Autor Wątek: Koniec świata  (Przeczytany 45155 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alfeim

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 474
  • Reputacja: 0
Odp: Koniec świata
« Odpowiedź #40 dnia: 26 Sierpień 2008, 20:12:58 »
Moim zdaniem - zwykle brednie mitologii chrzescijanskiej, bez urazy dla tych ktorzy w to wierza.... Nie wiedzialem ze mlode/nowe spoleczenstwo jest tak manipulowane 
Cytuj
skoro to było napisane pod natchnieniem Boga to musi być prawda.


ninja edit
I z ty się zgodzę z Aaron15 że apokalipsa będzie moim zdaniem - Paweł I
To mogłybybyć opisy helikopterów na przykład, ale i tak w Koniec ÂŚwiata nie wierzę - Aaron15
Umiesz czytac? Aaron nie napisal ze apokalipsa "bedzie", tylko ze w nia nie wierzy. Metalowa szarancza to nie helikopter, "metalowy" ma byc odglos szaranczy.
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień 2008, 20:29:46 wysłana przez Alfeim »

Paweł I

  • Gość
Odp: Koniec świata
« Odpowiedź #41 dnia: 26 Sierpień 2008, 20:20:36 »
W Apokalipsie jest napisane że szatan będzie walczył z Bogiem i że szatanowi pomogą wszystkie państwa na świecie.I tak jak jest napisane że ,,metalowa szarańcza to tak naprawdę helikopter.
I nie mamy pewności czy będzie apokalipsa ale jak Aaron15 napisał ale skoro to było napisane pod natchnieniem Boga to musi być prawda.I z ty się zgodzę z Aaron15 że apokalipsa będzie moim zdaniem.
ALE MY¦LÊ ¯E BÓG NIE ZNISZCZY ZIEMIÊ,LUDZI I ZWIERZÊTA KTÓRYCH STWORZY
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień 2008, 20:21:25 wysłana przez Paweł I »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Koniec świata
« Odpowiedź #41 dnia: 26 Sierpień 2008, 20:20:36 »

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Koniec świata
« Odpowiedź #42 dnia: 26 Sierpień 2008, 20:57:55 »
Ale skoro ktoś powiedział, że pod natchnieniem, to nie znaczy, że to musi być prawda. Dobra. Powiem tak. Macie jeść teraz porcelanowe figurki piesków. A że nie? Przecież JA mówię, że musicie, a skoro JA mówię, to musi być prawda. Nie kwestionuję twojej wiary, ale to, że tak pisze, nie znaczy, że to musi być prawda.
A ja się nie zgodzę, że będzie apokalipsa. Nie będzie. Aha, skoro będzie apokalpisa, to jak bóg ma nie zniszczyć wszystkiego?

Offline Pawel Najemnik z Farmy

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 389
  • Reputacja: -6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Koniec świata
« Odpowiedź #43 dnia: 27 Sierpień 2008, 10:38:47 »
Metalowa szarańcza to nasze F-16 (miały się nazywać szarańczą). Tak tylko że one latać nie umieją. Być może wyślemy je na defiladę i jeden spadnie z powodu silnika. Wtedy się rozpocznie wojna. Taka jest moja teoria.   

Offline Aaron15

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Koniec świata
« Odpowiedź #44 dnia: 27 Sierpień 2008, 11:19:32 »
W całą biblię wierzę,oprócz ostatniej księgi, czytałem gdzieś w internecie że chrześcijanie na początku byli grupą która ciągle mówiła tylko o apokalipsie a nie o tym co znajduje się w starym i nowym testamencie. Myślę że kluczem do naszych problemów i do spojrzenia w przyszłość jest technika Lucid Dreaming wykorzystywana przez ruch New Age jeżeli ktoś nie wie co to znaczy to jest to po polsku ÂŚwiadomy Sen. Można się dowiedzieć wszystkiego o tym,co się będzie dziać,bądź można dowiedzieć się wszystkiego o osobach otaczających nas. Jednak technika ta jest surowo zakazana w  mojej religii ponieważ jest są to "Praktyki pogańskie" Jednak ja miałem już taki sen w którym uzyskałem świadomość sam od siebie i muszę powiedzieć że jest to bardziej realny świat od naszego.

Offline Rysownik

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 0
  • Veni, vidi fugi
Odp: Koniec świata
« Odpowiedź #45 dnia: 27 Sierpień 2008, 11:51:19 »
[...]Myślę że kluczem do naszych problemów i do spojrzenia w przyszłość jest technika Lucid Dreaming wykorzystywana przez ruch New Age jeżeli ktoś nie wie co to znaczy to jest to po polsku ÂŚwiadomy Sen. Można się dowiedzieć wszystkiego o tym,co się będzie dziać,bądź można dowiedzieć się wszystkiego o osobach otaczających nas. Jednak technika ta jest surowo zakazana w  mojej religii ponieważ jest są to "Praktyki pogańskie" Jednak ja miałem już taki sen w którym uzyskałem świadomość sam od siebie i muszę powiedzieć że jest to bardziej realny świat od naszego.
ÂŚwiadomy sen nie jest wcale praktyką pogańską. Wystarczy go po prostu opisać naukowo psychologią, a nie jakimiś mistycznymi bzdetami. ÂŚwiadomy sen występuje wtedy, gdy świadomość,a nie podświadomość przeżywa sny. W świadomym śnie wiemy, że śnimy/śpimy i możemy "obudzić się we śnie", a dopiero później się naprawdę obudzić. Ale temat nie jest o tym, więc zrób nowy temat, jeśli chcesz o tym porozmawiać.
Można się dowiedzieć wszystkiego o tym,co się będzie dziać,bądź można dowiedzieć się wszystkiego o osobach otaczających nas.
Przepraszam, ale świadomy sen (proszę zwrócić uwagę na małe litery) jest ograniczony naszą wyobraźnią i nie możemy dowiedzieć się więcej niż wiemy.

Offline Aaron15

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Koniec świata
« Odpowiedź #46 dnia: 27 Sierpień 2008, 12:23:26 »
Możliwe,ale Końca ÂŚwiata i tak nie będzie no chyba że trafi w nas asteroida tak wielka że wywoła katastrofalne skutki (Wody się podniosą,natychmiastowe zmiany klimatu) ale jednak z drugiej strony to co się teraz dzieje (trąby powietrzne nad Polską) mogą być przestrogą dla Nas albo ostrzeżeniem. A co do ciebie RKiP to ÂŚwiadomy Sen jest zabroniony przez religię chrześcijańską,ponieważ pozwala na rozmowę ze zmarłymi i jest to według religii Praktykowanie Szatańskich technik. Skąd to wiem? A stąd że jak tylko skończę szkołę (gimnazjum,liceum) To wstępuje do Zakonu Dinikanów :)

Paweł I

  • Gość
Odp: Koniec świata
« Odpowiedź #47 dnia: 27 Sierpień 2008, 12:34:05 »
Ja wierze w apokalipsę którą napisał św.Jan
ALE MY¦LÊ ¯E BÓG NIE ZNISZCZY ZIEMIÊ,LUDZI I ZWIERZÊTA KTÓRYCH STWORZY
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień 2008, 12:35:23 wysłana przez Paweł I »

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Koniec świata
« Odpowiedź #48 dnia: 27 Sierpień 2008, 13:01:02 »
Boh. Czyli ja, osoba ze świadomymi snami, to satanista? No badzo miło. Podczas takiego snu nie da się rozmawiać ze zmarłymi. Radzę poczytać trochę na ten temat. To, co się odbywa podczas "sesji", ogranicza się do naszej wyobraźni. Jak ktoś sobie wymyśli, że rozmawia ze zmarłą babcią, to nie znaczy, że tak się odbywa naprawdę. Tam nasza wyobraźnia panuje. Wiem, bo sam miewam. Bardzo miłe, ale żyjemy w wolnym kraju, i nikt mi tego nie może zakazać.
A co do reszty. Trąby powierzne to zwykłe zjawiska nauralne, nie żadne ostrzeżenia.

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Koniec świata
« Odpowiedź #49 dnia: 27 Sierpień 2008, 13:05:47 »
Po pierwsze, rozmowy o sataniźmie są w temacie o sataniźmie (mego autorstwa, zapraszam gorąco), po drugie, Bóg nie istnieje, więc huragany nie są żądnymi znakami od Boga. Po trzecie, o tym świadomym śnieniu duzo znajdziecie na www.paranormalne.pl . po czwarte, widzę że chrześcijańskie owieczki się tu wypowiadają w większości. ;]

Offline Rodney164

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Koniec świata
« Odpowiedź #50 dnia: 27 Sierpień 2008, 13:19:42 »
No rzeczywiście, a co ma wiara do tego, że ja śpię tak czy inaczej hmm? Czyli jak będę spał na poduszce Ermaks z tele mango ( tak chyba się nazywała) to też jestem poganinem, bo chrześcijanie śpią na pierzynie. Ale ok skoro tak twierdzisz to wskaż w Biblii  gdzie jest tak napisane, bo jeśli tam niczego takiego nie ma to nie wyskakuj z religią. A żeby nie offtopować to wypowiem się w temacie.
Według mnie to, ani tornada, ani negroidalnej rasy papieże, ani Majowie i Aztekowie, ani inne wymysły i głupie przepowiednie ludzi wierzących w niebieskie banany. Wierzę w to, że albo ziemia się spali jak mówią naukowcy, wierzę w to co pisze w Biblii, no i że ludziom odbije i sami sie pozabijają.

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Odp: Koniec świata
« Odpowiedź #51 dnia: 27 Sierpień 2008, 14:07:36 »
Ja wierze w apokalipsę którą napisał św.Jan
ALE MYŚLĘ ŻE BÓG NIE ZNISZCZY ZIEMIĘ,LUDZI I ZWIERZĘTA KTÓRYCH STWORZY

Ja wierzę tylko w sąd ostateczny. Co do wydarzeń, które będą się działy przed sądem ostatecznym, to nie wiem jakie będą i nie chcę wiedzieć.

po drugie, Bóg nie istnieje, więc huragany nie są żądnymi znakami od Boga.

A skąd wiesz, że Bóg nie istnieje? Dobra, nie zaczynajmy wojen religijnych. ;]

No rzeczywiście, a co ma wiara do tego, że ja śpię tak czy inaczej hmm? Czyli jak będę spał na poduszce Ermaks z tele mango ( tak chyba się nazywała) to też jestem poganinem, bo chrześcijanie śpią na pierzynie. Ale ok skoro tak twierdzisz to wskaż w Biblii  gdzie jest tak napisane, bo jeśli tam niczego takiego nie ma to nie wyskakuj z religią. A żeby nie offtopować to wypowiem się w temacie.
Według mnie to, ani tornada, ani negroidalnej rasy papieże, ani Majowie i Aztekowie, ani inne wymysły i głupie przepowiednie ludzi wierzących w niebieskie banany. Wierzę w to, że albo ziemia się spali jak mówią naukowcy, wierzę w to co pisze w Biblii, no i że ludziom odbije i sami sie pozabijają.

Co do kataklizmów, to występują, ale i również uważam, że to nie jest żadne ostrzeżenie.

 Koniec świata może nastąpić praktycznie w każdej chwili, więc wymysły o 2012 roku to wyssane z palca bzdury.

Offline user no. 11627

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Formula one fan
Odp: Koniec świata
« Odpowiedź #52 dnia: 27 Sierpień 2008, 14:21:21 »
Mnie ciekawi jak świat może się skończyć? Przecież to nie film :P No, chyba że mowa tu o planecie ziemi jako naszym świecie - tu sprawa jest prosta, uderza w naszą planetkę jakiś meteorycik i po sprawie :D .
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień 2008, 14:24:06 wysłana przez Pawel_ADP »

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Koniec świata
« Odpowiedź #53 dnia: 27 Sierpień 2008, 14:41:19 »
Koniec świata... heh... temat iście filozoficzny. Ale zarazem spamerski. Nie będę rozpisywał swojej wypowiedzi, bo nie warto. Powiem krótko. Jeśli mam rozumieć pojęcie "koniec świata", jako zniszczenie Ziemi, to nasza cywilizacja tego nie doczeka. Prędzej czy później czeka nas agonalna śmierć w ogniach nuklearnej zagłady. Ludzkość, niestety, ma olbrzymia skłonność do autodestrukcji. Więc nie szukajcie "końca świata", rozumianego jako końca naszej cywilizacji, w waszym Bogu, lub dziwacznych przepowiedniach. Koniec zacznie się od nas. Sami dokonamy swojej destrukcji.
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień 2008, 14:41:45 wysłana przez Dragosani »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Koniec świata
« Odpowiedź #54 dnia: 27 Sierpień 2008, 14:44:53 »
czytałem gdzieś w internecie że chrześcijanie na początku byli grupą która ciągle mówiła tylko o apokalipsie a nie o tym co znajduje się w starym i nowym testamencie.
Ano to jest dobry motyw. Wierzcie w to co my głosimy bo apokalipsa nadciąga i będziecie smażyć się w piekle. Taki trochę szantaż emocjonalny. Ale czego to się w religii dopuszczano byleby wiernych pozyskać...


Jednak ja miałem już taki sen w którym uzyskałem świadomość sam od siebie i muszę powiedzieć że jest to bardziej realny świat od naszego.
Taki sam.


jednak z drugiej strony to co się teraz dzieje (trąby powietrzne nad Polską) mogą być przestrogą dla Nas albo ostrzeżeniem. 
Amerykanie stykają się z tego typu żywiołem od setek lat. W Polsce mocniej zawieje to już apokalipsa, bóg zsyła pioruny. Puknijcie się w czoło...


Ja wierze w apokalipsę którą napisał św.Jan
ALE MY¦LÊ ¯E BÓG NIE ZNISZCZY ZIEMIÊ,LUDZI I ZWIERZÊTA KTÓRYCH STWORZY
Weź się opamiętaj...


A skąd wiesz, że Bóg nie istnieje? Dobra, nie zaczynajmy wojen religijnych. ;]
To nie bóg to stary, ślepy koń przyczyni się do naszej zagłady.

Offline Aaron15

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Koniec świata
« Odpowiedź #55 dnia: 27 Sierpień 2008, 15:10:12 »
O matko, w wikipedii tak pisze nie mam czasu żeby podawać linki ale wyszukaj sobie w googlach i tam pisze o tym że jest to zakazane :) Majowie ani Aztekowie nie mówili prawdy a ten kalendarz to bujda która wymyślili ich szamani

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Koniec świata
« Odpowiedź #56 dnia: 27 Sierpień 2008, 15:16:25 »
A ty wierzysz Wikipedii... ÂŚwiadomy Sen nie jest zakazy, to jest tylko wymysł człowieka, który pisał ten artykuł... Musisz poznać prawdziwą regułę ÂŚwiadomego Snu, ale to nie teraz....

Koniec ÂŚwiat - hmmm... nigdy nie nadejdzie w rozumowaniu planety, ale w rozumowaniu cywilizacji ludzkiej to tak.... Mam dwie wersje : Wszyscy mieszkańcy Ziemi zginął jak zgaśnie Słońce, albo się sami pozabijamy. Z tych dwóch wersji najprawdziwszą i najszybszą opcją do spełnienia jest tak druga. Więc czekajmy cierpliwie na ten wasz Koniec ÂŚwiata :D

Offline Rysownik

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 0
  • Veni, vidi fugi
Odp: Koniec świata
« Odpowiedź #57 dnia: 27 Sierpień 2008, 15:54:41 »
Jestem wierzący praktykujący, ateizm traktuję jak nowotwór społeczeństwa, "Kod Leonarda da Vinci to dla mnie powieść nic więcej, "Boga Urojonego" bym wyrzucił do kibla, ale i tak nie uwierzę, że psychologiczna sztuczka, czyli sen świadomy należy do praktyk satanistycznych. To po prostu trik, który pozwala odczuwać wyobrażone sobie sny.
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień 2008, 10:55:53 wysłana przez Rysownik Komiksów i Potworków (RKiP) »

Paweł I

  • Gość
Odp: Koniec świata
« Odpowiedź #58 dnia: 27 Sierpień 2008, 16:59:40 »
Nie mam nic do tych co nie wierzą w apokalipse .Ale ja uważam że będzie i nikt mnie do tego nie zmusi żebym przestał w to wierzyć!!

Gyngysz

  • Gość
Odp: Koniec świata
« Odpowiedź #59 dnia: 27 Sierpień 2008, 17:46:21 »
Cytuj
A skąd wiesz, że Bóg nie istnieje? Dobra, nie zaczynajmy wojen religijnych. ;]


Bo jest tak samo wymyślony jak reszta bogów. Czemu nie wierzycie w allaha, zeusa czy resztę takich dupereli? Do wiary w katolickiego boga są takie same podstawy jak do wiary w innych.

Ale żeby nie offtopić, co by mnie warnikiem nie pokarano... Sądzę, że koniec świata będzie jak nasze piękne słoneczko se zgaśnie, albo sami się zabijemy wojną na atomówki... W żadną apokalipse nie wierzę.
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień 2008, 17:46:55 wysłana przez Carl Johnson »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Koniec świata
« Odpowiedź #59 dnia: 27 Sierpień 2008, 17:46:21 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top