Autor Wątek: Warny, warny  (Przeczytany 1814 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rdr.

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 229
  • Reputacja: 0
Warny, warny
« dnia: 08 Kwiecień 2006, 23:03:43 »
Ostrzeżenie=warn (jakby ktoś nie wiedział).
Wiersz wprawdzie napisałem dawno (teraz wprowadziłem poprawki) i to w pięć minut, także jest wręcz do niczego.
____________________
Warny, warny
Nasze warny!
Cóż byśmy bez nich zrobili?
Ile ludzi by nie przestrzegało
Tego co znajduje się w regulaminie?
A kiedy era spamerów minie,
Coraz więcej spamerskich postów zginie!
I nastanie porządek...

Warny, warny
Nasze warny!
Są pocieszeniem moderatorów,
Którzy mają je dawać.
Co by się bez nich stało?
Byłby istny chaos!
Być może komus uświadomić jego błąd
Być może kogoś urażą...
____________________
P.S. Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem (tu ukłon szczególnie w stronę spamerów, piszących niezrozumiałe oraz niepotrzebne nikomu wiadomś?ci). Jeżeli tak się stało to przepraszam.
« Ostatnia zmiana: 30 Marzec 2007, 12:57:39 wysłana przez Rajca »

Offline Zeltixx

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Warny, warny
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Luty 2007, 10:19:42 »
Cóż... ten... utwór... bo wierszem tego nazwać nie można, na pewno oddaje trochę prawdy, jednak styl pisania jest po prostu tragiczny. Rytmu nie ma. Każdy wers ma inną ilość sylab, ale zrozumiałbym te odstępstwa na 1/2 sylaby, ale 4 to gruba przesada. Doszukałem się może kilku dokładnych rymów, resztę stanowią po prostu słowa nierymujące się lub rymy niedokładne. Podobnie jak Reinmar nie lubię ułożenia rymów aabb, ponieważ po prostu nie przemawiają do mnie. Nie ma tu ukrytych głębszych sentencji, co również jest minusem. Jeden tylko wers oddzielnie chciałbym skomentować, a mianowicie:

Cytuj
A kiedy era spamerów minie,

Marzenia, marzenia...  według mnie, spamerów przybywa więcej niż ubywa i raczej trzeba długiego czasu, aż się nauczą jak pisać posty. Sam na Gothic Up dostałem bana na forum w ciągu godziny, jednak na drugim forum kiedy otrzymałem pierwszego warna wreszcie załapałem "o co biega" i do teraz nie mam z tym problemów. Ocenić mi będzie trudno... 1 nie dam, ale 2/10 według mnie jest sprawiedliwą oceną (za to, że chociaż jest w tym trochę smutnej, bo smutnej, ale prawdy...)


Forum Tawerny Gothic

Warny, warny
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Luty 2007, 10:19:42 »

Offline Walentin

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 322
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Warny, warny
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Sierpień 2007, 13:22:28 »
Bardzo ładny wiersz. Błędów nie posiada ortograficznych jak i stylistycznych. Wybrałeś doskonały temat od którego nie odbiegałeś. Myślę, że posiadasz duszę prawdziwego poety. Wykorzystaj swój talent. W wierszu pokazałeś prawdziwe oblicze człowieka. Pokazałeś jaki człowiek jest. Zgadzam się z tematyką wiersz, gdy by nie istniały ostrzeżenia to człowiek robił by co chciał. Jak by np. nie było ostrzeżenia ,że oczy się psują gdy ogląda się telewizor. To człowiek by siedział 24 godziny na dobę przy telewizorze. Twój wiersz powinno przeczytać wiele ludzi ,aby poznać jaki jest naprawdę człowiek. Moja ocena to: 9/10
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2007, 12:00:28 wysłana przez Walentin »

Forum Tawerny Gothic

Warny, warny
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Sierpień 2007, 13:22:28 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything