Autor Wątek: Rosja - co zrobić?  (Przeczytany 11633 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Doman

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Rosja - co zrobić?
« dnia: 11 Sierpień 2008, 20:06:04 »
Co Waszym zdaniem, powinno się zrobić z Rosją? Rozwiązać to dyplomatycznie, czy siłą? Chodzi oczywiście o ich atak na Gruzje, przez co widać, jacy są nieprzewidywalni. Więcej informacji tutaj - http://fakty.interia.pl/raport/gruzja-osetia/news/rosjanie-okupuja-gori-gruzini-chca-bronic-stolicy,1160614

Moim zdaniem, trzeba coś z tym zrobić, czyli albo natychmiastowo zawieszą broń, albo jakoś ich zneutralizować (proszę nie brać mnie za szaleńca - ja tylko wyrażam swoje zdanie). Wg. mnie ciekawym zbiegiem okoliczności jest budowa ameryki tarczy antyrakietowej, a atakiem rusków na Gruzje. Jeśli to nie jest zbieg okoliczności, to następna może być Polska. USA ma trudną sytuacje i bardzo trudną decyzje. Z tego co słyszałem, to szkoliła wojska Gruzji, czyli z pewnością nie zamierza nic nie robić, w przypadku braku zawieszenia broni przez rosjan. A Waszym zdaniem?

Offline Tasilvar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rosja - co zrobić?
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Sierpień 2008, 20:07:57 »
Ja bym raczej zaczekał na interwencję ze strony innych państw na ten incydent

Forum Tawerny Gothic

Odp: Rosja - co zrobić?
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Sierpień 2008, 20:07:57 »

Offline Amonef

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 261
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rosja - co zrobić?
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Sierpień 2008, 20:11:44 »
Moim zdaniem jak nie zawieszą broni ktoś pomoże Gruzji no i to państwo też zaatakują chciałbym również dodać że Rosja ma z pewnością  zapasy na długą wojne na większą skale więc żeby nie zaatakowali innych państw.

Offline Pawel Najemnik z Farmy

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 389
  • Reputacja: -6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rosja - co zrobić?
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Sierpień 2008, 20:15:02 »
Mam taką prośbę na początku żeby nie zamykać tego tematu. Gościu dał dobry temat.
Więc tak Królewiec podzielić miedzy Litwę i Polskę, Osetię zrobić jako oddzielny kraj (całą nie tylko południową. Północna jest u ruskich) Miedwiediewa i Putina rozstrzelać. A Reprezentacje Rosji wywalić z Olimpiady (oczywiście ich medale na nasze konto)   

Offline MrCzarnymen

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 0
Odp: Rosja - co zrobić?
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Sierpień 2008, 20:17:55 »
Rosja to sukinsyny... sam to bym ich "kill em" ale na wypadek ataku jądrowego na syberii jest 30 tysięcy T-34 które nie wymagają prądu do działania. Ja tych kacapów nienawidze i zarżnął bym ten chory kraj utopiony w wódce.

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Odp: Rosja - co zrobić?
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Sierpień 2008, 20:30:26 »
Cóż - wojna, jest bardzo niebezpieczna. Zastanawiam sie tylko, po czyjej stronie staną Chińczycy, bo jak taka ilość ludzi rzuci sie do boju przy boku Rosjan, to cała Gruzja będzie pod ich całkowitą okupacją. Ale z drugiej strony, to jak NATO się wkurzy, będzie III wojna światowa :o.

Więc tylko, niech Polska się do niej nie miesza, tylko trzyma się od niej z daleka. Ponieważ my, wielkie mocarstwo, które miało roznieść całą Rosję, dorobiliśmy się tego  - nie wiem, czy traktować to jako pogróżki, czy może ostrzeżenie? Chociaż, ktoś, kto nie ma rangi prezydenta, nie ma prawa tak mówić. Wie cmyślę, ze nei należy sie tym przejmować.

Cytuj
Gruzini jednostronnie zawiesili działania wojenne. Rosjanie bombardują dalej, bo jak twierdzą, niw dostali formalnej noty dyplomatycznej. Sekretarz Generalny NATO potepił naruszenie przez Rosję integralności terytorialnej Gruzji. Jaap de Hoop Scheffer zarzucił Moskwie "nieproporcjonalne użycie siły".
http://wyborcza.pl/8,75402,5568934.html

Na miejscu Rosji, nie atakował bym od razu Gruzji, gdyż całe NATO będzie Rosji na głowie. Nie wiem za kim jestem, aczkolwiek takie sprawy, lepiej załatwiać dyplomatycznie. Wojna jest straszna! TAM GINÂĄ NIEWINNI CYWILE!!! Jestem za tym, by Rosja jak najprędzej wycofała swoje wojska z Gruzji.
Cytuj
- Unii Europejska i NATO powinny natychmiast włączyć się w rozwiązanie konfliktu w Gruzji - mówią jednym głosem prezydent Lech Kaczyński i premier Donald Tusk.
http://wyborcza.pl/1,75248,5573674,Plan_Kaczynskiego_dla_Gruzji.html

No tak! NATO powinno coś zrobić. Tylko, by z tego nie wybuchła wojna, z największym krajem na świecie...
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień 2008, 20:36:19 wysłana przez Eregrin »

Offline Dante

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1536
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Are you talking to me bitch?
Odp: Rosja - co zrobić?
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Sierpień 2008, 20:52:10 »
Drogi Eregrinie odniose sie do twojego wątku na temat udziału Polski w ewentualnych akcjach zbrojnych. Otóż jeżeli kraje zaatakują Rosje wśród nich powinna być także Polska. Myslisz, że jak Rosja pokonałaby Europe co jest sprawą oczywistą w Gruzji to by nie poszła dalej? ÂŻe Rosja by nas niezaatakowała "bo nie walczylismy w Gruzji"? Zajeli by nas bez żadnego "ych". NATO powinno jak najszybciej spróbować sprawe załatwić dyplomatycznie by nie mordować kolejnych istnień. W tej chwili Rosji stawić się mogą jedynie USA i Chiny więc Europa może sobie "dmuchnąć w pi*de" zapszeproszeniem...

Offline Vitnir

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 395
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko utraciwszy wszystko można robić wszystko.
Odp: Rosja - co zrobić?
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Sierpień 2008, 20:53:49 »
Moje zdanie w tej sprawi jest takie: Przez Gruzję przechodzi gazociąg, konkuruje on z rosyjskimi, więc Mr. Putin wpadł na pomysł, by pod pretekstem zbrodni gruzińskich w Osetii, zaatakować południowych sąsiadów i podporządkować sobie ich. Moja teoria jest taka, ponieważ, Osetia jak i Abchazja są już zajęte, a rząd Rosyjski nie chce podpisać rozejmu i przemieszcza się wgłąb Gruzji. Na miejscu Azerbejdżanu przygotowywałbym się do obrony, bo na nich też znajdą jakiś pretekst. Co do pomocy dla Gruzji, jeżeli Rosja nie cofnie swoich wojsk, wysłane będą tam pewnie siły "pokojowe", ale wątpię, by powstał jakiś trwalszy konflikt.

Offline Dante

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1536
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Are you talking to me bitch?
Odp: Rosja - co zrobić?
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Sierpień 2008, 21:15:08 »
Rosja to sukinsyny... sam to bym ich "kill em" ale na wypadek ataku jądrowego na syberii jest 30 tysięcy T-34 które nie wymagają prądu do działania. Ja tych kacapów nienawidze i zarżnął bym ten chory kraj utopiony w wódce.

A kredki mama już kupiła? T-34 do dzisiejszych czołgów ? o.O Ten czołg to był "shit" już podczas II wojny, więc teraz mogą sobie jeździć jedynie na wycieczki turystyczne...

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Odp: Rosja - co zrobić?
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Sierpień 2008, 21:18:08 »
Drogi Eregrinie odniose sie do twojego wątku na temat udziału Polski w ewentualnych akcjach zbrojnych.

Proszę bardzo ;]

Otóż jeżeli kraje zaatakują Rosje

Niechaj im nawet do głowy to nie przyjdzie! III wojna światowa...

wśród nich powinna być także Polska. Myslisz, że jak Rosja pokonałaby Europe co jest sprawą oczywistą w Gruzji to by nie poszła dalej? ÂŻe Rosja by nas niezaatakowała "bo nie walczylismy w Gruzji"? Zajeli by nas bez żadnego "ych". NATO powinno jak najszybciej spróbować sprawe załatwić dyplomatycznie by nie mordować kolejnych istnień. W tej chwili Rosji stawić się mogą jedynie USA i Chiny więc Europa może sobie "dmuchnąć w pi*de" zapszeproszeniem...

Rosja by nie miała podstaw, by nas zaatakować. Chociaż, jak wszyscy, to wszyscy. Więc jak by zabawy dyplomatyczne nie podziałały, NATO powinno postawić warunek: Albo Wy się wynosicie z Gruzji, albo my Was wynosimy. Założę się, że Rosja by ustąpiła. Fakt - jest ona potęgą, lecz konflikt z Ameryką i całą Europą - byłby po prostu żałosny.

Offline Bela

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1237
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • where my bitches?
Odp: Rosja - co zrobić?
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Sierpień 2008, 22:49:26 »
I co? I myślisz że Putinek nie ma nic w zanadrzu? I że jego spece od taktyk i zbrojenia nie mają nic na czarną godzinę? Skoro ty twierdzisz, że to żenujące i bez szans, oni wiedzą o tym jeszcze lepiej - a skoro praktycznie prowokują III Wojnę ÂŚwiatową, to muszą mieć konkretne zaplecze - bo nie wmówisz mi, że Putin nie dysponuje bronią atomową, biologiczną czy chemiczną potrzebną do rozpieprzenia całej Europy w 3 bombardowaniach. Zrzuci 4 atomówki na Europę i jedyne co możemy to przedmuchać atomowymi pierdami radioaktywny pył w stronę Rosji.. Mateczka Rosja dysponowała, dysponuje i dysponować będzie bronią jądrową, atomową, czy jak tam się ona zwie - a tego to my już raczej nie zmienimy. Europa + USA vs. popieprzona Rosja + powiedzmy Chiny + inne komunistyczne ścierwa, nie mniej popieprzone jak Rosja? No nie wiem..
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień 2008, 22:53:35 wysłana przez Bela »

Offline user no. 11627

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Formula one fan
Odp: Rosja - co zrobić?
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Sierpień 2008, 00:36:26 »
Tak sie przyglądam waszym wypowiedzią i widzę, że większość z was już by zaczęła III wojnę światową - nie daj Boże! No ale dobra, moim zdaniem Rosja do żadnego globalnego konfliktu nie doprowadzi, atak na Gruzję jest głównie posunięciem strategicznym. Rosja chce pokazać, że liczy się na świecie i jest nadal bardzo niebezpieczna. Według mnie ta wojna im dłużej będzie trwać tym gorzej będzie dla Rosji. Gruzja leży w bardzo trudnym terenie gdzie jest trudno walczyć - powiecie mają dużo wojska, czołgów, samolotów etc. Racja, ale z drugiej strony przypomnijcie sobie Afganistan gdzie Rosjanie zostali zdziesiątkowani i w efekcie musieli się wycofać.
Cytuj
W tej chwili Rosji stawić się mogą jedynie USA i Chiny więc Europa może sobie "dmuchnąć w pi*de" zapszeproszeniem...
Co do tego, że Rosji przeciwstawić się może USA to fakt, ale Chiny? Nie byłbym tego taki pewien. Szczerze to nie zdziwiłbym się jakby w obliczu ewentualnej wojny Chiny stanęły u boku Rosji - gdzieś słyszałem że Chiny i Rosja ze sobą ściśle współpracują, szczególnie jeśli chodzi o militaria.
Cytuj
Moje zdanie w tej sprawi jest takie: Przez Gruzję przechodzi gazociąg, konkuruje on z rosyjskimi, więc Mr. Putin wpadł na pomysł, by pod pretekstem zbrodni gruzińskich w Osetii, zaatakować południowych sąsiadów i podporządkować sobie ich.
Z tym rurociągiem jest ciekawa sprawa, też na pewno ma on jakiś wpływ na całą sytuację. Jakby nie spojrzeć to dla Polski i niektórych krajów europejskich jest to alternatywne źródło energii.
Cytuj
A kredki mama już kupiła? T-34 do dzisiejszych czołgów ? o.O Ten czołg to był "shit" już podczas II wojny, więc teraz mogą sobie jeździć jedynie na wycieczki turystyczne...
No nie mów, że T-34 był "shit'em" już podczas II wojny, był on jednym z najlepszych czołgów tej wojny. W momencie swojej "premiery" na polu walki był praktycznie nie do pokonania, gruby pancerz nachylony pod kątem, szybki i do tego wyposażony w dość dobre działo. Rozumiem, że w porównaniu z dzisiejszymi czołgami jest gó**em, ale nie zmienia to faktu że w czasie II w.ś. był naprawdę dobrą konstrukcją - no ale to tak na marginesie...

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Odp: Rosja - co zrobić?
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Sierpień 2008, 08:42:43 »
I co? I myślisz że Putinek nie ma nic w zanadrzu? I że jego spece od taktyk i zbrojenia nie mają nic na czarną godzinę? Skoro ty twierdzisz, że to żenujące i bez szans, oni wiedzą o tym jeszcze lepiej - a skoro praktycznie prowokują III Wojnę ÂŚwiatową, to muszą mieć konkretne zaplecze - bo nie wmówisz mi, że Putin nie dysponuje bronią atomową, biologiczną czy chemiczną potrzebną do rozpieprzenia całej Europy w 3 bombardowaniach. Zrzuci 4 atomówki na Europę i jedyne co możemy to przedmuchać atomowymi pierdami radioaktywny pył w stronę Rosji.. Mateczka Rosja dysponowała, dysponuje i dysponować będzie bronią jądrową, atomową, czy jak tam się ona zwie - a tego to my już raczej nie zmienimy. Europa + USA vs. popieprzona Rosja + powiedzmy Chiny + inne komunistyczne ścierwa, nie mniej popieprzone jak Rosja? No nie wiem..

Szczerze mówiąc, to wątpię, by Rosja użyła broni jądrowej. (Ewentualnie 21 grudnia 2012 roku ;]   ) Wierzę, że Rosja nie zrobiła by czegoś tak głupiego, a za razem strasznego. Wiem, że Rosja, ma taką potęgę, że mogła by spokojnie toczyć długą wojnę i to na swoją korzyść, ale chyba by od razu nie rozwaliła całą Europę bombami jądrowymi. USA ma (chyba) kilka w zanadrzu, więc Ci w zamian za Europę, by walnęli w Rosję. No i proszę - apokalipsa spełniona. Używanie bomb jądrowych, jest przecież zabronione - bomby atomowe są bardzo złym wynalazkiem.

Offline Mc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczy się równowaga, reszta jest nieważna.
Odp: Rosja - co zrobić?
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Sierpień 2008, 11:00:50 »
Czytając wasze wypowiedzi zauważyłem, że nie opieracie się na tym co może być jak NATO, UE, USA nie zareagują... jak nie pomogą Gruzji następna będzie Ukraina, przecież domagają się Krymu, Armenia, Mongolia, Korea Południowa, Litwa, ÂŁotwa, Estonia, POLSKA, Mołdawia, nawet Alaska. Gruzja jest tylko przykrywką jak daleko mogą wkroczyć i się posunąć (chodzi o Rosję). To może doprowadzić do podziału UE i upadku USA (która według mnie i bez tego niedługo by to zrobiła). Rosjan powinno się wytępić w zarodku, a jak tego nie zrobili niech teraz coś zrobią, żeby nie posunęli się za daleko. Putin wraz, lub bez Miedzwiedziewa, czy jak on tam, chcą odbudować ZSRR i zająć wszystko co kiedyś do Rosji należało, a następnie zajmować rozbite, wyczerpane i słabe kraje bez pomocy innych. A na dodatek na pewno za Rosją będą takie kraje jak Chiny, Korea Północna, Białoruś i wiele innych. Więc jeżeli teraz nie zostaną podjęte odpowiednie kroki to będzie już koniec. I tyle z mojej bardzo optymistycznej wypowiedzi.

Offline Dante

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1536
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Are you talking to me bitch?
Odp: Rosja - co zrobić?
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Sierpień 2008, 14:17:27 »
Cytuj
Co do tego, że Rosji przeciwstawić się może USA to fakt, ale Chiny? Nie byłbym tego taki pewien. Szczerze to nie zdziwiłbym się jakby w obliczu ewentualnej wojny Chiny stanęły u boku Rosji - gdzieś słyszałem że Chiny i Rosja ze sobą ściśle współpracują, szczególnie jeśli chodzi o militaria.

Miałem na myśli kto ma taką siłe militarną by przeciwstawić się Rosji...

Cytuj
No nie mów, że T-34 był "shit'em" już podczas II wojny, był on jednym z najlepszych czołgów tej wojny. W momencie swojej "premiery" na polu walki był praktycznie nie do pokonania, gruby pancerz nachylony pod kątem, szybki i do tego wyposażony w dość dobre działo. Rozumiem, że w porównaniu z dzisiejszymi czołgami jest gó**em, ale nie zmienia to faktu że w czasie II w.ś. był naprawdę dobrą konstrukcją - no ale to tak na marginesie...

Był dobry bo było go dużo. Armata 76 mm bodajże którą montowali na T-34 była odpowiednia dla europejskiej 65-tki ponieważ jakoś rosyjskiego uzbrojenia była tragiczna.
Fakt, T-34 był czołgiem który mógł poprowadzić każdy, bez żadnego przeszkolenia. Projektowany był z myślą by nawet chłop dał rade go prowadzić... Pancerz pochyły? Dobrze, był bardzo gruby w pewnym miejscy ale z IV, Panterą i Tygrysem nie mógł sie równać ( wiem, wiem że Tygrys to już inna kateogria ).

Offline Kapii

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 199
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Everybody Lies - House M.D.
Odp: Rosja - co zrobić?
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Sierpień 2008, 18:27:12 »
Sądzę, iż Polska nie powinna się mieszać w tę sprawę, ponieważ Rosja już teraz karze nam "zapłacić" za to, co My powiedzieliśmy. Tak więc ruscy się w końcu tak wkurzą, że zrobią nalot. No ale my nie mamy jeszcze tej tarczy antyrakietowej. Oczywiście to jest najczarniejszy scenariusz, możliwę, że na przykład Gruziną uda się wypędzić tych Rosyjskich żołnierzy. Ale nie zapominajmy o tym, że ruscy są zdolni do wszystkiego, jeżeli chodzi o wojnę.

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Odp: Rosja - co zrobić?
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Sierpień 2008, 10:50:41 »
Co sądzicie o najnowszych wieściach?

Francuski plan pokojowy!
Informacje
Cytuj
Gruzja i Rosja zaakceptowały zmodyfikowany francuski plan pokojowy, regulujący wzajemny konflikt - oświadczył w nocy z wtorku na środę w Tbilisi prezydent Francji Nicolas Sarkozy. Jednak prezydent Micheil Saakaszwili nie podpisał jeszcze porozumienia, ale dokonał w nim kilku drobnych poprawek


Cytuj
'Kilka drobnych poprawek'

Gruziński prezydent wstępnie zaakceptował warunki porozumienia kończącego wojnę na Kaukazie. Micheil Saakaszwili nie podpisał jednak porozumienia, ale dokonał w nim kilku drobnych poprawek. Dwa najważniejsze punkty mówiące o zaprzestaniu działań wojennych i wycofaniu żołnierzy z terytorium zbuntowanych republik pozostały bez zmian. Najważniejsza zmiana wprowadzona przez Saakaszwilego dotyczy statusu Abchazji i Osetii Południowej. W pierwotnej wersji porozumienia napisano, że to wspólnota międzynarodowa ustali nowy status tych republik. Prezydent Gruzji na to się nie godzi, dlatego wykreślił ten punkt z porozumienia.

Dobrze, że dwa pierwsze punkty się nie zmieniły. :) Jest więc Zawieszenie Broni. Ale...
Cytuj
Prezydent Rosji zdecydował o zakończeniu operacji wojskowej w Gruzji, ale zastrzegł, że w każdej chwili może ona być wznowiona. Na zdjęciu Miedwiediew z premierem Putinem.

No wiedziałem! Rzecz jasna Rosja teraz zbiera siły, czy też opracowuje nową strategie, by znienacka wznowić działania wojenne i dalej jechać Gruzję. Gruzja powinna wykorzystać ten czas, na ewakuację.

Co myślicie o przemowach Prezydenta Kaczyńskiego, które krytykują Rosję?
Informacje
Cytuj
Prezydent: Rosja nie może mieć prawa dawać nauczki innym
- Ci, do których skierowane są nasze słowa, usłyszą je. Słyszeliśmy wczoraj o warunkach zawieszenia broni, tymczasem w porozumieniu nie ma ani słowa o gwarancji dla integralności Gruzji. To łamanie zasad, tego nie wolno robić – oświadczył prezydent Lech Kaczyński podczas konferencji prasowej w Tbilisi.

Co o tym sądzicie? Uważam, ze nie powinniśmy "drażnić" Rosji. Nie jesteśmy silnym państwem, więc ja starał bym się to załatwiać bardziej "delikatnie". Ale jak na razie, najbardziej do tymczasowego (?) Zawieszenia Broni przysłużył się Prezydent Francji Nicolas Sarkozy, ponieważ ten traktat, został spisany głównie dzięki Francji.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,5583724,Gruzja_i_Rosja_zaakceptowaly_francuski_plan_pokojowy.html


A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Rosja - co zrobić?
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Sierpień 2008, 21:51:34 »
Cóż, wy chyba nie wiecie, jak się sprawy mają w Gruzji. Jest to kraina "mlekiem i miodem płynąca". 70% to bezrobocie, a pozostałe 30 to mafia. Nie dziwne więc, że Rosja sobie zaostrzyła pazurki. A tak nawiasem, to już kiedyś Gruzja była w mateczce Rosji, więc rozumne, że chce odzyskać.

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rosja - co zrobić?
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Sierpień 2008, 01:11:03 »
Ja chciałem się głównie odnieść do jednego tekstu autorstwa pana Eregrina, mianowicie:
Cytuj
Wojna jest straszna! TAM GINĄ NIEWINNI CYWILE!!!

Na ja pie**ole, jakiś ty chłopaku spostrzegawczy. Pozazdrościć po prostu. Nie wiem, teraz się zorientowałeś, czy już wcześniej. Jesteś żałosny :/. Odstaw człowieku komputer na jakieś dwa lata, idź do szkoły, kształć się i w ogóle, bo mnie po prostu dobijasz - przejrzyj na oczy i zacznij myśleć co mówisz, bo wychodzisz na takiego debila, jakiego moje własne, prywatne oczy jeszcze w życiu nie widziały.

A co do tematu to co nam z mówienia. Wg. mnie jeśli Rosja będzie chciała to zrobi sobie III wojnę światową. A zacznie się prawdopodobnie jak zwykle od nas. Bo cóż, Rosja kochać nas nie kocha, a wręcz przeciwnie. Jeśli Europa się jej sprzeciwi razem z Ameryką, to szczerze wątpię, czy się rosyjskie ku**y uspokoją. Jeśli rzeczywiście się wojna rozpocznie, to wiadomo, że Polska pójdzie na pierwszy ogień. Rosja jest teraz na tyle niebezpieczna, że może sobie pozwolić na coś takiego. Cóż więcej mówić... nie jest ciekawie, ot co. Na razie pozostaje nam się cieszyć, że za oknami nie widzimy zgrai rosyjskich szmat, z okrzykiem "za mateczke rosyje" na ustach. Ciekawy jestem co teraz sobie myślą czerwoni bohaterowie i fani Lenina naszego forum. Oj bardzo ciekawy.
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień 2008, 01:13:44 wysłana przez Peanut »

Offline Rysownik

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 0
  • Veni, vidi fugi
Odp: Rosja - co zrobić?
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Sierpień 2008, 08:42:51 »
[...]Osetię zrobić jako oddzielny kraj (całą, nie tylko południową. Północna jest u ruskich)
Ej... Tu coś jest niehalo... Dlaczego uważasz, że terytorium gruzińskie ma być odebrane Gruzji? Po pierwsze: to tak jakby Polsce ktoś zabrał Mazowsze i Górny ÂŚląsk. Chciałbyś tego? Kiedyś myślałem o Kosowie "O.K. Niech mają swoją niepodległość", ale teraz uważam, że to było bezprawne. Po drugie: W ten sposób utworzymy marionetkowe quasi-państewko służalcze Rosji pod każdym względem. [ironia]Nie krępujmy się. Utwórzmy jeszcze takich quasi-państw. Niech Rosja ma coraz więcej bezwolnych sługusów.[/ironia]
   A do samej Gruzji: Rosja wypieprzać! Oni nie kłamią, mówiąc, że Osetyjczycy są gnębieni. Oni zatajają, że robi to ich wojsko! Są zeznania niezależnych świadków. Ruskie wojsko kradnie banki, niszczą budynki, rzucają cegłami we wszystko co się rusza, za wyjątkiem swoich koleżków i dokonują gwałtów. Putin mówi, że to kłamstwa. On każdemu by powiedział, że jest mordercą i psychopatą, zasługujący na śmierć. Więc ja się pytam: Co jeszcze Rosyjskie wojska robią w Gruzji?! Bo na pewno nie bronią Rosjan.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Rosja - co zrobić?
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Sierpień 2008, 08:42:51 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything