Autor Wątek: Dwa ostrza  (Przeczytany 2574 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Merdarion

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Reputacja: 0
  • Mag Siedmiu Wiatrów
Dwa ostrza
« dnia: 18 Czerwiec 2008, 13:53:01 »
Czy jest gdzieś w Myrtanie lub Nordmarze nauczyciel walki dwoma ostrzami? Bo ja znalazłem tylko jednego nauczyciela tej dziedziny w Bakareshu, w Varancie.

A tak ogólnie podzielcie się ze mną doświadczeniami z walki dwoma ostrzami. Jak się one sprawują w walce? Czy są bardzo szybkie? Zadają pewnie trochę mniejsze obrażenia?

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Dwa ostrza
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Czerwiec 2008, 14:08:06 »
Tylko w Varancie nauczysz się tej techniki. Pierwszy raz można nauczyć się jej w Ben Erai. Uczy cię strażnik do kopalni po zdobyciu 75% reputacji. Mistrzowstwa nauczysz się w Ishtar.
Dwa ostrza są bardzo dobre w walce. Mocny cios jest bardzo silny, zabiera dużo punktów życia. Styl walki jest bardzo dobry.



Dobra, Gunses, może się pomyliłem, ja od niego nauczyłem się dopiero po zdobyciu tej reputacji.
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwiec 2008, 19:52:44 wysłana przez Dexter666 »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dwa ostrza
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Czerwiec 2008, 14:08:06 »

Offline Merdarion

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Reputacja: 0
  • Mag Siedmiu Wiatrów
Odp: Dwa ostrza
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Czerwiec 2008, 18:16:04 »
Więc widzę, że dobrze wybrałem.
Ale dopóki się nie nauczę nowego stylu walki powinienem się uczyć mistrzowskiego władania mieczem?
Tak w ogóle jak się ma sprawa z tymi dwoma ostrzami? Czy po prostu zakładam obojętnie jakie miecze jednoręczne czy (co bardziej według mnie prawdopodobne) kupuje specjalne dwa miecze w zestawie i je zakładam?
I jeszcze jak to jest z wykuwaniem podwójnych ostrzy na kowadle? Czy są odpowiednie do tego projekty, również bronie z magicznej i czystej rudy?

Offline Doman

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dwa ostrza
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Czerwiec 2008, 19:29:52 »
Zakładasz obojętnie jakie miecze jednoręczne, mogą być różne, mogą być takie same. Na kowadle można zrobić jeden miecz na raz, nie ma żadnych projektów na "podwójne miecze". Po prostu kujesz jeden, a potem drugi.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Dwa ostrza
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Czerwiec 2008, 19:42:19 »
Zakładasz dwa miecze jednoręczne i jedziesz. Tak samo z kupowaniem, kupujesz 2 oddzielne miecze i je zakładasz. Projektów żadnych nie ma na dwa miecze. Po prostu kujesz miecze jednoręczne. Jeśli zgodnie z fabułą udasz się najpierw do Nordmaru, to naucz się najpierw mistrzostwa w mieczu jednoręcznym bo sie przyda. Zawsze możesz skoczyć najpierw na pustynie do Ben Erai i nauczyć się tej umiejętności.

"Uczy cię strażnik do kopalni po zdobyciu 75% reputacji."

Nieprawda. Strażnik Naveras uczy cię po tym jak wykonasz zadanie "Praca dla Sancha..."

Dwa ostrza są bardzo szybkie, lecz jak zauważyłem, w niektórych przypadkach sama broń jednoręczna spisuje się lepiej niż dwa miecze.

Offline Foltest

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 838
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chaos rodzi więcej chaosu.
Odp: Dwa ostrza
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Czerwiec 2008, 21:24:22 »
Dwa Ostrza są bardzo dobre, zadają szybkie cięcia i można z nimi wykonać "młynek". Zakładasz dwa różnorakie miecze, jeśli wolisz jednakowe to możesz mieć jednakowe.

Offline TomekLP

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dwa ostrza
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Czerwiec 2008, 23:39:21 »
Ja nie moge sie z wami zgodzic. Jak dla mnie walka dwoma ostrzami jest slaba. Uderza sie praktycznie jednym mieczem :'(. Jedo co w tym dobre to jak juz ktos to nazwal "mlynek". Jak dla mnie o wiele lepiej walczy sie jednoreczem z tarcza, lub dobrym, dlugim, dworecznym toporem orkowym.

Offline Merdarion

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Reputacja: 0
  • Mag Siedmiu Wiatrów
Odp: Dwa ostrza
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Czerwiec 2008, 09:11:18 »
O to świetnie, że można 2 różne założyć :). Szczerze mówiąc myślałem, że do tej techniki są jakieś specjalne ostrza ;). No to dzięki za rozwianie moich wątpliwości.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dwa ostrza
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Czerwiec 2008, 09:11:18 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top