Autor Wątek: Gust muzyczny  (Przeczytany 26969 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tiw

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 313
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • We Can't Stop Here, This Is Bat Country!
Gust muzyczny
« dnia: 01 Czerwiec 2008, 00:06:04 »
Powstało już wiele tematów związanych z muzyką, ale o ile sie nie myle to nie powstał temat o tym jakiego gatunku wy słuchacie, a co nie jest w ogóle w waszym guście.
Ja głównie słucham polskiego rapu, szczególnie Adama Ostrowskiego, szerzej znanego jako O.S.T.R., Paktofoniki, Kalibra 44 (gł. pierwsza i druga płyta, choć trójka nie jest najgorsza) i Łone. Ostatnio słucham również jazzu, głównie Miles'a Davis'a i Joshue Redmana, ale w tym temacie jestem początkujący to nie będe się rozpisywał.
Chyba jedyne gatunki których nie lubie to techna, trancy itp., cała reszta (Rock, Blues, Reggae, Metal...) ujdzie, zależy też oczywiście od wykonawcy/utworu.
A Wy, jakie gatunki muzyki preferujecie?
« Ostatnia zmiana: 01 Czerwiec 2008, 00:07:13 wysłana przez Don Corleone »

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Czerwiec 2008, 00:38:06 »
Polski rap tj. Paktofonika, Trzeci Wymiar, Pokahontaz, Mor WA, Bla-Bla, Mioush, ÂŁona ;]
Lekki psycho rap i cięższy psycho rap tj. k44, Kanał Audytywny, i kombinacja Luca i Raha (projekt homoxymonomatura) jak rowniez samego LUC'a.

Czasami Dr. Dre feat Snoop Dogg Nuthin but a G Thang ;] Czasy San Andreas ^^


Forum Tawerny Gothic

Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Czerwiec 2008, 00:38:06 »

Respev

  • Gość
Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Czerwiec 2008, 01:29:53 »
Ja również preferuję polski rap. Ulubione(y) składy/wykonawca: Wdowa, Skorup, SiwyDym, AniaSool, Lilu, Projektor, Textyl, K.A.S.T.A., Killaz Group, Pokahontaz, Pijani Powietrzem, Kanał Audytywny, Fenomen, Fisz, Familia HP, Afront, 2Cztery7, Bu, Afro Kolektyw i właściwie tyle. Wykonawców dobieram tak, by utwory przez nich wykonywane nie opowiadały o blokowiskach, pieniądzach i Polsce. Najbardziej odpowiada mi połączenie reggae i rapu. Przykład? Ano Grubson i występy gościnne Jamala, Gutek z Indios Bravos też wielce zacny. Tutaj próbka w/w połączenia:
http://www.wrzuta.pl/audio/vPEfTeFIDI/miuosh_feat._bastajpan_-_liczydua
« Ostatnia zmiana: 01 Czerwiec 2008, 01:36:05 wysłana przez Respev »

Offline Gorion

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 200
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Czerwiec 2008, 18:59:10 »
Polecam: techno, muzykę klubową, pop, dance i amerykański hip-hop.
Kilka przykładów:
50 cent, Akon, Snoop dogg, Scooter, Energy mix'y, Manieczki, Alex c, Infernal, East clubbers, Danzel, C-Bool,
niektóre mało znane piosenki Basshunter'a i  cała masa dj'ejów.

Ja osobiście wręcz nienawidzę polskiego rapu, a reszta jakoś ujdzie.

Offline TomekLP

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Czerwiec 2008, 19:36:08 »
Ty polecasz techno a ja odradzam :'( jak tego sluchac seiczka non stop i tyle. Ja polecam rock i troszke meta??? Linkin park, soad, foo figters, u2, offspring.

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Czerwiec 2008, 19:43:12 »
Molesta Ewenement, Grupa operacyjna, kiedyś Fenomen, aczkolwiek czasem zdarza mi się posłuchać czegoś innego niż Hip-hop i rap.

Offline Tytan302

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 93
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gdzie jest groszek?
Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Czerwiec 2008, 20:11:04 »
Grupa Opercyjna i trochę polskiego disco. (Np. Zaufaj Mi)

Także Linkin Park i Evanescene. 




Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Czerwiec 2008, 20:35:17 »
A w czym ja gustuję? Po wieloletnich przejściach z muzyką od jakiś paru miechów zacząłem słuchać najpierw Rock'a, ale z czasem tez metalu. I właśnie go chciałem polecić. Na miano najlepszego metalowego (death metalowego) zespołu, według mnie, zasługuje "Vader" ;]. Jest jeszcze Behemoth (ale mam tylko jego dwa utwory...), Linkin Park, Nonpoint, SlipKnot, Korn, System of a down... COMA? Zapomniałbym o moim faworycie, obok Vadera oczywiście - "Bullet for My Valentine" ;]

A co bym odradził? Chociaż powinienem powiedzieć czego "nie trawię" żeby nikogo nie obrazić ;]. Ogólnie hip-hop czy rap, polski czy zagraniczny bez różnicy, nie wchodzi mi w ucho i nie słucham. Tak samo Techno, a szczególnie takie, że jak się podwyższy bass to słychać tylko huczenie.

Pozdrawiam

P.S. Zapomniałbym. NIENAWIDZÊ disco-polo...

Respev

  • Gość
Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Czerwiec 2008, 20:53:45 »
Cytuj
Ogólnie hip-hop czy rap, polski czy zagraniczny bez różnicy,
Hip-Hop to nie muzyka: http://pl.wikipedia.org/wiki/Hip-hop

Offline Gorion

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 200
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Czerwiec 2008, 21:18:16 »
O metalu(heavy?) powiem krótko; 3 akordy, darcie mordy.
Oczywiście bez urazy, ale ja tak odbieram ten rodzaj muzyki.
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwiec 2008, 21:31:39 wysłana przez Gorion »

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Czerwiec 2008, 08:15:02 »
Cytuj
Ogólnie hip-hop czy rap, polski czy zagraniczny bez różnicy,
Hip-Hop to nie muzyka: http://pl.wikipedia.org/wiki/Hip-hop

Wiedziałem (;p) że tak zareagujesz, jadnak na swoje usprawiedliwienie powiem że w mojej okolicy, mieście na polski rap mówi się właśnie hip-hop ;]

Gorion - są gusta i guściki ;]

Offline TomekLP

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Czerwiec 2008, 11:20:25 »
O metalu(heavy?) powiem krótko; 3 akordy, darcie mordy.
Oczywiście bez urazy, ale ja tak odbieram ten rodzaj muzyki.
Powiem ci tak posluchaj sobie jakiegos zespolu tylko tak dokladniej. Jak dla mnie to sa takie rodzaje muzyki w ktore trzeba sie wsluchac przynajmniej dla mnie. Niektore utwory rockowe lub metalowe ktore na poczatku mi sie nie podobaly teraz uwielbiam

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Czerwiec 2008, 15:35:27 »
Cytuj
Wiedziałem (;p) że tak zareagujesz, jadnak na swoje usprawiedliwienie powiem że w mojej okolicy, mieście na polski rap mówi się właśnie hip-hop ;]

To nie ma znaczenia gdzie się tak mówi, jedno jest wiadome - jest to błąd. HipHop to kultura a rap jest jej muzyką.

Offline Vitnir

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 395
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko utraciwszy wszystko można robić wszystko.
Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Czerwiec 2008, 15:49:36 »
Pierw słuchałem Hard Rock, głównie Guns'n'Roses, Pearl Jam i COMA, nadal tego słucham, jednak częściej dobijam moich kochanych sąsiadów metalem, głównie KoRn, Godsmack, Drowning Pool, Tool, ale ostatnio również nieco 'mocniejsze' brzmienia, melodic death metalowe w wykonaniu In Flames. Zazwyczaj ograniczam się tylko do tego jednak ostatnio można u mnie usłyszeć Kult, Kazik jednak ma te swoje teksty, które lubię słuchać.
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwiec 2008, 17:15:51 wysłana przez Aerandir »

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Czerwiec 2008, 16:35:59 »
Mój Gust muzyczny? Z pewnością będą to wszelakie brzmienia rocka i metalu. Hard Rock, Nu Metal, Folk Metal, Rock, Funky Rock, Industrial Rock, Alternative Rock/Metal. W tym się odnajduję. Zaś zespoły warte polecenia to z pewnością Godsmack, Disturbed, System of a Down (również solówka Serj'a Tankiana), U2, Nickelback, Audioslave, Red Hot Chili Peppers, Nirvana, Foo Fighters, Coldplay, Tenacious D czy Nine Inch Nails.

Cytuj
Powiem ci tak posluchaj sobie jakiegos zespolu tylko tak dokladniej. Jak dla mnie to sa takie rodzaje muzyki w ktore trzeba sie wsluchac przynajmniej dla mnie. Niektore utwory rockowe lub metalowe ktore na poczatku mi sie nie podobaly teraz uwielbiam.

Zgodzę się z TomkiemLP. W Rock i Metal trzeba sie wsłuchać, bo nie każdy utwór to miłość od pierwszego usłyszenia. 
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwiec 2008, 16:37:13 wysłana przez Grison »

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Czerwiec 2008, 11:09:09 »
Jeśli chodzi o mnie, to najbardziej słucham takich gatunków muzycznych jak: latin, pop, disco, dance, itp. Od czasu do czasu słucham też techno. Natomiast nieprzepadam za metalem, bo od tej muzyki boli poprostu głowa :P.

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Czerwiec 2008, 17:14:04 »
Cytuj
Grison a jak powiesz mi, że wokalistka Godsmack nie drze ryja, to osobiście w Poznaniu jak się spotkamy padnę na "matę" i zacznę się tarzać ze śmiechu.

Oh, ah Pawełku, na macie to my co innego będziemy robić ;]

Nie twierdzę, że Godsmack to "Poznańskie Słowiki", a ich wokalista to 12 letni kastrat. Owszem, również niekiedy "drze ryja" ale przynajmniej da sie zrozumieć cały tekst. Niestety u Behemotha już z tym ciężej. "Groaaarrr, kaka buka, aaaaaa!!!!! No naprawdę orator z tego Nergala :P

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Czerwiec 2008, 20:38:51 »
Oh, ah Pawełku, na macie to my co innego będziemy robić ;]

Nie twierdzę, że Godsmack to "Poznańskie Słowiki", a ich wokalista to 12 letni kastrat. Owszem, również niekiedy "drze ryja" ale przynajmniej da sie zrozumieć cały tekst. Niestety u Behemotha już z tym ciężej. "Groaaarrr, kaka buka, aaaaaa!!!!! No naprawdę orator z tego Nergala :P

O matę to się nie martwię, bo mam już nawet przygotowaną ^^

Takie pytanie: słuchałeś "The Apostasy"? Growling Nergala uległ na tym albumie tak znaczącej przemianie, że na pewno 70% danej piosenki da się zrouzmieć. Zresztą mało jest takich wokalistów w black czy death metalu, których wrzaski da się zrozumieć. Mimo tego jednak ludzie to słuchają, w tym ja. Zastanów się dlaczego tak jest ;]

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Lipiec 2008, 21:23:50 »
No dobra - będziecie się śmiać, nie będziecie się śmiać - trudno/dobrze. Postanowiłem wyjawnić mój gust muzyczny.

A więc:

Jest on mieszany. Podchodzi on troszeczkę pod "klasykę", troszeczkę pod rocka, a troszeczkę pod coś jeszcze innego. Nie ważne. A zresztą to, czego lubię posłuchać, to sami się przekonajcie. Macie tutaj kilka przykładów:
http://pl.youtube.com/watch?v=jmS41_JdVLg

http://pl.youtube.com/watch?v=-7cwsXDPuGQ

Mam nadzieję, że nasza kochana Rzeczpospolita Ludowa (Bądź jak kto woli: Gothic'owa) jest chociaż troszku tolerancyjna :P

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Lipiec 2008, 21:53:23 »
Cytuj
Mimo tego jednak ludzie to słuchają, w tym ja. Zastanów się dlaczego tak jest ;]

Nie wiem, potrzebujecie lepszego klimatu do popełnienia samobójstwa? :P O gustach się nie dyskutuje ponoć, tak więc nie zamierzam pisać, że twoja muzyka jest be a moja cacy ;] Każdy słucha tego czego lubi ;]

Cytuj
No dobra - będziecie się śmiać, nie będziecie się śmiać - trudno/dobrze. Postanowiłem wyjawnić mój gust muzyczny.

A więc:

Jest on mieszany. Podchodzi on troszeczkę pod "klasykę", troszeczkę pod rocka, a troszeczkę pod coś jeszcze innego. Nie ważne. A zresztą to, czego lubię posłuchać, to sami się przekonajcie. Macie tutaj kilka przykładów:
http://pl.youtube.com/watch?v=jmS41_JdVLg

http://pl.youtube.com/watch?v=-7cwsXDPuGQ

Mam nadzieję, że nasza kochana Rzeczpospolita Ludowa (Bądź jak kto woli: Gothic'owa) jest chociaż troszku tolerancyjna Język

Ach, jakże był mógł się śmiać z człeka który zamieszcza Red Hot Chili Peppers. To jedna z najlepszych kapel jakie znam. Rock połączony z funky. Do tańca i do różańca ;]

Co do poprzedniej nutki to wielokrotnie słyszałem ją w radiu i kilka razy dane mi było zobaczyć ją w TV. Utwór wpada do ucha. Wolę jednak gdy wykonuje to solo Andrea Bocelli. Możliwe, że nawet w innym języku  :-\
« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec 2008, 21:54:20 wysłana przez Grison »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gust muzyczny
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Lipiec 2008, 21:53:23 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything