Autor Wątek: Tragedia w Halembie  (Przeczytany 6500 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline czarny mag

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
Tragedia w Halembie
« dnia: 23 Listopad 2006, 20:32:42 »
Nie wiem jak i Wy mnie osądzicie, ale chyba przyznacie mi racje że ofiary wypadku w kopalni " Halemba " to tragedia narodowa o która zaskoczyła nas . Jestem zdziwiony i zdenerwowany tym jak są traktowani górnicy Polscy .

Co o tej tragedii wy sądzicie ?

Eh nie ten dział i nazwa tematu...przenoszę...
- IsentoR
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad 2006, 23:02:38 wysłana przez DODO »

Offline Rajca

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 8
Tragedia w Halembie
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Listopad 2006, 21:05:00 »
Tragedia narodowa, jakże łatwo i chętnie w swej pogoni za sensacją używamy takich słów.
Strata uboczna.
Tragedia w Halembie? Wypadek przy pracy.
Owszem, żal jest mi tych górników, ale tak samo jak żal mi każdej innej osoby, która niesprawiedliwie schodzi z tego świata, to w jaki sposób opuścili ziemski padół nie nadaje temu wydarzeniu jakiejś wielkiej rangi.
Kaczyński ogłosił 3 dni żałoby? Bo nie jestem pewien(czemu? Bo wszelkie informacje, dzienniki[tv, radio, internet] omijam szerokim łukiem)
Niech się puknie w ten kaczy łeb, co komu to da, że przez 3 dni w telewizji będziemy mieli czarne znaczki i jakieś kokardki, a portale zmienią szatę na ciemnoszarą, nic nie da, a co do wymiaru moralnego tego zachowania to zaraz do tego przejdę.
Właśnie, ponad połowa naszych cudnych i „koFFanych” rodaczków, ma to wszystko tak naprawdę głęboko w swoich czterech literach, a ich przejmowanie się sprawą i wielki smutek są czynnikiem populacyjnym, bo skoro sąsiad i cała reszta to i ja(przykładowy tok myślenia) i nie twierdzę, że jest to zachowanie umyślne, ot taka ludzka ułomna psychika.
Ogólnie jest to kawał hipokryzji narodowej, która w ówczesnym świecie jest tak „ważna”.
Minie jakiś czas, każdy zapomni, a na wspomnienie tej „katastrofy” każdy będzie zmieniał temat, bo to przecież było, nudne etc.
Tak więc nie mówcie mi, że przejęliście się tym wypadkiem, a wasze „biedne i czułe” serduszka krwawią z bólu współodczuwanego z innymi.
O i jeszcze jedno, nie zapomnijmy połączyć się w bólu z rodzinami ofiar katastrofy, tak to przecież ważne- puste słowa.
Spodziewam się reakcji, jaki to ze mnie nieczuły bydlak, jaka świnia, bezduszny, amoralny i wyzuty z jakichkolwiek ludzkich odruchów cham, niech i tak będzie.
Jednak troszkę logiki wziętej ponad masową i zbiorową głupotę nikomu nie zaszkodzi.

Forum Tawerny Gothic

Tragedia w Halembie
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Listopad 2006, 21:05:00 »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Tragedia w Halembie
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Listopad 2006, 21:29:20 »
Cytat: Rajca
Owszem, żal jest mi tych górników, ale tak samo jak żal mi każdej innej osoby, która niesprawiedliwie schodzi z tego świata, to w jaki sposób opuścili ziemski padół nie nadaje temu wydarzeniu jakiejś wielkiej rangi.
Co jakiś czas giną górnicy jednak trzeba było zbiorowej śmierci by ktoś się tym zainteresował...eh Polacy tak mają gdyby przez miesiąc ginął jeden górnik dziennie nikt za bardzo by się tym nie interesował ale jeśli zginie kilkunastu górników na raz jest to wielka tragedia nad która trzeba "sztucznie ubolewać". Mnie nie jest nikogo żal nie znałem ich, na oczy nie widziałem więc nad czym mam ubolewać...jeśli ktoś znał któregoś z zabitych może sobie to opłakiwać.



Cytat: Rajca
Kaczyński ogłosił 3 dni żałoby? Bo nie jestem pewien(czemu? Bo wszelkie informacje, dzienniki[tv, radio, internet] omijam szerokim łukiem)
Niech się puknie w ten kaczy łeb, co komu to da, że przez 3 dni w telewizji będziemy mieli czarne znaczki i jakieś kokardki, a portale zmienią szatę na ciemnoszarą, nic nie da, a co do wymiaru moralnego tego zachowania to zaraz do tego przejdę.
Bo to dobre zagranie polityczne nie zauważyłeś, że kaczor od czasu kiedy został prezydentem przy każdej okazji ogłasza żałobę narodową...po prostu zaraz stanie się to normą pierwszy lepszy wypadek będzie przyczyną ogłaszania żałoby narodowej. Tylko po co o tym wszystkim trąbić i szczycić się tym kto komu teraz pomoże dla mnie jest to bezsensowne...ale dzięki takim informacją rząd kaczystów w oczach wyborców jest dobry i miłosierny...



Cytat: Rajca
Ogólnie jest to kawał hipokryzji narodowej, która w ówczesnym świecie jest tak „ważna”.
Minie jakiś czas, każdy zapomni, a na wspomnienie tej „katastrofy” każdy będzie zmieniał temat, bo to przecież było, nudne etc.
Tak więc nie mówcie mi, że przejęliście się tym wypadkiem, a wasze „biedne i czułe” serduszka krwawią z bólu współodczuwanego z innymi.
O i jeszcze jedno, nie zapomnijmy połączyć się w bólu z rodzinami ofiar katastrofy, tak to przecież ważne- puste słowa.
ÂŚwięte sowa np. kto teraz pamięta o zawalonej hali...przez kilka tygodni był w okół tego szum teraz jest po staremu i już nikt o tym nie myśli...bo tak naprawdę nikt poza rodzinami ofiar się tym nie interesował.



Cytat: Rajca
Spodziewam się reakcji, jaki to ze mnie nieczuły bydlak, jaka świnia, bezduszny, amoralny i wyzuty z jakichkolwiek ludzkich odruchów cham, niech i tak będzie.
Jednak troszkę logiki wziętej ponad masową i zbiorową głupotę nikomu nie zaszkodzi.
Jaki znowu cham wreszcie jakiś racjonalista człowiek, który nie boi się powiedzieć prawdy. Jestem tego samego zdania po co pisać o sztucznych uczuciach współczucia skoro i tak mało kto się tym tak naprawdę przejmuje.



Cytat: czarny mag
Jestem zdziwiony i zdenerwowany tym jak są traktowani górnicy Polscy .
Co cię tak zdenerwowało i jak według ciebie traktowani są górnicy skoro to takie straszne ?
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad 2006, 21:29:50 wysłana przez IsentoR »

Offline NEFARAIN

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Tragedia w Halembie
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Listopad 2006, 21:34:55 »
Rzeczywiście Isentor ma racje potrzebna była zbiorowa śmierć górników by władza się tym zainteresowała to jest po prostu hipokryzja ! niemal codziennie górnicy są narażeni na śmierć to nie może być wina sprzętu czy też doświadczenia górników po prostu wybuch metanu jaki tam był na tyle śmiertelny że żaden górnik niemiałby tam szans przeżyć to po prostu jest jakby to ująć nienormalne ! bo jak już wspominałem potrzebne jest krwawe żniwo by się tym władza zainteresowała oby mniej było takich zdarzeń.

Offline czarny mag

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
Tragedia w Halembie
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Listopad 2006, 22:44:48 »
Ta puste słowa, nic nie zmienią , nie wrócą im życia .
Ta nie bójmy się mówić prawdy , więc po co w ogóle gadamy .
Ta po jakiego te żałoby narodowe , Nasz Ojciec ÂŚwięty ( Jan Paweł II ) też jej nie potrzebował .
 
Wiecie, kłamiemy z dnia na dzień, bo to ludzkie. Kiedy przeczytałem wasze .... myśli, pomyślałem czy Wam czegoś zabrakło w tym ********* życiu. Bo chyba nie.
Myślicie " po co sztuczna atmosfera żałoby narodowej " PO TO ABY PAMIÊTAÆ. Aby błędy nie zostały powielane.
Pytasz- a w jakich to strasznych warunkach pracują - a ja Ciebie pytam CZY TY WIESZ CO TO FIZYCZNA PRACA !?!?!? Ich zarobki nie przekraczają 2000 zł. Kierownictwo popędza prace pod ok. 1000 metrów pod ziemią, groźbą zwolnień z pracy. Nawet o tej porze roku, temp. kilometr pod ziemią osiąga 50C. WIÊC POJÊCIE O ÂŻYCIU NIEKONIECZNIE KOLOROWYM MASZ >>>>>0<<<<<.
PS. człowiek to gorsze zwierze niż BYDLE!!!!

Nie używaj wulgarnych słów bez przyczyny. To, że masz inne poglądy na tą sprawę wcale Cię nie upoważniają do wyśmiewania się z poglądów innych userów. Na razie masz ostrzeżenie słowne - DODO
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad 2006, 23:01:13 wysłana przez czarny mag »

Offline momo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • gothiczeQ
Tragedia w Halembie
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Listopad 2006, 23:37:37 »
Jeśli chodzi o podejście naszych kolegów to nie mi to oceniać bo po pierwsze są odemnie starsi, oraz każdy ma własne zdanie. Powiem tylko tyle że w wielu podobnych sprawach wypowiadacie się z cynizmem i pogardą dla ludzi. To prawda, trzeba myśleć logicznie, wiadomo że większość naszych polityków to ludzie którzy tylko czekają na okazję żeby się wzmocnić na swojej posadzie, i tak naprawdę mają gdzieś uczucia innych, ale to nie znaczy że każdy jest bezdusznym bydlakiem. Wydaje mi się że tak działa siła mediów. Większość ludzi przed kamerą wypowiada tylko puste słowa, jak to współczują i smucą się na takie wieści.
Media jednak nie pokazują nam ludzi zwykłych, mało znanych, a wiele z nich potrafi jeszcze współczuć.

Mimo to mam trochę podobne zdanie na ten temat, i szczególnie się tym nie przejąłem. Zwykły wypadek przy pracy, i to takie rzeczy wielokrotnie się już zdarzały. Gdyby tak popatrzeć na drogi, miesięcznie w samej polsce ginie naście osób, i jakoś nikt żałoby nie ogłasza. Osobiście do takich przypadków podchodze z dystansem. Przerażający za to był dla mnie przypadek z Gdańska, jak pamiętamy samobójstwo naszej rówieśniczki Ani. Tutaj trzeba działać, mnie to właśnie takie rzeczy uderzają najbardziej. W Halembie to zwykły wypadek, ale kiedy dzieje się coś naprawdę niepokojącego, coś tak nieludzkiego - znowu puste słowa naszych polityków. Niestety taka jest sytuacja w naszym państwie. Co poradzić. Może kiedyś nadejdzie dzień w którym trafi się kilku rozsądnych ludzi, którzy coś z tym zrobią. Wszystko się opiera na tym. Gdyby były pieniądze i ktoś kto potrafi nimi zarządzić, wszystkie problemy by się rozwiązały, ale żeby pieniądze były, to by musieli przestać je rozkradać, itd.

PS. To tylko moje zdanie. Jeśli kogoś tym obraziłem to przepraszam.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Tragedia w Halembie
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Listopad 2006, 00:08:09 »
Cytat: czarny mag
Wiecie, kłamiemy z dnia na dzień, bo to ludzkie. Kiedy przeczytałem wasze .... myśli, pomyślałem czy Wam czegoś zabrakło w tym ********* życiu. Bo chyba nie.
no comment



Cytat: czarny mag
Myślicie " po co sztuczna atmosfera żałoby narodowej " PO TO ABY PAMIÊTAÆ.
Jak wspominałem po co tworzyć sztuczną atmosferę na której zarabiają media i politycy, skoro i tak nikt tego nie zapamięta.



Cytat: czarny mag
Pytasz- a w jakich to strasznych warunkach pracują - a ja Ciebie pytam CZY TY WIESZ CO TO FIZYCZNA PRACA !?!?!? Ich zarobki nie przekraczają 2000 zł.
To straszne...zastanów się co mówisz wielu innych ludzi "zasuwa" po 12h w pracy tyrając o wiele gorzej za niższe stawki tylko po to by wyżywić rodzinę...więc jak dla mnie górnicy nie mają tak źle.



Cytat: czarny mag
WIÊC POJÊCIE O ¯YCIU NIEKONIECZNIE KOLOROWYM MASZ >>>>>0<<<<<.
Ty za to pisałeś z tego prace magisterską skoro jesteś taki obeznany w tych sprawach, a może jesteś górnikiem ? Po prostu szkoda dyskutować...

P.S.
Nie krzycz nie jesteś u siebie...

Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
Tragedia w Halembie
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Listopad 2006, 00:18:07 »
1 prawa moim zdaniem najwalniejsza-żal mi bardzo samych górników jak i ich rodzin. ÂŻałoba narodowa powinna być i będzie:( R>I>P
2 sprawa, śmieszna :D nawet bardzo :D :D trochę się uśmiałem z pewnego niezadowolonego z zżycia pana "czarnego maga". Rozumiem, ze każdy ma inne poglądy ale w skrajności nie popadajmy... heh ale może pan szanowny mag dorasta i potrzebuje czasu aby to zrozumieć :)  
3."Nie krzycz, nie jesteś u siebie" - evertything is clear :) and funny :D:D:D Nie trzeba używać wulgaryzmów, żeby kogoś zgasić     takie proste a cieszy. Z wyrazami szacunku...

Khaleb
« Ostatnia zmiana: 24 Listopad 2006, 09:11:21 wysłana przez DODO »

Offline SoBeK

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Tragedia w Halembie
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Listopad 2006, 02:55:50 »
Przyznam, ze Rajca i IsentoR maja bardzo podobne poglady do moich. Prawde mowiac bardziej niz samych gornikow (w koncu juz sie nie mecza), to szkoda mi ich rodzin. Prawdopodobnie gornicy byli jedynymi karmicielami rodzin, a w chwili ich smierci te zostaly bez srodkow do zycia.
Szlag mnie trafia na politykow, ktorzy bardzo chca sie pokazac, jacy sa wspaniali, szczegolnie przed niedzielnymi wyborami. Z tego co czytalem, to pomoc finansowa dali tylko ci, ktorych czeka druga tura wyborow w niedziele.  
Pewna fundacja (nie bede wymienial nazwy) dala rodzinom po 5 tys zlotych. Niestety nikt nie moze sprawdzic ile dostali od ludzi dla rodzin gornikow. Pewnie znowu zabrali dla siebie 70%. Dlaczego tak mysle? Mialem znajomego w jednej z fundacji (kocielnych!!!!), ktora zbierala ubrania. Podobno cala ich praca jest dobroczynna, ale co sie okazalo, to do osob potrzebujacych docieraly tylko tak zniszczone szmaty, ktorych nie udalo sie sprzedac.
Polacy niestety nie potrafia jednostkowo pokazywac swoich uczuc. Lepiej isc hurtowo i jak w tv pokazuja katastrofe, to wszyscy placza, ale jak tylko temat w wiadomosciach sie zmieni, to juz skleroza atakuje.
Kolejnym tematem jest materializm wlascicieli firm. Nie zalezy im na wykwalifikowanych pracownikach, bo drozsi. Lepiej wziac ludzi dopiero co poskonczonych szkoleniach. Niepotwierdzone wiadomosci, chociaz glosne, wskazuja na to, ze ci gornicy nie byli na tyle doswiadczenia aby pracowac w tak trudnych warunkach mimo to musieli zejsc na dol, bo inaczej nastepny dzien spedziliby na zasilku.
Polska zas...na rzeczywistosc :/

Offline Raflas

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Tragedia w Halembie
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Listopad 2006, 07:35:21 »
Cytat: czarny mag
Ta puste słowa, nic nie zmienią , nie wrócą im życia .
Ta nie bójmy się mówić prawdy , więc po co w ogóle gadamy .
Ta po jakiego te żałoby narodowe , Nasz Ojciec ÂŚwięty ( Jan Paweł II ) też jej nie potrzebował .
 
Wiecie, kłamiemy z dnia na dzień, bo to ludzkie. Kiedy przeczytałem wasze .... myśli, pomyślałem czy Wam czegoś zabrakło w tym ********* życiu. Bo chyba nie.
Myślicie " po co sztuczna atmosfera żałoby narodowej " PO TO ABY PAMIÊTAÆ. Aby błędy nie zostały powielane.
Pytasz- a w jakich to strasznych warunkach pracują - a ja Ciebie pytam CZY TY WIESZ CO TO FIZYCZNA PRACA !?!?!? Ich zarobki nie przekraczają 2000 zł. Kierownictwo popędza prace pod ok. 1000 metrów pod ziemią, groźbą zwolnień z pracy. Nawet o tej porze roku, temp. kilometr pod ziemią osiąga 50C. WIÊC POJÊCIE O ÂŻYCIU NIEKONIECZNIE KOLOROWYM MASZ >>>>>0<<<<<.
PS. człowiek to gorsze zwierze niż BYDLE!!!!



Hmmm... tylko gdyby nie ten wypadek to byś się nawet nie zainteresował pracą górników, pozatym bardziej niebezpieczne prace od górnika to np. kierowca. Co roku ginie o wiele więcej osób, ale tym też się mało kto interesuje gdyż jak narazie nie było tragedii zbiorowej. W mojej rodzinie mam dwóch górników, jeden ma pylice w dosyc zaawansowanym stopniu, a drógi ma problem ze wzrokiem. Co roku ginie więcej osób z powodu chorób które nabyły w górnictwie niż w wypadkach tego typu. Ja mieszkam w ÂŻorach, miasto na górnym śląsku i w okolicach Rudy~ jakoś bardziej się odczuwa tą tragedie na innych kopalniach palą się znicze i górnicy mają czarne wstążki lecz to co powiedział Isentor i Rajca to niestety prawda.

P.S nie moge pisac "ć" gdyż coś się stało z kompem, niestety.
« Ostatnia zmiana: 24 Listopad 2006, 07:36:15 wysłana przez Raflas »

Offline Rajca

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 8
Tragedia w Halembie
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Listopad 2006, 08:02:11 »
Cytuj
PS. człowiek to gorsze zwierze niż BYDLE!!!!
Aż sen mi spędzasz z powiek, mój Ty cudowny i współczujący.
Tak sie zastanawiałem, gdzie ja znajdę coś, istotę z gatunku "BYDLE", o owszem gdybyś powiedział Bydlę, czyli odniósłbyś się do bydlęcia, zapewne czułbym się wielce sponiewierany i, i, no "gupio by mne byli".

Cytuj
Ta po jakiego te żałoby narodowe , Nasz Ojciec ÂŚwięty ( Jan Paweł II ) też jej nie potrzebował .

A Polskie rzesze maszyn do autowspółczucia robiły z tego lepszą szopkę niż Federowicz na nowy rok.
Wedle wiary katolickiej JP II jest w lepszym miejscu, więc każdy dobry katolik powinien się cieszyć, że raz: jego męki się skończyły, a on przebywa z Bogiem, a poza tym wypełnił swoją papieską posłógę, więc miał prawo do odpoczynku. Ale nie ludzie wręcz pazurami i zębami bornili mu odejść- egoizm.

Cytuj
CZY TY WIESZ CO TO FIZYCZNA PRACA !?!?!?
Bo za to seniore moralizatore to wie. Si. To jak seniore zechce przyjechać na wakacje do mojej babci i przerzucić w 3 godzinki 3 tonki węglika to będe wdzięczny. Si
Secundo: !?!?!?
Gratuluję takiego arcyciekawego zastosowania znaków interpunkcyjnych.

Cytuj
Myślicie " po co sztuczna atmosfera żałoby narodowej " PO TO ABY PAMIÊTAÆ. Aby błędy nie zostały powielane.

Wybacz, przecież "BYDLE" nie jest istotą racjonalną: Me Culpa, Me Culpa...
A i owszem, atmosfera będzie, a ludzie zapomną czy tak czy siak. Więc wyłania się po raz kolejny słowo hipokryzja, bo mimo szumu ludzie bedą mieli to w d**e.

Cytuj
Bo to dobre zagranie polityczne nie zauważyłeś, że kaczor od czasu kiedy został prezydentem przy każdej okazji ogłasza żałobę narodową...po prostu zaraz stanie się to normą pierwszy lepszy wypadek będzie przyczyną ogłaszania żałoby narodowej. Tylko po co o tym wszystkim trąbić i szczycić się tym kto komu teraz pomoże dla mnie jest to bezsensowne...ale dzięki takim informacją rząd kaczystów w oczach wyborców jest dobry i miłosierny...

Ja tam nie do końca jestem poinformowany, jak mówiłem nawet nie wiem co, gdzie, kiedy i czemu :D
A owszem, masz rację, przecież w ten sposób wyłoni nam się wzorzec kaczora miłosiernego.

Cytuj
Pewna fundacja (nie bede wymienial nazwy) dala rodzinom po 5 tys zlotych.
Pewnie fundacja Joli Kwach :D


// OT:
Cytuj
P.S nie moge pisac "ć" gdyż coś się stało z kompem, niestety.
Jak masz kartę ATI, a sterowniki masz z catalyst Control Center to wyłącz hotkeys, bo domyślnie jest alt+c :D
« Ostatnia zmiana: 24 Listopad 2006, 08:04:18 wysłana przez Rajca »

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Tragedia w Halembie
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Listopad 2006, 15:09:45 »
Osobiście mam takie same zdanie jak Rajca czy IsentoR. Codziennie giną ludzie, jakoś tym nikt się za bardzo nie przejmuje. Kiedy zginie większa grupa, Polacy robią z tego aferę na skalę międzynarodową...a później jest cicho...zapominają...wszak można było to zauważyć, czy to w CNN, czy innej pr0 stacji.
Po tej tragedii ja osobiście nic nie odczułem, normalny zwykły dzień. Jedynie żal mi tych rodzin teraz jest, bo nie dość że straciły bliskie osoby, ale to i może jedynych żywicieli rodzin. Ale cóż, takie jest życie, inni giną by jeszcze inni mogli się narodzić. Nic na to nie poradzimy, a co do samej tragedii - to był wypadek, wybuch metanu, sprawa przyrody.

Z wyrazami szacunku...
« Ostatnia zmiana: 24 Listopad 2006, 15:21:44 wysłana przez DODO »

Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
Tragedia w Halembie
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Listopad 2006, 15:15:41 »
Mnie osobiście jest żal górników, ale bardziej ubolewam co będzie teraz z ich rodzinami... dziecko bez jednego rodzica, drugi małżonek zmuszony będzie iść do roboty (jeśli jej nie miał)... ogólnie teraz będzie się im żyło ciężej, mimo pieniędzy, które dała jakaś tam fundacja.

Jednak jedno mnie denerwuje: codziennie na drogach ginie więcej osób! Są też inne wypadki, w których ginie sporo ludzi, a nimi NIKT się nie przejmuje... Jeden wybuch metanu w kopalni i proszę Kaczyński ogłasza żałobę narodową... Gdyby po takich wypadkach ciągle ogłaszałoby się żałobę to codziennie ona powinna być, ze względu na ofiary wypadków na drogach... A wybuch metanu? cóż... wypadek, który dość często zdarza się w kopalniach... ryzyko pracy górnika!!!

Ale przyznaje, że szkoda ludzi...

Pozdrawiam


Offline NEFARAIN

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Tragedia w Halembie
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Listopad 2006, 16:27:38 »
UP:A dziwi cię to ? kiedy są wypadki na drogach to Kaczyński nie robi żałoby on to po prostu olewa a jak doszło do tragedii w halembie to się teraz tym przejął i ogłosił żałobę narodową to jest po po prostu hipokryzja bo jak już wcześniej mówiłem górnicy codziennie ryzykują życiem by dostarczać węgiel i inne dobra które są niezbędne do życia i jak wcześniej też wspominałem to nie może być wina sprzętu czy też doświadczenia górników to w 100% była wina sił natury tego można być pewnym a co najlepsze to po co tworzą komisje skoro to jest pewne że siły natury zrobiły swoje <inaczej tego nie mogłem ująć> no to jest po prostu nienormalne...
« Ostatnia zmiana: 24 Listopad 2006, 16:39:22 wysłana przez DODO »

Thoro

  • Gość
Tragedia w Halembie
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Listopad 2006, 13:57:06 »
Wszystkich zainteresowanych ogólną paranoją, w sprawie owej “tragedii” zapraszam do przeczytania opinii autora Adblogu: http://adblog.media2.pl/324#more-324

W pełni podzielam zdanie autora, choć uważam że trochę przesadził w przypadku dobrowolnego godzenia się górników na taką a nie inną pracę. Wszyscy wiemy jak jest, a standardowo w wybieranym zawodzie się nie przebiera.

Ta cała żałoba to bezsensowna paranoja, a hasła typu "tragedia", "krajowy dramat", "katastrofa" to tandeta na rzecz chwytliwych nagłówkach w gazetach.
Gdy widzę, prezentera Faktów, Teleexpresu czy innego programu tego typu pokazującego swe "emocje" na antenie jak mu szkoda, jaki on dramat przeżywa, jaki to smutek go ogarnia na wieść o incydencie krew mnie zalewa. Tym bardziej, że kilka sekund później, znów na jego twarzy widnieje ten żałośnie sztuczny uśmieszek  .

Offline Metztli

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 938
  • Reputacja: 379
  • Płeć: Kobieta
  • Is it hot in here, or is it me?
Tragedia w Halembie
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Listopad 2006, 20:44:14 »
Co dziennie w Polsce ginią setki osób, więc ciągle powiniśmy żyć w żałobie... Ale poco?? Za kilka dni i tak wszyscy zapomną... Moim zdaniem od znieczulicy gorsza jest fałszywa dobroć, obłuda, ukrywanie pod maską prawdziwych intencji... To przykre że media robią sensacje z tragedii, jak czują się ci których ojcowie, mężowie zginęli... Wątpie rzeby potrzebny był im rozgłos, coś takiego napewno boli

Forum Tawerny Gothic

Tragedia w Halembie
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Listopad 2006, 20:44:14 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top