Autor Wątek: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)  (Przeczytany 27107 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #60 dnia: 23 Luty 2012, 21:24:57 »
Nie ma nigdzie napisane, że trzeba pytać o to akurat ciebie. Czasem mam wrażenie, i nie tylko ja, że jesteś zbyt zapatrzony w zasady, które znaczy tylko ty.
http://nockruka.gram.pl/marant/index.php/Mistrz_Gry#Opieka_nad_graczami Akurat jest.


Isentor, Ty stworzyłeś te zasady, więc możesz je w pewnym stopniu modyfikować. Powinny one odpowiadać graczom, ponieważ bez nas Marant nie istniałby.
Ta kwestia nie podlega dyskusji. To szantaż. Wiedzieli co ich czeka dokonując czegoś, co nie ma wpisu w zasadach. Dokonali tego za moimi plecami.  Nie ma tutaj o czym się rozwodzić. Nie będę pobłażliwy w tej kwestii, bo zaraz znajdą się inne okazje do tego, żeby zrobić coś za plecami MG, a później domagać się uznania tego, bo przecież bez nas nie istniałby Marant.


I powinny być jasne i poprawiane. Skoro był to stary wpis... czemu nie pisało że jest zły.
Nie był umieszczony w Zasadach Gry. MG pracują nad poprawą wpisów. Z resztą sam o tym wiesz, skoro jesteś jednym z nich i na pewno zdążyłeś zagłębić się już we wpisy na Wiki.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #61 dnia: 23 Luty 2012, 21:28:57 »

Nie był umieszczony w Zasadach Gry. MG pracują nad poprawą wpisów. Z resztą sam o tym wiesz, skoro jesteś jednym z nich i na pewno zdążyłeś zagłębić się już we wpisy na Wiki.
<ignorant> No nie wiem, ja tam go widziałem w Zasadach Gry tak jak teraz.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #61 dnia: 23 Luty 2012, 21:28:57 »

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #62 dnia: 23 Luty 2012, 21:29:31 »
http://nockruka.gram.pl/marant/index.php/Mistrz_Gry#Opieka_nad_graczami Akurat jest.

Ta kwestia nie podlega dyskusji. To szantaż. Wiedzieli co ich czeka dokonując czegoś, co nie ma wpisu w zasadach. Dokonali tego za moimi plecami.  Nie ma tutaj o czym się rozwodzić. Nie będę pobłażliwy w tej kwestii, bo zaraz znajdą się inne okazje do tego, żeby zrobić coś za plecami MG, a później domagać się uznania tego, bo przecież bez nas nie istniałby Marant.

Nie był umieszczony w Zasadach Gry. MG pracują nad poprawą wpisów. Z resztą sam o tym wiesz, skoro jesteś jednym z nich i na pewno zdążyłeś zagłębić się już we wpisy na Wiki.

<facepalm>

Czyli twierdzisz, że to wina gracza, że zapytał się o pozwolenie Mistrza Gry, a nie ciebie. Więc dlaczego MG (znający zasady i wpisy na wiki) zezwolił, a nie odesłał do ciebie (jak być powinno według ciebie)? I dlaczego gracz musi ponosić za to odpowiedzialność?

<ignorant> No nie wiem, ja tam go widziałem w Zasadach Gry tak jak teraz.

Też go tam widziałem. Od początku v3.

Offline Koza123

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1806
  • Reputacja: 1380
  • Płeć: Mężczyzna
  • Meeeedyk!
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #63 dnia: 23 Luty 2012, 21:36:14 »
http://nockruka.gram.pl/marant/index.php/Mistrz_Gry#Opieka_nad_graczami Akurat jest.

Ta kwestia nie podlega dyskusji. To szantaż. Wiedzieli co ich czeka dokonując czegoś, co nie ma wpisu w zasadach. Dokonali tego za moimi plecami.  Nie ma tutaj o czym się rozwodzić. Nie będę pobłażliwy w tej kwestii, bo zaraz znajdą się inne okazje do tego, żeby zrobić coś za plecami MG, a później domagać się uznania tego, bo przecież bez nas nie istniałby Marant.

Nie był umieszczony w Zasadach Gry. MG pracują nad poprawą wpisów. Z resztą sam o tym wiesz, skoro jesteś jednym z nich i na pewno zdążyłeś zagłębić się już we wpisy na Wiki.
To nie szantaż. Ja tylko mówię, że nie Ty jeden tworzysz tę grę. W końcu, można czasem pójść innym na rękę.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #64 dnia: 23 Luty 2012, 21:37:51 »
Czyli twierdzisz, że to wina gracza, że zapytał się o pozwolenie Mistrza Gry, a nie ciebie. Więc dlaczego MG (znający zasady i wpisy na wiki) zezwolił, a nie odesłał do ciebie (jak być powinno według ciebie)? I dlaczego gracz musi ponosić za to odpowiedzialność?
Nie udawaj w tym momencie idioty. Osoby, które zapytały mnie o transakcje wiedziały, że będą musiały się dostosować do zmian systemu skoro tak im się pali posiadanie NPC. Poszedłem im na rękę ostrzegając. Być może MG odpowiedzialny za ten zakup również to wiedział. Być może również Ci to przekazał. Być może dowiedziałeś się tego, od osób, które jako pierwsze dokonały transakcji. Nie wiem. I szczerze mnie to nie interesuje. Wprowadzam zmiany, które zapowiedziałem i co do, których zainteresowani zostali poinformowani. Twoim obowiązkiem było uderzyć do mnie, skoro chciałeś działać poza zapisanymi zasadami gry.


Też go tam widziałem. Od początku v3.
Nie widziałem. Może Dev podpiął pod kategorię podczas ostatnich poprawek na Wiki. Nie ma co szukać winnych. Nawet jeśli tam był to co z tego? Dotyczył zakupu niewolników do kopalni. Był zapisany nieco inaczej niż obecny wpis.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #65 dnia: 23 Luty 2012, 21:41:26 »
Nie widziałem. Może Dev podpiął pod kategorię podczas ostatnich poprawek na Wiki. Nie ma co szukać winnych. Nawet jeśli tam był to co z tego? Dotyczył zakupu niewolników do kopalni. Był zapisany nieco inaczej niż obecny wpis.

Może, ale z tego co widać w historii artykułu ostatnie zmiany były robione przez Ciebie i Canisa. Może po prostu zwykłe niedopatrzenie poprzez usuwania z kategorii wywołane zmęczeniem. Tak jak napisałeś to teraz nie ma co szukać winnych. Po za tym jeśli ktoś ma teraz problemy z zapłatą za swojego niewolnika to jestem pewny,że dana organizacja pomoże swojemu członkowi użyczając pożyczki.

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #66 dnia: 23 Luty 2012, 21:43:01 »
Nie udawaj w tym momencie idioty. Osoby, które zapytały mnie o transakcje wiedziały, że będą musiały się dostosować do zmian systemu skoro tak im się pali posiadanie NPC. Poszedłem im na rękę ostrzegając. Być może MG odpowiedzialny za ten zakup również to wiedział. Być może również Ci to przekazał. Być może dowiedziałeś się tego, od osób, które jako pierwsze dokonały transakcji. Nie wiem. I szczerze mnie to nie interesuje. Wprowadzam zmiany, które zapowiedziałem i co do, których zainteresowani zostali poinformowani. Twoim obowiązkiem było uderzyć do mnie, skoro chciałeś działać poza zapisanymi zasadami gry.

Wybacz, ale ty też robisz z siebie idiotę. Upartego idiotę, który nie potrafi dostrzec logiki tej sytuacji. I powtarzającego te same argumenty. Jak to powiedział kiedyś mój znajomy w bardzo podobnej sytuacji "Nie będę kopał się z koniem". Rezygnuję z dalszej dyskusji, gdyż widzę, że po prostu nie ma ona sensu. Nie zdziw się jak kiedyś, przez te twoje skrajnie sztywne postrzeganie zasad, oj przepraszam "Zasad", gracze zaczną się wymykać.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #67 dnia: 23 Luty 2012, 21:47:11 »
Dokonujesz zakupu czegoś co nie zostało wpisane do zasad. Nie informujesz mnie o tym, jak inni, a później masz pretensje o to, że każe Ci za to zapłacić. To chyba Ty tutaj do czegoś nie dorosłeś. Nie jestem tu po to by spełniać Twoje zachcianki i stosować taryfę ulgową będąc jednocześnie nie fair do graczy, którzy byli uczciwi lub obiecali mi osobiście dostosować się do aktualizacji w sprawie niewolnictwa.

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #68 dnia: 23 Luty 2012, 21:51:26 »
Dokonujesz zakupu czegoś co nie zostało wpisane do zasad. Nie informujesz mnie o tym, jak inni, a później masz pretensje o to, że każe Ci za to zapłacić. To chyba Ty tutaj do czegoś nie dorosłeś. Nie jestem tu po to by spełniać Twoje zachcianki i stosować taryfę ulgową będąc jednocześnie nie fair do graczy, którzy byli uczciwi lub obiecali mi osobiście dostosować się do aktualizacji w sprawie niewolnictwa.

Chyba nie do końca zrozumiałeś co przez cały czas pisałem. Ale nie będę prowadził dalszej dyskusji. Dostosuję do tych absurdalnych zasad, które są całkowicie nielogiczne fabularnie.

Offline Koza123

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1806
  • Reputacja: 1380
  • Płeć: Mężczyzna
  • Meeeedyk!
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #69 dnia: 23 Luty 2012, 21:52:36 »
Dokonujesz zakupu czegoś co nie zostało wpisane do zasad. Nie informujesz mnie o tym, jak inni, a później masz pretensje o to, że każe Ci za to zapłacić. To chyba Ty tutaj do czegoś nie dorosłeś. Nie jestem tu po to by spełniać Twoje zachcianki i stosować taryfę ulgową będąc jednocześnie nie fair do graczy, którzy byli uczciwi lub obiecali mi osobiście dostosować się do aktualizacji w sprawie niewolnictwa.
Najpierw napisałeś, że kupił. Następnie piszesz, że ma za to zapłacić, zupełnie jakby wcale nie dokonał zakupu tej rzeczy/osoby. Albo to Twoja logika wydaje się być dość niejasna, albo to my jesteśmy zbyt durni, aby to pojąć.
« Ostatnia zmiana: 23 Luty 2012, 21:54:47 wysłana przez Koza123 »

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #70 dnia: 23 Luty 2012, 22:04:53 »
Niestety lub stety przemawiają do mnie argumenty Kozy i Draga. Zgadzam się z tym, co pisali, nie czuję się także urażony jako ten "sprawiedliwy" gracz (który żadnego niewolnika nie kupił w nowym systemie :P). Zresztą, Isek, pisałem Ci już jakiś czas temu, że rygorystyczny trzymanie się zasad nic dobrego nie przynosi i na pewno nie zachęca ludzi do dalszej gry.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #71 dnia: 23 Luty 2012, 22:06:57 »
Najpierw napisałeś, że kupił. Następnie piszesz, że ma za to zapłacić, zupełnie jakby wcale nie dokonał zakupu tej rzeczy/osoby. Albo to Twoja logika wydaje się być dość niejasna, albo to my jesteśmy zbyt durni, aby to pojąć.
Napisałem kilka postów wyżej, że w przypadku transakcji odprowadzimy lub zwrócimy różnicę kwoty za zakup NPC. Gdy ktoś go sobie dopisał za free będzie musiał uiścić całą kwotę. Rozwiązanie jak najbardziej fair w stosunku do graczy, którzy przestrzegali zasad gry i umowy.


Isek, pisałem Ci już jakiś czas temu, że rygorystyczny trzymanie się zasad nic dobrego nie przynosi i na pewno nie zachęca ludzi do dalszej gry.
Pewnie, bo lepiej mieć głęboko w dupie zasady gry i zezwalać na wszystko dając nowym graczom do zrozumienia, że nie mają żadnych praw. A jednych traktuje się lepiej od innych. Ech czego ja oczekuje skoro taka mentalność Polaków. <facepalm>

Offline Koza123

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1806
  • Reputacja: 1380
  • Płeć: Mężczyzna
  • Meeeedyk!
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #72 dnia: 23 Luty 2012, 22:11:31 »
My nie potrzebujemy specjalnej opieki. ÂŻądalibyśmy tylko tego, aby zasady nie były aż tak rygorystyczne. W końcu, kto nie modernizuje wiki? Gracze, czy MG?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #73 dnia: 23 Luty 2012, 22:34:54 »
Zasady nie są rygorystyczne. Staram się traktować wszystkich jednakowo. Najwyraźniej zapomniał wół jak bydlęciem był.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #74 dnia: 23 Luty 2012, 22:41:52 »
My nie potrzebujemy specjalnej opieki. ÂŻądalibyśmy tylko tego, aby zasady nie były aż tak rygorystyczne. W końcu, kto nie modernizuje wiki? Gracze, czy MG?


Z tym, to nawet gracz ma prawo do modernizowania wiki, trzeba tylko o konto poprosić w jakimś celu.
Isek, najlepiej zaakceptuj tych niewolników co się na wyprawach dostało. Niech napiszą w temacie kupna niewolników dając stosowny link. Jeśli ktoś ma potwierdzenie sprzed zmian jakie zostały wprowadzone, to już daruj im.
Edit// Albo chociaż zniżkę.
« Ostatnia zmiana: 23 Luty 2012, 22:45:50 wysłana przez Mogul »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #75 dnia: 23 Luty 2012, 22:50:28 »

Z tym, to nawet gracz ma prawo do modernizowania wiki, trzeba tylko o konto poprosić w jakimś celu.
Isek, najlepiej zaakceptuj tych niewolników co się na wyprawach dostało. Niech napiszą w temacie kupna niewolników dając stosowny link. Jeśli ktoś ma potwierdzenie sprzed zmian jakie zostały wprowadzone, to już daruj im.
Edit// Albo chociaż zniżkę.
Mogul rozchodzi się o to, że w V3 zakup niewolników nie został dodany do zasad gry. Osoby, które grały w V2 i chciały zakupić niewolnika poprosiły mnie o przysługę. Zobowiązały się do zastosowania do zasad jak tylko te zostaną zaktualizowane. Obiecał to każdy z osobna w ciemno. Pozostali albo dopisali sobie po NPC bez mojej wiedzy albo kombinowali coś w wyprawach myśląc chyba, że tak wolno. Dlatego jak dla mnie śmieszna jest ta sytuacja, w której Drago ma do mnie pretensje o to, że nie raczyłem go poinformować o tym, że robi coś czego nie ma w zasadach gry choć znał konsekwencje i dobrze wiedział, że kiedyś przyjdzie pora rozliczenia.

Offline Koza123

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1806
  • Reputacja: 1380
  • Płeć: Mężczyzna
  • Meeeedyk!
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #76 dnia: 23 Luty 2012, 22:56:56 »

Z tym, to nawet gracz ma prawo do modernizowania wiki, trzeba tylko o konto poprosić w jakimś celu.
Isek, najlepiej zaakceptuj tych niewolników co się na wyprawach dostało. Niech napiszą w temacie kupna niewolników dając stosowny link. Jeśli ktoś ma potwierdzenie sprzed zmian jakie zostały wprowadzone, to już daruj im.
Edit// Albo chociaż zniżkę.
Ale gracze mają mniejsze możliwości.

got2

  • Gość
Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #77 dnia: 24 Luty 2012, 20:17:15 »
1000 złota za niewolnicę. Musze ja oddać.
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec 2012, 19:38:17 wysłana przez Marco »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #78 dnia: 03 Marzec 2012, 20:28:05 »
1000 złota za niewolnicę. Musze ja oddać.
Pytasz? I informujesz? W zasadzie nieważne. <facepalm>

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #79 dnia: 03 Marzec 2012, 23:16:50 »
Pyta i sam sobie odpowiada automatycznie!

Forum Tawerny Gothic

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #79 dnia: 03 Marzec 2012, 23:16:50 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything