Autor Wątek: Punkty Życia  (Przeczytany 5676 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Merdarion

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Reputacja: 0
  • Mag Siedmiu Wiatrów
Punkty Życia
« dnia: 15 Czerwiec 2008, 16:24:46 »
Witam. Od niedawna zakupiłem Gothic 3. Musiałem nieco kombinować z plikami z forum, bo mój komputer nie spełnia wymagań, ale da się grać ;).
Zdobyłem w grze 6 poziom i mam pewne kłopoty z zabijaniem przeciwników. Niepokoi mnie to, że na 6 poziomie mam tylko 200 punktów życia. Wydaje mi się, że tyle to ja miałem na początku rozgrywki. Czy to mi się tylko wydaje, czy muszę jakoś zwiększyć ręcznie punkty życia klikając na coś? Reszta, czyli punkty nauki normalnie mi przybywa.
« Ostatnia zmiana: 16 Czerwiec 2008, 21:12:10 wysłana przez Boba Fett »

Offline Foltest

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 838
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chaos rodzi więcej chaosu.
Odp: Punkty ÂŻycia
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Czerwiec 2008, 16:27:44 »
Możesz np. przy kapliczce Innosa wziąść wytrzymałość i jest git, tylko za kaskę.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Punkty ÂŻycia
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Czerwiec 2008, 16:27:44 »

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Punkty Życia
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Czerwiec 2008, 17:28:24 »
Konkretnie, to idziesz do kapliczki Innosa lub Beliara i kupujesz za 5 punktów doświadczenia i trochę kaski 20 pkt. życia. Wytrzymałość służy do dłuższych biegów, Foltest, ale wierzę, że się pomyliłeś.
« Ostatnia zmiana: 16 Czerwiec 2008, 20:23:02 wysłana przez Dexter666 »

Offline Merdarion

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Reputacja: 0
  • Mag Siedmiu Wiatrów
Odp: Punkty ÂŻycia
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Czerwiec 2008, 20:02:26 »
Ale wy mówicie o wytrzymałości, a ja mówię o punktach życia, po których spadnięciu do zera umieramy. Czy to samo tyczy się do nich?

Offline Apophis_

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Punkty ÂŻycia
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Czerwiec 2008, 13:51:57 »
Tak, PÂŻ też kupujesz w kapliczkach.

Offline Angarix

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Punkty ÂŻycia
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Czerwiec 2008, 16:38:53 »
w G3 nie dosajesz zycia za zdobywanie poziomow. jak chcesz dodac sobie zycie to idziesz do kapliczki inosa (np w ardei) albo Beliara (obok Cape Dun) da sie jeszcze u niektorych magow wody ale nie radze na 6 poziome szukac ich na pustyni bo pustynia to malo bezpieczne miejsce. jak masz juz kapliczke inosa beliara albo maga wody i prosisz o moc zyciowom o ile pamietam to 1 PN i 125szt zlota = 4 HP

Offline Merdarion

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Reputacja: 0
  • Mag Siedmiu Wiatrów
Odp: Punkty ÂŻycia
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Czerwiec 2008, 18:51:35 »
Aha dzięki.
Mam jeszcze kilka pytań:
1. Gdzie można sprawdzić godzinę w grze, oprócz danych na zapisie gry?
2. Podczas rozgrywki mam do czynienia z taką jakby niestabilnością tekstur, tzn. na Bezimiennym (głownie twarzy) i innych npc'ach pojawiają się czarne plamki i różne "dziury". Pojawiają się i znikają. Gram na najniższych ustawieniach, ale i tak kiedy zwiększę je jest to samo. Czy to może być wina mojej słabej karty graficznej, tj. GeForce FX 5600XT? Mam jeszcze 1,5GB RAM i AMD Athlon XP 2000+ 1.67 GHz, ale to chyba nie wina tych podzespołów.
3. Po podmienieniu plików ge3.ini, useroptions.ini oraz ge_defeault_1_4.fx mam problem z niektórymi teksturami podłoża w jaskiniach. Po prostu są one czerwone. Czasem gdy wyjdę z gry i ponownie załaduję stan gry to się wszystko naprawia, ale jak gdzieś indziej się udam i wrócę do jaskini (nieważne czy to buntowników czy bandytów), to znowu tekstury podłoża są czerwone.
Przed podmianą plików chyba nie było tego problemu, ale nie mogę grać na starych plikach bo za bardzo mi się gra tnie, a sam plików nie skonfiguruję, bo za bardzo nie wiem jak co i gdzie :/.

Pewnie dla tych pytań mógłbym stworzyć nowy temat, ale nie chciałem zaśmiecać forum :).

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Punkty Życia
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Czerwiec 2008, 20:21:18 »
Potrafię odpowiedzieć tylko na pierwszy punkt. Najlepiej jak ściągniesz patch 1.6. Poprawia on wiele błędów i przy okazji w dzienniku będzie pisać która godzina. Zamieszczony jest tam też obrazek, pokazujący słońce w danej fazie.
O pozostałe punkty lepiej się tu nie pytaj. Tu masz odpowiedź, dlaczego:
http://www.gothic.gram.pl/forum/index.php/topic,15536.0.html   
« Ostatnia zmiana: 16 Czerwiec 2008, 20:21:44 wysłana przez Dexter666 »

Offline Orkowy Rozpruwacz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Punkty ÂŻycia
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Czerwiec 2008, 20:26:21 »
 Postaram się odpowiedzieć :
1. Nie zauważyłem Takiej możliwości
2. To nie wina ani podzespołów, ani karty graficznej, ja mam GeForce 6600GT spełniającą wymagania i mam ten sam problem, to jest ,,Czarne dziury'' na głowach głównie orków.
3. Nie potrafię powiedzieć.  :( Ja w gothcie Tą jaskinię miałem jako albo czerwoną, albo jako ,,Odbicie nieba''
   Mam nadzieję że odpowiedziałem na pytania w dostateczny sposób.
                                     Pozdrawiam, Orkowy Rozpruwacz

Offline Merdarion

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Reputacja: 0
  • Mag Siedmiu Wiatrów
Odp: Punkty ÂŻycia
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Czerwiec 2008, 21:10:43 »
Dzięki za odpowiedzi, a co do tego:

Potrafię odpowiedzieć tylko na pierwszy punkt. Najlepiej jak ściągniesz patch 1.6. Poprawia on wiele błędów i przy okazji w dzienniku będzie pisać która godzina. Zamieszczony jest tam też obrazek, pokazujący słońce w danej fazie.
O pozostałe punkty lepiej się tu nie pytaj. Tu masz odpowiedź, dlaczego:
http://www.gothic.gram.pl/forum/index.php/topic,15536.0.html   

Właśnie ostatnio chciałem zainstalować patch 1.6, ale po instalacji nie mogłem uruchomić gry z powodu błędu "Where is the guru?". W pewnym temacie czytałem, że gdy się ma słaby sprzęt i zainstaluje się patch to taki błąd wyskakuje. A że niestety nie wiedziałem jak odinstalować patch'a musiałem reinstallować grę, więc raczej nie mam już ochoty kombinować z patchami.

PS: Wiecie może która linijka, w którym pliku odpowiada za jakość wody w beczkach. Po podmianach plików ta woda wygląda jak mleko (taka biała jest).

PS2: Wracając do tego patcha 1.6. Czy trzeba rozpocząć grę od nowa, by poprawki zadziałały?
« Ostatnia zmiana: 17 Czerwiec 2008, 10:32:56 wysłana przez Merdarion »

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Punkty ÂŻycia
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Czerwiec 2008, 13:47:04 »
Nie trzeba rozpoczynać. Ale dla własnego dobra, jak masz dobrą postać zacznij od nowa, podobno wtedy lepiej działa. Mi działa bez róznicy, czy zacznę od nowa. Ale ten patch nie poprawia zbyt wiele błędów. Sam mam ich więcej w zadaniach. Nie mogę ich ukończyć. Brak opcji dialogowej. I ognisty miecz podrożał. Zamiast 1000 kosztuje 19000.

Offline Foltest

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 838
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chaos rodzi więcej chaosu.
Odp: Punkty ÂŻycia
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Czerwiec 2008, 16:08:32 »
Dlaczego Dexterze się pomyliłem, bo jakoś nie rozumiem ???

Forum Tawerny Gothic

Odp: Punkty ÂŻycia
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Czerwiec 2008, 16:08:32 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top