Ankieta

Czy w świecie Gothic są dobrzy orkowie?

Tak, jest ich wielu.
15 (16.9%)
Tak, ale jest ich niewielu.
58 (65.2%)
Nie ma dobrych orków.
16 (18%)

Głosów w sumie: 85

Autor Wątek: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ???  (Przeczytany 19516 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bury Zenosław

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Moim zdaniem można zaliczyć tylko jednego orka - Tarroka (Zrobił nam ulu - mulu w zamian za małą przysługę) . Niby nasuwa się także Urshak lecz dowiedziałem się od kolegi, że prowadzi on oblężenie  stolicy (GOTHIC 3) . Być może mój kolega mnie oszukał. Jeśli ktoś posiada sprzeczne informacje prosze jak najszybciej umieścić je w wątku.

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ??
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Czerwiec 2008, 12:58:07 »
Kolega cię poprostu zrobił w ch**a, bo w Gothicu 3 nawet niema UR-Shaka, niemówiąc już o tym, żeby prowadził oblężenie stolicy.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ??
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Czerwiec 2008, 12:58:07 »

Offline Bury Zenosław

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ?
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Czerwiec 2008, 17:05:33 »
No nie wiem... Być może naprawdę urshaka niema w g3. No ale skąd mam to wiedzieć? Starzy nie pozwolą mi pograć g3 do póki nie będę miał 16+.

Offline Dementor

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ??
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Czerwiec 2008, 17:12:09 »
O ja cie, to Ciebie "kontrolują" rodzice? No cóż, to przejaw troski, ale żeby nawet w taką grę nie dac dziecku zagrać-to grzech!

Nie ma dobrych orków, w świecie gothic, oczywiście. W Morrowindzie, są ich setki. Tarrok pomógł nam, owszem, miło, ale postawił ultimatum-lek-Ulu-Mulu. Ur-Shak pomógł nam, bo wiedział, że zdołamy wypędzić wielkiego gach-Lug(no ÂŚniący poprostu :D), ponadto, po zabiciu ÂŚniącego on znowu jest "w łaskach" swych braci-czyli również zrobił to dla siebie. Hosh-Pak-no to dobry worek treningowy. Khan, czy Kan-nie znam go, bo w 3 nie grałem, ale znam zakończenia z neta i wiem, ze zostaje on potem nowym przywódcą okrów-królem. Chyba nie znajdziecie "dobrych"  orków na całym kontynencie

Offline Airyx

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • D'hara!
Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ??
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Czerwiec 2008, 17:19:26 »
Sądzę podobnie jak Dementor - nie ma dobrych orków w Gothicu. Co do Ur-Shaka, to przecież w G2 jawnie stał się naszym wrogiem, zresztą po wykonaniu misji z nim związanej można go było zabić. Tarrok chciał lekarstwa, no ale jego jeszcze można zrozumieć (cierpiał, był sam w kopalni otoczony przez pełzacze), więc jedynie on zasługuje na miano ,,w miarę porządnego" orka. W G3 nie grałem, więc się o nim nie będę wypowiadał. A tak przy okazji, Dementor:
Cytuj
Ur-Shak pomógł nam, bo wiedział, że zdołamy wypędzić wielkiego gach-Lug(no ÂŚniący poprostu )
Gach-lug to po orkowemu pełzacz. ÂŚniący to Krushak. Taki mały szczegół. ;D

Bury Zenosław: Współczuję ci...

Offline CookiesMonster

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ??
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Czerwiec 2008, 18:27:24 »
a kto powiedzial ze to orkowie sa zli a nie ludzie? przeciez zarowno orkowie jak i ludzie to dwie rasy, jedyne co ich rozni(oprocz wygladu) to wiara w innego boga, orkowie maja podobne do ludzkich problemy oraz potrzeby itp-> pragna wladzy nad ludzmi,(ludzie chca wladzy nad orkami) slawy, pieniedzy i szacunku wsrod swych braci(kolejna analogiczna sytuacja), ponadto zupelnie jak ludzie gotowi sa do zdrady, intryg, morderst i przewrotow politycznych byleby tylko osiagnac swoj cel:p ja bym nie zaryzykowal stwierdzenia ze to ludzie sa dobrzy, bo zarowno orkowie jak i ludzie zachowujac sie tak samo w stosunku do swych przeciwnikow, wiecej te dwie rasy laczy niz dzieli, identycznie traktuja jencow wojennych, z wielkim fanatyzmem wykonuja polecenia swoich bogow no i przede wszystkim daza do calkowitej destrukcji swych najwiekszych rywali w wyscigu o tron myrtany:p pisze to po to by uswiadomic Ci ze wszyscy orkowie ktorych spotkales w grze sa wedlug mnie "dobrzy" gdyz kieruja sie swoimi prawami, dbajac przy tym o dobro swoje i ogolu, tak jak chociazby bzimienny;p

Offline Pawel Najemnik z Farmy

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 389
  • Reputacja: -6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ??
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Czerwiec 2008, 18:45:53 »
tarrok to jedyny ork który był wporzo dla ludzi.Niewiem czy przypadkiem jak się spytałeś orka w G1 to cię ostrzegł przed pełzaczami (ork  niewolnik przy młocarni)

Offline Dingers

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 0
Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ??
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Czerwiec 2008, 22:34:17 »
Ja Uwielbiam Ur_Shaka Jest On Najlepszym Orkiem Ciul Ze W 2 Cie Zdradza Ale On Nam Pomagal Od Poczatku :D :D :D :D

Offline Sierak2

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ??
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Lipiec 2008, 09:52:14 »
Jestem dokładnie takiego zdania jak CookiesMonster. Co więcej - lubię orków i żałuję, że nie można przejść gry po ich stronie i sprawić, by oni wygrali bitwę.

Offline Drago12

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ??
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Lipiec 2008, 11:21:06 »
w świecie gothic niema ani jednego dobrego orka . orkowie to bezmyślne istoty stworzone do zabijania

Offline Doman

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ?
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Lipiec 2008, 11:40:59 »
Moim zdaniem, orkowie są tak samo "dobrzy" co ludzie. Widzicie orka, który nic nie mówiąc Was atakuje, a więc twierdzicie, że one są złe. Przecież tak samo postępują ludzie, jak zobaczą orka. Po za tym, ludzie biorą za niewolników ludzi i orków, a orkowie biorą tylko ludzi.

Cytuj
w świecie gothic niema ani jednego dobrego orka . orkowie to bezmyślne istoty stworzone do zabijania

Jeżeli są bezmyślne, to dlaczego używają broni, niektóre potrafią mówić, noszą pancerze, mają szamanów, własną kulturę? Jakby orkowie byli bezmyślni, to z pewnością by tego nie potrafili.

Cytuj
Tarrok pomógł nam, owszem, miło, ale postawił ultimatum-lek-Ulu-Mulu.
Przecież jakby nie lek, to nie potrafiłby tego zrobić, bo był słaby itp.

EDIT:
Nie chce robić off-topu, a więc:

Cytuj
orkowie są bezmyślni ponieważ chcą podbić wszystkie klany wymordować inne rasy tak by tylko oni rządzili światem. kiedy ktoś się do nich zbliży od razu go atakują A niektore mówią bo były niewolnikami i nasłuchały się ludzkiej mowy

Tak więc:

Cytuj
chcą podbić wszystkie klany wymordować inne rasy tak by tylko oni rządzili światem.
A ludzie tak nie robią?
Cytuj
kiedy ktoś się do nich zbliży od razu go atakują

człowieku, tak robią ludzie, a nie orkowie. Czy orkowie atakują wilki, wargi, jaszczuroczłeki (chodź tu nie jestem pewien)? To ludzie wszystkich atakują, po za większością ludzi (bo istnieją jeszcze bandyci).
Cytuj
A niektore mówią bo były niewolnikami i nasłuchały się ludzkiej mowy
to chyba świadczy, o jakiejś inteligencji.

« Ostatnia zmiana: 31 Lipiec 2008, 13:03:42 wysłana przez Doman »

Offline Drago12

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ??
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Lipiec 2008, 12:43:03 »
orkowie są bezmyślni ponieważ chcą podbić wszystkie klany wymordować inne rasy tak by tylko oni rządzili światem. kiedy ktoś się do nich zbliży od razu go atakują A niektore mówią bo były niewolnikami i nasłuchały się ludzkiej mowy

Offline Mc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczy się równowaga, reszta jest nieważna.
Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ??
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Lipiec 2008, 14:57:09 »
orkowie są bezmyślni ponieważ chcą podbić wszystkie klany wymordować inne rasy tak by tylko oni rządzili światem. kiedy ktoś się do nich zbliży od razu go atakują A niektore mówią bo były niewolnikami i nasłuchały się ludzkiej mowy
Jak chcesz wiedzieć w Gothicu orkowie utworzyli tak samo potężną kulture jak ludzie i to właśnie orkowie odkryli więcej rzeczy niż człowiek. Nie można powiedzieć, że orkowie, w grze, są bez myślni. Jak oni to i ludzie też. Orki nie są zwierzętami są istotami rozumnymi: trzymają broń, jedzą posługując się rękami, a nie odrazu zębami, grają na bębnach, mająswoją hierarchie. Jeżeli sądzisz, że są głupi to spójrz na siebie. Wszyscy wiedzą że to są postacie fikcyjne z inteligęcją niemalże ludzką (zależy gdzie), więdz niema sensu dzielić ich na dobrych i złych. Pomyś sobie tylko może gdzieś w kosmosie są orkowie tak samo rozumni jak ci z Gothica ale oczywiscie bardzej nowocześni, którzy "wymyślili" sobie człowieka i jakąś gre, tak jak my orka i np. gothica, no i jakiś orko-głąb by napisał to samo że ludzie są nierozumni i wogóle chociaż sama gra mówi inaczej.
(w to o kosmosie i orkach nie wierza ale pisze dla przykładu)

Offline Dingers

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 0
Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ??
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Sierpień 2008, 14:09:38 »
orkowie są bezmyślni ponieważ chcą podbić wszystkie klany wymordować inne rasy tak by tylko oni rządzili światem. kiedy ktoś się do nich zbliży od razu go atakują A niektore mówią bo były niewolnikami i nasłuchały się ludzkiej mowy

Nie sadze tak o orkach orkowie sa tak samo inteligentni jak ludzie tylko troche zacofani ale zacofanie nadrabiaja sila i w walce

Offline Pepesi

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ?
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Sierpień 2008, 21:37:16 »
Hmmm...... Tarrok i Ur-Shak są dobrzy. W Gothicu 3 nie wszystkie orki są złe. One nie walczą z ludzmi jeżeli nie muszą; przecież i tak Myrtana jest pod ich kontrolą. Są bardziej inteligentne niż się nam wydaje. Każdy szaman jest mądrzejszy od Gomeza; jest on idiotą myślącym że orkowie to tępa rasa. Zacytuję tu CormaCa z CD-Action: "Orkowie to wyniosły, waleczny lud wojowników stawiających honor ponad wszystko. Ludzie - których nazywają Morrami - to dla nich rasa plugawych, słabych robaków".
« Ostatnia zmiana: 05 Sierpień 2008, 21:48:04 wysłana przez Pepesi »

Offline Malak

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja zawsze dbam o zysk...
Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ??
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Sierpień 2008, 10:32:00 »
Ja tam w trujce Ur shacka nie widziałem. Zabiłem go w dwujce przy namiocie Hosh Packa.
A według mnie to orków trzeba tępić

Offline Ainur

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 981
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ??
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Sierpień 2008, 14:28:00 »
Jest ich bardzo mało to wypędzenie ze swoich wiosek orkowie ale zabijam urshaka przed namiotem hoshpaka chociaż to chyba ludzie byli winni dlatego że najechali na nordmar a to była ich kraina a potem orkowie się zemścili ale nie lubie orków trzeba ich tępić.

Offline byszkinpiotr

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ??
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Sierpień 2008, 21:03:48 »
orkowie prowadzom wojne z ludźmi ale to nie znaczy że są źli (to chyba ogniwo pomiędzy małpom ,a człowiekiem). ;)

Offline Mistrz Yamana

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój miecz pragnie krwi!
Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ??
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Sierpień 2008, 16:45:37 »
No nie wiem... Być może naprawdę urshaka niema w g3. No ale skąd mam to wiedzieć? Starzy nie pozwolą mi pograć g3 do póki nie będę miał 16+.
Matko czy to takie ważne żeby mieć 16+ żeby grać w gothica, nie no naprawde mi ciebie żal, bo ja gram od 18+ nawet, a tyle nie mam. Ale nie wiem czy w G3 jest Ur-Shak, ale raczej nie ma. I chyba jest tylko 1 dobry ork Ur-Shak i tylko on.

Offline byszkinpiotr

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ??
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Sierpień 2008, 22:02:39 »
U-rhak pomógł bo hciał ulumulu by wrucić do domu

Forum Tawerny Gothic

Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ??
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Sierpień 2008, 22:02:39 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top