Autor Wątek: Service Pack v1.4 dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!  (Przeczytany 149367 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Respev

  • Gość
Service Pack v1.4 dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« dnia: 31 Lipiec 2008, 19:42:51 »
Cytuj
Po kilku dniach pracy wreszcie jest - Service Pack 1 dla Gothic II: Noc Kruka został ukończony! Czym jest owy program? Jest to pierwsza Polska fanowska łatka, która została stworzona przez Tawernę Gothic. W pierwszej wersji naszego Service Packa poprawiliśmy błędy uważane głównie za sztuczki w grze, dzięki którym można było się szybko wzbogacić. Po instalacji łatki sugerujemy rozpoczęcie rozgrywki od nowa, gdyż niektóre zmiany nie zostaną wprowadzone bez rozpoczęcia nowej gry.

Lista zmian:

Wersja 1.4:
- Usunięte resztki niemieckich tekstów, które zostały wytropione przez użytkowników Tawerny Gothic (było ich naprawdę mało).
- Halvor już nie będzie powtarzał dwukrotnie jednej ze swoich wypowiedzi.
- Możliwość odkupienia od Coragona pierścienia Valentina została usunięta.
- Dobne korekty językowe.
- Zlikwidowano niektóre podwójne wpisy w dzienniku.
- Dodano obsługę muzyki podczas gry, kiedy to "Noc Kruka" działa pod kontrolą systemu Windows Vista.

Wersja 1.3:
- Od teraz Grom śpi w łóżku w swoim namiocie, a nie na stojąco przed nim.
- Zmieniono nazwy drewna do cięcia z "Piła do cięcia" na "Drewno" (niedoróbka CD Projekt).
- Kolejne usunięcie ostatków niemieckich tekstów (jeszcze jakieś występują, prosimy to zgłaszać na naszym forum [gothic.gram.pl/forum]).
- Od teraz gracz nie może odkupić paczki stali od Huno.
- Teraz strażnik w kopalni bandytów po uwolnieniu niewolnikow nie ma kwestii "Uwolnij niewolników!".
- Naprawiono błąd w dialogu nauczania Jackiem Aligatorem.
- Naprawiono błąd w wyniku którego niektórzy nauczyciele lądowali we wpisie "Nauka", a nie "Nauka w świecie zewnętrznym".
- Teraz w zadaniu "Ktoś coś zgubił" po oddaniu przedmiotu Hannie rzecz ta znika nam z ekwipunku.
- Naprawiono błąd spowodowany przez patch 1.2 w wyniku którego Thorben nie chciał nauczyć nas otwierania zamków za darmo po oddaniu księgi rachunkowej Lehmara.

Wersja 1.2:
- Poprawiony dialog ze strażnikiem południowej bramy miasta.
- Nowe opcje w menu głównym (m.in. możliwość wyłączenia reklam).
- Zmniejszono ilość doświadczenia jakie otrzymujemy po oddaniu Scattemu kufla piwa.
- Usunięty błąd, który objawiał się poprzez nieskończony zapis w dzienniku przy rozmowie z Thorbenem o wytrychach.
- Rozmnażanie mieczy u Harada zostało wyeliminowane. Gracz mógł sprzedawać jeden miecz w cenie dwóch poprzez wykorzystanie powszechnie znanego tricku.
- Wyeliminowanie błędów związanych z niemieckimi tekstami w polskiej wersji gry.
- Od teraz niemożliwe jest uzyskanie 12000 sztuk złota po pobiciu Jana, gdy damy mu te pieniądze na wyrób zbroi.
- Demony zostały zmniejszone o 25%, skutkiem czego nie blokują się już w przejściach.
- Usunięcie błędu, w skutek którego Francis i jego pobicie skutkuje odebraniem jego księgi z notatkami, a następnie oddawaniu mu jej w nieskończoność za punkty doświadczenia i złoto.
- Poprawione drobne literówki popełnione przez CD Projekt w tekstach gry.

Wersja 1.1
- Naprawiono błędy, które występują w wyniku niekompletnie przetłumaczonych skryptów przez Lorda Michała z TheModders. Teraz wszystkie skrypty są po polsku.
- Usunięty błąd związany z Carlem i jego robotnikiem, dzięki któremu gracz mógł pobić owe osoby i dzięki temu uzyskiwać nieskończoną ilość stali. Teraz postacie te są nieśmiertelne, więc gracz nie może wykonywać tej czynności.
- Bennet już nigdy więcej nie sprzeda nieskończonej ilości stali. Ba, gracz w ogóle nie może już jej u niego kupować, gdyż jest ona teraz sprzedawana przez Hodgesa (asystenta Benneta) po dwie sztuki na jeden rozdział.
- Od teraz przy spytaniu Roda o naukę posługiwania się bronią dwuręczną, dodawany jest wpis do dziennika, który mówi, że ów postać może nauczyć nas posługiwania się bronią dwuręczną.

Wersja 1.0:
- Naprawiony błąd związany z Laresem i ornamentem.
- Naprawiony błąd dotyczący Ciphera, dzięki któremu gracz sprzedawał cały ekwipunek owej postaci, a następnie bił go i cały sprzęt wracał z powrotem do gracza.
- Zlikwidowany błąd związany Busterem i rogami Cieniostwora.
- Podczas rozmowy z Busterem, postać ta opowiada o Sentenzie. Bohater uznając tą wskazówkę za ważną, mówi mu, że zapłaci za tę informację 5 sztuk złota, po czym Buster dziękował mu za to. W rzeczywistości gracz nie oddawał najemnikowi ani grosza. Błąd ten został wyeliminowany.
- Usunięty bug związany z Wasilim. Gracz mógł go bić, a z jego zwłok wyciągać stare monety, które potem mógł odsprzedać Wasiliemu - i tak w nieskończoność.
- Gdy jesteśmy na farmie, podczas rozmowy z postaciami widzimy opcję dialogową typu "Chcę dołączyć do Najemników!". Opcja ta została zmieniona i jest widoczna dopiero, gdy porozmawiamy z Lee na temat dołączenia do Najemników.
- Naprawiono błąd w polskiej polonizacji. W jaskini nieopodal piramidy znajdują się golemy. Ich nazwa nie została przetłumaczona na język polski, a gracze myśleli, że to po prostu nowy typ golemów. Błąd został usunięty, a tajemnicze istoty to po prostu kamienne golemy.
- Naprawiono bug związany z Vatrasem i almanachem. Teraz w szóstym rozdziale nie możemy odkupować od niego owej księgi, a następnie oddawać za punkty doświadczenia.
- Naprawiono błąd związany z Bosperem, polegający na drogiej sprzedaży skór dla owej postaci, a następnie odkupowanie ich po niższej cenie. Teraz sprzedając skóry Bosperowi nie możemy ich odkupić.
- Poprawiono mini-zadanie związane z księgą rachunkową Lehmara. Teraz oddając księgę Thorbenowi, Coragonowi lub Hannie, nie możemy jej w żaden sposób odzyskać.
- Usunięto bug związany z Janem. Gracz mógł go bić, a z jego zwłok wyciągać smoczą krew, którą potem mógł odsprzedać Janowi - i tak w nieskończoność.
- Naprawiony błąd dotyczący Hodgesa, dzięki któremu gracz sprzedawał cały ekwipunek owej postaci, a następnie bił go i cały sprzęt wracał z powrotem do gracza.

Pobierz Service Pack v1.4 dla Gothic II: Noc Kruka:
http://nockruka.gram.pl/service-pack.html
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec 2009, 20:58:05 wysłana przez Demonical Monk »

Offline Szkodnik6

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sierpień 2008, 10:29:34 »
Od jakiegoś czasu gram w Noc Kruka(któryś tam raz) i jestem w Jarkendarze(II dział).I tu moje pytanie czy opłaca mi się na tym etapie wgrywać SP.
P.S. Marzył mi się właśnie taki patch, który naprawia wszystkie błędy.
P.S.2 Moglibyście np. dodać jakiś wpis w dzienniku(w misji paczka ziela); pytamy Boda czy ma tę paczkę i fajnie było by żeby pisało coś w dzienniku, potem coś z Darem i np. to że sprzedał paczkę w porcie. Co o tym myślicie. będę się starać podawać jakieś propozycje bo aktualnie gram w NK.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sierpień 2008, 10:29:34 »

Respev

  • Gość
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Sierpień 2008, 13:14:49 »
Cytuj
P.S.2 Moglibyście np. dodać jakiś wpis w dzienniku(w misji paczka ziela); pytamy Boda czy ma tę paczkę i fajnie było by żeby pisało coś w dzienniku, potem coś z Darem i np. to że sprzedał paczkę w porcie. Co o tym myślicie. będę się starać podawać jakieś propozycje bo aktualnie gram w NK.
Na takie propozycje właśnie czekamy. Oczywiście, że możemy coś takiego wykonać i to bez problemu. Dlatego piszę, żeby zgłaszać takie rzeczy.
Cytuj
Od jakiegoś czasu gram w Noc Kruka(któryś tam raz) i jestem w Jarkendarze(II dział).I tu moje pytanie czy opłaca mi się na tym etapie wgrywać SP.
To zależy od Ciebie, zawsze parę błędów mniej (np. ten z Busterem i rogami Cieniostwora).

Offline Mc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczy się równowaga, reszta jest nieważna.
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Sierpień 2008, 13:25:09 »
A mogli byście zrobić coś z Bartokiem, żeby albo zniknoł ten teks o jego zaginionym przyjacielu, albo dodać tego przyjaciela jako np. nieżyjącego niewolnika z kopalni złota lub coś takiego, się to zgadzało to jakoś... i może jeszcze schować tych umarlaków z khorinis co wyszli za te "cmentarzysko" chodzi mi to o np. magów wody którzy po przeniesienu się leżo po za tamtą kryjówką "umarlaków"

Respev

  • Gość
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Sierpień 2008, 13:29:47 »
Ta kryjówka martwych NPC musi istnieć. I tak nie da się tam dostać inaczej niż z kodami. Co do tekstu o zaginionym przyjacielu - można zrobić, by wyświetlał się tylko raz.

Offline Mc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczy się równowaga, reszta jest nieważna.
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Sierpień 2008, 13:41:28 »
Ta kryjówka martwych NPC musi istnieć. I tak nie da się tam dostać inaczej niż z kodami. Co do tekstu o zaginionym przyjacielu - można zrobić, by wyświetlał się tylko raz.
Chodzi mi o to żeby te postacie nie pojawiały się przed ścianą w kopalni czy wogle przed kopalnią tylko za tą ścianą
a co do tego przyjacielo to go nigdzie nie ma to po co ma być wogle ten teks i on się pojawia tylko raz...

Respev

  • Gość
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Sierpień 2008, 13:43:49 »
Cytuj
a co do tego przyjacielo to go nigdzie nie ma to po co ma być wogle ten teks i on się pojawia tylko raz...
No to mów, o co Ci chodzi. Porozmawiaj z Bartokiem jeszcze raz. Kwestia, którą wymawia jest wskazówką, gdzie szukać handlarza ziela, więc nie jest zbędna.
Cytuj
Chodzi mi o to żeby te postacie nie pojawiały się przed ścianą w kopalni czy wogle przed kopalnią tylko za tą ścianą
Od kiedy te zwłoki znajdują się przed kopalnią? Nigdy ich tam nie widziałem, co więcej, jest to niemożliwe.
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień 2008, 13:46:19 wysłana przez Respev »

Offline Gorion

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 200
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Sierpień 2008, 13:50:38 »
Zgłaszam jeszcze jeden BUG do naprawy, a mianowicie:
Nieskończona ilość mikstur itp. jaką możemy sporzyć podczas gdy nasza postać jest atakowana(nie umiem tego lepiej wytłumaczyć).
I gratulacje dla Was, bardzo dobry pomysł z tą łatką.
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień 2008, 13:57:36 wysłana przez Gorion »

Offline Mc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczy się równowaga, reszta jest nieważna.
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Sierpień 2008, 13:54:12 »
O mam jeszcze jeden, a mianowicie wejście do środka jakichś miejsc przez chodzenie bokiem, tyłem, za ochroniażem (np statek, wejście do miasta) i jeszcze nie budzenia nikogo podczas chodzenia tyłem lub skakania, bo tak można okraść wszystkei domy bez umiejetności skradania się

Respev

  • Gość
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Sierpień 2008, 13:59:02 »
Cytuj
Nieskończona ilość mikstur jaką możemy wypić podczas gdy nasza postać jest atakowana(nie umiem tego lepiej wytłumaczyć).
Wiemy o tym błędzie.

Cytuj
O mam jeszcze jeden, a mianowicie wejście do środka jakichś miejsc przez chodzenie bokiem, tyłem, za ochroniażem
To też wiemy. To będzie najtrudniejsze do naprawienia.

Offline Szkodnik6

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Sierpień 2008, 14:36:45 »
Bug: U Roda(najemnik na farmie Onara) można się uczyć broni dwuręcznej, zróbcie tak aby było o tym informacja w Informacje Ogólne - Nauka na farmie Onara.
Misja Miecz Roda, wiem, że potrzeba 30 siły aby udźwignąć miecz, a kiedy go zakładam pisze że mam za mało siły(mam ponad 30 siły, chodzi mi o to, że nie potrzebne są te komunikaty, nie wiem czy tak maja wszyscy ale ja tak mam.)

Offline Gorion

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 200
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Sierpień 2008, 14:43:47 »
Przypomniało mi się jeszcze kilka błędów o których zapewne wiecie, ale wolę się upewnić:
  • Przechodzenie przez ściany itp. przy użyciu zwoju przemiany.
  • Nabijanie sobie siły poprzez ciągłe zakładanie i ściąganie amuletu siły.
  • Błąd z Bennetem i nieskończoną ilością stali.

Respev

  • Gość
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Sierpień 2008, 14:49:10 »
Cytuj
Nabijanie sobie siły poprzez ciągłe zakładanie i ściąganie amuletu siły.
Po co? Błąd występuje tylko przy marvine mode. Nikt wam nie karze grać na kodach.

Offline Mc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczy się równowaga, reszta jest nieważna.
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Sierpień 2008, 14:49:51 »
O jeszcze o tym zapomniałem i przepraszam że pisze już tu 3 raz, ale mianowicie chodzi o to że podczas przemiany gdy spadniemy z wysoka nie zabija nas a w taki sposób możemy przejść palisadę orków!!

Respev

  • Gość
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Sierpień 2008, 14:50:48 »
Chwila, jak "podczas przemiany"? W momencie przemiany, tak? Czy może już po przemianie?

Offline Mc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczy się równowaga, reszta jest nieważna.
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Sierpień 2008, 14:52:40 »
Chwila, jak "podczas przemiany"? W momencie przemiany, tak? Czy może już po przemianie?
No kiedy jesteśmy już przemienieni np. w Polną Bestię

Respev

  • Gość
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Sierpień 2008, 14:56:07 »
Co do błędu z Bennetem, to występuje on dlatego, że postać ta wykonuje rutynę i cały czas nagrzewa stal, przez co ona ląduje w jego ekwipunku. Na razie widzę tylko jedno rozwiązanie - Bennet nie będzie miał w ogóle do sprzedaży stali, za to Hodges (pomocnik Benneta) będzie mógł ją sprzedawać w ilości 3 sztuk na rozdział. Odpowiada wam takie rozwiązanie?
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień 2008, 14:59:14 wysłana przez Respev »

Offline Gorion

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 200
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Sierpień 2008, 15:02:15 »
Odpowiada wam takie rozwiązanie?
Mi jak najbardziej.

Sorry za krótkiego posta ale potem przeprowadzę edycję i dodam parę BUG'ów do naprawy.

Offline Szkodnik6

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Sierpień 2008, 15:40:40 »
Misja z zabójstwem Estebana, kiedy pytam Huna kto stoi za próba zabójstwa dochodzę do wyboru dwóch dialogów:
1."Jeśli stoisz za próbą zabójstwa, to zapłacisz za to!"
2.nie wazne co było
Jak daje ten pierwszy dialog to on mówi, że podlizuje się Estebanowi i takie tam. Chcę wyjść z dialogu ale on cały czas do mnie zagaduje z tekstem"czego jeszczze chcesz, spadaj z tąd" nawet nie mogę sie ruszyć na bok, weźcie to sprawdźcie
P.S. sprawdźcie mojego poprzedniego posta
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień 2008, 15:41:09 wysłana przez Szkodnik_66 »

Respev

  • Gość
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Sierpień 2008, 17:38:36 »
Nowy Service Pack, wersja 1.1. Szczegóły w pierwszym poście.

A co do błędu:
Cytuj
O jeszcze o tym zapomniałem i przepraszam że pisze już tu 3 raz, ale mianowicie chodzi o to że podczas przemiany gdy spadniemy z wysoka nie zabija nas a w taki sposób możemy przejść palisadę orków!!
To ja go u siebie osobiście nie zauważyłem. Jeśli po przemienieniu się np. w zębacza skoczę w przepaść, zabijam się.
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień 2008, 17:41:37 wysłana przez Respev »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Sierpień 2008, 17:38:36 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top