampire the masquarade: Bloodlines musiałem wszystko upychać, a potem kilkukrotnie wracać, aby wszystko zmieścić i opchnąć kupcowi. Ach te wspomnienia...

Offline Devristus Morii

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Wasze opinie na temat nieograniczonego ekwipunku w G4.
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Luty 2016, 20:38:35 »
Ograniczony ekwipunek sprawia, że trzeba rozważać nad każdym podniesionym przedmiotem oraz rozdysponowaniem przedmiotów. Wtedy też mają sens kufry, które mamy w swoich domkach.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wasze opinie na temat nieograniczonego ekwipunku w G4.
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Luty 2016, 20:38:35 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top