Autor Wątek: Neverwinter Nights  (Przeczytany 4852 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Neverwinter Nights
« dnia: 19 Listopad 2006, 16:21:01 »
Witam  

Ponieważ słyszałem wiele dobrych opinii o tym cRPG'u, chciałbym się dowiedzieć, co o nim sądzicie, bo zastanawiam się nad kupnem. Mam do wyboru edycję diamentową w którą wchodzą jakieś dodatki do tej pierwszej części, lub samą jedynkę. Czy opłaca się kupić tą z dodatkami, czy w ogóle warto tą grę kupować. Proszę o opinie tylko tych co grali i przeszli, żeby nie było to gra, którą chwilę pogram i zaraz odłożę na półkę :P

Pozdrawiam

Ortografia - DODO

gdzie? o_O Arkh

Już nie pamiętam  Ale wiem, że były jakieś 3 wyrazy do poprawy - DODO
« Ostatnia zmiana: 19 Listopad 2006, 17:36:55 wysłana przez DODO »

Offline Halina Kiepska

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Reputacja: 0
Neverwinter Nights
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Listopad 2006, 17:01:17 »
Cytuj
czy wogóle warto tą grę kupować

Cóż... Wszystko zależy od tego, czy lubisz gry tego rodzaju. Neverwinter Nights to typowe RPG - widok z góry, turowa walka, etc.
Jak na okres pojawienia się na rynku, gra ma całkiem znośną grafikę. Poza tym spotykamy się w niej z interesującą fabułą, klimatyczną muzyką, ciekawym światem i bohaterami. NN wciąga jak cholera, o czym przekonałem się jakiś czas temu. Ogólnie jest to gra warta polecenia, a nawet pozycja obowiązkowa dla fanów gatunku.

Cytuj
Mam do wyboru edycję diamentową w którą wchodzą jakieś dodatki do tej pierwszej częsci, lub samą jedynkę.

Jeśli masz ograniczony budżet, to za pewne wybierzesz samą "jedynkę". Ja jednak polecam wersję z dodatkami, na których osobiście się nie zawiodłem.
« Ostatnia zmiana: 19 Listopad 2006, 17:01:37 wysłana przez Reinmar »

Forum Tawerny Gothic

Neverwinter Nights
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Listopad 2006, 17:01:17 »

Offline DODO

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Neverwinter Nights
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Listopad 2006, 17:09:44 »
Naprawdę polecam tą grę. Jeśli lubisz gry RPG to ta gra jest jedną z lepszych w które naprawdę warto zainwestować pieniądze. Jeżeli masz pieniądze to kup bez wahania z dodatkami, ale jeśli nie masz tak dużo pieniędzy na stanie to będziesz musiał zadowolić się tylko wersją podstawową  Ewentualnie poczekaj do grudnia na odsłonę drugiej części NWN.

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
Neverwinter Nights
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Listopad 2006, 20:10:38 »
To już zależy czy trawisz klasyczne RPG. Gra opiera się na klasycznych zasadach D&D co ma widoczne odzwierciedlenie w dynamice gry. Poza tym mniej doświadczeni gracze mogą zagubić się w gąszczu statystyk i umiejętności. Sama gra jest naprawdę długa, a pod względem fabularnym stoi na wysokim poziomie. Graficznie nie spodziewaj się fajerwerków, gdyż w końcu ta gra ma już swoje lata. NWN posiada również rewelacyjny tryb mulitplyer i intuicyjny edytor, który jeszcze bardziej wydłuża żywotność gry. Polecam zakup wersji diamentowej, gdyż dodatki dają 2 naprawdę fajne kampanie SP, oraz mnóstwo nowych rzeczy.

Offline Eron

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Neverwinter Nights
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Listopad 2006, 20:59:25 »
To nie jest żadna gra turowa tylko rundowa tam są. Gra jest świetna ja ja mam i przeszedłem ja 3 razy dużo możliwości z kombinowaniem rodzajów klas itp. Bardzo ładnie zrobione efekty czarów, dokładne i skomplikowane obliczenia bo wszystkie ciosy amulety które dają rożne dodatki czary są matematycznie obliczane podczas walki. Mowie ci gra świetna polecam spędziłem przy niej kawałek życia pozdro

Hmm Mógłbyś poprawić wyrazy zaznaczone na zielono gdyż nie mam zielonego pojęcia o co Ci w nich chodziło   To co mogłem to poprawiłem ale w tych wyrazach nie mam zielonego pojęcia o co Ci chodziło - DODO


sory ale to nie moja wina lecz klawiatury bo zaczyna mi sie ostatnio walic :/ albo problem bo zamienia sie "z" z litera "y" na miejsca :/
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2006, 15:59:11 wysłana przez Eron »

Offline Valdar

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: -125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Syn Marnotrawny
Neverwinter Nights
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Listopad 2006, 22:00:59 »
Według mnie NN jest aż za bardzo podobny do Baldur Gate's ;) No bo używają tego samego systemu. Mimo to gra może i wciąga ale jeśli sobie nie radzisz z zwykłymi RPG gdzie system wszystko liczy, nawet szanse powodzenia. Ja na razie zacząłem grać więc za wiele ci nie powiem ;)

Offline NEFARAIN

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Neverwinter Nights
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Listopad 2006, 23:11:19 »
Miałem okazje zagrać w grę fajna nawet ale ostro się pogubiłem muszę jeszcze nauczyć się grania w to arcydzieło bo jak narazie cienko mi idzie

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Neverwinter Nights
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Listopad 2006, 19:38:15 »
Nie mogę zrobić nic innego, jak tylko zgodzić się z przedmówcami i polecić tą jakże wspaniałą i wyśmienitą grę. Niegdyś bardzo dużo nią grałem i przypadła mi ona do gustu. Również dodatki do niej - Shadows of Undertide i Hordes of Underdark także mi się spodobały i z przyjemnością w nie pogrywałem. Jeśli chodzi o stronę fabularną gry, to oba dodatki są od wersji podstawowej dużo lepsze, jednak w dalszym ciągu warto przejść samą pierwszą część. Co do grafiki, jak na czasy, w których gra była wydana, ogólnie grafika była dość dobra, jednak w miarę upływu czasu strona graficzna cRPGa się nieco zestarzała i nie wygląda ona już tak świetnie, jak kiedyś, mimo to warto zwrócić uwagę na np. bardzo ładnie wyglądające efekty rzucania czarów czy inne, równie ciekawe atrakcje silnika Neverwinter Nights. Dużym atutem jest muzyka, która wpada w ucho i jest dobrze skomponowana. Trivet wspomniał o gąszczu statystyk i umiejętności, dla mnie jednak jest ich w sam raz i bardzo dobrze wkomponowują się w rozbudowę i rozwój naszej postaci, który jest doskonale dopracowany. Nic dodać, nic ująć - bierz Diamentową Edycję i graj.

Offline Minsc

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Neverwinter Nights
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Listopad 2006, 22:31:29 »
Przeszedłem cała gre i obydwa dodatki i smiało mogę stwierdzić że po gothicu jest to mój najlepszy RPG  


Pierwsze i ostatnie upomnienie, nic tym postem nie wniosłeś i nie przekazałeś. [Arthas]
« Ostatnia zmiana: 29 Listopad 2006, 22:47:39 wysłana przez Arthas »

Offline Conan Barbarzynca

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Neverwinter Nights
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Listopad 2006, 10:28:33 »
Doskonała gra szczególnie po zainstalowaniu obu dodatków ! Samo przejście gry zajęło mi kilka dni i ciągle do niej wracam gra jest po prostu genialna najlepszy w niej jest ten niepowtarzalny klimat tak samo jak Gothic !
« Ostatnia zmiana: 30 Listopad 2006, 13:04:59 wysłana przez DODO »

Forum Tawerny Gothic

Neverwinter Nights
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Listopad 2006, 10:28:33 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything