Autor Wątek: Ogniem i Szmatą Akt I scena I  (Przeczytany 1554 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mati92

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwała Adanosowi!
Ogniem i Szmatą Akt I scena I
« dnia: 01 Sierpień 2008, 11:38:45 »
Oto moja ulubiona książka która jest już w całości napisana. Dziś akt 1 sceny 1          Akt I scena I
 Drewniana chata w wiosce niedaleko Biskupina,Tamara kręci się w chacie,niespodziewanie wchodzi Lodzia
 Tamara: (Do Lodzi) Witam Cię moja Lodziu,niestety nie mogę Cię ugościć,
  muszę naszym psom ugotować kości
  Lodzia: Ależ nic się nie stało, przyszłam umyć swoje ciało Balię mi dzisiaj zabrali,
z Twej korzystać nakazali,
Wszystko przez te podatki,
więc słuchajcie wszystkie dziatki,
 Gdy nie płacisz podateczków,
Marny będzie Twój los.
 Tamara: Wejdź więc do mojej łazienki,
 zdejmij szybko swe sukienki,
 No i ogrzej teraz się,
 bo na dworze zimno jest. 
Lodzia: Oh dziękuję przyjaciółko,
bardzo wręcz dziękuję Ci,
 A więc pędzę do łazienki,
 aby umyć swoje wdzięki.
(Lodzia wchodzi do łazienki wlewa wodę do metalowej balii,nagle w kuchni słyszy okrzyki wyskakuje z balii ubiera się i sama do siebie mówi)
Lodzia: Matko moja kochanienka,
czyżby Tamara panienka,
została porwana?!
  O Matko na kochana!!
  Ucieknę przez to okienko,
 O Najświętsza Panienko!
(wychodzi przez małe okno a do łazienki wchodzi dwóch bandytów Lodzia ucieka dalej spoglądając na wioskę mówi)
Lodzia: O mój kochany Boże,
 Tej wiosce nic nie pomoże,
Zostaliśmy zaatakowani,
 Nie będziemy uratowani!
 Muszę teraz uciekać,
Nie na tu na co czekać!
 Jeśli chce jeszcze żyć,
  muszę szybko się z tąd zbyć!
Ale gdzie? Chyba pójdę do lasu..
Na rozmyślanie nie mam teraz czasu.

 Koniec sceny I

ciąg dalszy niebawem. Teraz proszę o ocenę  tej sceny I
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień 2008, 14:05:33 wysłana przez Mag Ognia Milten »

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Ogniem i Szmatą Akt I scena I
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sierpień 2008, 20:13:13 »
Dobra. Słabo, ale chyba się domyśliłeś, nieprawdaż? Nic do Ciebie nie mam, ale pisz lepiej, bo innych ocen nie zobaczysz. Póki co, ocenię to, co jest.
Po pierwsze, nie widać fabuły. Scena jest za krótka, żeby się czegokolwiek dowiedzieć o tym, co dzieje się w "książce". Bardzo słabo.
Po drugie. Nie zaznajomiłeś się z dawną Polską, co w przedstawieniu z taką tematyką jest bardzo ważne. Mówię tu o imionach, jako pierwsze. Wtedy nie było żadnych Tamar ani nic innego. Nie te czasy, że tak powiem. Po drugie, w biednych chałupach we wsiach nie mogło być łazienek. To współczesne. Dlaczego więc pojawiło się w tekście? Jeszcze balia. Sama byłaby w porządku, ale metalowa? Tam były drewniane, nie z metalu. Radzę poszperać w necie, albo uważać na historii w szkole.
Po trzecie, długość. Nadal nie ma tutaj strony w Wordzie. Na siłę wydłużyłeś tekst. To daje tylko efekt optyczny. I tutaj jest słabo.
Błędy. Zmiany literek, np. "m" na "n", itp. Nadal błędy, ale lepiej.
No i jeden plus. Szczątkowe rymy. Nie są zbyt dobre, ale są, co poprawiło jakość. Ale, niestety, niewiele, zaledwie o 1 punkt w ocenie.
Ocena: 1/10. Za rymy.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Ogniem i Szmatą Akt I scena I
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sierpień 2008, 20:13:13 »

Offline Mati92

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwała Adanosowi!
Odp: Ogniem i Szmatą Akt I scena I
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Sierpień 2008, 08:39:22 »
Mój drogi,to jest KOMEDIA czyli wątki historyczne nie są tu zachowane. Jeśli Ci nie odpowiada to ci powiem że jest wysoko oceniana w moim otoczeniu. Nawet dałem to mojej znajomej która studiuje język polski i oceniła to na 7/10 więc nic nie mów druga część niebawem.

Offline Doman

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ogniem i Szmatą Akt I scena I
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Sierpień 2008, 11:26:17 »
W komedii, powinienem się chodź raz uśmiechnąć, jednak tutaj się jedynie zawiodłem. Czyta się ciężko, rymy są wyszukane na siłę, chodź nie zawsze. Jest to zdecydowanie za krótkie, co wpływa negatywnie na ocenę. Dopatrzyłem się jednego błędu "z tąd" - pisze się "stąd". Jeden błąd na coś tak krótkiego, to dużo. Przeszkadza to, że są czasem spacje na początku linijek, raz mało, raz dużo, a czasami w ogóle nie ma.

Cytuj
Nawet dałem to mojej znajomej która studiuje język polski i oceniła to na 7/10

Moje podejrzenia wnioskują, że masz jakieś 11/12 lat, tak więc ktoś znajomy na studiach, raczej nie powie że kiepskie. Oczywiście nic nie przesądzam.

Ocena: Oprócz tego, że ciężko się czyta i trzeba pomyśleć, aby zrozumieć, to dobre. Myślę, że ocena 3+/10 się należy.

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Ogniem i Szmatą Akt I scena I
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Sierpień 2008, 14:24:34 »
Mój drogi (nie Doman). Przeczytaj "Zemstę" Fredry. To jest komedia, a wątki historyczne są zachowane. Ile masz lat? 10? 9? Zapewne tyle. Na więcej nie liczę. Ja też mam znajomych na studiach, konkretnie na UJ. Zgadnij, co powiedzieli. Oczywiście to, co ja. Praca jest do niczego. Nie zmienię swojego zdania, chyba, że napiszesz dłużej, więcej rymów i historia ma być zachowana.

Offline user no. 11627

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Formula one fan
Odp: Ogniem i Szmatą Akt I scena I
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Sierpień 2008, 16:23:44 »
Więc i ja to ocenię. Powiem szczerze praca niezbyt mi się spodobała, chociaż znów do najgorszych nie należy. Jest kilka dobrych rymów a i z ortografią też nie jest najgorzej. Najbardziej nie spodobało mi się to co zauważyli moi poprzednicy, czyli nie do końca zgadza się to z historią tamtych czasów, przede wszystkim to imię Tamara jakoś mi tu nie pasuje. O fabule też zbyt wiele nie można napisać bo tekst jest za krótki.
Cytuj
A więc pędzę do łazienki,
 aby umyć swoje wdzięki.
Nawet śmieszne...
Cytuj
Nawet dałem to mojej znajomej która studiuje język polski i oceniła to na 7/10 więc nic nie mów druga część niebawem.

Przypuszczam że masz z 10 - 12 lat więc jak na ten wiek to nawet nieźle, ale wciąż za mało. Moja ocena: 3/10

Forum Tawerny Gothic

Odp: Ogniem i Szmatą Akt I scena I
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Sierpień 2008, 16:23:44 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything