Autor Wątek: Google Chrome- nowa przeglądarka od google  (Przeczytany 4834 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Google Chrome- nowa przeglądarka od google
« dnia: 08 Wrzesień 2008, 15:45:27 »
Jak zapewne wiecie nasz wyszukiwarkowy potentat wpadł na pomysł, aby stworzyć kolejną na rynku przeglądarek produkcję tego typu. To co oferuje przeglądarka spod szyldu google może spodobać się wielu internautom, aczkolwiek nie należy wpadać w euforię, ponieważ jak na razie mamy możliwość korzystania z wersji beta, tak więc w wersji finalnej nie spotkamy błędów z bety i co jest oczywiste dodane zostanie kilka elemetnów. Dobrze, skończmy z tą reklamą i przejdźmy do mojego subiektywnego zdania przeplatanego obietnicami twórców.

Jak można usłyszeć w filmiku traktującym o tym produkcie Google Chrome jest oparty na silniku v8, co pozwoli nam na szybkie przemieszczanie się po sieci. Kolejnym ważnym punktem jest "odizolowanie" każdej z zakładek, co mowiąc prostym językiem nie pozwoli na "zwiechę" całej przeglądarki, gdy zatnie się jedna karta. Tak więc, gdy jedna zakładka się zatnie, to bezproblemowo będziemy mogli korzystać z drugiej zakładki w normalny spsób. Niestety nie zawsze wszystko wygląda tak kolorowo i oglądając film na youtube, gdy zacięła mi się karta z właśnie tą stroną nie mogłem przejść do drugiej zakładki, co więcej, cała przeglądarka sie wyłączyła a mnie wywaliła na pulpit... Jednak jednego zarzucić google chrome nie można, działa bardzo szybko. Kolejnym ważnym aspektem jest również "wolny kod źródłowy", co pozwoli, czy też ułatwi nam korzystanie z efektów pracy programistów z google. Kończę jednak mój przydługawy wywód i przechodzę do meritum, jak myślicie, czy google chrome może stać się przełomem na rynku przeglądarek oraz czy ma szanse wygrać wojnę o użytkowników z innymi przeglądarkami takimi jak Fire Fox, Opera, czy też Internet Explorer? Zapraszam do dyskusji.
Edit: Zapomniałbym o jeszcze jednym, mianowicie "incognito", pozwoli to młodzieży na przeglądanie stron o hmm... Nieodpowiedniej treści, po czym nie zostanie po takim wybryku żadnego śladu;]
Linki:

Film dotyczący przeglądarki: Download: http://tools.google.com/chrome/eula.html?hl=pl
« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień 2008, 15:45:52 wysłana przez Serail »

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Google Chrome- nowa przeglądarka od google
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Wrzesień 2008, 16:03:17 »
No ciekawe ciekawe co z tego wyniknie, osobiście wolę poczekać na wersje finalną niż hmm "męczyć" się z betą chociaż nie wiem jaka ona jest. Może jest dobra ale i tak nie mam zamiaru tego sprawdzać. Jak pełna wersja się ukarze, ściągam badam jak przejdzie testy zostanie i zastąpi firefoxa jak nie cóż trudno zostanę przy tym czym jestem.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Google Chrome- nowa przeglądarka od google
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Wrzesień 2008, 16:03:17 »

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Google Chrome- nowa przeglądarka od google
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Wrzesień 2008, 19:39:56 »
Mogę powiedzieć. Pisze do was z tej właśnie przeglądarki. Jest o niebo lepsza niż Opera, Firefox, albo IE. I byki podkreśla, chociaż czasem źle. Mimo to lepsza. Więcej miejsca na czytanie, ponieważ jest pasek na górze bardzo mały.
Jest super.

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Google Chrome- nowa przeglądarka od google
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Wrzesień 2008, 21:55:42 »
Ano teraz po dłuższym obcowaniu z tą przeglądarką mogę powiedzieć,że niektóre elementy mi się podobają, a niektóre nie.
+Poprawianie wyrazów, co prawda słownik jest jeszcze ubogi, co powoduje podkreślenie większości zdania, ale mam nadzieję, że w finalnej wersji zostanie to poprawione.
+Szybkie jest diabelstwo

-Brak możliwości bezpośredniego zarządzania pocztą, nawet gmailem, jak to ma miejsce w operze.

Offline Tiw

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 313
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • We Can't Stop Here, This Is Bat Country!
Odp: Google Chrome- nowa przeglądarka od google
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Wrzesień 2008, 22:57:13 »
Założe się, że Google już się postara o to, by ich przeglądarka należała do elity, póki co mi zbytnio do gustu nie przypadła. Z bardziej uciążliwych błędów to widze, że słowniczek dosyć mocno szwankuje, a przez kliknięcie PPM tekst zostaje zaznaczony. Google Chrome używam kilkadziesiąt minut dopiero.

Cytuj
+Szybkie jest diabelstwo
Używam Opery już jakiś czas i wydaje mi się, że obie podobnie szybkie, jęsli nawet Opera nie szybsza.
Cytuj
-Brak możliwości bezpośredniego zarządzania pocztą, nawet gmailem, jak to ma miejsce w operze.
Sprawdzałem na Gmail'u i poczcie z Onet'u, nie miałem żadnych problemów
Cytuj
Edit: Zapomniałbym o jeszcze jednym, mianowicie "incognito", pozwoli to młodzieży na przeglądanie stron o hmm... Nieodpowiedniej treści, po czym nie zostanie po takim wybryku żadnego śladu;]
U mnie ślady zostają, choćby na pasku adresu (czy jak się to zwie, wystarczy wpisać pierwszych literek adresu) i na pustej karcie.
Cytuj
I byki podkreśla, chociaż czasem źle.
To według mnie jest złe, trzeba się uczyć ortografii, a nie tylko klikać PPM i LPM, żeby nie mieć błędów.
Edit:
Cytuj
Nie zrozumiałeś. Chodzi mi o takie zarządzanie jak w operze, klikasz na przycisk na bocznym panelu przeglądarki i widzisz całą swoją pocztę, bez wchodzenia na stronę gmaila.
Faktycznie nie zrozumiałem ;)
« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień 2008, 23:09:02 wysłana przez Don Corleone »

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Google Chrome- nowa przeglądarka od google
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Wrzesień 2008, 23:00:53 »
Cytuj
Sprawdzałem na Gmail'u i poczcie z Onet'u, nie miałem żadnych problemów
Nie zrozumiałeś. Chodzi mi o takie zarządzanie jak w operze, klikasz na przycisk na bocznym panelu przeglądarki i widzisz całą swoją pocztę, bez wchodzenia na stronę gmaila.


Respev

  • Gość
Odp: Google Chrome- nowa przeglądarka od google
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Wrzesień 2008, 23:38:47 »
Cytuj
Jest o niebo lepsza niż Opera, Firefox, albo IE. I byki podkreśla, chociaż czasem źle
Przecież Firefox też podkreśla błędy i robi to o wiele lepiej.

Cytuj
Jak pełna wersja się ukarze, ściągam badam jak przejdzie testy zostanie i zastąpi firefoxa jak nie cóż trudno zostanę przy tym czym jestem.
Beta to nie wersja demonstracyjna, więc nie rozumiem o co Ci chodzi.

Cytuj
+Szybkie jest diabelstwo
Szybkie, bo ubogie w opcje. Poza tym brak wsparcia dla innych platform typu MacOS i GNU/Linux.

Cytuj
Edit: Zapomniałbym o jeszcze jednym, mianowicie "incognito", pozwoli to młodzieży na przeglądanie stron o hmm... Nieodpowiedniej treści, po czym nie zostanie po takim wybryku żadnego śladu;]
Też mi wyczyn, w Firefoksie można osiągnąć o wiele więcej.

Poza tym:
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=9742
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=9745
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=9741

Ja od siebie dodam tylko tyle, że jak zwykle Google Chrome będzie dostępny na innych platformach tylko przy skorzystaniu z Wine (no bo jakby inaczej, bardziej już spartolić roboty nie można). Co to da? Ano właściwie nic. Firefox jest szybko rozwijającą się przeglądarką, a to w większości dzięki ludziom siedzącym na innych systemach niż Windows, którzy mają czas na szukanie luk w programie i znają się na tym bardzo dobrze. Google Chroma nie przechodzi testu Acid3, pomimo, iż jest zbudowany w oparciu o silnik WebKit (vide Opera, Safari).

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Google Chrome- nowa przeglądarka od google
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Wrzesień 2008, 14:23:55 »
Cytuj
Cytuj
Jak pełna wersja się ukarze, ściągam badam jak przejdzie testy zostanie i zastąpi firefoxa jak nie cóż trudno zostanę przy tym czym jestem.
Beta to nie wersja demonstracyjna, więc nie rozumiem o co Ci chodzi.

Demonstracyjna czy beta, to to samo wersja nie ukończona a ja na taką czekam to chyba logiczne.

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Google Chrome- nowa przeglądarka od google
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Wrzesień 2008, 15:28:47 »
Ależ Respevie, to ma być takie ubogie w opcje, aczkolwiek niektórych rozwiazań znanych z innych przeglądarek mi brakuje.

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Google Chrome- nowa przeglądarka od google
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Wrzesień 2008, 16:29:34 »
Don, mi podkreśla nawet "poprawia". Nie wiem, dlaczego. "Wiem" też podkreśla. A błędów ortograficznych nie popełniam. Popełniam tylko literówki, a one przez pisanie na klawie. Co do szybkości, to jest szybsza.
A firefoxa nie mogę ścierpieć. Po prostu nie mogę na niej pracować.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień 2008, 15:41:55 wysłana przez Nifrenithil »

Offline Pawel Najemnik z Farmy

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 389
  • Reputacja: -6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Google Chrome- nowa przeglądarka od google
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Wrzesień 2008, 15:38:57 »

Offline Grimm

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszystko, co mądre, powiedział już ktoś inny.
Odp: Google Chrome- nowa przeglądarka od google
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Wrzesień 2008, 17:58:35 »
Cytuj
Demonstracyjna czy beta, to to samo wersja nie ukończona a ja na taką czekam to chyba logiczne.
Boże, widzisz a nie grzmisz. Beta jest wersją jeszcze w produkcji, więc wiele z opcji jest nie dodanych, a niektórych może zabraknąć i nie prezentuje ona finalnego produktu, lecz jego ogólny zarys. Natomiast wesja demo jest wypuszczana najczęściej po premierze (lecz nie zawsze) po to, aby ktoś kto sie wacha z decyzją zakupu, mógł oprzeć się o wrażenia płynące z rozgrywki. 

Forum Tawerny Gothic

Odp: Google Chrome- nowa przeglądarka od google
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Wrzesień 2008, 17:58:35 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything