Autor Wątek: Problemy w Elanoi  (Przeczytany 2053 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Problemy w Elanoi
« dnia: 11 Sierpień 2008, 10:05:03 »
Morean siedział na trawie w skupieniu oczekując przybycia Mantosa, który miał udzielić mu informacji na temat jego misji.

Dane zadania:

Cytuj
Nazwa: Problemy w Elanoi
Spis nagród: 1000 szt. złota
Wymagania: Umiejętność logicznego myślenia
Zleceniodawca: Mantos

Uczestnicy:
Morean

Umiejętności:

Walka bronią jednoręczną
Walka bronią oburęczną
Walka dwiema broniami
Pozyskiwanie trucizny II (krwiopijcy i topielce)
Walka mieczem III
Skradanie III
Łuk II
Walka Kosturem II
Walka Sztyletem II

Pozyskiwanie trofeów:

Obdzieranie z futer małych zwierząt
Obdzieranie z futer dużych zwierząt
Skóry
Kły
Pazury

Nauczone zaklęcia:

Magia Starożytna:

Naurangol

I Stopień Wtajemniczenia:

Ognista Aura
Lekkie Leczenie

Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Problemy w Elanoi
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Sierpień 2008, 10:15:20 »
Mantos szedł przez łąkę w stronę Moreana, ten zerwał się na nogi
- Witaj, miałeś mi opowiedzieć o szczegółach misji
- Witaj, jak zapewne wiesz w Elanoi trwają zamieszki. Jeśli temu nie zapobiegniemy to cały kraj pokrąży się w chaosie. Tymczasowo przebywamy w Valfen ale to nie zmienia faktu, że jesteśmy armią Leyanoi, musimy chronić nasze państwo. Cała to szopka jest to spowodowane przez grupę elfów ukrywających się w lesie. Zabiją każdego, kto się im sprzeciwi, musisz uważać na to co mówisz.  Przejdźmy do sedna, masz wniknąć do ich obozu i dowiedzieć się o nich jak najwięcej. To jak są zorganizowani, kto nimi dowodzi, co zamierzają teraz zrobić. Nie znamy położenia obozowiska tych bandytów. Ukrywają się gdzieś w lesie. Musisz sam je znaleźć. Pamiętaj żeby się nie zdradzić. A teraz ruszaj na kontynent.


Forum Tawerny Gothic

Odp: Problemy w Elanoi
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Sierpień 2008, 10:15:20 »

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Problemy w Elanoi
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Sierpień 2008, 10:26:18 »
Morean zgodnie z instrukcjami udał się w kierunku teleportu, a potem karawaną w kierunku Elanoi. Tam przebywając skierował swoje kroki do stolicy tej krainy - Leyanoi, aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat powodujących zamieszki elfów. Najprościej chyba byłoby o to spytać szarych obywateli, ale Morean był pewien, iż będą oni się bali udzielić odpowiedzi. Udał się w związku z tym na targowisko, i podszedł do pierwszego lepszego straganu, zaczynając oglądać tamtejsze towary. Miał nadzieję, że zwróci na siebie uwagę kupca...

Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Problemy w Elanoi
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Sierpień 2008, 11:42:09 »
Po targu przechadzali się obywatele. Sprzedawczynie przekrzykiwały się w walce o klientów. Mały chłopiec uciekał między stołami, trzymaąc w ręku bochen chleba. Gonił go wysoki i bardzo umięśniony, jak na swoją rasę elf. Na straganie przy którym stał Morean leżały rozmaite elfickie miecze i łuki. Kupiec spojrzał na przybysza
- A ty co tak oglądasz? Albo kupujesz albo znikaj stąd.

Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Problemy w Elanoi
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Sierpień 2008, 16:05:27 »
Kupiec wyraźnie się oburzył pytaniem zakonnika..
- Co? Jakich elfach. Ja nic nie wiem. Skoro nie kupujesz zmiataj stąd albo wezwę straż natręcie!
W tym samym momencie do straganu podeszła dwójka podejrzanych elfów. byli uzbrojeni i przyodziani w skórzane pancerze. Na ramieniu mieli znak tygrysa. Obywatele wyraźnie okazywali respekt wobec nich. Spojrzeli na Moreana wyraźnie dając mu znać, że powinien sobie iść.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Problemy w Elanoi
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Sierpień 2008, 20:35:39 »
Morean postanowił nie kusić losu i usunął się na bok, szukając jakieś rozsądnej kryjówki. Postanowił schować się gdzieś za straganem, aby móc obserwować elfów, gdyż mogła to być ta grupka. Prawdopodobnie doprowadziliby Moreana do ich kryjówki. Ten uznał, że stragan jest zbyt niebezpieczny i oddalił się tylko za najbliższy sklep cały czas obserwując elfów...

Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Problemy w Elanoi
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Sierpień 2008, 20:59:24 »
Obcy najwyraźniej nie przejmowali się tym że ktoś może ich usłyszy gdyż nie mówili szeptem, tak że zakonnik mógł ich usłyszeć. Kupiec pocił się ze strachu. Widocznie z powodu jego klientów.
- Masz towar? - zaczął jeden z elfów
- J..ja robię c..co mo..mo..mogę - wykrztusił sprzedawca
- Dość tego, masz towar czy nie?!
- N..nie
- Chyba wiesz że Pewar nie lubi, gdy każe się mu czekać - całą tą sytuacją zainteresowali się obywatele, którzy zgromadzi się wokół stoiska
- J..ja będę m..miał broń pojutrze.
- Ma być jutro! Jeśli jej nie dostaniemy, odwiedzimy ciebie i twoją rodzinę.
Drugi z nich wywrócił stół stragan na pożegnanie, bandyci rozgonili gapiów i ruszyli w stronę lasu.



Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Problemy w Elanoi
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Sierpień 2008, 21:03:58 »
Morean nie czekał. Natychmiast udał się w "pogoń" za banitami. Starał się nie zgubić ich z oczu, a jednocześnie nie zwrócić ich uwagi. Chyba mu się do udawało. Skradając się wszedł za elfami do lasu...

Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Problemy w Elanoi
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Sierpień 2008, 21:10:30 »
W środku lasu między dwoma wzniesieniami była palisada, po bokach strażnice, a na nich łucznicy wypatrujący intruzów, całość mieściła się na polanie. Przed obozowiskiem znajdował się dół, leżało w nim kilka trupów. Elfy zostały zatrzymane przez dwójkę strażników, pokazali znaki na ramieniu, i przeszli przez bramę

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Problemy w Elanoi
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Sierpień 2008, 20:05:51 »
Morean stał przed wyjątkowo trudnym zadaniem, no ale przecież nie mógł tak siedzieć bez końca. Postanowił mocno zaryzykować i próbować pertraktacji ze strażnikami bramy. Pewien był, że to samobójstwo, ale jednak. Wziął głęboki oddech i wyłonił się zza drzew podchodząc powoli do bram obozu strzeżonego przez oddział elfickich buntowników...

Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Problemy w Elanoi
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Sierpień 2008, 20:14:52 »
Strażnicy uważnie przyglądali się Moreanowi. Kiedy był blisko, spojrzeli na jego ramię.
- Intruz - mruknął jeden z nich.
Była to dwójka obleśnych elfów, uzbrojonych w halabardy i w stalowych zbrojach. Natychmiast rzucili się na zakonnika. I pojmali go. Ucieczka była niemożliwa.
- Zobacz Teras, odważny się znalazł. Zabłądziłeś człowieczku? - zwrócił się do Moreana

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Problemy w Elanoi
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Sierpień 2008, 20:22:12 »
Morean starał się nie opierać. Rzekł do strażnika:
- Nie, myślę, że dobrze dotarłem. To wy planujecie rewolucję w Leyanoi? Pewnie tak. ÂŚwietnie, zawsze planowałem wykurzyć stamtąd nieproszonych gości. Szkoda, że IsentoR nie zrobił z nimi porządku podczas ataku jaszczuroludzi. Mówiąc ogólnie, chciałbym się do was przyłączyć. Jakie są wasze plany, gdyż z chęcią będą w nich uczestniczył... - mówiąc to Morean starał się być jak najbardziej przekonujący.

Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Problemy w Elanoi
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Sierpień 2008, 20:32:41 »
Słuchając wypowiedzi Moreana jeden z elfów zdenerwował się i krzyknął
- IsentoR?! - zaśmiał się głośno - Ten stary idiota przez którego wciąż podlegamy słabym ludziom? Zamknął się w swoim pałacyku i uważa się za władcę wszech rzeczy. Mam nadzieję że ten cały Meaneb z nim skończył. Najchętniej zabiłbym go i wrzucił do tamtego dołu. - strażnik wskazał na miejsce gdzie wrzucono kilka ciał - Popierasz go? 

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Problemy w Elanoi
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Sierpień 2008, 20:38:39 »
Morean widząc, że ma przewagę nad elfami odrzekł:
- Nie. Nigdy nie popierałem. Myśli, że jest wszechmocny, a wszystko za niego robią jego ludzie. Cieszę się, że myślimy podobnie. Tylko czemu za cel wzięliście Leyanoi zamiast Valdfen? Armia IsentoR'a jest liczniejsza, czy po prostu nie jesteście jeszcze gotowi na taką konfrontację. - Morean wiedział, że teraz dowie o celach elfów.

Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Problemy w Elanoi
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Sierpień 2008, 20:56:18 »
- My nie biomy się nikogo i niczego. Nie mamy sposobu by przedostać się na wyspę. Pozatym nie interesujemy się na razie Valfen. Jeśli chcesz do nas dołączyć, powinieneś porozmawiać z Pewarem. Nie ciesz się, że jeszcze żyjesz, jeśli nasz przywódca uzna że się nie przydasz skończysz tam - elf wskazał na dół - Ja z nim pójdę zostań tu Teras
- Dobrze będę na ciebie czekał
Strażnik otworzył bramę i wprowadził zakonnika do obozu. Był bardzo rozbudowany. Znajdowało się tam około dwudziestu chat. Morean zmierzał do najbardziej okazałej z nich. Od zewnątrz była umazana krwią, były na niej napisy w języku elfickim. Weszli do środka. Podłoga była wyścielona skórami wilków. W centrum stało coś na rodzaj tronu wykonanego z kości. Siedział na nim przywódca bandytów. Strażnik pchnął zakonnika i powiedział
- Panie, ten chłystek chce do nas dołączyć. Ja was zostawię w spokoju - ukłonił się i wyszedł
- Ty, chcesz być jednym z nas? - powiedział Pewar - Podaj choć jeden powód dla, którego mam cię nie zabić.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Problemy w Elanoi
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Sierpień 2008, 09:54:14 »
Morean ukłonił się nisko i powiedział:
- Przede wszystkim, Panie jestem pewien iż nie odwrócisz się od osób wszechstronnie uzdolnionych. Jestem nie tylko wojownikiem, ale także magiem. Druga rzecz, to to, że na mnie możesz zawsze polegać, no i jestem przeciwny rządom IsentoR'a. Jeżeli tego, Panie wymagasz, to zaprezentuję Ci moje zdolności. - Morean czekał na odpowiedź. Cały czas patrzył na przywódcę, z lekkim strachem w sercu, ponieważ ten człowiek jest w stanie pozbawić go życia. Już raz zrobił to sam, drugi raz nie miał zamiaru się znaleźć w szponach śmierci. - Jesteś gotów, osądzić mą przydatność, Panie?

Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Problemy w Elanoi
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Sierpień 2008, 11:49:20 »
- Pewny siebie jesteś- elf wyciągną miecz i przyłożył do gardła Moreana. - Lubię takich - skomentował krótko i schował oręż do pochwy - Mag powiadasz? Myślę że mógłbyś przydać. Przyjmę cię na próbę. Trzymaj to - zakonnik otrzymał od Pewara broszę z znakiem tygrysa - noś ją na ręce a ludzie będą okazywać ci należny szacunek. Mam dla ciebie pierwsze zadanie, pójdziesz jutro do miasta, do pewnego kupca. Sprzedaje brań na targu. Mieszka w trzecim domu na prawo od rynku. Przyniesiesz mi albo moje zamówienie, albo jego głowę. Zrozumiano?

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Problemy w Elanoi
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Sierpień 2008, 18:58:47 »
- Witam chłopcze. Zapewne Twojego ojca. - Morean sprawiał wrażenie miłego. - Wiesz mały, załatwiamy wspólnie interesy. Powiesz mi, gdzie mogę go znaleźć?

Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Problemy w Elanoi
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Sierpień 2008, 21:30:04 »
Chłopiec pobiegł do pokoju krzycząc "tato, tato!!!" Po chwili zjawił się kupiec razem z synkiem, spojrzał na Moreana, najwyraźniej spodziewał się kolejnych pytań, zakonnik pokazał mu broszę. Elf zaniepokoił się.
- Idź do mamy Ugil - zwrócił się do chłopca, następnie spojrzał na człowieka - Ty też? Czego chcesz?

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Problemy w Elanoi
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Sierpień 2008, 11:23:36 »
- Domyśl się. Nasz szef domaga się dostawy, którą obiecałeś nam już dawno. - Morean spojrzał surowo na kucpa. - Lepiej dla Ciebie, jeśli masz towar...

Forum Tawerny Gothic

Odp: Problemy w Elanoi
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Sierpień 2008, 11:23:36 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top