Autor Wątek: Symbole <opowiadanie>  (Przeczytany 3711 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mati92

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwała Adanosowi!
Symbole <opowiadanie>
« dnia: 24 Lipiec 2008, 01:44:06 »
Ponieważ najlepiej wychodzi mi pisanie wierszy postanowiłem spróbować opowiadania pisać oto jedno z nich:
ROZDZIAÂŁ I
Zapadał powoli zmrok... W mieście Lagan wszystko powoli ucichałoStrażnicy zamknęli bramy do miasta -jak co noc,na ulicach było pusto...jedynie w karczmach i na dworze Króla Grathema IV odbywały się bale. W karczmach,jak wiadomo upici ludzie dolewają sobie piwo lub inne trunki,natomiast na dworze Grathema IV były same osobliwości. Jego dwór przylegał bezpośrednio do południowej części miasta był murowany i bardzo wielki. Każdy wędrowiec który był w mieście podziwiał owy zamek. Wewnątrz trwał bal z okazji pokoju z królestwem Bladerametu. Zaproszony był król owego królestwa,jego żona i generałowie z jego królestwa. Na suto zastawionych stołach widać było pieczenie z dzika i kaczki wino w złotych kielichach i gin.Pośrodku Sali Tronowej stał tron króla Grathema IV.Nie miał on żony więc drugiego tronu nie było pośrodku. Po prawej stronie tron,na którym siedział Neopic,król Bladerametu a po lewej tron,na którym siedziała żona Neopic'a.Wszyscy słyszeli muzykę-to nadworni grajkowie uderzali w tamburyny i dmuchali w swoje flety. Wszyscy byli zadowoleni dopóki do Sali Tronowej nie weszła kobieta-ubrana w stare,poniszczone łachy. Miała blond długie włosy i tak naprawdę (gdyby nie miała brudnej twarzy) była piękną kobietą. Muzyka przestała grać,a król zdecydowanym,grubym głosem zapytał strażnika:
- Co tu robi ta kobieta? Czy mam ją teraz zabić za to wtargnięcie?
-Pomimo jej wyglądu panie,musisz ją wysłuchać. Ma bardzo złe wieści wybacz że ją wpuściłem -powiedział strażnik po czym uklęknął i wyszedł z Sali Tronowej. Gdy tylko to się stało kobietą wstrząsnęła jakaś niewidzialna siła a ona dziwnym głosem zaczęła mówić:
"Marny Wasz tutaj wszystkich los,wojna z orkami jest nieunikniona. Tylko Wybraniec jest Was w stanie uratować"- jak powiedziała ostatnie słowo,podniosła kawałek drewna i przy pomocy swojej drugiej ręki naładowała go magiczną energią. Ten brązowy kawałek drewna zaczął połyskiwać to na czerwono to na żółto a za innym razem na niebiesko. W Sali była cisza a kobieta na płytce kamiennej zaczęła ryć dziwne symbole: Jeden podobny do litery J ale dziwniejszy,drugi podobny do O ale z rogami i trzeci podobny do X ale dłuższy i dziwniejszy. Układały się one w dziwny ciąg. Razem było ich sześć.
-Kiedy jedna z liter się skreśli-idzie do Was Wybraniec,ale która z nich oznacza Wybrańca nie powiem wam,bo musicie uważać,jeśli skreśli się niewłaściwa,czekajcie na odzew dwa dni jeśli się nie pojawi będziecie musieli skreślić właściwą literę, w tedy przyjdzie jeżeli jednak skreślicie złą to marny wasz los.-powiedziała
-Weź to drewno,w razie jeśli wybraniec nie przyjdzie skreśl właściwą literę-zwróciła się do króla po czym dała mu drewno i zniknęła.
 Grathem IV zareagował natychmiast. Odwołał bal i wezwał doradców. Wspólnie zastanawiali się,co dalej.
{rozszerzenie rozdziału I}
Król zdecydowanym głosem powiedział : "Glamerze,poproś Wielkiego Maga aby tutaj przyszedł"
-Tak jest,panie-zgodził się Glamer-wierny królowi dowódca straży i poszedł po Maga.
Król i jego doradcy myśleli,co znaczą te symbole aż w końcu przerwał go Wielki Mag. Był to starszy człowiek przyodziany w Ciężka Szatę Ognia. Miał siwe,długie włosy i zmarszczki na twarzy,jednak jak na swój wiek wyglądał bardzo młodo.   
-Wzywałeś mnie?-zapytał mag.
-Tak o Wielki. Mógłbyś przetłumaczyć co znaczą te symbole? -zapytał Władca i wskazał na kamienną płytę w podłodze pokrytą symbolami.
-Hmmm. Nie jestem do końca pewien ale to bardzo stary język ludzki i każdy znak oznacza jedno słowo. Dziś pójdę do biblioteki w naszym klasztorze i postaram się przetłumaczyć te znaki. Jutro dostaniecie odzew.-powiedział Wielki po czym wyszedł z dworu.
-Idźcie już spać!  Noc już! -rozkazał król po czym wszyscy wyszli z sali. Władca usiłował zasnąć, jednak mu się nie udawało. Przed oczami miał ciągle te dziwne symbole
-Jeśli dziś w nocy się skreśli jakiś symbol? Co w tedy będzie?Zagłada? Nie wiem co o tym myśleć- Mówił sobie w myślach Władca. Po dwóch godzinach,które wydawały się mu wiecznością,zasnął. Nie był to jednak miły sen,koszmary senne nie pozwalały mu się wyspać. W końcu nadszedł drugi dzień. W mieście słychać było gwar. Ludzie chodzili jedni to na targowisko drudzy na Miejską Arenę aby popatrzeć na poranne pojedynki,a w dworze Grathema tak jak poprzedniego dnia ludzie zapatrzeni w Symbole. W końcu do Sali Tronowej wszedł Wielki Mag. Widać po nim było,że jest zmęczony.  Zwracając się do króla mówił:
"Już wiem,znam tłumaczenie dwóch znaków. Ten przypominający J oznacza Wybrańca ten przypominający X oznacza ÂŚmierć Twoją panie,ale nie wiem co oznacza ten ostatni, jestem tylko pewien,że to zły symbol. Język ten pochodzi z czasów,gdy rasa ludzka
była bardzo młoda,widzę tu powiązanie z URIZIELEM ,ale nie wiem,czy może to być prawda. Teraz idę do klasztoru,muszę się wyspać całą noc spędziłem w podziemiach klasztoru. " po czym Mag poszed.
KONIEC ROZDZIAÂŁU I
Mam nadzieję,że nie będziecie za bardzo surowi dla mojego opowiadania :) to moje pierwsze. Rozdział drugi będzie niebawem
« Ostatnia zmiana: 24 Lipiec 2008, 14:55:55 wysłana przez Mag Ognia Milten »

Offline Mućka

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Symbole <opowiadanie>
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Lipiec 2008, 08:45:01 »
Nie bede surowy ;]
Osobiście opowiadanie podobalo mi się bardzo podobało. Szkoda tylko, że takie krótkie....
na 100 % przeczytam rozdział 2 jak wstawisz ;p

a 9/10

Forum Tawerny Gothic

Odp: Symbole <opowiadanie>
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Lipiec 2008, 08:45:01 »

Offline Asgarhan

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Ganar en el Nou Camp no es posible..." - Schuster
Odp: Symbole <opowiadanie>
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Lipiec 2008, 08:54:41 »
Co to za ocenianie bez surowości i czepiania się :D Ja bym to nazwał "Prolog" jak na rozdział jest strasznie krótkie. Popraw jeszcze trochę stylistykę, unikaj powtórzeń, a będzie dobrze. 6/10

Offline Mati92

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwała Adanosowi!
Odp: Symbole <opowiadanie>
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Lipiec 2008, 10:07:04 »
Rozdział 2 niebawem.:) Podejrzewam że dopiszę go do tego rozdziału. A może zrobię to dziś?

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Symbole <opowiadanie>
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Lipiec 2008, 11:30:04 »
Tutaj nie ma co oceniać. W regulaminie pisze przecież, że praca ma być na jedną stronę w wordzie. Tutaj nie ma nawet pół. Tekst jest słaby, masz przyzwoite 2/10. Za odwagę.

Offline Mati92

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwała Adanosowi!
Odp: Symbole <opowiadanie>
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Lipiec 2008, 12:22:24 »
No cóż-nie wszystkim musi się podobać,ale dzięki za uwagę. Następnym razem jak będzie drugi rozdział to będzie dłuższy. A tak w ogóle to napisałem rozszerzenie.

Offline user no. 11627

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Formula one fan
Odp: Symbole <opowiadanie>
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Lipiec 2008, 13:14:33 »
Nawet mi się spodobało, jest dosyć ciekawe. Poza kilkoma błędami i powtórzeniami "prolog" :P jest ok! Czekam na drugą część i mam nadzieję, że będzie dłuższa. Ocena 7/10

Offline Mati92

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwała Adanosowi!
Odp: Symbole <opowiadanie>
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Lipiec 2008, 15:14:33 »
quote author=Pawel_ADP link=topic=16544.msg109542#msg109542 date=1216898073]
Nawet mi się spodobało, jest dosyć ciekawe. Poza kilkoma błędami i powtórzeniami "prolog" :P jest ok! Czekam na drugą część i mam nadzieję, że będzie dłuższa. Ocena 7/10
[/quote] Jak Ci się podoba to fajnie ;) dodałem rozszerzenie
Tutaj nie ma co oceniać. W regulaminie pisze przecież, że praca ma być na jedną stronę w wordzie. Tutaj nie ma nawet pół. Tekst jest słaby, masz przyzwoite 2/10. Za odwagę.
Trudno :( nie wszystkim musi się podobać ;) :P
Mam nadzieje, że rozdział 2 będzie trochę dłuższy a poza tym "Prolog"  jest super moja ocena 8.5/10

Cieszę się że podoba Ci się :) Dzięki za tak wysoką ocenę! :-)
Oprócz małych błędów super :P, ale krótkie strasznie czekam na rozdział 2 :P
Ocena 7/10
Już przedłużyłem opowiadanie :)
Co to za ocenianie bez surowości i czepiania się :D Ja bym to nazwał "Prolog" jak na rozdział jest strasznie krótkie. Popraw jeszcze trochę stylistykę, unikaj powtórzeń, a będzie dobrze. 6/10
Dzięki za uwagi. Przedłużyłem już opowiadanie . Dzięki za ocenę :)
Nie bede surowy ;]
Osobiście opowiadanie podobalo mi się bardzo podobało. Szkoda tylko, że takie krótkie....
na 100 % przeczytam rozdział 2 jak wstawisz ;p

a 9/10
Wstawię rozdział drugi na 100 procent. Dzięki za tak wysoką ocenę ;) ;)




HMM...doradźcie czy pisać drugą część?
Na razie upomnienie. Jesli nadal bedziesz pisal jeden post pod drugim, czy tez dodawal takowe nie posiadajace zadnej wartosci merytorycznej to czeka cie moderacja.
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec 2008, 23:29:13 wysłana przez Altair »

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Symbole <opowiadanie>
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Lipiec 2008, 12:11:07 »
Po pierwszę muszę powiedzieć że komentowanie co drugiej krytyki (która bądź co bądź nie jest krytyką bo ciężko nią nazwać słowa "no fajne fajne szkoda że krótkie 10/10") jest co najmniej idiotyczne i bezsensowne. Po drugie nie cierpię ani opowiadań, ani ludzi twojego pokroju, nie będę ci tłumaczył dlaczego. Rozumiem że mogłeś nie być nigdy na forum ale cholera od tego jest regulamin i powinieneś wiedzieć, że nie dubluje się postów... jest coś takiego jak opcja 'edytuj'.

Teraz co do samego opowiadania, muszę powiedzieć że pomysł miałeś całkiem dobry, pod tym względem nie można ci niczego zarzucić... szkoda tylko tego że ty się zabrałeś za jego wykonanie. Całkowicie spieprzyłeś sprawę. Już przymrużę oko na bezsensowne powiązania z gothiciem (miałem dużą nadzieję że wreszcie ktoś napisze coś całkiem swojego bez urizielów, xardasków, beziów i reszty wesołej gromadki), ale przez powtórzenia i błędy ortograficzne opowiadanie jest na prawdę denerwujące i aż odechciewa się człowiekowi tego czytać. Ponadto za szybka akcja, durne dialogi i 'dzieło' jest zdecydowanie za krótkie. Na koniec trzeba dodać, że niektóre teksty zastosowane w opowiadaniu doprowadzają człowieka do rozpaczy. Pozwól że niektóre z nich zacytuję.

Cytuj
natomiast na dworze Grathema IV były same osobliwości
Tego się nie da skomentować :-\.

Cytuj
Zaproszony był król owego królestwa,jego żona i generałowie z jego królestwa.
A może z 6 tych królestw jeszcze tu wsadź? Tak żeby było wesoło. Polecam słownik synonimów.

Cytuj
Pośrodku Sali Tronowej stał tron króla Grathema IV.Nie miał on żony więc drugiego tronu nie było pośrodku. Po prawej stronie tron,na którym siedział Neopic,król Bladerametu a po lewej tron,na którym siedziała żona Neopic'a.
Ilość powtórzeń w tym zdaniu przechodzi już ludzkie pojęcie, że tak powiem.

No a na koniec najlepsze:
Cytuj
-Idźcie już spać!  Noc już!
Dawno się tak nie uśmiałem w każdym razie tekst jest tak niesamowicie durny i głupi że aż śmieszny.

Więcej cytować mi się nie chce, w każdym razie daj sobie spokój z pisaniem opowiadań :). Nie chcę tutaj uchodzić za jakiegoś znawcę, ale mówię co myślę. Oceny wystawiać ci nie będę bo jak na mój gust równa jest zeru. Wybacz szczerość, ale ja inaczej nie umiem.


Offline Asgarhan

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Ganar en el Nou Camp no es posible..." - Schuster
Odp: Symbole <opowiadanie>
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Lipiec 2008, 18:44:22 »
Cytuj
Ok a co powiesz na moją powieść "Ogniem i Szmatą" jest to komedia pisana wierszem więc dziś zaprezentuję Scenę I aktu I piszę ją już od dawna Uśmiech

Koleś rozbawiłeś mnie :D Skąd Peanut może mieć o tym zdanie, skoro nawet tego nie czytał? ;) Po drugie mówił ci, żebyś skończył z pisaniem a ty mu się jeszcze narzucasz :D Nieźle ;]

PS. Eee, ktoś właśnie skasował post poprzednika... ;(
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec 2008, 18:45:12 wysłana przez Asgarhan »

Offline Xerxes

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Symbole <opowiadanie>
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Lipiec 2008, 22:29:35 »
Według mnie opowiadanie z tego wstępu może być ciekawe , nie rozumiem ludzi którzy tak surowo oceniają opowiadanie po samym prologu :| jest to według mnie wyraźna niechęć do autora. Widać że nie masz doświadczenia w opowiadaniach ale masz ciekawe pomysły , osobiście też nie lubie gdy rzecz dzieje się w Lagan a są nawiązania do świata Gothic-a ale to tylko moja opinia. Ja na pewno przeczytam 2-gą część bo masz do tego głowe, brakuje ci doświadczenia. Mam jeszcze pare pytań  :P 1.Kawałek drewna w komnacie króla?  2.W czym mag widzi powiązanie z URIZIELEM 3. Mag ma zmarszczki ale mimo to młodo wygląda?. Według mnie: Olej złośliwców- pisz dalej . Moja ocena 7/10 . Zapraszam do przeczytania mojej historii Diega. Jest pod twoim opowiadaniem. :P Pozdrawiam.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Symbole <opowiadanie>
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Lipiec 2008, 22:29:35 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything