Autor Wątek: Tajemnice Magii  (Przeczytany 2888 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Tajemnice Magii
« dnia: 07 Sierpień 2008, 12:37:17 »

Devristus wyszedł przed siedzibę Mrocznego Paktu. Sprawdził jeszcze raz czy ma wszystko w plecaczku z mini czarną dziurą. Usiadł na najbliższej ławeczce znajdującej sie o jakieś 50 metrów na wschód, czyli  przy drodze. Tak siedząc czekał na IsentoRa.

--------------------------------------------------------------------
Ekwipunek:

Nazwa odzienia: Ochrona Telvarii
Rodzaj: szata
Wytrzymałość: 1
Ciężar: 1
Opis: uszyta z 3kg gelrothu.

skrzynka z miksturkami i kamieniami iluzjonistycznymi od wujka  Meaneba xD
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień 2008, 12:37:39 wysłana przez Devristus »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Magii
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Sierpień 2008, 12:43:26 »

- Idziemy tak jak zaznaczyłem na mapie. Najpierw do najbliższych dracońskich ruin. Mam nadzieję, że jako tako trzymają się w stabilnym do zwiedzania stanie. Przybliż mi pochodzenie i właściwości przedmiotów, które zabrałeś.

« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień 2008, 12:46:17 wysłana przez IsentoR »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Tajemnice Magii
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Sierpień 2008, 12:43:26 »

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Magii
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Sierpień 2008, 12:55:59 »
- Jak zapewne wiesz byłem na usługach Meaneba. Mianował mnie dowódcą swojej armii. Swoją siedzibę mieliśmy w Wymiarze Cienia stworzonym specjalnie dla nas przez wujka Meaneba. Pewnego dnia przybył posłaniec od niego i wręczył mi oto tę skrzyknę z miksturami i wiadomość aby otworzył portal. Posłaniec przekazał mi instrukcje jak to zrobić. Gdy otworzyłem portal , Meaneb przybył do Wymiaru i wyjaśnił do czego służą te mikstury. Służą one do stałej zamiany w kamienne coś, które zabić można tylko niszcząc jego głowę. Jak byś dał mi chwilę naszkicowałbym to kamienne coś. A jeśli chodzi o naszyjniki, to po rytuale dał nam je Meaneb. Po założeniu ich przybieramy postać swoją dawną postać , np. ja przybieram postać Elfa.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Magii
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Sierpień 2008, 13:23:44 »
- Przybliż mi rytuał stworzenia tego wymiaru i otworzenia portalu. Mamy przed sobą długą drogę. Pod świątynią naszkicujesz mi bestie zbadam też mikstury.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Magii
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Sierpień 2008, 13:42:38 »
Co do tworzenia Wymiaru to nie znam szczegółów. Był to jeden ląd uniesiony w powietrzu, taka wyspa pośród chmur. Kiedy przybyłem do niego[wymiaru], pomyślałem, czy  nie jest on  stworzony przy pomocy monolitów. Odpowiedzi nigdy nie uzyskałem. A co do otworzenia Portalu. To po uzyskaniu instrukcji, musiałem udać się do Sali Rytualnej stworzonej na tę właśnie okazję. Moim zadaniem było tylko zapalenie świec i wypowiedzenie zaklęcia. Po wypowiedzeniu zaklęcia, podłoga na , której była wyrzeźbiona pięcioramienna gwiazda, zalśniła fioletowymi płomieniami ,z których wyszedł Meaneb. Kiedy teraz o tym myślę, przypomniało mi się, ze na podłodze były także wyrzeźbione jakieś litery czy znaki.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Magii
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Sierpień 2008, 22:00:17 »
Przedstawiciele mrocznego paktu wyszli poza las. Na polanie przednimi stała stara dracońska ruina.

- To zaklęcie, pamiętasz formułę? Poza tym jesteśmy na miejscu. Wybrałem te ruiny ze względu na moje badania. Podejrzewam, że mieściła się tu niegdyś siedziba wilkołaczych likantropów za czasu wojen wampirzych. Jeśli mam rację może odnajdziemy kilka ciekawych składników i formuł. Rozbijmy obóz przed świątynią.

Położyłem plecak na trawę. Przygotowałem miejsce na ognisko, rozłożyłem śpiwór. Wypowiedziałem inkantacje zaklęcia korzeń "Iposh Huxueshar". Z ziemi wewnątrz kamiennego koła wypełzły korzenie. Następnie użyłem zaklęcia wysysanie życia "EIIAXI" - korzenie wyschły. Uderzyłem więc w nie zaklęciem ognistej strzały wypowiadając "OIIIG". Wyschnięte korzenie zajęły się ogniem.

- Opowiadaj o tym zaklęciu do świątyni pójdziemy z samego rana...

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Magii
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Sierpień 2008, 09:34:10 »
- Nie było to zaklęcie w języku Drakonów. Właściwie nie wiem, w jakim to było języku.- opowiadał Dev, szkicując coś na kartce papieru - Myślę, ze było stworzone przez Meaneba specjalnie na tę okazję. Zaczynało się jakoś  tak: Exparten martowe spewqrexr Kushci. Szczerze nie wiem co to znaczy i brzmi tak jakoś dziwnie. Mistrzu zaraz skończę szkic kamiennego potwora.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Magii
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Sierpień 2008, 09:47:56 »
- Bardziej wgląda to na jakiś starożytny dracoński dialekt, ale nie jestem pewny. Słońce powoli już wschodzi więc do świątyni czas ruszać.

Magowie weszli po małych schodkach na szczyt świątyni. Było tam małe pomieszczenie z ołtarzem oraz inskrypcją.
- Eh kolejna zamknięta świątynia, trudno się dostać ale przynajmniej mamy pewność,że nie została splądrowana. Poczekaj chwilę muszę to rozszyfrować...

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Magii
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Sierpień 2008, 09:53:58 »
yhy - opowiedział dev, po czym wrócił do rysowania. Po 15 minutach skończył.
- Skończyłem - powiedział głośno w powietrze., po czym zaczął sprzątać obozowisko.

http://images31.fotosik.pl/77/9a0be4933fe049da.png

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Magii
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Sierpień 2008, 22:08:26 »
- Przystojniaczek, nie ma co... Hmm tak jak podejrzewałem po wampirzemu napisane. "Ushtoshcz iprelish abiy oshteloshrzyc przeshiscishesh" Do dzieła więc...
Wyciągnąłem rękę nad ołtarz. Sięgnąłem po sztylet do pasa i przeciąłem dłoń tocząc trochę krwi. Czerwona substancja o metalicznym zapachu powoli wsiąkała w kamienny ołtarz przez specjalne otwory. Mechanizm zadziałał, jedna ze ścian odsunęła się. Stuknąłem kosturem trzy razy o podłoże co rozświetliło jego kryształ oświetlając nam drogę.
- Widzę, że znajdujemy się w sporym pomieszczeniu. Rozejrzyj się...

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Magii
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Sierpień 2008, 10:48:46 »
Hmm...No dobra - rzekł Dev po czym poszedł w prawą stronę. Powietrze w komnacie miało zapach stęchlizny, ale przy hiperwentylacji poprzez otwarte wejście , powietrze stawało się co raz czystsze.
"Ile tu kurzu!Dobrze,że nie mam na niego alergii. Mógłby tu jakiś zombi posprzątać od czasu do czasu, ale widzę,że wszyscy są leniwi"myślał Dev.  Demon nie przeszedł nawet 3 metrów, odwrócił się do swego mistrza i rzekł:
- Mamy pochodnie? - zapytał Alculusa ,a w myślach rzekł" Ciekawe czy tu jest metan?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Magii
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Sierpień 2008, 11:02:36 »
- Ja oświetlam drogę kryształem kostura. Nie wiem jak ty.
Chwilę później...
- Na tej ścianie są jakieś manuskrypty chyba tego szukałem. Chcesz o coś zapytać?

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Magii
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Sierpień 2008, 11:20:04 »
Hmm... Tak. Czy dało by się odwrócić tak zaklęcie, które dał mi Meaneb w Wymiarze Cienia, aby otworzyć przejście do jego opuszczonej już siedziby? Gdzie będziemy badać te mikstury? I jaki jest plan mojej nauki w tej podróży archeologicznej? - zadał kilka pytań Dev.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Magii
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Sierpień 2008, 11:32:28 »
- Zależy czego chcesz się nauczyć. Mam taki zamiar niestety potrzebuję rzeczy, które najprawdopodobniej znajdę tutaj.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Magii
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Sierpień 2008, 11:42:15 »
Mam takie pytanie, gdzie będą rozgrywane Próby Cienia: W labiryncie pod Paktem? Czy można stworzyć zaklęcie na przyzwanie konkretnej osoby,  demona do siebie?
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpień 2008, 15:21:10 wysłana przez Devristus »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Magii
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Sierpień 2008, 09:49:28 »
- Tak Devristusie, stworzyłem labirynt pod paktem na wzór tego ze świątyni Beliara do przeprowadzania tam prób cienia. Zależy co masz na myśli. Trudno przenieść kogoś do siebie. Składa się na to kilkanaście czynników, które muszą współgrać jednocześnie. ÂŁatwiej przenieść się do osoby. Wystarczy posiadać pukiel włosów lub trochę paznokci naszego celu. A jeśli chodzi o przyzywanie magicznych istot za pomocą dracońskich zaklęć. Są one przyzywane z innych wymiarów, a wszystko co skomplikowane odgrywa za nas zaklęcie.

- Ehh jedne zapiski na drugich. Te ściany przeżyły mieszkające tutaj dracony, wampiry i lykan. Zmień się w demona i potraktuj z pięści (wskazałem palcem) tę ścianę.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Magii
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Sierpień 2008, 10:00:29 »
 - czyli też jest magiczny. Chodzi mi o to czy ktoś mnie może przyzwać, bo w końcu jestem demonem? - rzekł Dev zamieniając się w demona. Po chwili, wkładając trochę siły , uderzył w ścianę pięścią

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Magii
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Sierpień 2008, 13:49:26 »
- Nie jesteś magiczną istotą z innego wymiaru. O tym idzie referat wygłosić ale mówiąc w gigantycznym skrócie. Przyzywane bestie pochodzą z wymiaru na pograniczu świata żywych i martwych. Dzięki temu mogą egzystować jak i w naszym świcie tak i tym pozagrobowym.

- Walnij porządniej ściana ledwie drgnęła.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Magii
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Sierpień 2008, 13:52:36 »
- To dobrze - uśmiechnął sie , po czym z cała siłą uderzył w ścianę.

3 tygodnie później....

Mistrzu twarda ta ściana - rzekł Dev po czym zaczął walić w nia głową...
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień 2008, 12:04:23 wysłana przez करोल »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Tajemnice Magii
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Sierpień 2008, 12:07:12 »
-Oho kruszy się jesteśmy na dobrej drodze. Widzisz trzeba było od razu walić najtwardszą częścią ciała.
- Dev, ty potrafisz coś z nekromancji?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Tajemnice Magii
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Sierpień 2008, 12:07:12 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything