Autor Wątek: CachemanXP  (Przeczytany 2390 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Russel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 195
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • mody.gryinfo.com
CachemanXP
« dnia: 09 Lipiec 2008, 09:55:48 »
Mam maly problem , niedawno na necie znalazłem program CachemanXP , jest to program slużący do zażadzania pamieciom RAM , i gdzieś wyczytałem ze mozna go użyć do Gothic 3 , jak?

mozna tak zazadzic pamieciom ram ze bedzie malo zajeta przez inne potrzebne programy i zeby cala pamiec RAM byla walna , noi żeby potem ja przekierowac na G3 żeby lepiej działalo , może ktos z tej strony mial już ten program i nim się bawił na G3 i moze mi tutaj napisze jak go perfekcyjnie uzywać ( to znaczy zażadzać pamieciom RAM ), program jest po angielsku i dlatego prosze o pomoc
za pomoc dziekuje

PzDr Russel

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: CachemanXP
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Lipiec 2008, 20:06:24 »
A co ci to da?
Równie dobrze możesz odpalić menedżera zadań i wyłączyć procesy zżerające dużo pamięci.
Chociaż jeśli masz mało ramu, 10mb w tą czy w tamtą nie przyśpieszy ci gry.

Forum Tawerny Gothic

Odp: CachemanXP
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Lipiec 2008, 20:06:24 »

Gyngysz

  • Gość
Odp: CachemanXP
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Lipiec 2008, 20:21:41 »
To ktoś jeszcze gra w G3? No dobra, ja gram :P.

Dajcie se spokój z tymi wszystkimi programami do optymalizacji, patchami itd. Najskuteczniejsze 2 wyjścia to:
1. Nie grać w G3
2. Kupić dobrego kompa - gra nie będzie działać płynnie w 100 %, przycinki się zdarzą, ale będzie dobrze.

Offline Russel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 195
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • mody.gryinfo.com
Odp: CachemanXP
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Lipiec 2008, 10:46:54 »
No dobrze , szczerze muwiac troche sklamałem , na necie znalazłem taki poradnik , jest w nim napisane jak zmodyfikowac komputer i trohe Gothic'a 3 zeby lepiej chodzil , robiłem juz to 2 rozy i sie nieudawało i 2 razy musialem instalowac od nowa G3 , i pomysłałem ze moze ktos juz mial doczynienia z tym poradnikiem , albo wie jak bedzie można go dobrze wykorzystać

tera skopiuje cala zawartosc tego poradnika:

A wiec zauwazylem ze wiele osob(w tym ja) poszukuje jakiegos sposobu aby w jak nalepszej jakosci grac w ta cudowna gierkie Gothica 3 . Postanowilem przetestowac na wlasnej skorze rozne mozliwosci optymalizacji kodu gry itp...itd. Powiem wam ze efekt do jakiego doszedlem jest wrecz CUDOWNY Sam nie moge do tej pory wyjsc z podziwu jak tego dokonalem
Obecnie gram na ustawieniach medium/low z rozdzielczoscia 1024/768 i gra dziala plynnie w wiekszosci obszarow, w miescie oczywiscie dziala wolniej ale nie ma co nazekac Posiadam komputer
- Athlon XP 2.0
- 768 ramu
- GF FX 5200
no i oczywiscie wiadomo ze sprzet do najnowszych nie nalezy, ale trzeba sobie jakos radzic w zyciu
Dobra przejdzmy do konkretow
- po 1 zrobilem formata calego dysku (nie instalowalem zadnych zbednych programow ani gier)
- po 2 zainstalowalem program CachemanXP, ktory jest wrecz przecudowny Dzieki niemu posiadam 680-690mb wolnej pamieci fizycznej majac maxymalnie 768
- po trzecie dokonalem drobnych zmian w biosie ale to raczej malo istotne P.S.Dla unikniecia wystepowania bledu "Where is guru" radze zmniejszyc maxymalnie szybkosc pamieci( ja mam ustawione 266 przy maxymalnym 400) Pomaga w 100%
- po czwarte ustawilem bariere wykozystynia pamieci fizycznej z 80% na 90% co tez znacznie polepszylo jakosc gry. Aby tego dokonac wpisujemy w oknie uruchom "regedit" (otoworzy sie ramka) dalej postepujemy wedlug schematu HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management a nastepnie dokonujemy edycji pliku "NonPagedPoolSize" w nastepujacy sposob ilosc ramu jaka posiadamy mnozymy x 90% a wynik dodatkowo x 1024. Liczbe ktora powstanie wprowadzamy w puste miejsce oraz zaznaczamy system dziesietny.
- po piate radze dokonac edycji ilosci pamieci wirtualnej.(jak tego dokonac chyba nie musze opisywac ) Powinna byc 2,5 raza wieksza niz ilosc posiadanego ramu i najlepiej ustawic ja na partycji 1 lub ostatniej gdyz to na nich dysk ma najwieksza szybkosc.
- no i na koniec nalezy dokonac drobnej modyfikacji a tak naprawde podmiany kilku plikow w katalogu G3 Mozna je pobrac z tego linka http://rapidshare.com/files/2569454/Gothic_3.rar.html (dolaczona instrukcja )
To co wam jeszcze tylko pozostanie to dokonac zmian w opcjach graficznych gry na takie jakie wam beda najbardziej odpowiadaly A no i zmiany ktorych dokonywalem byly wprowadzane na orginalnej polskiej wrscji Gothica.

na poczatek dodam ze te wymagana systemowe nie sa moje , ja mam troche lepsze

i se pomyslalem ze ten typek z taki kompem gra se w g3 i lagi ma tylko w miescie to na moim troche lepszy kompie bedzie mi ladnie G3 chodzic ,i popaczice gra na ustaiwneiach medium/low ( male/srednie) a ja gram tera na gorszych i mu chodzi lepiej niz mi mimo ze gram na mniejszej grafice

formatowanie dysku i bios mozemy sobie odpuscic
punkty ktore chce zrealizowac to:

-po czwarte
-po drugie , bo nieumie sie cachemanemXp zabardzo poslugiwać
- noi jescze ostatni punkt bo jak podmienie te piliki wyskakuje mi czasami podczas gry jakis bland i to jest wkurzajace

mam nadzieje ze ktos mi pomoże , w co racze watpie :d

PzDR Russel

mam nadzieje ze niczego nieprzegapilem , jakies pytania kierowac domnie
wszystkie pogramy znajdowaly sie razem z tym poradnikiem , takie jak cachemanXP

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: CachemanXP
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Lipiec 2008, 18:52:32 »
Ta więc system pobierał mu 78 MB, padłem... Poradnik napisany przez jakiegoś 13 latka. Oczywiście dla takiego zawsze najlepszym rozwiązaniem jest format. A chodzi tylko i wyłącznie o programy pracujące w tle. Czysto po instalce systemu nie ma się praktycznie niczego poza podstawowymi sterami od grafy i muzyki. Co pobiera powyżej 100MB pamięci. Tak więc nie wiem jakim cudem gość osiągnął taki wynik, bo na czarach się chyba nie zna.
Jeszcze z takim kompem na takiej konfiguracji. Kiedyś miałem podobnego kompa tylko z innym prockiem. Zwiększałem te pierdoły w systemie na pamięć etc. Pliki od konfiguracji gry samemu zmieniałem, tylko, że używałem tam rozdziałki 800x600 lub mniej. Gra dalej zamulała i przycinała z tą różnica, że mamy bardziej żałosną grafikę o widoczności 5 metrów. Na otwartej przestrzeni jest cacy ale w miastach. Każdym większym pokaz slajdów. Więc jeśli porządnego sprzętu nie masz nie dobijaj go nędzną grą, która tylko po przegrzewa układy i zmniejszy ich żywotność.

Forum Tawerny Gothic

Odp: CachemanXP
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Lipiec 2008, 18:52:32 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top