Autor Wątek: Historia Górniczej Doliny (opsana własnymi słowami oraz zaczerpnięta z gry)  (Przeczytany 2339 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline magnat

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • lama Chemed Rigdzin Dorje Lopu
                                                    Historia Górniczej Doliny
Dawno temu, Kiedy Bezimienny jeszcze miał imię   Królestwo Myrthany było pod władaniem Króla Rhobara II. Toczyło ono wojnę z orkami, Królowi była potrzebna ruda, więc postanowił założyć tę przeklętą  kolonię karną .Rhobar zsyłał tam skazańców z całej krainy za większe lub mniejsze przestępstwa. Skazańcy zostało otoczeni magiczną barierą ,stworzoną przez grupę magów ,lecz przy tworzeni bariery coś poszło nie tak otoczyła całą kolonię karną razem z magami którzy ją tworzyli Nekromanta xardas próbuje odkryć co poszło nie tak przy tworzeniu bariery . Bariera ta była nie bo pokonania, można tam było tylko wejść  ale już się nie wychodziło bo kto próbował z niej wyjść to stracił życie w wyniku porażenia magią przez barierę. Królowi ta ruda była potrzebna do wykłuwania magicznego oręża a skazańcy zsyłani do górniczej doliny mieli mu jej dostarczyć. Pierwsi skazańcy wybudowali trzy obozy: Stary obóz, Nowy obóz i obóz Bractwa, każdy obóz miał swojego władcę star obóz miał magnata imieniem Gomez nowy obóz miał dwóch władców najemnika Lee i szkodnika  Laresa  a obóz sekty  Guru  Y’beriona w Starym obozie byli magowie Ognia  a w Nowym obozie magowie wody .W kolonii karnej powstał rozłam na dwie religie Stary obóz  wierzył w Innosa a Nowy obóz w Adanosa tylko obóz sekty wierzył w demona śniącego . w całej Kolonii Karnej było dwie kopanie jedna należała do Starego a druga do Nowego obozu .Wydobywana ruda z kopalni należącej do starego obozy trafiała do skrzyń i wysyłali ją do świata zewnętrznego za różne dobra takie jak piwo. Nowy obóz nie wysyłał rudy do króla tylko składował ją na wielkim kopcu dla magów którzy dzięki niej chcieli spróbować wysadzić magiczną barierę .Lecz barierę zniszczył jeden człowiek przebijając serca szamanów i tym sposobem zabijając demona śniącego w tym próbowali przeszkodzić członkowie obozu bractwa żeby nie zabijał ich „boga” ,Człowiek ten przeżył wiele niebezpiecznych przygód ,pokonał wiele potworów żeby zniszczyć barierę. Ten człowiek po pokonaniu śniącego i zniszczeniu bariery został przygnieciony głazem. Leżał przygnieciony przez siedem dni dopóki nie wskrzesił go niejaki nekromanta Xardas…

Offline Doman

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Powiem tak: napisałeś coś, co wie każdy fan gothica. Jest tu mnóstwo błędów interpunkcyjnych, i kilka ortograficznych. Nie mogę powiedzieć, czy fabuła ciekawa, czy nie, bo po prostu wszysktko zgapiłeś z fabuły gothica.

Cytuj
W kolonii karnej powstał rozłam na dwie religie Stary obóz  wierzył w Innosa a Nowy obóz w Adanosa tylko obóz sekty wierzył w demona śniącego

1. Z tego co wiem, to w świecie gohica każdy wierzy w innosa, adanosa i beliara, ale wyznają tylko jednego z nich.
2. Sam sobie przeczysz. Piszesz że 2 religie, a za chwilę wymieniasz trzy.

Ocena: zgapienie wszystkiego od gothica, bardzo obniża ocenę, gdyż w ogóle nie musiałeś się wysilić na wymyśleniu czegoś innego. Ocena to 3/10 i myślę, że nie jesteś nią zszokowany.
« Ostatnia zmiana: 14 Lipiec 2008, 16:59:48 wysłana przez Domandxd »

Forum Tawerny Gothic


Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Tragicznie...

                                                    Historia Górniczej Doliny
Dawno temu, Kiedy Bezimienny jeszcze miał imię   Królestwo Myrthany było pod władaniem Króla Rhobara II. Toczyło ono wojnę z orkami, Królowi była potrzebna ruda, więc postanowił założyć tę przeklętą  kolonię karną .Rhobar zsyłał tam skazańców z całej krainy za większe lub mniejsze przestępstwa. Skazańcy zostało otoczeni magiczną barierą ,stworzoną przez grupę magów ,lecz przy tworzeni bariery coś poszło nie tak otoczyła całą kolonię karną razem z magami którzy ją tworzyli Nekromanta xardas próbuje odkryć co poszło nie tak przy tworzeniu bariery . Bariera ta była nie bo pokonania, można tam było tylko wejść  ale już się nie wychodziło bo kto próbował z niej wyjść to stracił życie w wyniku porażenia magią przez barierę. Królowi ta ruda była potrzebna do wykłuwania magicznego oręża a skazańcy zsyłani do górniczej doliny mieli mu jej dostarczyć. Pierwsi skazańcy wybudowali trzy obozy: Stary obóz, Nowy obóz i obóz Bractwa, każdy obóz miał swojego władcę star obóz miał magnata imieniem Gomez nowy obóz miał dwóch władców najemnika Lee i szkodnika  Laresa  a obóz sekty  Guru  Y’beriona w Starym obozie byli magowie Ognia  a w Nowym obozie magowie wody .W kolonii karnej powstał rozłam na dwie religie Stary obóz  wierzył w Innosa a Nowy obóz w Adanosa tylko obóz sekty wierzył w demona śniącego . w całej Kolonii Karnej było dwie kopanie jedna należała do Starego a druga do Nowego obozu .Wydobywana ruda z kopalni należącej do starego obozy trafiała do skrzyń i wysyłali ją do świata zewnętrznego za różne dobra takie jak piwo. Nowy obóz nie wysyłał rudy do króla tylko składował ją na wielkim kopcu dla magów którzy dzięki niej chcieli spróbować wysadzić magiczną barierę .Lecz barierę zniszczył jeden człowiek przebijając serca szamanów i tym sposobem zabijając demona śniącego w tym próbowali przeszkodzić członkowie obozu bractwa żeby nie zabijał ich „boga” ,Człowiek ten przeżył wiele niebezpiecznych przygód ,pokonał wiele potworów żeby zniszczyć barierę. Ten człowiek po pokonaniu śniącego i zniszczeniu bariery został przygnieciony głazem. Leżał przygnieciony przez siedem dni dopóki nie wskrzesił go niejaki nekromanta Xardas…

Przeczytaj jeszcze raz to 'coś'. Nie umiesz budowac zdań. To, co napisałeś, wie każdy fan Gothica. Ja, to już potrafię napisac lepszą pracę w dwie minuty z palcem w uchu, podczas pisania nowego posta. Jak stawiasz przecinek, to nie robisz spacji.
Cytuj
text . jabłko ,banan.
poprostu, nie ma tutaj czego oceniac, bowiem to, co napisałeś, to streszczenie filmiku. kiepskie streszczenie, jeśli w ogóle można by to nazwac streszczeniem. Zastanów się na przyszłośc dwa razy, zanim napiszesz wątek w Twórczości Własnej. Po prostu, klikasz na "nowy wątek", po czym piszesz to na miejscu.

Cytuj
Królestwo Myrthany było pod władaniem Króla Rhobara II. Toczyło ono wojnę z orkami, Królowi była potrzebna ruda, więc postanowił założyć tę przeklętą  kolonię karną .

To, był tylko malutki przykład, w którym zdania leżą.

Ocena ogólna: 0/10
« Ostatnia zmiana: 14 Lipiec 2008, 17:56:10 wysłana przez Lord Arthas »

Offline user no. 11627

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Formula one fan
Tekst jest słaby, wygląda jak streszczenie, jak już coś piszesz to rób to chociaż poprawnie ortograficznie i interpunkcyjne a w dodatku nie piszesz prawdy.

Cytuj
Leżał przygnieciony przez siedem dni dopóki nie wskrzesił go niejaki nekromanta Xardas…

Z tego co wiem to leżał przygnieciony przez 30 dni.

Ocena: 2/10
« Ostatnia zmiana: 14 Lipiec 2008, 17:24:03 wysłana przez Pawel_ADP »

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Za bardzo nie ma co oceniać. Piszesz streszczenie Gothic. Gdyby było dłuższe, wybaczył bym. Ale żeby pisać z błędami to "coś". Nie będę przypominał, jak powstały obozy. Ortografów jest kilka, za to interpunkcji nie ma. Zaprezentuję to na krótkim przykładzie.
Cytuj
Skazańcy zostało otoczeni magiczną barierą ,stworzoną przez grupę magów ,lecz przy tworzeni bariery coś poszło nie tak otoczyła całą kolonię karną razem z magami którzy ją tworzyli Nekromanta xardas próbuje odkryć co poszło nie tak przy tworzeniu bariery
Powinieneś postawić dwie (liczbowo 2) kropki. Jak masz tak pisać, to lepiej napisz kilkadziesiąt opowiadań, a dopiero wtedy zamieszczaj. Co do wersji Arthas'a, sam też o tym pomyślałem, czytając to.
Tekst jest żałosny. Potrenuj lepiej pisanie, zanim cokolwiek tu zamieścisz. I pisz w Wordzie.

Offline Rohgard

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • W okopach nie ma niewierzących...
 Witam państwa po raz kolejny! Dziś mamy do czynienia z wcale nie nowym przypadkiem, kiedy ktoś popatrzy na opowiadania innych i chce napisać swoje. Każdy zaczynał kiedyś od zera ale... nie każdy jest na tyle mało inteligentny, żeby umieszczać to od razu na forum :)

Cytuj
Kiedy Bezimienny jeszcze miał imię

Człowieku obudź się! On zawsze miał imię, tylko nikomu go nie zdradzał!

Cytuj
Toczyło ono wojnę z orkami

Mi się wydaje, ze Król toczył wojnę z Orkami a nie państwo.

Cytuj
Skazańcy zostało otoczeni

Wszystko jasne...

Cytuj
tworzeni bariery

Nie musisz zjadać literek. Po to wymyślono kiełbasę.

Cytuj
Nekromanta xardas

Jego "rangę" piszesz z dużej litery, imię zaś z małej. Gdzie tu sens a gdzie logika?

Cytuj
próbuje odkryć

Zmiana czasu z przeszłego na teraźniejszy...

Cytuj
nie bo pokonania

A "opowiadanie" jest nie bo przeczytania.

Cytuj
Pierwsi skazańcy wybudowali trzy obozy: Stary obóz,

Stary obóz to obudowany zamek, w którym stacjonowała straż więzienna.
 
Cytuj
różne dobra takie jak piwo.

W tym jednym wyrażeniu chłopak wie co mówi xD

Cytuj
Leżał przygnieciony przez siedem dni

Czytaj post poprzednika. Leżał 30 dni :)

Cytuj
niejaki nekromanta Xardas…

Nijaki Xardas nie może być "niejaki" bo wcześniej o nim wspomniałeś.


 "Opowiadanie" (już słyszę gwizdy publiczności) obfituje w błędy stylistyczne, interpunkcyjne oraz zapisowe. Nie pojmuję, jak w wieku piętnastu lat można nie znać zasad pisowni. Jak już mówiłem Twojemu poprzednikowi, powinieneś wziąć się za piłkę nożną. Jeszcze trzech takich jak wy i stworzycie naprawdę dobry zespół.

"Opowiadanie" zasługuje na 0/10 ale otrzymasz 0.05/10 za dobre chęci.

Dziękuję :)

Offline Airyx

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • D'hara!
Tak! Znowu ocena Rohgarda! Poprawiłem sobie humor, kiedy przeczytałem Twojego posta, Rohgard. ;D Po raz kolejny się z Tobą absolutnie zgadzam: zaprezentowaną historyjkę zna na pamięć każdy szanujący się fan Gothica i gdyby go obudzić w środku nocy, to na pewno bez zająknięcia by ją wyrecytował. Wszystko zgapione z gry (no może poza paroma własnymi elementami, które w dodatku nie zgadzają się z gothikowymi realiami). Dodatkowo masa błędów wszelkiego rodzaju - ortograficzne, interpunkcyjne, stylistyczne, językowe, rzeczowe... Jedyna rzecz, w której się nie zgadzam z Rohgardem to ocena. :) Ja bowiem dam 1/10 za chęci. ::)

Offline magnat

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • lama Chemed Rigdzin Dorje Lopu
po pierwsze pisałem to w wordzie
po drugie byłem przemęczony
po trzecie miałem napisać Rhobar

Nie ma sensu, aby wszyscy userzy po kolei pisali jakie to opowiadanie jest "be", więc po konsultacji z magnatem wątek zamykam [Serail]
« Ostatnia zmiana: 15 Lipiec 2008, 21:14:19 wysłana przez Serail »

Forum Tawerny Gothic


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything