Ankieta

Czy mia

Tak :)
50 (89.3%)
Nie :)
6 (10.7%)

Głosów w sumie: 55

Autor Wątek: Deja Vu [odczucie]  (Przeczytany 16359 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aaron15

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Deja Vu [odczucie]
« dnia: 06 Wrzesień 2008, 21:15:11 »
Temat ten tworzę z myślą o osobach,które przeżyły takie odczucie. Ale najpierw zacznijmy od wytłumaczenia co to jest deja vu - z języka francuskiego jest to przedmiot,osoba lub sytuacja w naszym życiu przez którą uczucie jest wywołane. W tedy uświadamiasz sobie że kiedyś Ci się to wydarzyło,ale nie jesteś w stanie powiedzieć kiedy,jednak najczęściej,bynajmniej u mnie jest tak że myślę że mi się to już śniło chociaż i tak nie pamiętam tego snu... Czy mieliście kiedyś takie przeżycie? Piszcie w tym temacie
POZDRAWIAM.

Offline Werewolf16

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Deja Vu [odczucie]
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Wrzesień 2008, 21:18:43 »
Ja mam jakąs dziwną pamiec o rzeczach dziwnych(nawet to mi sie nie snilo) :O

Forum Tawerny Gothic

Odp: Deja Vu [odczucie]
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Wrzesień 2008, 21:18:43 »

Offline Pawel Najemnik z Farmy

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 389
  • Reputacja: -6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Deja Vu [odczucie]
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Wrzesień 2008, 21:22:34 »
Mnie kiedyś spotkało podczas robienia różnych rzeczy. Np. robienie sobie śniadania, pisanie do kogoś na gg lub nawet chodzenia z miejsca "a" do miejsca "b" ( ogólnie mówiąc z miejsca na miejsce). Kiedyś jak gadałem na gg to nawet zgadłem co napisze mój kolega. Zgadzało się w 100%. Trochę mnie to zdziwiło, ale tylko na chwilę. Ciekawy jestem co inni napiszą. 

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Deja Vu [odczucie]
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Wrzesień 2008, 21:29:31 »
Raz jednego dnia śniło mi się, że umarł pies kolegi powiedziała mi o tym jego babcia, następnego dnia w szkole kolega mi powiedział, że pies mu zdechł to jest dopiero coś niezwykłego. Jestem aniołem śmierci!!!! WOWowowow!

Offline Aaron15

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Deja Vu [odczucie]
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Wrzesień 2008, 21:30:09 »
Ja się  podziele moja historia. No więc tak : Jechałem sobie na skuterku  do kolegi i gdy zobaczyłem znajomego,który jechał samochodem,miałem to uczucie czyli że ten kolega był 'przedmiotem' który wywołał to zdarzenie. Przez chwilę byłem w szoku i pomyślałem że mi się to kiedyś śniło  po chwili wszystko minęło. W gimnazjum też tak raz miałem jak kazali książkę na x stronie otworzyć.

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Deja Vu [odczucie]
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Wrzesień 2008, 22:32:56 »
Ohhhhhhhh, deża wi. Nie, ja mam tylko i wyłacznie śnie świadome sny. Nie mam Deja Vu. Nie chcę nawet tego mieć. Nie wydaje się fajne, jak świadomy sen. Błe.
« Ostatnia zmiana: 06 Wrzesień 2008, 22:35:48 wysłana przez Nifrenithil »

Offline Tiw

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 313
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • We Can't Stop Here, This Is Bat Country!
Odp: Deja Vu [odczucie]
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Wrzesień 2008, 22:52:05 »
Wiele razy, njaczęściej podczas rozmowy, a włąsciwie podczas rozpoczęcia rozmowy mam wrażenie, że już raz o tym gadałem. Nie tylko podczas rozmowy, ogólnie mówiąc deja vu mam dosyć często, ale teraz nie jestem w stanie przytoczyć żadnej konkretnej sytuacji. Podam tylko przykład, widziałem przechodzącego obok czarnego kota, miałem wrażenie, że na 100% widziałem kiedyś identyczną sytuacje.

Offline Sirius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1257
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie, nie wiem gdzie jest twój kotek.
Odp: Deja Vu [odczucie]
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Wrzesień 2008, 00:55:31 »
U mnie się zdarzyło, że podczas wakacji myślałem o spotkaniu z klasą etc. , i wyśniła mi się lekcja Niemieckiego...

Kropka w kropkę, nawet nauczycielka tak samo ubrana była  :o

Offline Galeria_Ciastek

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Deja Vu [odczucie]
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Wrzesień 2008, 21:11:17 »
A ja miałem Deja Vu, nawet wczoraj. Siedzieliśmy w z kolegami w szkole przed klasą. Nagle drugi kolega zaczął coś mówić do innego kolegi, ja się zapytałem co on mówił, a poźniej dał mi krówke. Niesamowite uczucie, wierzcie mi. Przez chwilę się myśli, że to już kiedyś było, ale po chwili całe to uczucie znika. Ja mam Deja Vu przynajmniej raz na miesiąc. Często się zdarza, że mam je co tydzień. Nie wiem kto zagłosował na "Nie", troche mi się niechce wierzyć, że nigdy nie miał Deja Vu.

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Deja Vu [odczucie]
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Wrzesień 2008, 21:19:25 »
To uwierz. Ja nigdy nie miałem, dlatego w sondzie zamiast skłamać i udawać, jakie to wspaniałe, po prostu zaznaczyłem "nie" i już.
Ja tegoi nie chcę mieć, nie podoba mi się.
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień 2008, 21:19:53 wysłana przez Nifrenithil »

Offline user no. 11627

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Formula one fan
Odp: Deja Vu [odczucie]
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Wrzesień 2008, 21:35:43 »
Co do Deja Vu to często mi się zdarza czuć coś takiego. Nie wiem dlaczego, ale często gdy jestem w jakiś nowych miejscach, np. gdy poszedłem do nowej szkoły wydawało mi się (i nadal wydaje) że już z połowę nauczycieli tam uczących gdzieś widziałem, chociaż wiem, że to niemożliwe. Często przydarza mi się to również podczas rozmowy z innymi, ciekawe odczucie...

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Deja Vu [odczucie]
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Październik 2008, 23:23:53 »
Deja Vu - jak potwierdzają uczeni - bierze się stąd, ze nasz mózg jest - szczerze mówiąc czasami głupi. Gdy widzimy sytuację w kilku względach podobną do sytuacji, którą już widzielismy, mózg zachowuje się tak - że dopasowywuje wspomnienie do wydarzenia teraźniejszego. Ma się wtedy dziwne poczucie - że gdzies się już to widziało.
I wot całaja filazofija. Miałem to może 2 razy w życiu - już nawet nie pamiętam sytuacji.

Offline Baś-ka

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 706
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • No justice, no peace, fuck the police!
Odp: Deja Vu [odczucie]
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Październik 2008, 02:30:25 »
Ja miałem takie odczucie kiedy oglądałem pewien film. Gdy włączyłem "jestem legendą" od razu wydawało mi się że skądś go widziałem ale tak naprawdę nigdy go przedtem nie widzialem.

Offline Roger

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Deja Vu [odczucie]
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Listopad 2008, 16:42:55 »
Ja mam prawie codzien takie male deja vu:
Gdy pomysle jakies slowo, zdanie, imie lub cokolwiek to po chwili je przeczytam w ksiazce, ktos powie albo uslysze w telewizji.
Raz gdy przeprowadzilem sie do Szwecji i odwiedzilem po raz pierwszy moja ciotke w jej domu, spojrzalem na obraz egipski. Przez minute mialem wrazenie ze gdzies go widzialem,a  gdy sie rozejrzalem po domu (i wcale nie byl podobny do zadnego co widzialem) poznalem go. Nagle przez moj umysl przeszly dziwne odglosy walki, ktora byla tam przedstawiona, a ich twarze rozmazaly sie po 5 minutach. Przez caly ten czas stalem be zruchu tam, jak mi powiedzieli, a myslalem ze sie ruszalem.

Offline jf

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Deja Vu [odczucie]
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Grudzień 2008, 16:56:20 »
Raz na lekcji historii pani się darła n takiego jednego, mój kumpel bawił się długopisem, a dwóch kolesi przede mną się kłóciło. I wydawało mi się, że kiedyś to już było!

Offline Zombik625

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
  • M&A fan
Odp: Deja Vu [odczucie]
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Styczeń 2009, 00:03:16 »
Moje Deja Vu dotyczyło zachowania Rosji w ostatnich dniach kiedy to "zakręcili kurek dla europy", do tej pory mam wrażenie że już kiedyś widziałem jak prasa szaleje na temat braku dostaw gazu.

Offline Vender

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gdy jesteś sam nikt cię nie zdradzi...
Odp: Deja Vu [odczucie]
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Styczeń 2009, 00:16:11 »
Ja miałem coś takiego ze dwa lata temu kiedy kolega się coś mnie pytał ja zawsze mówiłem mu że już mu to powiedziałem a on że nigdy mnie oto nie pytał kiedy zaczołem o tym myśleć doszedłem do wniosków że nie wiem kiedy to było ani gdzie.
A ostatnio na sprawdzianie widziałem połowę pytań już wcześniej i kiedy powiedziałem to pani bardzo się zdziwiła dlatego że ten test ułożyła sama podczas weekendu

Offline Rohgard

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • W okopach nie ma niewierzących...
Odp: Deja Vu [odczucie]
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Maj 2009, 20:44:08 »
Naukowcy tłumaczą efekt Deja Vu tym, że niektóre informacje są przetwarzane w różnym tempie przez obie półkule mózgowe. Dla człowieka, wydaje się że różnica czasowa w dostarczeniu tychże informacji jest znikoma. Dla mózgu jednak jest to konkretny odstęp czasowy zapisany w mózgu. Dlatego, kiedy druga z półkul "przetrawi" informację, która jest już zapisana wydaje się nam, że takowe zdarzenie miało miejsce. Ja miałem taką sytuację, kiedy wieszałem plakaty w swoim pokoju na koloniach kilka lat temu. Wydawało mi się, że już kiedyś to robiłem. Ogólnie nasz mózg to śmieszna breja ;)

Offline Arti

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 739
  • Reputacja: 572
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Deja Vu [odczucie]
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Maj 2009, 22:24:01 »
Deja Vu bierze się z naszych snów. Nie wielu ludzi pamięta swoje sny i potrafi w Deja Vu odszukać ich fragmenty. Gdy coś nam się śniło, coś podobnego i przeżywamy to w rzeczywistości pojawia się wrażenie, że to już miało miejsce. Nie wielki promil ludzi dostrzeże związek ze snem, reszta będzie wyzywać swój mózg że jest wredną breją, a pozostali będą się głowić skąd to się wzięło.

Offline szarlej700

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: Deja Vu [odczucie]
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Maj 2009, 15:35:56 »
Deja Vu bierze się z podroży mentalnych świadomych i nie świadomych najczęściej nieświadomych gdybym tak bardzo pragnął zwiedzić Luwr że gdybym potem do niego pojechał to znałbym już go i miałbym odczucie Deja Vu   nie mylić z OBE .A i musze powiedzieć że Deja Vu jest bardzo pożyteczne bo mi życie uratowało kiedy szłem na spacer za chwile wiedziałem ze zgine no i poszlem z dala od drogi no i jakies 2minuty potem ciężarówka zjechała na chodnik z dość dużo szybkością i od tamtej pory to bardzo mnie interesuje

Forum Tawerny Gothic

Odp: Deja Vu [odczucie]
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Maj 2009, 15:35:56 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top