Autor Wątek: Premie i kary.  (Przeczytany 17092 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Syriusz23

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Premie i kary.
« dnia: 21 Listopad 2006, 20:38:24 »
Znalazłem w grze premie i kary.
Premie:
-W miejscu gdzie śpi Malcolm jest rozpadlina, a na samym jej dole jest woda. Skocz tam, a dostaniesz ,,Premia za wyczyn", czyli 100 ex.
Kara:
-Gdy znajdziesz się w wodzie, i za pomocą klawisz F8 będziesz chciał wrócić na powierzchnie do staniesz ,,Kara za oszustwo", czyli -100 ex.
-Gdy za pomocą konsoli przywołasz woreczek złota (insert Gold) dostaniesz ,,Kara za oszustwo", czyli -100 ex.
Stanie się to jednak dopiero gdy otworzysz mieszek ( w środku jest 1000 Gold ). Jeśli znacie jakieś inne, piszcie je tutaj.
« Ostatnia zmiana: 21 Listopad 2006, 23:04:51 wysłana przez DODO »

Offline Cesc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 118
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
Premie i kary.
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Grudzień 2006, 09:52:39 »
Ja oprócz tych co ty podałeś znam jeszcze jedną premie:

- Gdy prowadzimy Diega na przełęcz, i razem z nim pójdziemy tam, gdzie spotkaliśmy się po raz pierwszy (w Gothicu I) dostaniemy premie za Nostalgię +500Exp.

Teraz premia z Gothica II:

- Gdy pierwszy raz będziemy wchodzili do miasta nie bramą. Tylko od strony morza. Wtedy dostaniemy +500Exp, a Lares powie "Przypłynąłeś tu?" "To świetny sposób na ominięcie strażników przy bramie".

Jak na razie więcej se nie przypominam, jak se przypomnę to na pewno tutaj napisze.

EDIT

- Wulfagr(nie pamiętam jak się pisze) może nas nauczyc walki bronią jednoręczną za darmo ;]. Chyba +2. By nas nauczył musimy pójśc na koszary o 5rano i zagadac do niego(będzietam stał) powie on "Tak wcześnie na nogach" i coś jeszcze ale nie pamiętam bo nie stosowałem dawno tego triku.

- Jeżeli należymy do gildii złodzieji i nie sypneliśmy Rengaru, to da nam on +1zręczności(w NK), a +3zręczności(w gothicu 2). Jedynie w czasie rozmowy wybierz [Pokaż tajemny znak].

- Bonus dodają także mikstury  ale o tym nie będe pisał, bowiem to logiczne.
- Zjedzenie jednego smoczego korzenia daje + 1siły, a Goblinich Jagód +1 zręczności.
- U Darona(Maga Ognia w mieście) możemu skłądac ofiary-radze dawac po 50 sztuk złota. W pierwszych dwuch podarunkach nic nie dostaniemy dopiero potem np: +2 mana, +1siła itp.

Arkhan napisał/napisała
Cytuj
Z jabłkami był trik, gdy zjemy ich 25 lub 30, podrośnie nam siła +1.

Z wyrazami szacunku...

Dokładnie to 25 jabłek

« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień 2006, 17:38:04 wysłana przez Cesc »

Forum Tawerny Gothic

Premie i kary.
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Grudzień 2006, 09:52:39 »

Offline CKO$C@R

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 0
Premie i kary.
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Grudzień 2006, 18:49:51 »
-Gdy zjemy 50 ciemnych grzybków dostaniemy +10 many jest cos z jablkami ale nie pamiętam .

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Premie i kary.
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Grudzień 2006, 19:01:16 »
Z jabłkami był trik, gdy zjemy ich 25 lub 30, podrośnie nam siła +1.

Z wyrazami szacunku...

Offline Simon

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 0
Premie i kary.
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Styczeń 2007, 10:00:04 »
Swego rodzaju premią można nazwać spotkanie z Mario na Dworze Irdorath. Dostajemy za to 5000ex i oczywiście tylko wtedy gdy zabierzemy Maria ze sobą na wyspę (mimo przestrogi Lestera).
Jeżeli będąc Paladynem zagadamy do jednego z orkowych przywódców zamiast go od razu zabijać to wywiąże się krótka rozmowa, ale nie pamiętam, czy dostaje się za to dodatkowe doświadczenie...

Aha, szkoda, że nie ma dodatkowej premii za znalezienia wszystkich skarbów Grega.

P.S. W G1 też jest ciekawa premia - za znalezienie gościa w jaskini na półce skalnej (chyba 100ex).

Offline Niro

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 1
Premie i kary.
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Luty 2007, 21:01:24 »
Zapomnieliście o jednej każe:

Jak się u Fiska kupi 'Sługę Burzy' lub 'Sługę Wiatru' i się ją założy to się dostaję karę 10% od broni dwuręcznej lub jednoręcznej.

Resztę wy wyszukaliście...

Offline Slomek.16

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 0
Premie i kary.
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Maj 2007, 15:04:02 »
Te bonusy, które znam to:
- po zjedzeniu 50 ciemnych grzybów dostajemy +10 many
- kiedy ukradniemy księgę rachunkową Lemara i oddamy ją Coragonowi
   dostajemy od niego specjalne piwo "Mroczny Paladyn" które dodaje + 1 mana

Offline Syriusz23

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Premie i kary.
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Lipiec 2007, 13:47:51 »
Mi nie chodzi o bonusy, za zjedzenie czegoś, czy exp za zadanie, tylko za coś, kiedy ci piszę na ekranie:
-PREMIA ZA ...
-KARA ZA...

Ale rzeczywiście, dużo rzeczy znaleźliście, GRATULUJÊ :)


Temat do zamknięcia (wg. mnie)

Offline goliat

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
Premie i kary.
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Lipiec 2007, 23:53:00 »
Ja ostatnio natknąłem się dość przypadkowo na ten bonus. Otóż po wykonaniu zadaniu Garonda w 2 rozdziale dotyczącym kopalni idziemy zagadać Parcivala. Zauważmy, że najpierw wypowiada dialog, a dopiero później pojawia się ekran wypowiedzi. Robimy tak z parę razy aż w końcu Paladyn odpowiada nam, żebyśmy przestali zawracać mu głowę. W tym momencie dostajemy bodajże +75 doświadczenia. A tak z ciekawośći, warto uczyć się kradzieży kieszonkowej, bo za okradnięcie najlepiej czujnych osób dostaniemy aż 250 punktów doświadczenia. A wracając do bonusów, w porcie jest gościu dla którego musimy odzyskać miecz. Jeśli go założymy będziemy mieli o 10 procent więcej umiejętnośći posługiwania się jednoręcznym. Nie jest to rzecz stała, gdyż te 0 10% więcej mamy tylko wtedy, gdy używamy tej broni.

Offline Pablo2729

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
Premie i kary.
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Lipiec 2007, 08:46:49 »
Grałem najemnikiem, gdy wróciłem z górniczej doliny Buster /ten przy chacie nad jeziorkiem/ chciał abym mu przyniósł mu rogi cieniostwora . Miałem je przy sobie. Za każdy zapłacił 300 monet i dał 300 punktów doświadczenia. W ekwipunku miałem ich 13 więc zarobiłem 3900 doświadczenia. Nastepnie powaliłem go zabrałem rogi i znowu mu sprzedałem i nastepne 3900 punky. Mozna na nim nabić kilka poziomów.

Offline Scare Project

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Premie i kary.
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Sierpień 2007, 11:18:24 »
Ostatnio jak grałem i wróciłem z Jarkendaru, to miałem chyba 16 starych tabliczek, które przekazałem Vatrasowi. Zwiększył mi o 13 pkt manę i dał mikstury, a potem jeszcze 3 pkt many z uwolnienie zakładników.

Offline goliat

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
Premie i kary.
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Sierpień 2007, 23:33:12 »
Jest taki ciekawy bonus związany z zamkiem z GD. Otóż po otwarciu bramy w 5 rozdziale i po ataku orków część z was może zauważyła, że Brutus ciągle, mimo, że walczył ma pełen pasek zdrowia. Gdy do niego zagadamy Brutus okazuję się poszukiwaczem! Za to odkrycie dostajemy 400 XP, zaś znalezioną przy nim księge można zanieść do Pyrokara lub Vatrasa.

Offline Mater of the Death

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Premie i kary.
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Sierpień 2007, 08:37:06 »
Cytat: Scare Project
Ostatnio jak grałem i wróciłem z Jarkendaru, to miałem chyba 16 starych tabliczek, które przekazałem Vatrasowi. Zwiększył mi o 13 pkt manę i dał mikstury, a potem jeszcze 3 pkt many z uwolnienie zakładników.

Naprawde wielkie odkrycie. Jak grasz Magiem Ognia to trzeba więcej takich ludzi znaleźć. Np. Fernando, Vino, Sekob itd. To jest misja maga ognia

Offline Paweł Mag Innosa

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 0
Premie i kary.
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Listopad 2007, 13:08:19 »
Znam niektóre z premie i kary np:

Premie:

1. Jak się jest najemnikiem i uwolnisz Gorna dostaniesz kilka punktów nauki i zbroję.
2. Jak znajdziesz Kruka dostaniesz gdzieś tak 1000 ex.
3. Po zadaniach zawsze dostaje się premię.

Kary:

1. Otwarcie worka pełnego złota otrzymanego przez kod.
2. Skok po raz drugi za Malcolmem.
 



          Pozdrawiam

Forum Tawerny Gothic

Premie i kary.
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Listopad 2007, 13:08:19 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top