Autor Wątek: Gothic III - Hełmy  (Przeczytany 43401 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Gothic III - Hełmy
« Odpowiedź #40 dnia: 17 Wrzesień 2011, 20:02:57 »
Jak... Jak może się komukolwiek podobać Rogaty Hełm/Hełm Ejnara?! Ja się pytam, jak?!
Młode chłopaki, to i szybko rogi chcą sobie dorobić. Ale rzeczywiście - brzyydal.

Ogólnie hełmy mi w G3 zupełnie nie podobały, więc ich nie używałam. Chyba zbytnio patrzyłam na tę część przez pryzmat poprzednich, gdzie nawet pancerz łowcy smoków irytował mnie przez "nakrycie głowy".

I pojęcia nie mam, czy piszę na temat.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Gothic III - Hełmy
« Odpowiedź #41 dnia: 17 Wrzesień 2011, 20:48:04 »
Z nakryć głowy to jedynie Korona Adanosa wymiatała;] (jeśli się grało magiem)

Ogólnie to powiem, że pancerze nie powalały, prócz artefaktów. Hełmy... wszystko klepane na jedno kopyto. Lekki rogaty hełm, Hełm Ejnara, Hełm rogaty? Różniły się detalami, z tego co pamiętam rogaty hełm (ten z czachą) miał taki dodatkowy "koński ogon" w stylu Eomera.
Hełm Pierwszego paladyna;/ No sorry, ale "Coś Pierwszego Paladyna", to powinno wymiatać z wyglądu, a tu taki pospolity garnek;/
Korony jak już wcześniej wspomniałem były dosyć fajne. Szczególnie jeśli się grało magiem. (znów się powtórzę)

Ale przypatrzcie się jeszcze jednej kwestii. Jak to wszystko wyglądało? Osmalone, obite, przyrdzewiałe;/ No sorry, ale jako młody mag ognia, kupujący pierwszą szatę to życzę sobie, żeby ona błyszczała i lśniła, a tu? pasy podpalane, takie to wszystko jakieś brudne etc. a kosztuje 100k złota;/
To samo z tarczami, kosturami etc. Ja rozumiem, że takie stare używane rzeczy po jakimś czasie się niszczą, ale nówki ze skrzyń wyciągane? Nie lubi tego;/

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gothic III - Hełmy
« Odpowiedź #41 dnia: 17 Wrzesień 2011, 20:48:04 »

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Gothic III - Hełmy
« Odpowiedź #42 dnia: 17 Wrzesień 2011, 21:43:34 »
Ale przypatrzcie się jeszcze jednej kwestii. Jak to wszystko wyglądało? Osmalone, obite, przyrdzewiałe;/ No sorry, ale jako młody mag ognia, kupujący pierwszą szatę to życzę sobie, żeby ona błyszczała i lśniła, a tu? pasy podpalane, takie to wszystko jakieś brudne etc. a kosztuje 100k złota;/
To samo z tarczami, kosturami etc. Ja rozumiem, że takie stare używane rzeczy po jakimś czasie się niszczą, ale nówki ze skrzyń wyciągane? Nie lubi tego;/
Gordziu, orkowie najechali całą Myrthane, zniszczona została całą magia runiczna. Ludzie ginęli, miasta i wsie upadały. A ty chcesz nowe pancerze i szaty, może jeszcze z napisem "Produkt Mythański"

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Gothic III - Hełmy
« Odpowiedź #43 dnia: 17 Wrzesień 2011, 21:46:53 »
To skoro tak źle jest, to czemu ja mam za to płacić aż tyle kasy? Rozdać za free i już, a nie wymagać pomocy i jeszcze kurde tego, że się wykażę i im pomogę, a oni dopiero łaskawie sprzedadzą;/

Offline Gromak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 480
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bielą ciepłą wybrała życie w jednym i śmierć...
    • Karta postaci

Odp: Gothic III - Hełmy
« Odpowiedź #44 dnia: 17 Wrzesień 2011, 21:47:15 »
Słowa Gordiana dużo mądrości ze sobą niosą! Oprócz koron które jako tako się prezentują, reszta nakryć głowy wygląda jak gówno, nawet tego nie nosiłem, wielki ból sprawiało mi to, że mam mniej abs przez jakiś tandetny hełm. Na szczęście Zbroja Orka zażegnała ten problem. :)

I pojęcia nie mam, czy piszę na temat.

Don't worry, nikt nie pisze. :P

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gothic III - Hełmy
« Odpowiedź #45 dnia: 17 Wrzesień 2011, 21:49:25 »
Gordziu bo w te ceny to chyba już podatek jest wliczony i inne opłaty.

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Gothic III - Hełmy
« Odpowiedź #46 dnia: 17 Wrzesień 2011, 21:50:18 »
Ale nie, podobała mi się zbroja Paladyna. Ale hełm pierwszego paladyna to szit. Nie wygląda jak z pierwszego tłoczenia, wróć jak z pierwszego paladyna.

Nie, po prostu trzeba kraj odbudować. A tego się nie robi za darmo.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gothic III - Hełmy
« Odpowiedź #47 dnia: 17 Wrzesień 2011, 21:51:38 »
Ale nie, podobała mi się zbroja Paladyna.
Ale zbroja orka efektywniej wygląda.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Gothic III - Hełmy
« Odpowiedź #48 dnia: 17 Wrzesień 2011, 22:09:40 »
Taa kusztwa. Oswobodź Nordmar, rozpierdziel Assasyńskie królestwo w imię Innosa, nakop orkom do dupy. A za pancerz zapłać 190k;/
Zajebista forma dziękczynienia;/

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Gothic III - Hełmy
« Odpowiedź #49 dnia: 17 Wrzesień 2011, 22:14:57 »
Za karę sprowadź do Mytrhany z pewnego "mitycznego kraju" Urząd Skarbowy i ZUS ;p

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Gothic III - Hełmy
« Odpowiedź #50 dnia: 17 Wrzesień 2011, 22:16:17 »
Wielcy zawsze mieli pod górkę  ;[

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Gothic III - Hełmy
« Odpowiedź #51 dnia: 17 Wrzesień 2011, 22:16:47 »
Za karę to ich powinienem wszystkich sprzedać w niewolę orkom, ale jakoś nie widzą mi się te biało bure mordy;/ Jak tylko widzę orka to aż chce się go obić.


Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Gothic III - Hełmy
« Odpowiedź #52 dnia: 17 Wrzesień 2011, 22:19:07 »
Dobrze na pustyni jest ich mało.
Zaraz, zaraz my rozmawiamy o hełmach, tak?

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Gothic III - Hełmy
« Odpowiedź #53 dnia: 17 Wrzesień 2011, 22:21:19 »
Szczerze mówiąc to jakbym mógł to bym się z Isthar nie ruszał nigdzie. Zajebiście fajna lokacja;] Chyba najlepsze miasto;]

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Gothic III - Hełmy
« Odpowiedź #54 dnia: 17 Wrzesień 2011, 22:26:08 »
Gordian bo takiego towaru mało jest na rynku po wojnie. Dlatego co lepsze zbroje są takie drogie. skoro tylko kilka egzemplarzy występuje na kontynencie.

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Gothic III - Hełmy
« Odpowiedź #55 dnia: 17 Wrzesień 2011, 22:28:15 »
Szczerze mówiąc to jakbym mógł to bym się z Isthar nie ruszał nigdzie. Zajebiście fajna lokacja;] Chyba najlepsze miasto;]
Wolę Lago i to nie z powodu bagiennego ziela. Tam aż się czuje klimat pustyni, podobnie jak w Bradze.
PS: Wiecie, że Braga to także miasto w Portugalii (chyba)

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Gothic III - Hełmy
« Odpowiedź #56 dnia: 17 Wrzesień 2011, 22:34:23 »
Gordian bo takiego towaru mało jest na rynku po wojnie. Dlatego co lepsze zbroje są takie drogie. skoro tylko kilka egzemplarzy występuje na kontynencie.

Ale zawsze w bitwach ginęli ludzie i część takich pancerzy szło odzyskać, bo to logiczne, że można było to jakoś wziąć i ściągnąć z trupów. Dodatkowo gdy przybywa wyzwoliciel, to raczej powinien dostać jakieś wsparcie za same chęci. Skoro oswobodził całe miasto z okupacji to znaczy, że jest przydatny, a nie robi zamieszania tylko gębą.
No albo sam fakt odnalezienia mistycznych artefaktów, staje się wybrańcem Innosa więc powinien na start bez gadania dostać to co najlepsze;/

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Gothic III - Hełmy
« Odpowiedź #57 dnia: 17 Wrzesień 2011, 22:37:29 »
Dobrym rozwiązaniem byłoby to, gdyby za wyzwalanie miast dostawałoby się znaczne nagrody rzeczowe w tym także pancerze. A system reputacji jeśli chodzi o buntowników nie sprawdził się. Wyzwoliłeś miasto, czy to nie wystarczy, aby buntownicy Ci nie zaufali?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Gothic III - Hełmy
« Odpowiedź #58 dnia: 17 Wrzesień 2011, 22:41:26 »
Ale zawsze w bitwach ginęli ludzie i część takich pancerzy szło odzyskać, bo to logiczne, że można było to jakoś wziąć i ściągnąć z trupów. Dodatkowo gdy przybywa wyzwoliciel, to raczej powinien dostać jakieś wsparcie za same chęci. Skoro oswobodził całe miasto z okupacji to znaczy, że jest przydatny, a nie robi zamieszania tylko gębą.
No albo sam fakt odnalezienia mistycznych artefaktów, staje się wybrańcem Innosa więc powinien na start bez gadania dostać to co najlepsze;/
Nagrody za oswobodzenie miast mogli lepiej dopracować. W sumie pomysł z Arcanii nie był zły. Po oswobodzeniu miasta otrzymujemy okno wyboru 3 rodzajów zbroi występującej w mieście. Możemy sobie wtedy popierniczać w zbroi z herbem danego miasta.

Ale Gordiu bez przesady. To nie Betlejem żebyś na sam początek dostawał upominki.

Offline irask2

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Reputacja: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gothic III - Hełmy
« Odpowiedź #59 dnia: 11 Maj 2013, 18:20:45 »
Hełmy to troszkę nietrafiony pomysł. Za bardzo mi nie pasuje do uniwersum. Gothic (od 1 do Nocy Kruka) nie miał hełmów i jakoś mi to nie przeszkadzało. A teraz kiedy je wprowadzono, sprawiają czasem wrażenie dodania na siłę.

Przekomiczny widok Bezimiennego z koroną na głowię, mieczem w ręku i potworem na przeciwko. Nie wiem jak Wy, ale dla mnie jest to jedna z wielu nietrafionych rzeczy w Gothicu 3.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gothic III - Hełmy
« Odpowiedź #59 dnia: 11 Maj 2013, 18:20:45 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top