Autor Wątek: Wywiad  (Przeczytany 1818 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Wywiad
« dnia: 07 Sierpień 2008, 20:47:53 »
Serail wyszedł ze swego domku i poszedł na miasto, gdzie miał spotkać się z Grisonem. Nie wiedział jeszcze jakiego typu zlecenie zada mu przywódca Oterio, ale nie przejmował się tym zbytnio, bo odczuwał jeszcze działanie alkoholu, który znów wyżebrał od karczmarza. Szedł tak rozmyślając, aż doszedł do miejsca gdzie miał spotkać się z Grisonem, usiadł sobie i czekał aż zleceniodawca przyjdzie na miejsce.


Nazwa: Wywiad
Spis Nagród:
- 300 sztuk złota ze skarbca gildii lub nic jeśli graczowi się nie uda.
Wymagania: Brak.
Wykonawców: 1
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień 2008, 20:59:04 wysłana przez Serail »

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Wywiad
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Sierpień 2008, 21:24:41 »
Grison szedł spokojnie przez miasto. W pewnym momencie zauważył Seraila siedzącego na ławce. Drakon podszedł najciszej jak mógł po czym złapał przyjaciela za ramię.
- Pilnuj się!- krzyknął Grison z uśmiechem na czarnej twarzy. Widzę, że na mnie czekasz. To dobrze. Cenie ludzi mających poczucie czasu. Szczególnie wtedy kiedy to ja się spóźniam- dodał śmiejąc się głośno. Ale do rzeczy... Widzisz, swego czasu rozpoczęliśmy handel z przemytnikami. Interes nawet opłacalny. Wykonywali całą brudną robotę za grosze, a my nie nadstawialiśmy niepotrzebnie tyłków. Oprócz swojego honorarium otrzymywali ochronę. Tak więc w razie potrzeby interweniowaliśmy... Rozumiesz... Gdy jakiś cwaniak chciał któregoś z nich "ćwiachnąć", wtedy przypominaliśmy mu, że to nie ładnie i z pewnością jego mama nie byłaby z tego zadowolona.
Jak na nasze nieszczęście teraz coś dziwnego zaczęło się dziać z naszymi "handlowymi partnerami". Nie otrzymujemy od nich paczek, nie widujemy żadnego z nich. Nawet ten pieprzony pośrednik Mario nie wyściubia garbatego nosa z norki. Jak już się zapewne domyślasz twoim zadaniem jest dowiedzenie się o co tu biega. Pierwszym tropem będzie właśnie Mario, o którym ci wspominałem. Jest zbyt tchórzliwy aby ci zagrozić i zbyt głupi żeby się dobrze schować tak więc nie będziesz miał trudnego zadania. Przy odrobinie szczęścia i twojej groźnej minie powie ci wszystko co wie, a przy tym oszczędzi nam zbędnej roboty. Mario to niski gość. Ma szpakowaty kolor włosów i jak na mój gust idiotyczny wyraz twarzy. Gdy skończysz wróć do mnie. Tak więc ruszaj. Na początek sprawdź w karczmie.     
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień 2008, 14:35:49 wysłana przez Grison »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wywiad
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Sierpień 2008, 21:24:41 »

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Wywiad
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Sierpień 2008, 21:37:45 »
Serail wstał i poszedł do karczmy. Wszedł i rozejrzał się po zadymionym wnętrzu najpierw postanowił zapytać się barmana.
- Witaj karczmarzu, znasz może niejakiego Mario. Tak się składa, że to mój dawny przyjaciel. Nie wiesz może gdzie teraz przebywa?

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Wywiad
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Sierpień 2008, 22:07:33 »
- Może wiem... może nie wiem- powiedział karczmarz wycierając kufel po czym popatrzył na poważną minę Seraila. Ech... no dobra- dodał po chwili stawiając czysty kufel na swoim miejscu. Zaraz po tym zaczął rozglądać się po jak zawsze głośnej i ruchliwej sali.
W pewnym momencie zatrzymał wzrok na pewnym pijaczku. 
- Tamten- powiedział karczmarz wskazując na siedzącego przy stole mężczyznę. Sam zaś zaczął czyścić ladę.

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Wywiad
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Sierpień 2008, 22:14:36 »
Serail podziękował karczmarzowi za wskazówkę i podszedł do Maria.
- Witaj, nie wiesz może czemu, że się tak wyrażę przyjaciele Oterio nie kontaktują się z nami. Wiesz co się z nimi stało? Bo na mieście mówią, że miałeś swój udział w handlu między Oterio a przemytnikami, a chyba nie muszę mówić co by się stało, gdybym doniósł o tym pewnym osobom. Więc jak, powiesz mi co wiesz?

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Wywiad
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Sierpień 2008, 22:19:16 »
- Sssooo?- wydusił z siebie pijak. Jaaa nic nie wiem o tym waszyym... Oterio... koleś. Pozatym... tutaj się pije i nikt chyba nie lubi jaaak... muu się przeeeszkasza. Ale ale... czeeekaj. Oterrrio... taaa. Słyszałem. Mój kupel Mario się z nimi zaaadawał. A co cie to ooobchodzi tak w oogóleee...?

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Wywiad
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Sierpień 2008, 10:07:41 »
Kolego, wybacz za mój wybuch złości, czasem nad sobą nie panuję. Chodźmy usiądźmy i porozmawiajmy przy piwie. Serail zawołał barmana i zamówił dwa piwa. Po czym odwrócił się do pijaka i powiedział.
- A więc jesteś Mario? Nie musisz odpowiadać, doskonale to wiem, powiedz mi teraz czemu przemytnicy nie kontaktują się z nami, a  dostaniesz tyle piwa ile zechcesz.

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Wywiad
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Sierpień 2008, 10:47:29 »
- Staaaryy. Jaaa napaawdee niee jeesteem Maaarioo- z trudem wykrztuszał z siebie pijak. Too jest mój kumpel... taaak jak powiedziałem... Muusisz mi uwierzyć... Tyle razy muu mówiłem, żeby nie zaadawał się z gangsterami i tymi chędożonymi przeeemytnikami. Niestety tee dureń nie chciał słuchaaać. Powiedział mi nawet, że chcee od życia czegoś więcej niż całodziennej roboty za kromkę chleeba i dwa piwa z wieczorka. Musisz goo szukać gdzie indziej, bo ostatnio nie przychodzi doo kaarczmy. Wydaje mi się, że przed kimś się ukrywa... W Handlowej spraaawdź- powiedział pijak po czym dopił piwo i wstał od stołu zrobiwszy kilka kroków po czym wrócił spowrotem.
- Aaa... moojee piwoo za infoormacjeee? 

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Wywiad
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Sierpień 2008, 11:05:39 »
Serail wstał i podszedł do karczmarza.
- Co ty sobie wyobrażasz, przecież to nie jest Mario. Ten pijak, którego mi wskazałeś to nie Mario. Możesz mi powiedzieć o co ci chodzi?
Powiedział zdenerwowany Serail

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Wywiad
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Sierpień 2008, 11:15:39 »
- Panie!- krzyknął wzburzony karczmarz. Przychodzisz tu i chcesz jakiegoś tropu to ci go daje. Nie powiedziałem, że tamten gość to ten, którego szukasz. A już na pewno kłamstewko jakoby był to twój przyjaciel ci nie wyszło. Widziałem często tego pijaka siedzącego z tym twoim Mariem przy kuflu piwa toteż ci go wskazałem. Co do tego, którego szukasz... Już dawno tu nie zaglądał. A dam se łeb uciąć, że jedną z osób, która byłaby ci w stanie cokolwiek o nim powiedzieć jest ten właśnie pijaczyna. Nie dowiedziałeś się od niego niczego? 

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Wywiad
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Sierpień 2008, 11:27:00 »
Tak, wybacz mój wybuch gniewu. Ostatnio coraz częściej mi się to zdarza. Po wypowiedzeniu tych słów Serail wyszedł z karczmy, szedł przez miasto rozmyślając o życiu, aż doszedł do dzielnicy handlowej. kiedy tam dotarł zaczął się rozglądać i przeszukiwać wszystkie uliczki i zakamarki w poszukiwaniu człowieka, który mógłby naprowadzić go na trop.

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Wywiad
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Sierpień 2008, 12:30:37 »
Nagle zza roku ciemnej uliczki dobiegły głosy:
- Stary mówię ci bardzo potrzebuje żarcia i to szybko. Masz tu złoto i mi je kup.
- Cholera Mario ty naprawdę zwariowałeś. Nie możesz po prostu iść do sklepu i sobie kupić.
- Cicho! Nie mogę... mówiłem ci. Muszę pozostawać w ukryciu póki to wszystko się nie wyjaśni. Sprawa musi ucichnąć...
- Ech... rozumiem. No dobra, dawaj kasę kupie ci coś.
- Masz. Tylko nikomu nie mów, że mnie widziałeś jasne?
- Spokojnie.
- Dobrze. ÂŻarcie zostaw tam gdzie zawsze.

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Wywiad
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Sierpień 2008, 12:36:15 »
Serail poczekał aż człowiek, który ma zrobić zakupy sobie poszedł i wtedy podszedł do Maria.
- Witaj. Chcę ci zadać kilka pytań. Powiedz mi dlaczego przemytnicy nie kontaktują się z Oterio? Jeżeli powiesz mi co wiesz, to nic złego ci się nie stanie, ale chyba nie muszę mówić co będzie się działo, gdy mi nie podasz przyczyny zerwania kontaktów tych dwóch ugrupowań.
Po wypowiedzeniu tych słów Serail zrobił najgroźniejszą minę jaką umiał (wyglądało to mniej więcej tak -,-) i czekał na reakcję Maria.

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Wywiad
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Sierpień 2008, 13:16:39 »
- Eee... pomyliłeś mnie z kimś panie. Nie znam żadnych przemytników, a i o Oterio to wiem tylko ze słyszenia- powiedział niepewnie Mario cofając się powoli po czym zaczął uciekać...

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Wywiad
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Sierpień 2008, 13:58:40 »
Serail, jako że był wysportowany dogonił Maria i obezwładnił go, po czym spytał się.
- Powiedz mi co wiesz o przemytnikach, albo zatopię moje zęby w twojej szyi, uwierz mi już długo nie piłem świeżej krwi. Więc chyba wolisz powiedzieć mi co wiesz, niż stracić krew.

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Wywiad
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Sierpień 2008, 14:33:44 »
- Ach... ach... stary, a kim ja jestem? Powiem ci - pionkiem. Nie wiem nic- mówił zdyszany Mario. W pewnym momencie zobaczył, że język Seraila przesuwa się po ostrych wampirzych zębach.
- No dobra... powiem ci co wiem ale nie jest tego za dużo. Proszę, chodźmy w jakieś inne miejsce. Gdzieś gdzie nikt nas nie zobaczy. Te sku*wysyny mogą mieć agentów w mieście.
Zaraz po tym mężczyźni udali się w ślepą uliczkę dzielnicy Handlowej.
- Dobra, teraz mogę ci powiedzieć. W mieście pojawił się ktoś nowy. Nie wiem co dokładnie zamierzają ale charakter ich działalności jest podobny do waszego. Na początek przejęli wasze kontakty z przemytnikami. Teraz towar przez nich przemycany trafia prosto do tych nowych. Nie wiem jak ich przekonali. Może dali więcej niż wy, może ich przestraszyli, nie mam pojęcia. Wiem, że działają w ukryciu. Nie jestem specem ale sądzę, że nie ryzykowali by zakładania swojej bazy w mieście.
- A co z tobą?- zapytał Serail
- Tak jak mówiłem - jestem pionkiem. Przemytnicy stwierdzili, że nie jestem im potrzebny ale darowali mi życie pod warunkiem, że nikomu nic nie powiem. A teraz wygadałem wszystko tobie! Ach... jest jeszcze jeden istotny fakt. Jak już powiedziałem przemytnicy zerwali ze mną współpracę. A to oznacza, że mają nowego łącznika, bądź spotykają się z nimi osobiście. Mały obóz przemytników był w lasach na południu Valfden, po wschodniej stronie rzeki. To wszystko co wiem, naprawdę!


Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Wywiad
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Sierpień 2008, 14:46:10 »
Zgodnie ze wskazówkami Grisona Serail wrócił na miejsce, gdzie miał spotkać się z Grisonem po wykonaniu zadania. Przyszedł i zastał siedzącego szefa w towarzystwie trzech półnagich prostytutek. Powiedział.
-Witaj szefie, dowiedziałem się dlaczego przemytnicy zerwali z nami handel. W mieście pojawili się nowi, którzy przekonali naszych byłych towarzyszy, że lepiej z nimi prowadzić interesy. ponoć ich obozowisko jest w lasach na południu Valfden. Mam tam iść?

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Wywiad
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Sierpień 2008, 15:04:42 »
- Ach tak... ciekawe. No, a wy już uciekajcie dziewczyny- zwrócił się do prostytutek Grison. Widzisz Serail ciągną jak muchy do czarnego dupska. I to za darmo. Ale nie o tym mieliśmy tu rozmawiać. Tak więc mówisz, że w mieście pojawił się nowy gracz... ciekawe, nawet bardzo ciekawe. Dziwi mnie tylko, że przemytnicy tak łatwo przeszli na ich stronę. Widocznie trzeba będzie się zając zarówno jednymi jak i drugimi. Co do obozu przemytników to pasowałoby aby ktoś się tam udał cichaczem i wybadał co i jak. Ale to już nie sprawa na teraz. Jeśli chcesz to zajmij się tym innym razem o ile nikt cię nie ubiegnie. Kartę ze zleceniem zostawię w Oterio. Co do twojej nagrody to zwróć się po nią do skarbca. Dobra robota.

Koniec Zadania! 
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień 2008, 15:12:30 wysłana przez Grison »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wywiad
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Sierpień 2008, 15:04:42 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything