Autor Wątek: Zakończenie gry (MAÂŁY SPOJLER)  (Przeczytany 5684 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Winfrid

  • Gość
Zakończenie gry (MAÂŁY SPOJLER)
« dnia: 20 Listopad 2006, 12:20:35 »
Jestem zawiedziony.... Wszystkie części Gothica końćzyły/kończyły się jakimś fajnym filmikiem, a ty kicha. Właśnie przeszedłem grę pomagając Xardasowi. Bohater powiedział co się stanie z każdym z postaci znanych z poprzednich części. Co i jak będzie i że on sobie znika i koniec. Po prostu kilkanaście linijek tekstu... Domyślam się, że walcząc dla Innosa (co już wkrótce uczynię bo mam save sprzed decyzji :)) będzie tak samo... Ja chcę filmiku!!! :)

by DODO
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2006, 15:10:58 wysłana przez DODO »

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Zakończenie gry (MAÂŁY SPOJLER)
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Listopad 2006, 13:03:51 »
Nareszcie ktoś przeszedł Gothic'a III po raz pierwszy. Jestem z Ciebie dumny   . Jednak jeżeli dobrze ubrałbyś w słowa swoją wypowiedź byłaby ona bardziej czytelna i przystępna dla innych graczy.
Cytuj
przeszedłem grę pomagając Xardasowi.
To znaczy, jako członek Norrdmaru? Bo jeżeli tak, to chłopie... jeszcze tyle sposobów masz przed sobą, że ho... ho... i jeszcze więcej. Póki co czekamy na sprostowanie i dokładne opisanie Twojego rozczarowania. Na razie zrozumiałem, że rzucasz się do twórców o brak filmiku? To ja Ci teraz mogę powiedzieć. Jest dostępnych tylko sześć. Cztery reklamy, intro oraz "Litery" końcowe napisy o twórcach. Dla mnie to dobrze. Bez zbędnych ceregieli.


Pozdraiwam,
Sir William
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2006, 15:10:19 wysłana przez DODO »

Forum Tawerny Gothic

Zakończenie gry (MAÂŁY SPOJLER)
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Listopad 2006, 13:03:51 »

Winfrid

  • Gość
Zakończenie gry (MAÂŁY SPOJLER)
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Listopad 2006, 14:35:56 »
Heh, no tak. Ale pamiętasz filmik końcowy z drugiej części??? Płyniesz sobie stateczkiem, zachód słońca. Nagle pojawia się Xardas i nic nie jest takie samo jak było przed chwilą... Potem długie oczekiwanie na część trzecią Gothica :) echhhh. No :) Wracając do sprostowania:

Przeszedłem grę jako wyznawca Adanosa (czyli tego, którego umieściłem sobie w profilu, tutaj, na forum), mojego ulubionego boga. Mianowicie zniszczyłem artekaty/artefakty Adanosa, udałem się do Xardasa i razem jako dwaj najpotężniejsi herosi, żyjący i korzystający z największych mocy świata udaliśmy się do starożytnego portalu, który według legendy ma nas zabrać do innego świata. Nie wiemy jednak ani gdzie się udamy, ani czego można się spodziewać po drugiej stronie bramy. Dokonując takiego wyboru osłabiłem dwójkę pozostałych bogów kończąc nieustanną wojnę między nimi o panowanie nad światem. Zaprowadziłem pokój w pierwotynm/pierwotnym tego słowa znaczeniu. Nie zabiłem wszystkich orków - żyją tylko ludzie i rządzą krainami, nie zabiłem wszystkich ludzi - orkowie są panami świata, a doprowadziłem do pojednania tych ras i pozwoliłem im żyć obok siebie w spokoju.



//// P.S. ////
Teraz wybiorę Innosa i zaleję świętym ogniem plugastwa i pomioty Beliara!!!!

by DODO
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2006, 15:09:47 wysłana przez DODO »

Offline _Nameless_

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 0
Zakończenie gry (MAÂŁY SPOJLER)
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Listopad 2006, 19:43:24 »
Wiesz jednak co jest bonusem tego zakończenia... nieliniowość - też przeszedłem grę z Xardasem a widzisz... ludzie i orkowie się nie pojednali bo przed odejściem wyrżnąłem orków w pień (planowałem grę jako buntownik ale Nekromanta mnie przekonał :P)
Założę się że każda osoba, nawet grająca po stronie Adanosa będzie miała trochę inne zakończenie

Filmiki są zawsze liniowe, ewentualnie są 3 warianty (ten z G2 różnił się chyba tylko zbroją bohatera) a tutaj masz fajne podsumowanie przygody żywcem wyjęte z niektórych klasyków japońskich rpg

Ja się tam wzruszyłem, że nareszcie nawet trochę mniejsze moje czyny miały wpływ na zakończenie

Zastanawiam się co by było gdybym na przykład... zabił Miltena :P

Reasumując, ten typ zakończenia mi pasuje dużo bardziej niż gilmik/filmik w stylu :
W skale otwiera się dziura Bezimienny tam wchodzi i koniec albo jakaś drętwa gadka "Moja historia dopiero się rozpoczęła" żeby był pretekst do G4

PS
Ja natomiast zaczynam grę jako sługa mroku i orkowy lizus :P

Błędy poprawiane przez DODO
« Ostatnia zmiana: 21 Listopad 2006, 19:56:07 wysłana przez DODO »

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Zakończenie gry (MAÂŁY SPOJLER)
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Grudzień 2006, 20:49:53 »
Cytuj
Heh, no tak. Ale pamiętasz filmik końcowy z drugiej części??? Płyniesz sobie stateczkiem, zachód słońca. Nagle pojawia się Xardas i nic nie jest takie samo jak było przed chwilą... Potem długie oczekiwanie na część trzecią Gothica :) echhhh. No :)
 
Cóż... Dobrze by było popatrzeć na filmie, tak na Xardasa i Bezimiennego, którzy po raz pierwszy razem kończą rozgrywkę Gothic III. Jednak jeżeli mówimy o radykalnych zmianach na tle Gothic (I, II, NK), a Gothic - koniec z krótkimi nic nie dającymi filmikami! Trzeba pomyśleć o osobach niesłyszących, które po prostu czytają kwestie dialogu, natomiast filmik to skazanie go na wieczne domysły (chyba, że ktoś napisze co i jak). Natomiast kiedy widzisz co kto mówi jest o wiele lepiej (jak dla mnie). Dlatego nie płaczę za filmem końcowym, ani nie "wypinam" się na niego.   "Tera mnie to wali"
« Ostatnia zmiana: 01 Grudzień 2006, 21:57:05 wysłana przez DODO »

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Zakończenie gry (MAÂŁY SPOJLER)
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Grudzień 2006, 20:39:25 »
Czy ktoś mógłby mi udzielić małego spoileru?

Grę mam już niemal na ukończeniu a bardzo chciałbym się dowiedzieć już teraz co się dzieje z Miltenem, Diego, Gornem, Lesterem i jeśli to możliwe to innymi przyjaciółmi po zakończeniu gry. Bo podobno po zakończeniu gry Bezimienny opowiada nam o dalszych losach przyjaciół bardzo proszę niech ktoś napisze..
« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień 2006, 23:04:25 wysłana przez DODO »

Offline Simon

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 0
Zakończenie gry (MAÂŁY SPOJLER)
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Grudzień 2006, 14:23:32 »
Cytat: Kapitan Greg
Czy ktoś mógłby mi udzielić małego spoileru?

Grę mam już niemal na ukończeniu a bardzo chciałbym się dowiedzieć już teraz co się dzieje z Miltenem, Diego, Gornem, Lesterem i jeśli to możliwe to innymi przyjaciółmi po zakończeniu gry. Bo podobno po zakończeniu gry Bezimienny opowiada nam o dalszych losach przyjaciół bardzo proszę niech ktoś napisze..
Jeżeli się nie mylę to:

Milten - zostaje starym magiem - nauczycielem.
Gorn - zostaje w Goth-cie i pomaga ludziom
Lester - zakłada hodowlę bagiennego ziela
Diego - zostaje bogatym kupcem lub naszym skarbnikiem (jeżeli wybraliśmy Beliara)
Angar - wyrusza na pustynię by żyć z dala od wojny
Thorus - zostaje jednym z przywódców orków
Lee - zostaje z powrotem generałem (jeżeli nie zabijemy króla)
Lares - dalej kradnie...

P.S. Oczywiście zabijając któregokolwiek z nich w grze kończysz jego dzieje...
« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień 2006, 14:27:30 wysłana przez Simon »

Offline Thorumbus

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Zakończenie gry (MAÂŁY SPOJLER)
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Styczeń 2007, 23:27:23 »
Coz powiem tylko tyle ze takie zakonczenie jest zapowiedzia dodatku. Gra poprostu sie uciela w tym momencie. Przeszedlem gre w kazdy mozliwy sposob i powiem ze kompletnie mi sie zakonczenie podstawki nie podoba

Offline Herr Kszekosz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Zakończenie gry (MAÂŁY SPOJLER)
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Luty 2007, 15:32:02 »
Wg mnie zakończenie gry jako sługa Innosa kończy teoretycznie rozgrywkę - zaprowadzono pokój, królestwo odzyskało potegę, a my zostajemy królem...

Teoretycznie tak, ale jakoś ciężko mi sobie wyobrazić króla biegającego jak głupi po całym świecie i np. roznoszącego szynkę dla drwali...


To już OSTATNIE ostrzeżenie słowne, jakie ode mnie dostajesz.
A tak na temat... Pomyślcie. Twórcy nie dawaliby tego samego świata w kolejnej części! Musieliby wymyślić jakąś nową wyspę czy cóś (jak w przypadku NK). - [Boba Fett]
« Ostatnia zmiana: 06 Luty 2007, 15:53:47 wysłana przez Boba Fett »

Offline Mike91

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Zakończenie gry (MAÂŁY SPOJLER)
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Luty 2007, 21:36:14 »
Po pierwsze kontynent to nie cały świat i gdzieś w Gothicu było cos o tym że są krainy orków a oni w Nordmarze tylko żyli ale ich królestwo jest gdzie indziej. Na dodatek zostają jeszcze południowe wyspy. Napewno jest więcej kontynentów i wysp a jeśli będzie g4 to kto wie.... może bezio będzie miał syna :D który chce zebrac doświadczenie i przeżyć takie przygody jak jego ojciec i wyrusza na inny kontynent.

PS:Twórcy zapowiedzieli że do g3 pojawią się conajmniej 2 dodatki

Offline P!onek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
Zakończenie gry (MAÂŁY SPOJLER)
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Luty 2007, 14:15:01 »
Właśnie się muszę pochwalić że wczoraj przeszedłem G3 opowiadając się za Innosem. Według mnie zakończenie jest do bani :/ Chociaż fajnie zrobili napisy końcowe :) Tak jak sobie czytałem ten poradnik do G3 co dali wydawcy myślałem że będzie jeszcze jakieś jedno małe zadanie... Cytuje ostatni kawałem podręcznika: "(...) Okaże się jednak, że trzeba wykonać jeszcze jedno, drobne zadanie. Czy mu podołasz? (...)". Myślałem że coś będzie :/ Wiecie może o co chodzi?

P.S. Nie, nie myliłeś się Simon :)
« Ostatnia zmiana: 08 Luty 2007, 16:37:40 wysłana przez P!onek »

Offline ÂŚlimaczek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: 0
Zakończenie gry (MAÂŁY SPOJLER)
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Luty 2007, 16:37:28 »
Ja się całkowicie rozczarowałem końcówką gry. Intro na początku było wręcz boskie, i nie mogłem się doczekać aby w końcu chwycić myszkę i ruszyć w świat Myrthany.. A na końcu? Wyglądało jak jakiś wykład na studiach.. A Podejmujący Decyzję wszystko to mówił takim głosem, jakby go to w ogóle nie obchodziło. W trójce ci przyjaciele prawie żadnej roli nie odgrywali, a na końcu jest o nich opowiedziane, jakby ci towarzyszyli przez połowę gry. Ogółem zakończenie gry było beznadziejne, na poziomie tych filmików z Fable (kto grał wie o co mi chodzi).
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2007, 15:12:18 wysłana przez ÂŚlimaczek »

Offline oktoffel

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 0
Zakończenie gry (MAÂŁY SPOJLER)
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Luty 2007, 19:23:46 »
ja też narazie przeszedłem grę tylko raz - drogą Adanosa i widziałem tylko jedno zakończenie. Ale moim zdaniem jest genialne. Wcale nie brakuje mi filmiku. MOze być taka wersja z napisami i slajdami. A naprawde jest to tak opdowiadane że gdybym nie był taki męski tobym się popłakał    mimo iż przyjaciele nie odegrali dużej roli to jednak chciałem o nich usłyszeć i dowiedziałem się co będą robić. Moim zdaniem zakończenie jest dobre.

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Zakończenie gry (MAÂŁY SPOJLER)
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Marzec 2007, 21:53:25 »
Ja jestem totalnie za to zniesmaczony następującą akcją...

Wybrałem Innosa. Pierwszy slajd:
- Królestwo ludzi znów urośnie w siłę, dumę i potęgę.

Wybrałem Beliara. Pierwszy slajd:
- Królestwo ludzi znów urośnie w siłę, dumę i potęgę.

LOL! Powinno być coś w stylu "cały świat popadnie w mrok" czy coś, a tutaj z ludźmi mi wyskakują :/

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Zakończenie gry (MAÂŁY SPOJLER)
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Marzec 2007, 23:18:59 »
A ja uważam, że te zakończenie było bardzo klimatyczne, świetne arty, nieraz ciut śmiesznośći (np z Lesterem i zielem   ) aż mi się łezka w oku zakręciła  .  Trochę się zawiodłem, zaskoczony trochę byłem. A to z powodu, że: Od początku gothica 3 gralem z nastawieniem, że na końcu niszczymy kolejną świątynię pełną pułapek i bosa w niej będącego. A tu nic. Portal i filmik, bardzo fajmny co prawda, ale już się przyzwyczaiłem, że niszczymy na końcu kogoś potężnego. Było tak w Gothicu 1, 2 i w NK. Ale mimo wszystko jestem zadowolony z końcowegoopowiadania Bezimiennego.

Offline Quarior

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
Zakończenie gry (MAÂŁY SPOJLER)
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Maj 2007, 15:04:54 »
Zakończenie - spore rozczarowanie  . Po kilku slajdach zacząłem się poprostu nudzić, a zresztą były one takie... kiczowate. Lester hoduje zielsko na pustyni... Z tego co wiem, to rosło ono na baginie. I wszyscy nasi znajomi stają się najpotężniejszymi ludźmi świata. A to Diego najbogatszy, Milten najmądrzejszy itd... Poza tym wszystkie zakończenia są nie zbyt ciekawe. Albo orkowie i ludzie żyją w pokoju (bleeeee!), albo zostajemy królem (nie grałem jeszcze po stronie Beliara). No sorry, ale robienie z Gothic, Warcrafta to już chyba żart! Beliar i Innos toczyli odwieczną wojnę i powinna trwać w nieskończoność. Więc po naszym odejściu orkowie i ludzie powinni dalej walczyć. Zakończenie po stronie Innosa - zostajemy królem. Tak kiczowatego i prostego zakończenia bym się nie spodziewał. Orkowie pokonani i wszyscy żyją długo i szczęśliwie. Ale po dwóch kiepskich zakończeniach wpadłem na pewien pomysł. Wyzwoliłem Myrtanę, ale nie poszedłem do Innosa, tylko do kamiennego portalu. No takie zakończenie to mi jeszcze się podobało  . Orkowie pokonani, Lee zostaje generałem, a ja odchodzę w dal. Tylko jeszcze mały szczegół - ciekawiej by było, gdyby po wybraniu drogi Innosa Xardas chciał nas zabić i sam zakończyć wojnę. Taki pojedynek to byłoby coś  ! Oczywiście możnna to wszystko rozegrać, ale dużo lepiej by było, gdyby PB wybrało takie rozwiązanie.
« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2007, 15:07:18 wysłana przez Quarior »

Forum Tawerny Gothic

Zakończenie gry (MAÂŁY SPOJLER)
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Maj 2007, 15:04:54 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top