Autor Wątek: Beliar  (Przeczytany 4332 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tH.

  • Gość
Beliar
« dnia: 12 Lipiec 2006, 13:22:26 »
Beliar - bóg zła i zniszczenia, oraz jego główny przedstawiciel. Według wielu zło, cierpienie, oraz ogólne zniszczenie jest żywiołem Beliara. Znany jest, z odwiecznej wojny ze swoim bratem Innosem w której reprezentuje naturalnie siły ciemności.


Wyznawcy


Jeden z nekromantów - Xardas

Jako pierwsi, ideologię Beliara poparli nekromanci których przedstawicielem jest nasz przyjaciel Xardas. Zgłębiają oni tajniki czarnej magii, czcząc przy tym swe mroczne bóstwo. Warto również wspomnieć o fanatycznych wyznawcach kultu ÂŚniącego, którymi zawładnęły siły zła. Celem poszukiwaczy jest unieszkodliwienie Bezimiennego bohatera, aby ten nie mógł przeszkodzić Beliarowi, w jego planach.

Typowy poszukiwacz

Po przybyciu na kontynent okazało się, iż spora część południowego Varantu obdarza czcią Beliara, pod przewodnictwem mrocznych magów. Ci zaś podlegli są, kapłanowi który zwany jest Zubenem.

Artefakty

Szpon Beliara - Magiczne ostrze, będące w posiadaniu znanego nam magnata Kruka. Powszechnie uchodzi, za jedną z potężniejszych broni w świecie materialnym. Ten wyjątkowy artefakt znany jest również z wielkiej mocy i magicznych właściwości. Jedną, z nich jest zadawanie ciosów którym niekiedy towarzyszą błyskawice nękające przeciwnika.


Obiekty Kultu


Jedna z kapliczek - Wieża Xardasa


Jedna z kapliczek w Gothic'u 3.

Na terenie tajemniczego Jarkendaru liczne są małe ołtarze położone w najróżniejszych zakamarkach. Dzięki kapliczkom Beliara, możemy zyskać przychylność Bóstwa ale również zostać ukarani błyskawicą która może niekiedy spowodować znaczne obrażenia.


Varant - Siedziba Zubena

Wspomnianych kapliczek, nie brak również na kontynencie gdzie występują w jeszcze większej ilości. Tu jednak spotykamy się z zupełną tolerancją wyznaniową, tak więc kaplice możemy bez problemu odnaleźć w wielu miejscach bez żadnego problemu. Mają one podobne właściwości, jak te na wyspie Khorinis.
« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec 2008, 10:59:00 wysłana przez MeGiddo »

Forum Tawerny Gothic

Beliar
« dnia: 12 Lipiec 2006, 13:22:26 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 
top