Ankieta

Kto wygra?

Rebelianci
26 (57.8%)
Okowie
19 (42.2%)

Głosów w sumie: 43

Autor Wątek: Rebelianci vs Orkowie  (Przeczytany 11983 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Croc

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • I kto mi podskoczy
Rebelianci vs Orkowie
« dnia: 15 Lipiec 2008, 14:12:15 »
Rebelianci-Innos da im moc :P :'(

Offline Doman

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rebelianci vs Orkowie
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Lipiec 2008, 14:34:39 »
Zdecydowanie orkowie. Jest ich więcej i zwykle ork jest silniejszy od buntownika. Po za tym, orkowie wygrali wojnę, a buntownicy się ukrywają. Magów ognia jest mało, a szamanów dużo.

Cytuj
Innos da im moc
Taa, a beliar da moc orkom. Nawet jakby się tak stało, to Beliar jest znacznie silniejszy (w gothic 3) niż innos, więc to żaden argumęt.

Podsumówując: moim zdaniem, buntownicy nie mają żadnych szans, orkowie wygraliby z każdym i dobrze.\

Edit:
Cytuj
A ja sądze że zwyciężyli by rebelianci , może i jest ich mniej , i są słabsi od orków , ale jeśli by się postarali uwierzyli w siebie , to na 100% by wygrali

1. Orkowie też mogą "postarać się uwierzyć w siebie".
2. Jeśli mówimy "kto by wygrał w grze" to nie ma czegoś takiego jak "wiara w siebie".
3. Jest ich znacznie więcej, pewnie z 3/4 razy, a w dodatku są silniejsi. Mają dobrego przywódce. A więc nawet największa wiara w siebie nic nie pomoże.

Edit2:
Kolejne...
Cytuj
Heh, chciałbym wierzyć, że sami Buntownicy wygraliby z Orkami, ale z logicznego punktu widzenia nie jest to możliwe.
Myślę natomiast, że z Bezimiennym na czele, który przywróciłby magiczną moc paladynom i magom, byłoby to całkiem prawdopodobne. No bo co z tego, że Beliar dałby orkom mrok, skoro Innos od razu by go rozświetlił swym ogniem.
Jeszcze całkiem możliwe, że Orkowie zwerbowaliby Assasynów, natomiast do Buntowników przyłączyliby się Nordmarczycy i Gońcy Leśni wraz z druidami, bo w końcu wszyscy mają tego samego wroga.

1. Dlaczego bezimienny z buntownikami? Ja walczyłem po stronie orków, gdy nim byłem i nie przywróciłem mocy paladynom, tylko dałem puchary Grokowi (czy jakoś tak).
2. Co z tego że innos dałby buntownikom światło, skoro Beliar od razu by je zciemnił swym mrokiem - mogę powiedzieć podobnie.
3. Temat jest pod nazwą "rebelianci vs. orkowie", a nie "orkowie + asasyni vs. buntownicy + nordmarczycy (którzy by się i tak nie przyłączyli, chyba że mała grupka klanu ognia) + gońcy leśni (którzy są po stronie adanosa i nie chcą, by ktoś wygrał).

Cytuj
Buntownicy bo Innos jest z nimi
Orkowie bo beliar jest z nimi :P

Muszę stwierdzić że wygrają...... buntownicy
A to dlaczego:
- Innos jest po ich stronie
- beliar wysłałby na orków assynów
- Wszyscy magowie byliby przeciw orkom
- i ostatnie orkowie nie są tacy mocni jak myślicie. Tą siekierą to mogą sobie drzewa ciąć. Ilu z was widziało u orków takich generałów jak Lee, bo ja tylko w GII, naszego kumpla z GI.


Orkowie bo:
- Beliar jest po ich stronie :P
- Mówimy tutaj o walce orkowie vs. buntownicy, a nie orkowie których atakują asasyni vs. buntownicy.
- Ciekawe że przeciętny buntownik jest słabszy od przeciętnego orka. Nie sądzę, by taki Lee (który i tak by się nie mieszał) wygrał z kanem.

« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec 2008, 09:14:01 wysłana przez Doman »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Rebelianci vs Orkowie
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Lipiec 2008, 14:34:39 »

Offline Freek

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dark Temp
Odp: Rebelianci vs Orkowie
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Lipiec 2008, 15:18:21 »
A ja sądze że zwyciężyli by rebelianci , może i jest ich mniej , i są słabsi od orków , ale jeśli by się postarali uwierzyli w siebie , to na 100% by wygrali

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Rebelianci vs Orkowie
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Lipiec 2008, 20:15:15 »
Oczywiście, Orkowie. Wygrali wojnę, to jedno. Jeden obóz buntowników potrafi rozbić człowiek, specjalnie się nei przykładając. Zielonoskórych jest też więcej. Mogą zmiażdzyć samą liczbą buntowników. Lepsze uzbrojenie. To jest bardzo ważne. Taki rebeliant. Macha sobie mieczykiem, a ork zetnie go jednym ciosem. Szamani. Mają magię i wojoników do obrony. A magowie ognia? Czarować nawet nie potrafią. W bitwie niewątpliwie przegraliby buntownicy. Innos im nie pomoże. Chyba, że powieliłby ich i dał miecze świetlne, to wtedy zwycięstwo.
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec 2008, 10:00:30 wysłana przez .:Dexter:. »

Offline Merdarion

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Reputacja: 0
  • Mag Siedmiu Wiatrów
Odp: Rebelianci vs Orkowie
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Lipiec 2008, 09:46:30 »
Heh, chciałbym wierzyć, że sami Buntownicy wygraliby z Orkami, ale z logicznego punktu widzenia nie jest to możliwe.
Myślę natomiast, że z Bezimiennym na czele, który przywróciłby magiczną moc paladynom i magom, byłoby to całkiem prawdopodobne. No bo co z tego, że Beliar dałby orkom mrok, skoro Innos od razu by go rozświetlił swym ogniem.
Jeszcze całkiem możliwe, że Orkowie zwerbowaliby Assasynów, natomiast do Buntowników przyłączyliby się Nordmarczycy i Gońcy Leśni wraz z druidami, bo w końcu wszyscy mają tego samego wroga.

A na koniec wkroczyłby Adanos, skopał wszystkim dupy oraz rozesłał na dwa krańce świata, wyznawców Beliara i Innosa. Bo w końcu na świecie nie może triumfować ani Jasność, ani Mrok.

Offline Eskel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Najlepszą obroną jest atak!
Odp: Rebelianci vs Orkowie
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Lipiec 2008, 16:58:52 »
Jestem za orkami. Po pierwsze diabelnie wytrzymali i cholernie wyszkoleni. Dodac jeszcze do tego Moc szamanów i bronie + kusze to poprostu wymiata. Maja zloto i dobry orez a  buntownicy lagi czy zardzewniale miecze to smierc na sam widok!

Offline user no. 11627

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Formula one fan
Odp: Rebelianci vs Orkowie
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Lipiec 2008, 17:13:20 »
Chociaż nie lubię Orków muszę jednak stwierdzić, że to oni by wygrali - są silniejsi, mają dobrą broń, kusze, szamanów do pomocy i jest ich porostu więcej.

Offline mentos

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
Odp: Rebelianci vs Orkowie
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Lipiec 2008, 20:32:43 »
Buntownicy bo Innos jest z nimi

Offline Laki13

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rebelianci vs Orkowie
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Lipiec 2008, 20:35:32 »
Gdybyśmy nie przybyli do Myrtany to bitwę wygrali by Orkowie, ale jako, że przybywamy do Myrtany to możemy pomóc buntownikom (rebeliantom).

Offline Damsem

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • HWDP
Odp: Rebelianci vs Orkowie
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Lipiec 2008, 17:01:56 »
orkowie juz raz wygrali i to z armią 10 razy wieksza niz wszyscy buntownicy i jest xardas

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rebelianci vs Orkowie
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Lipiec 2008, 13:18:43 »
Hehehe nawet niewiem, co tu porównywać. Gdyby buntownicy byli lepsi od orków to by nie przegrali wojny :P. Przecież orkowie są silniejsi i jest ich ZNACZNIE więcej, więc to by w zupełności wystarczyło do pokonania buntowników.

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Rebelianci vs Orkowie
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Sierpień 2008, 21:38:01 »
Jasne ze orkowie by wygrali.Większa przewaga liczebna,mocni szamani,dobra broń,orkowi najemnicy.A rebeliańci mało ludzi małe nie połączone grupy,rywalizuja ze sobą,brak magów.

Offline Kapii

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 199
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Everybody Lies - House M.D.
Odp: Rebelianci vs Orkowie
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Sierpień 2008, 21:46:47 »
Jasne ze orkowie by wygrali.Większa przewaga liczebna,mocni szamani,dobra broń,orkowi najemnicy.A rebeliańci mało ludzi małe nie połączone grupy,rywalizuja ze sobą,brak magów.

Tutaj to się nie zgodzę. Przecież nawet w Reddock jest mag. A poza tym, co z tego, że Orkowie silni, skoro Rebelianci odcinają ich od żywności. A poza tym, jak pisałem w poprzednim poście Zielonoskórzy mają o wiele niższe morale. I w dodatku niedobitki niszczą armię najeźdźców od środka. Tak więc przeczytaj wszystkie posty, a potem pisz.

Offline Mc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczy się równowaga, reszta jest nieważna.
Odp: Rebelianci vs Orkowie
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Sierpień 2008, 22:23:42 »
Według mnie jest to zależne od sytuacji w jakiej staną... czysta walka w polu orkowie, ale walka z ukrycia rebelianci... i właśnie na rebeliantów zagłosowałem bo wierze w ludzi.

Offline Vendriel

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rebelianci vs Orkowie
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Sierpień 2008, 23:38:06 »
Dla mnie jest tylko jedno:
orkowie już wygrali, wiec ankieta jest bez sensu, ale daje uzasadnienie

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Rebelianci vs Orkowie
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Sierpień 2008, 08:02:43 »
Ha! Wygrana w tej ''bitwie'' nie jest przesądzona na 100% na którąś ze stron. Jest bowiem pewien współczynnik w grze, który przechyla szale zwycięstwa to na Orków, to na Rebeliantów. Współczynnikiem tym jest gracz, a dokładniej postać Bezimiennego bohatera. Sam pierwszy post tematu jest bardzo skąpy. Nie wiemy czy chodziło Ci o kolejne starcie już po wojnie, czy może o starcie orków z ludźmi przed wojną. Fakt faktem jest, że pierwszy posta jest nędzny. Nie sprecyzowałeś tematu. Tak więc każdy będzie pojmował i odbierał tą ankietę inaczej. Ja uważam, że szale zwycięstwa przechyla na którąś ze stron sam gracz, kierując swymi uczynkami według własnych intencji.

PzDr
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2008, 08:03:34 wysłana przez Gunses »

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rebelianci vs Orkowie
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Sierpień 2008, 11:06:02 »
Ymm żadni inteligencja w gothic 3 jest tak niska że walki toczyły by sie latami, ale przejdźmy do tematu Rebelianci mają większa wolę walki chcą odzyskać państwo pamiętajmy że przewaga liczebne nie daje zwycięstwa tylko bardzo je ułatwia  8) z mojego punktu widzenia rebelianci stosują taktykę partyzancką pozwala to wyeliminować pojedyncze patrole, ale orką nie zada zbyt dużych strat, orkowie mają zaopatrzenie z sowich baz w Nordmarze a także z rożnych Myrtańskich miast takich jak Silden chociaż by mają surowce na handel z asasynami z kopalni w Geldern, co do zaopatrzenie rebeliantów to mogą oni tylko napadać na konwoje więc długa walka nie wchodzi w grę. Co do uzbrojenia orkowie biją ich na głowę, można powiedzieć że nie zdobyli jeszcze Vengradu ale królestwo padło. Jedyną przewagą Rebeliantów jest to że orkowie prowadzą wojnę na 2 fronty jedną w Nordmarze drugą ( o ile to jeszcze jest wojna) w Myrtanie no i jeszcze poświęcają czas na wykopaliska w Varancie, jak wyobrażacie sobie szturm np. rebeliantów na Geldern orkowie zamkną bramy i tyle jak pisałem wcześniej z zaopatrzeniem u Rebeliantów słabo więc nie mogą oni sobie pozwolić na oblężenie trwające dość długo, więc jedyne miasta które mogą wsiąść szturmem za cenę wielkich strat to Montera (na południu jest rozwalona można wejść jak się chce) i Silden, co dużo nie da bo będą osłabieni a orkowie za parę tygodni znowu owe miasta odbiją, więc podsumujmy Rebelianci mają wolę walki i nic więcej a Orkowie zaopatrzenie Fortece, mogą sobie pozwolić na straty no i mają wyposażenie więc wynik jest taki że powstanie by padło ludzie muszą coś jeść i czym mieć walczyć. 


P.s Podczas pisania tego postu zdarzyłem wypić herbatę   :-*

Pozdrawiam, Pienik
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2008, 11:09:19 wysłana przez Pienik »

Offline Ainur

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 981
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rebelianci vs Orkowie
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Sierpień 2008, 13:34:53 »
Moim zdaniem wygrali by orkowie do tego mają jeszcze najemników,lepsze wyposażenie,zbroję mają większą masę ciała może gdyby paladyni by dołączyli to obie strony konfliktu były by wyrównane.

Offline Azariel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • cudów nie ma, wszystko ściema
Odp: Rebelianci vs Orkowie
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Sierpień 2008, 19:55:36 »
na 100% orkowie bo mają lepsze wyposażenie najemników i praktycznie wszystkie miasto myrtany. rebelianci ich determinacja jasne.jak by poszli oblegać miasto to by masakra była :P

McSloniu

  • Gość
Odp: Rebelianci vs Orkowie
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Sierpień 2008, 21:33:59 »
Orkowie wgrali po 1: przewagą liczebną, po 2: Xardas zniszczył magie runiczną. Jak by nie to to by nie wygrali.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Rebelianci vs Orkowie
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Sierpień 2008, 21:33:59 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything