Autor Wątek: Czy boisz się śmierci??  (Przeczytany 15283 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PLShayloPL

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Czy boisz się śmierci??
« dnia: 28 Sierpień 2008, 19:05:03 »
Witam.

Otóż czy boicie się śmierci??

Cóż ja się boję lecz tylko z 1 powodu... jaki to powód?? Więc nie mam pewności czy naprawdę jest jakieś życie wieczne po śmierci... jak bym wiedział to bym się nie bał.

Jest dużo dowodów dowiadujących iż P. Bóg istnieje naprawdę, ile razy J. Paweł II uzdrowił nie jedno dziecko, bądź innych ludzi dotykając ich (i nie mam na myśli rzeczy intymnej), bądź co bądź historie ludzi któzi widzieli w śnie, bądź w chwili śmierci oraz powróceniu do ciała Jezusa, Maryję i innych świętych.

Cóż ja nie wiem co o tym myśleć, jednak gdyby coś takiego mi się przydarzyło to na pewno bym uwierzył, czasami też myślę że Pismo ÂŚwięte napisał jakiś człowiek dla przyjemności, dla nowej religii chrześcijańskiej.

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Sierpień 2008, 19:13:45 »
Witam.

Otóż czy boicie się śmierci?

Cóż ja się boję lecz tylko z 1 powodu... jaki to powód? Więc nie mam pewności czy naprawdę jest jakieś życie wieczne po śmierci... jak bym wiedział to bym się nie bał.

Jest dużo dowodów dowiadujących iż P. Bóg istnieje naprawdę, ile razy J. Paweł II uzdrowił nie jedno dziecko, bądź innych ludzi dotykając ich (i nie mam na myśli rzeczy intymnej), bądź co bądź historie ludzi któzi widzieli w śnie, bądź w chwili śmierci oraz powróceniu do ciała Jezusa, Maryję i innych świętych.

Cóż ja nie wiem co o tym myśleć, jednak gdyby coś takiego mi się przydarzyło to na pewno bym uwierzył, czasami też myślę że Pismo ÂŚwięte napisał jakiś człowiek dla przyjemności, dla nowej religii chrześcijańskiej.

Nie, nie boję się. Nieważne czy istnieje jakieś życie po śmierci, czy po tym nie ma już nic, czy następuje reinkarnacja. Aktualnie życie jest dla mnie... nudne. Tak więc traktuję śmierć jako przygodę. Nie zamierzam sobie go skracać, ale ciekawi mnie co będzie jak umrę... pożyjemy zobaczymy.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Sierpień 2008, 19:13:45 »

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Sierpień 2008, 19:26:29 »
Otóż czy boicie się śmierci?

Sam nie wiem, co mam o tym sądzić. Spotka to każdego człowieka. Właśnie w chwili, gdy myślę o śmierci, zastanawiam się nad życiem poza grobowym. Uważam jednak, że Bóg istnieje. ÂŻycie na pewno się nie może skończyć od tak. Zapewne jest albo życie po śmierci, albo następuje reinkarnacja.

Jest dużo dowodów dowiadujących iż P. Bóg istnieje naprawdę, ile razy J. Paweł II uzdrowił nie jedno dziecko, bądź innych ludzi dotykając ich (i nie mam na myśli rzeczy intymnej), bądź co bądź historie ludzi któzi widzieli w śnie, bądź w chwili śmierci oraz powróceniu do ciała Jezusa, Maryję i innych świętych.

Cała wiara, jest jedną wielką zagadką. Gdy się modle do Boga wieczorem, odczuwam jego istnienie. Bóg istnieje, więc z chwilą, gdy w to powątpiewam myślę o tym.
Ale z drugiej strony: Dlaczego Bóg pozwolił na II wojnę światową? Miliony niewinnych ludzi zginęli, w tym wielu powolną śmiercią w obozach koncentracyjnych. Cóż. ÂŻaden człowiek nie jest na tyle mądry, by wyjaśnić niektóre kwestie.


Podsumowując, śmierć może nastąpić w niemalże każdej chwili. W wieku 13 lat, wole o tym nie myśleć, ponieważ w tedy życie stanie się bezsensowne.

PS.
Reklamy google są naprawdę klimatyczne...

http://img380.imageshack.us/img380/5939/smiercjt2.png
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień 2008, 20:27:22 wysłana przez Eregrin »

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Sierpień 2008, 19:45:51 »
Cytuj
Otóż czy boicie się śmierci?
Nie. I nigdy zapewne nie będę. A niby czego tu się bać? Ja nie widzę powodów, dla których miałbym się bać. Boję się tylko jednej rzeczy, ale to nie jest to. Każdy ma jakiś lęk, a jeśli to ma być jego, to nie moja sprawa.
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień 2008, 19:46:33 wysłana przez Nifrenithil »

Offline Doman

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Sierpień 2008, 19:59:56 »
Czy boje się śmierci? Przecież jestem nieśmiertelny ;D A tak na poważnie, to jakoś nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Z jednej strony, boje się zginąć, tak więc można powiedzieć, że się boje śmierci, ale tego co będzie po śmierci, się nie boję, a raczej uważam to za taką jakby "niespodziankę".

Offline Freek

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dark Temp
Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Sierpień 2008, 20:05:07 »
Ja się nie boje , iż jestem prawie pewien że życie po śmierci istnieje , wiem że może wam to się wydać "Zmyślone i beznadziejne" Jednak widziałem program , w którym pewna kobieta była ślepa od urodzenia , pewnego dnia miała zawał , w szpitalu powiedzieli że nie żyje , Okazało się że jednak żyję , po 2 dniach się obudziła , Po tym jak sie obudziła , mówiła wszystkim że widzi siebie leżącą w szpitalnym łóżku , że wszystko było dla niej obce , I tu pojawia się pytanie , skąd wiedziała że to była akurat ona ? Kobieta mówi że rozpoznała siebię po włosach , i po jej obrączce , Tak więc ja w to częściowo wieże , i jestem ciekaw czy rzeczywiście istnieje życie po śmierci ...

Przepraszam za offtop.

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Sierpień 2008, 20:09:57 »
Nie obawiam się śmierci. Nie żebym był specjalnie religijny i czekał na zbawienie. Jednak wierzę w życie po śmierci. Może nie "pójście duszy do Nieba", lecz pewien ślad po człowieku na ziemi w postaci jego świadomości/duszy... Może się wam wydawać to dziwne, ale trudno :P W takim przypadku śmierć będzie jakże cudownym uwolnieniem się z marnej skorupy zwanej ciałem. Jednak jeśli sie mylę i nic potem nie ma... cóż przynajmniej nie będe musiał patrzeć na cały ten paskudny świat.

Offline Pawel Najemnik z Farmy

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 389
  • Reputacja: -6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Sierpień 2008, 20:11:44 »
Czy boje się śmierci? Mhny.. trudne pytanie, ale zawsze zależy ot tego czy świat mnie zapamięta czy nie. Jeśli będę w historii to nie będę się jej bać. Bo po co jak i tak ktoś będzie mnie pamiętał (nawet gdyby mnie zapamiętali i porównywali do samego Hitlera, Stalina i Mussoliniego) Jak nikt mnie nie zapamiętał nikt to znaczy że nie wykorzystałem w pełni swego życia.

Offline Freek

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dark Temp
Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Sierpień 2008, 20:12:29 »
Dlaczego paskudny ? ? Mniejsza z tym , Są również ludzie , którzy wieżą w życie po życiu , niepamiętam czy to jakaś religia , ale więżą że gdy KAŻDA istota zginie , otrzymuje nowe życie , również mnie to ciekawi , i również częściowo w to wierze.Jednak to by oznaczało że tracimy całą pamięć...
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień 2008, 20:13:05 wysłana przez Freek »

Offline Pawel Najemnik z Farmy

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 389
  • Reputacja: -6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Sierpień 2008, 20:17:45 »
Freek to chyba hinduizm. Oni wierzą że każde zwierze na ziemi to ich przodek. Ale chyba nie tracą pamięci. Mają ich chronić przed złymi ludźmi i wyborami.

Offline Freek

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dark Temp
Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Sierpień 2008, 20:20:20 »
Niewiem , myślę że to coś innego , wiem tyle że ci którzy w to wieżą noszą Pomarańczowe szaty i mieszkają w najczęśniej ośrodkach w górach.

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Sierpień 2008, 20:28:52 »
To jest buddyzm. Ale Wierzą w reinkarnację, czyli przejście duszy istoty po śmierci w stworzenie, które jeszcze je nie ma. Czyli w jakiś płód czy coś tam. Nie wiem dokładnie. 

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Sierpień 2008, 20:32:50 »
Nie boje się samej śmierci pod warunkiem że będzie bezbolesna. Tak se po prost umrę i chuj. Nie boję się. Jedyne czego się w śmierci boję, to to że się w trumnie obudzę, więc moją ostatnią wolą będzie to żeby po mojej śmierci wpieprzyli we mnie cały magazynek z kałacha.

Offline Pawel Najemnik z Farmy

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 389
  • Reputacja: -6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Sierpień 2008, 20:37:44 »
Peanut bez przesady przecież zginąć bezboleśnie jest nieprzewidywalne a jak cię zatrzelą to przynajmniej wiesz kiedy umrzesz.

Offline user no. 11627

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Formula one fan
Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Sierpień 2008, 20:58:07 »
ÂŚmierci się nie boję bo i nie ma czego. Bardziej obawiam się tego jak ona będzie wyglądać. Nie chciałbym np. umierać na skutek jakiś ciężkich obrażeń bo to tylko męka by była... A co do tego co jest po śmierci to nie wiem i za bardzo nie chcę wiedzieć. Moja wiara każe mi sądzić, że gdy umieramy idziemy do nieba albo piekła, gadamy z Bogiem itd. A z drugiej strony tak na mój zdrowy (albo i nie :D ) rozsądek to myślę, że po prostu po śmierci jest wielka "nicość". (Coś w stylu jakbyśmy spali ale nic nie pamiętali) Takie jest moje zdanie.
Cytuj
ale ciekawi mnie co będzie jak umrę... pożyjemy zobaczymy.
Chyba umrzemy zobaczymy :P

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Sierpień 2008, 21:06:00 »
Cytuj
Peanut bez przesady przecież zginąć bezboleśnie jest nieprzewidywalne a jak cię zatrzelą to przynajmniej wiesz kiedy umrzesz.

Mnie się rozchodzi o to że bez żadnych tortur etc. A to strzelanie to po mojej śmierci, żebym już się nie obudził.
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień 2008, 21:06:26 wysłana przez Peanut »

Offline PLShayloPL

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Sierpień 2008, 09:25:59 »

Sam nie wiem, co mam o tym sądzić. Spotka to każdego człowieka. Właśnie w chwili, gdy myślę o śmierci, zastanawiam się nad życiem poza grobowym. Uważam jednak, że Bóg istnieje. ÂŻycie na pewno się nie może skończyć od tak. Zapewne jest albo życie po śmierci, albo następuje reinkarnacja.


Ale z drugiej strony: Dlaczego Bóg pozwolił na II wojnę światową? Miliony niewinnych ludzi zginęli, w tym wielu powolną śmiercią w obozach koncentracyjnych. Cóż. ÂŻaden człowiek nie jest na tyle mądry, by wyjaśnić niektóre kwestie.


Co do wojny to było przepowiedziane w Biblii tak samo jak i Rosjanie robią tyle szkód i się nie zgadzają np. na tarcze w Biblii było napisane że Diabeł przyjdzie ze wschodu...
A jeśli było by faktycznie życie po śmierci (i mam tu na myśli reinkarnację) była by to życie w nieskończoność aż do końca świata... Koniec końców życie by się znudziło ale wtedy jeśli byś pamietał że żyłeś wcześniej i urodziłeś się od nowa.

Ja się nie boje , iż jestem prawie pewien że życie po śmierci istnieje , wiem że może wam to się wydać "Zmyślone i beznadziejne" Jednak widziałem program , w którym pewna kobieta była ślepa od urodzenia , pewnego dnia miała zawał , w szpitalu powiedzieli że nie żyje , Okazało się że jednak żyję , po 2 dniach się obudziła , Po tym jak sie obudziła , mówiła wszystkim że widzi siebie leżącą w szpitalnym łóżku , że wszystko było dla niej obce , I tu pojawia się pytanie , skąd wiedziała że to była akurat ona ? Kobieta mówi że rozpoznała siebię po włosach , i po jej obrączce , Tak więc ja w to częściowo wieże , i jestem ciekaw czy rzeczywiście istnieje życie po śmierci ...

Przepraszam za offtop.

Tą historię też słyszałem, była zadziwiająca
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień 2008, 09:27:13 wysłana przez mt17 »

Offline Rysownik

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 0
  • Veni, vidi fugi
Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Sierpień 2008, 14:35:38 »
Zależy jakiej śmierci. Jeżeli miałbym wybierać to we własnym łożu, podczas snu, najlepiej w dzień moich urodzin. Miałbym pełną liczbę lat życia.
Ale z drugiej strony: Dlaczego Bóg pozwolił na II wojnę światową? Miliony niewinnych ludzi zginęli, w tym wielu powolną śmiercią w obozach koncentracyjnych.
Bo Bóg dał ludziom wolną wolę. A to jak z niej korzystali, to już ich sprawa. No tak, wiele ludzi zginęło, ale też wielu ludzi przeżyło.Czytałem wspomnienia pewnej staruszki, którą w wieku 15-20 zesłano do obozu pracy.
Cytuj
Codziennie jakaś osoba rzucała się na druty [pod wysokim napięciem] [...] Słyszałam podszepty "Idź na druty" [...] Nagle usłyszałam przesiąknięty miłością głos, a przed mymi oczyma ukazała się Matka Boska [...] podszepty [diabła] zniknęły jak ręką odjął
Kobieta zaczęła się potajemnie modlić i usiłowała odciągnąć koleżanki od samobójstwa. ÂŻyje do dziś.

Offline MooN

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Sierpień 2008, 21:55:12 »
Cóż, trochę trudne... Ale z drugiej stron można łatwo odpowiedzieć. Bo w głębi duszy, każdy z nas się śmerci boi. Co innego mówić tak sobie, że się śmierci nie boi, a co innego "spojrzeć jej w twarz" i powiedzieć: Nie boję się ciebie. Jeżeli chodzi o mnie. To jak mówi Chrześcijaństwo: "ÂŚmierć jest początkiem". Tak więc ciekawy jestem tego początku, tego co później, tego co za kotarą śmierci, w ogrodzie życia. Wszakże wierzę, że po śmierci trafię do Nieba, lub Piekła. Jednak nie mi sądzić siebie samego. W takim razie śmierci się nie boję. Boję się, jak Penaut, że obudzę się w trumnie. Bo w trumnie, dwa metry pod ziemią, śmierć była by bardzo bolesna. Leżało by się jakieś pięć dni w jednej pozycji i umarło by się w końcu w męczarniach z głodu i pragnienia. Metodą lepszą niż ta z magazynkiem kałacha będzie spalenie ciała. Ze znalezieniem kałacha mógłby by problem  ;D.

Offline Tytan302

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 93
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gdzie jest groszek?
Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Sierpień 2008, 23:31:59 »
Ludzie boją się tego co nieznane. Boimy się ciemności-bo nie wiemy co się w niej kryję.
Boimy się śmierci, ponieważ nie wiemy, co będzie po niej.
Każdy, nawet największy osiłek, w głębi duszy, boi się śmierci. Każdy się boi.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Czy boisz się śmierci?
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Sierpień 2008, 23:31:59 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything