Autor Wątek: Elektrownia jądrowa  (Przeczytany 18518 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Walentin

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 322
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Elektrownia jądrowa
« dnia: 04 Lipiec 2008, 22:47:59 »
Chodzą pogłoski, że w Polsce ma zostać wybudowana elektrownia jądrowa. Ciekawi mnie Wasze zdanie. Co uważacie na ten temat? I czy jesteście za taką elektrownią?

Offline Kapii

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 199
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Everybody Lies - House M.D.
Odp: Elektrownia jądrowa
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Lipiec 2008, 22:52:36 »
Jądrowa mówisz? A zwisające przynajmniej te jądra? A nieważne...

Forum Tawerny Gothic

Odp: Elektrownia jądrowa
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Lipiec 2008, 22:52:36 »

Offline Walentin

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 322
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Elektrownia jądrowa
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Lipiec 2008, 22:57:46 »
A Ci nie zwisają? xD xD xD

Dobra wróćmy do tematu...

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Elektrownia jądrowa
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Lipiec 2008, 23:01:23 »
Cytuj
Jądrowa mówisz? A zwisające przynajmniej te jądra? A nieważne...
Cytuj
A Ci nie zwisają? xD xD xD

Nie no, ludzie, nie załamujcie mnie. Toż to "humor" rodem z podstawówki

Cytuj
Dobra wróćmy do tematu...
Jeśli to prawda, w co śmiem wątpić, to dobra wiadomość. Elektrownia atomowa wytworzy olbrzymie ilości "czystej" energii. A przy współczesnej technice ryzyko awarii jest praktycznie zerowe.

Offline Walentin

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 322
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Elektrownia jądrowa
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Lipiec 2008, 23:07:16 »
Drogi Dragosani... czyż nie można troszkę zażartować? Nie każdy ma taki czarny i poważny humor jak co niektórzy. Tak nawiasem mówiąc: każdy lubi powracać do dzieciństwa ;]
------------------------------------------------
Ja jestem przeciwna tej elektrowni. Wystarczy mała awaria lub wyciek i cały "syf" pójdzie w atmoswerę, a wtedy będą choroby itd. lepiej żeby zaczęto budować elektrownie wiatrowe. Przynajmniej są ekologiczne xD


Offline Tiw

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 313
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • We Can't Stop Here, This Is Bat Country!
Odp: Elektrownia jądrowa
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Lipiec 2008, 23:17:00 »
Troche głupi temat, pod moim blokiem powstaje monopolowy, co wy na to?

Elektrownie jądrowe są bezpieczne. Jeśli chodzi ci o Czarnobyl (bo zgaduje, że z jego powodu założyłaś temat), to nie jestem specjalistą, ale z tego co wyczytałem, to zawinił tam człowiek, nie maszyna. "Większe prawddopodobieństwo jest, że na głowe spadnie nam samolot, niż to, że wybuchnie kolejna elektrownia".

Cytuj
Jeśli to prawda, w co śmiem wątpić, to dobra wiadomość.

Czytałem jakieś stare newsy, że ma powstać za ok 15 lat (wiadomość z 2006r.), ale nowych wiadomości nie widziałem.

Cytuj
Ja jestem przeciwna tej elektrowni. Wystarczy mała awaria lub wyciek i cały "syf" pójdzie w atmoswerę, a wtedy będą choroby itd

A wiesz ile syfu wytwarza węgiel? A co do małych awarii, to chyba nie myślisz, że taka elektrownia nie ma zabezpieczeń?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Elektrownia jądrowa
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Lipiec 2008, 09:34:10 »
Tak nawiasem mówiąc: każdy lubi powracać do dzieciństwa ;]
Co niektórzy nawet niem muszą...


Ja jestem przeciwna tej elektrowni. Wystarczy mała awaria lub wyciek i cały "syf" pójdzie w atmoswerę, a wtedy będą choroby itd. lepiej żeby zaczęto budować elektrownie wiatrowe. Przynajmniej są ekologiczne xD
Jesteś niedoinformowana i przez ograniczenie swojej wiedzy na temat elektrowni jesteś na "nie". Takie żałosne zachowanie, niestety znajdzie się spora liczba osób gadających tak samo. Otóż to nie jest okres zimnej wojny, gdzie Ruscy budowali jak najwięcej w jak najbardziej niechlujny sposób, aby tylko było czym się pochwalić. To już nie jest ten sam gówniany sprzęt i technika tylko ze wschodu.Obecna technologia totalnie przewyższa np. tą z Czarnobyla. I jeśli nikt ci elektrowni nie zbombarduje nie ma szansy by doszło do jakiejkolwiek awarii. Pozostałe kraje europejskie mają po kilka elektrowni, nawet te starszej budowy. A co? Słyszysz w swoich wiadomościach info, że ta czy tamta wybuchła?

A poza tym jak wybudują będę uradowany. Ale nie zrobią tego najprawdopodobniej przez najbliższe 20 lat.

Respev

  • Gość
Odp: Elektrownia jądrowa
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Lipiec 2008, 09:57:37 »
Cytuj
Ja jestem przeciwna tej elektrowni. Wystarczy mała awaria lub wyciek i cały "syf" pójdzie w atmoswerę
Tak jak w Czarnobylu? W Czarnobylu elektrownia atomowa była konstrukcji radzieckiej. Mało tego, było to z winy robotników. Radzieckie reaktory atomowe były konstruowane w taki sposób, że żeby otrzymać energię, zanurzano w odpowiednie koryta kilkumetrowe pręty. Akurat w dzień wybuchu nie było inżyniera, wobec tego robotnicy sami operowali tymi prętami (nie pamiętam dokładnie, ale chcieli przeprowadzić jakąś próbę związaną z temperaturą). Nie chcę skłamać, bo już pamięć nie ta, ale robotnicy albo za długo przetrzymywali te pręty w korytach, albo wsadzili je zbyt głęboko. Nagle reakcje zachodzące pomiędzy uranem i innymi pierwiastkami uległy gwałtownemu przyśpieszeniu. Robotnicy przelękli się i zaczęli wyciągać z koryt pręty. Temperatura w korytach przekraczała kilka tysięcy stopni, wobec czego pręty zostały wygięte. Robole spanikowały i gdy zobaczyły, że po wyciągnięciu osprzętu z koryt reaktor zaczyna szaleć, próbowali pręty z powrotem wsadzić do koryt. Niestety, nie było to możliwe gdyż te uległy zniszczeniu przy wyciąganiu. Reaktor zaczął szaleć, zarządzono ewakuację a ten wybuchł. Nie wybuchł całkowicie, tak jak niektórzy to sobie wyobrażają. Wybuchła górna osłona, z którego ulatniało się promieniowanie. Strażacy gasili reaktor wchodząc na dach elektrowni i lejąc wodę prosto do jego środka przez górną dziurę na pokrywie powstałą przez wybuch. Zmarli po kilku godzinach. Takiego ryzyka dzisiaj nie ma. Przede wszystkim, mamy nowszą, amerykańską technologię. Gdyby powstała u nas elektrownia atomowa, prąd byłby o jakieś 80% tańszy. We Francji powstaje elektrownia, która ma produkować prąd z... wodoru, czyli wody. Będzie to najtańszy sposób na energię, a jednocześnie najwydajniejszy.
« Ostatnia zmiana: 05 Lipiec 2008, 10:37:27 wysłana przez Respev »

Offline Walentin

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 322
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Elektrownia jądrowa
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Lipiec 2008, 10:37:29 »
"Co niektórzy nawet niem muszą"
Jeśli ktoś zaczyna żartem to ja żartem kończę. Widzę jednak ,że muszę to zmienić bo większości sie nie podoba to że troche zartu jest wprowadzone. Dobra, miałam chłopakowi odpisać po chamsku? Chyba będę musiała zacząć to robić... bo to się bardziej podoba "Wam"

"to chyba nie myślisz, że taka elektrownia nie ma zabezpieczeń?"
No ma zabezpieczenia, pewnie że ma. Tylko odpady nuklearne są rakotwórcze. I co, gdzie je składować?

"Jesteś niedoinformowana i przez ograniczenie swojej wiedzy na temat elektrowni jesteś na "nie".
A co nie mogę mieć własnego zdania? Jestem dość doinformowana na tyle by mieć takie zdanie.

"Słyszysz w swoich wiadomościach "
xD


Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Elektrownia jądrowa
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Lipiec 2008, 11:29:38 »
Walentin, odpady rakotwórcze wywozi się pociągami na specjalne miejsca, gdzie wywala się je i jest spokój. Jak Respev napisał, awaria była z takich, a nie innych przyczyn. Kiedy my, jako Polska, mieliśmy zacząć budować elektrownię, okazało się, że mamy technologię z Czarnobyla. Tamta była zła. Taka dobra idzie tak. Koło reaktora stoją takie wielkie, betonowe płyty, które w razie awarii zawalają się i chowają reaktor pod sobą. Coś takiego jest, bo nie wiem, czy dokładnie w ten sposób. A w Czarnobylu nie było takiej technologii. Była inna. Właśnie taką dostała Polska. Reaktor wybuchłby, wyrzucając w powietrze odpady radioaktywne. Co do tego też nie jestem pewien, ponieważ dawno o tym czytałem, a pamięć, jak Respev ujął, nie ta.

Offline Altevan'ix

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 242
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bez adminów, bez modów, tylko używkownik...
Odp: Elektrownia jądrowa
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Lipiec 2008, 13:04:26 »
http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_w_Czarnobylu
Kto używa Wikipedii ten wie :P.
Sam myślę, że wolałbym ta elektrownię "wodną". Wolałbym deszcz niż opad radioaktywny... Co do wywożenia gdzie te odpady wywiozą? Na śmietnik, taki jaki jest  okolicy? Miejski, przykładowo? Dobra, przesadzam. Ale jestem przeciw...

Offline Foltest

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 838
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chaos rodzi więcej chaosu.
Odp: Elektrownia jądrowa
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Lipiec 2008, 13:20:50 »
Cytuj
Walentin, odpady rakotwórcze wywozi się pociągami na specjalne miejsca, gdzie wywala się je i jest spokój. Jak Respev napisał, awaria była z takich, a nie innych przyczyn. Kiedy my, jako Polska, mieliśmy zacząć budować elektrownię, okazało się, że mamy technologię z Czarnobyla. Tamta była zła. Taka dobra idzie tak. Koło reaktora stoją takie wielkie, betonowe płyty, które w razie awarii zawalają się i chowają reaktor pod sobą. Coś takiego jest, bo nie wiem, czy dokładnie w ten sposób. A w Czarnobylu nie było takiej technologii. Była inna. Właśnie taką dostała Polska. Reaktor wybuchłby, wyrzucając w powietrze odpady radioaktywne. Co do tego też nie jestem pewien, ponieważ dawno o tym czytałem, a pamięć, jak Respev ujął, nie ta.
Płyty były w Czarnobylu, o wadze 2000 ton, jak nastąpiła eksplosja to rozerwała je na kawałki...

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Elektrownia jądrowa
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Lipiec 2008, 13:45:42 »
Może byc w Polsce ,ale  daleko od mojego miasta :-X

Offline Kapii

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 199
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Everybody Lies - House M.D.
Odp: Elektrownia jądrowa
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Lipiec 2008, 13:49:56 »
Eee tam. Najwyżej zrobią nam tu Zonę i tyle. Stalkera nawet na herbatkę zaproszę.

Offline Riddle.

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: 0
  • Mój dziadek był wielkim człowiekiem.
Odp: Elektrownia jądrowa
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Lipiec 2008, 15:01:35 »
Jesteście prości jak konstrukcja cepa. O jakim Czarnobylu wy gadacie? Mamy juz rok 2008. Za dużo Stalkera w mózgach... Elektrownie jądrowe są obecnie jednym ze źródłeł energii który najmniej zanieczyszcza środowisko. Przy pomocy małej ilości surówców można wytworzysz zajebiście dużo energii dzięki takim elektrownią. Oczywiście, że jestem za! We Francji większość elektrowni jest atomowych i patrzcie jeszcze żadna nie wypieprzyła żabojadów na księżyc. Jak myślicie czemu Francuzi tak mało płacą za prąd? Koszty produkcji energii w takich elektrowniach są strasznie niskie. Nie wypowiadajcie się na temat o którym wiecie tyle co ja o Stalkerze... I przestańcie grać a czasami otwórzcie książki!

Offline Dante

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1536
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Are you talking to me bitch?
Odp: Elektrownia jądrowa
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Lipiec 2008, 15:09:30 »
Może byc w Polsce ,ale  daleko od mojego miasta :-X

Eee tam. Najwyżej zrobią nam tu Zonę i tyle. Stalkera nawet na herbatkę zaproszę.

Panowie jak macie pisać posty tego typu, byle by nabić +1 to weźcie już dajcie spokój...

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Elektrownia jądrowa
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Lipiec 2008, 15:29:15 »
Cytuj
Płyty były w Czarnobylu, o wadze 2000 ton, jak nastąpiła eksplosja to rozerwała je na kawałki...
Foltest, w Czarnobylu takich płyt nie było. Gdyby były, podczas awarii wszystkie złożyłyby się zgrabnie na reaktorze. Wtedy buduje się nowy. Tak to działa.
Riddle., nie grałem w Stalkera. Na oczy go nie widziałem. Nawet u kumpla. Jestem oczywiście za. Można zdobyć bardzo dużo energii. Wtedy spadają ceny za, np. prąd. Jest taniej. Na poczatku jest drożej. Potem się zwraca i jest taniocha. Można kupić więcej gier.

Offline Foltest

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 838
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chaos rodzi więcej chaosu.
Odp: Elektrownia jądrowa
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Lipiec 2008, 15:33:16 »
Fakt, to była osłona radiacyjna. Sory za pomyłkę, ale skoro wybuch może rozwalić taką osłonę, to jakię muszą być te płyty ??

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Elektrownia jądrowa
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Lipiec 2008, 15:41:50 »
Jak one się położą, to nic nie wybucha. Wtedy jest beton i nic nie przecieka, żadne odpady radioaktywne. Potem na tym, jak ktoś chce, buduje się następny reaktor. Te płyty są wielkie.

Offline Paladyn Albrecht

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
Odp: Elektrownia jądrowa
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Lipiec 2008, 15:29:58 »
W polsce musi powstać elektrownia atomowa bo za parę lat zostaniemy bez pradu i chyba nie musze mówić czym to grozi....,ale istnieje ryzyko że polska oszczędność na ważnych i koniecznych rzeczach może się źle skończyć,np. w mojej okolicy zrobili nową drogę a po tygodniu już są dziury i koleiny bo oczywiście wybrano najtanszą oferte,tak czy inaczej elektrownia atomowa jest lepsza niż elektrownia węglowa gazowa itp

Forum Tawerny Gothic

Odp: Elektrownia jądrowa
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Lipiec 2008, 15:29:58 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top