Autor Wątek: DVD rom  (Przeczytany 3114 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
DVD rom
« dnia: 02 Grudzień 2006, 03:07:43 »
Witam!

Posiadam DVD ROOM LG. Mam problem. Niestety, podczas ostatniego powrotu do domu, napęd został, odłączony, czyli kable po odłączane. Więc postanowiłem, wszystko spokojnie po podłączać. Niestety się nie udało. To znaczy, gdy komputer się uruchamia, klikam w ikonę "Mój komputer", po czym powinna znajdować się stacja DVD. Mało tego, że często nic tam niema, to nieraz zamiast DVD pisze CD, poprzez co nie mogę odpalać płyt DVD. Uważam, że jest to wina, tego, że mógł się usunąć sterownik, jednak nie mogę żadnego znaleźć. Potrzebuje sterownika do LG DVD ROM DRD 816OB. Sam nie wiem czy coś to pomoże, ale nie mam innych pomysłów. Może wy coś poradzicie?
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień 2006, 10:34:24 wysłana przez DODO »

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
DVD rom
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Grudzień 2006, 09:15:07 »
Cytuj
Posiadam DVD ROOM
Też chciałbym mieć pokój DVD.  Wybacz, że łapie za słówka, ale trochę mnie to rozśmieszyło.

Z tego co się orientuje to Win XP samoistnie powinien wykrywać napędy bez potrzeby instalowania sterowników. Być może podczas odłączania kabli wygiąłeś któryś z bolców napędu. Wtedy pomoże staranne wyprostowanie ich(wiem, że to śmiesznie brzmi  ). Poza tym powinieneś spróbować pobawić się zworkami. Być może to pomoże.
Kiedyś zdarzyło mi się również takie coś. Po dogłębnym zbadaniu problemu okazało się, iż nie jest to wina napędu, a samej taśmy która była uszkodzona.

PS. Możliwe, iż to co pisze powyżej to bzdury, gdyż absolutnie NIE jestem żadnym znawcą. Tym bardziej będę się cieszył jeśli któraś z moich sugestii pomoże.
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień 2006, 13:01:37 wysłana przez DODO »

Forum Tawerny Gothic

DVD rom
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Grudzień 2006, 09:15:07 »

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
DVD rom
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Grudzień 2006, 09:38:47 »
Cytuj
eż chciałbym mieć pokój DVD. biggrin.gif Wybacz, że łapie za słowka, ale troche mnie to rozśmieszyło.

Mała pomyłka.
Cytuj
Z tego co się orientuje to Win XP samoistnie powinien wykrywać napędy bez potrzeby instalowania sterowników. Byćmoże podczas odłączania kabli wygiąłeś któryć z bolców napędu.

Wątpie żeby to było problemem, bo jak napisałem, nieraz(zadko), łapie cd, ale bez dvd.

Cytuj
Poza tym powinneś spróbować pobawić się zworkami. Byćmoże to pomoże.

Nawet niewiesz ile ja się tym bawiłem, wszystko ze zworkami próbowałem i nadal nic.
Cytuj
Po dogłębnym zbadaniu problemu okazało się, iż nie jest to wina napędu, a samej taśmy która była uszkodzona.

Jest to niemożliwe, ponieważ tak jak mówie wyłapuje czasem ale tylko cd-rom bez dvd

Może ktoś inny ma jakiś pomysł?

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
DVD rom
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Grudzień 2006, 09:50:04 »
Cytuj
Jest to niemożliwe, ponieważ tak jak mówie wyłapuje czasem ale tylko cd-rom bez dvd

Mi uszkodzona taśma również czasem znajdowała napęd. Zdarzyło się, iż w przeciągu 2 dni działała bez zarzutu, a następnie prze kilka godzin męczyłem się, gdyż jakkolwiek bym nie próbował nie wykrywało napędu.
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień 2006, 13:02:22 wysłana przez DODO »

Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
DVD rom
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Grudzień 2006, 09:55:57 »
Czy napęd masz na osobnej taśmie, czy połączony z dyskiem? Jak razem z dyskiem, to kup drugą taśmę, ustaw zworkę na CS i podłącz do napęd końca taśmy (nie na środkową wtyczkę). Jak masz razem z dyskiem, to na obu ustaw zworki na CS, dysk na koniec a DVD na środek. A, do płyty wtykasz wtyczkę kolorową (najczęściej niebieska) Pasek na taśmie powinien być od strony wtyczki zasilania. Jak nie pomoże to w menedżerze urządzeń usuń wszystkie napędy i ponownie daj kompowi je poznajdywać. Nie trzeba żadnych sterowników. Ale sprawdź, czy masz zainstalowane wszystkie, które są dostarczane z płytą główną (szczególnie jak masz chipset VIA)

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
DVD rom
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Grudzień 2006, 10:26:23 »
Najlepsze jest to, że mam jedna zworkę i jedną taśmę, chodź może gdzieś drugą bym znalazł. Niestety tą zworke ustawiałem wszędzie, tydzień temu, normalnie chodziło, a teraz cokolwiek włożę (zworke), to nawet komputer nie chce się załączyć pisząc: "Reebot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key".

Nie wiem kompletnie co to znaczy. W chwili obecnej nie chce mi załączyć nawet zwykłego cd rom'u, ponieważ wyskakuje ten tekst na czarnym ekranie.

Oczywiście posiadam taśmę połączoną z dyskiem i dvd

Co poradzicie?
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień 2006, 13:03:57 wysłana przez DODO »

Offline konrad02081991

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
DVD rom
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Grudzień 2006, 11:36:18 »
Czyli masz DVD i dysk na jednej taśmie ? Dysk podłącz na końcu taśmy, a DVD w środku. Zworki ustaw na Cable Select.

Najlepiej byłoby kupić osobną taśmę ATA 40 żyłową do podłączenia DVD.

Cytuj
"Reebot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key"
Jesteś pewien że nie masz włączonego w BIOSie bootowania z CD ? Jeśli masz, to przestaw na HDD.



Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
DVD rom
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Grudzień 2006, 19:08:00 »
Na DVD masz 3 pary pinów oznaczone MA SL CS (wytłoczone na obudowie, środkowy to SL itd..) na dysku masz podobnie, tylko czasem w innej kolejności. Na obudowie dysku powinien być opis, a jak nie ma to popatrz na płytkę w okolicach pinów. Na obu urządzeniach ustaw CS (jak się da...) Jeżeli nie, to na dysku MASTER with SLAVE present a na DVD ustaw SL. Ten komunikat co miałeś znaczy,że oba urządzenia miałeś na tym samym kanale (np. oba na MASTER). Ale zainwestuj w drugą taśmę:-)

Forum Tawerny Gothic

DVD rom
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Grudzień 2006, 19:08:00 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything