Autor Wątek: Zabici za "Czarnoksięstwo" - ÂŚredniowiecze XXI wieku.  (Przeczytany 9395 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Forneas

  • Gość
Przed chwilą miałem przyjemność przeczytać o:
spaleniu 11 osób w zachodniej Kenii: 8 kobiet i 3 mężczyzn w wieku od 70 - 90 lat. Powodem ich spalenia było rzekome uprawianie przez nie czarów.

Cytuj
Około 100 wieśniaków ze wsi Nyakeo, pukając od drzwi do drzwi, poszukiwało ludzi podejrzanych o czary. W wyniku tych poszukiwań skrępowano i spalono żywcem 11 ludzi: 8 kobiet i 3 mężczyzn.

Owi wieśniacy zabili tamtych, pod pretekstem nakazania tego przez religię, chrześcijańską religię.

Cytuj
Kolejny raz ludzie zasłaniają swoje złe czyny religią. Pewnie nie poniosą za samosąd żadnej kary, bo przecież to Bóg im kazał spalić “czarowników”.
- jak to ktoś raczył napisać na pewnym portalu.

(wydarzyło się to kilka dni temu, ale z tego co wiem to nikt jeszcze o tym nie napisał)

Cóż sądzicie o tej zbrodni w Kenii?

http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/tlum-spalil-zywcem-11-czarownikow,1114609
« Ostatnia zmiana: 27 Maj 2008, 21:20:54 wysłana przez Forneas »

Offline Kirgo32

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Nawet piekło ma swoich bohaterów."
Odp: Zabici za "Czarnoksięstwo" - ÂŚredniowiecze XXI wieku.
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Maj 2008, 22:12:09 »
Uważam, że to jest chore. Ludzie zasłaniają religią swoje chore wymysły. Nierozumiem jak można spalić żywcem 11 ludzi! Heh....jeszcze nadodatek spalono ich dlatego, ponieważ uprawiali czary. W dzisiejszych czasach ludzki kretynizm poprostu przerasta nas - ludzi.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zabici za "Czarnoksięstwo" - ÂŚredniowiecze XXI wieku.
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Maj 2008, 22:12:09 »

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Zabici za "Czarnoksięstwo" - ÂŚredniowiecze XXI wieku.
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Maj 2008, 07:16:27 »
Niestety powołanie Inkwizycji przez ÂŚwięte Oficjum było jednym z jego największych błędów. Oczywiście Kościół w tamtych czasach pragnął umocnić swoją pozycję, zwalczając przy tym swoich przeciwników. Ale żeby wieśniacy? Zupełnie tego nie rozumiem. To jest po prostu niewiarygodne. Jak już powiedziała osoba, z cytatu podanego przez Forenasa, człowiek ciągle zasłania się Bogiem i to w jego kierunku leci najwięcej pretensji, zamiast spojrzeć na człowieka. Niestety ludzka mentalność jest miejscami płytka i tego nie dostrzegają.

Offline Rodney164

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabici za "Czarnoksięstwo" - ÂŚredniowiecze XXI wieku.
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Maj 2008, 15:28:32 »
Ci którzy to zrobili powinni sami siebie podpalić, a nie niewinnych ludzi, bo raczej trudno im będzie udowodnić, że tamci rzeczywiście byli "czarnoksiężnikami"... To zupełne jak w  średniowieczu, kiedy to czarownice (a tak naprawdę to pogan) topiono w wodzie i palono na stosach tylko za rzekome podejrzenia o czarnoksięstwo. Przez zwykłą ciemnotę grupki wieśniaków zginęło 11 osób. To oczywiste, że nie wszędzie i nie od razu dotrą cywilizowane zwyczaje, ale nie miałem pojęcia, że można w dzisiejszych czasach jeszcze zabijać ludzi za coś takiego, już mniej bym się zdziwił gdyby chodziło o wiarę, pochodzenie, poglądy czy rasę co i tak było by drastycznym łamaniem praw człowieka, a i tak takie rzeczy dzieją się na świecie. :-\

Respev

  • Gość
Odp: Zabici za "Czarnoksięstwo" - ÂŚredniowiecze XXI wieku.
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Maj 2008, 16:11:13 »
A gdzie jest napisane, że byli chrześcijanami?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Zabici za "Czarnoksięstwo" - ÂŚredniowiecze XXI wieku.
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Maj 2008, 16:22:58 »
Właśnie nic tam nie pisze, że to chrześcijanie. Ludność afryki to dość zacofana ludność, która wierzy w czary-mary. Więc nic dziwnego, że kilku kretynów złapało za maczety i zapalniczkę.
« Ostatnia zmiana: 28 Maj 2008, 16:23:21 wysłana przez IsentoR »

Offline Airyx

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • D'hara!
Odp: Zabici za "Czarnoksięstwo" - ÂŚredniowiecze XXI wieku.
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Maj 2008, 18:27:56 »
Dokładnie. Uważam, że to co się stało w Kenii wynika po prostu z głupoty i niewiedzy tamtejszych ludzi. No ale cóż, niestety tak już jest w Afryce, że z braku placówek oświaty i cywilizacji XXI wieku mozna kogoś posądzić o magię i bezkarnie zabić, gdyż ,,uwolnienie społeczeństwa od złych czarnoksiężników sprowadzających plagi i choroby" jest jak najbardziej szlachetnym celem i nie podlega dyskusji, ech... >:(

Offline Rysownik

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 0
  • Veni, vidi fugi
Odp: Zabici za "Czarnoksięstwo" - ÂŚredniowiecze XXI wieku.
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Czerwiec 2008, 21:42:31 »
KAÂŻDÂĄ religią da się zasłonić różne okrucieństwa, więc mi nie mówcie, że chrześcijaństwo jest złe. Niedawno czytałem książkę histologa trzynastokrotnie mianowanego honoris causa o wojnie 30-letniej między katolikami, a protestantami. Ci którzy walczyli już dawno zapomnieli o swoich przekonaniach religijnych. Walczyli dla tego, który więcej płacił i zachowywali się jak bestie. Protestanci mordowali protestantów, a katolicy katolików. Nie mam zamiaru czytać postów w stylu "To wina Kościoła, bo on jest pazerny!", bo nie mają pokrycia w życiu.

Canis

  • Gość
Odp: Zabici za "Czarnoksięstwo" - ÂŚredniowiecze XXI wieku.
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Czerwiec 2008, 22:23:21 »
KAÂŻDÂĄ religią da się zasłonić różne okrucieństwa, więc mi nie mówcie, że chrześcijaństwo jest złe. Niedawno czytałem książkę histologa trzynastokrotnie mianowanego honoris causa o wojnie 30-letniej między katolikami, a protestantami. Ci którzy walczyli już dawno zapomnieli o swoich przekonaniach religijnych. Walczyli dla tego, który więcej płacił i zachowywali się jak bestie. Protestanci mordowali protestantów, a katolicy katolików. Nie mam zamiaru czytać postów w stylu "To wina Kościoła, bo on jest pazerny!", bo nie mają pokrycia w życiu.

A nikt tutaj nie powiedział że Chrześcijaństwo jest złe i w ogóle. Ja powiedziałem, że możliwe że byli to chrześcijanie. Nikt nie powiedział ze tu wina kościoła tylko ciemnoty ludzkiej. Waćpan czytaj ze zrozumieniem i nie interpretuj nadmiernie bo nikt tu nie powiedział: "To wina Kościoła, bo on jest pazerny!"

Offline Rysownik

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 0
  • Veni, vidi fugi
Odp: Zabici za "Czarnoksięstwo" - ÂŚredniowiecze XXI wieku.
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Czerwiec 2008, 11:29:13 »
KAÂŻDÂĄ religią da się zasłonić różne okrucieństwa, więc mi nie mówcie, że chrześcijaństwo jest złe. Niedawno czytałem książkę histologa trzynastokrotnie mianowanego honoris causa o wojnie 30-letniej między katolikami, a protestantami. Ci którzy walczyli już dawno zapomnieli o swoich przekonaniach religijnych. Walczyli dla tego, który więcej płacił i zachowywali się jak bestie. Protestanci mordowali protestantów, a katolicy katolików. Nie mam zamiaru czytać postów w stylu "To wina Kościoła, bo on jest pazerny!", bo nie mają pokrycia w życiu.

A nikt tutaj nie powiedział że Chrześcijaństwo jest złe i w ogóle. Ja powiedziałem, że możliwe że byli to chrześcijanie. Nikt nie powiedział ze tu wina kościoła tylko ciemnoty ludzkiej. Waćpan czytaj ze zrozumieniem i nie interpretuj nadmiernie bo nikt tu nie powiedział: "To wina Kościoła, bo on jest pazerny!"

Powiedziałem: "Nie mówcie". Mój post miał na celu powstrzymania ewentualnej fali ataków na Kościół Rzymskokatolicki. Nie powiedziałem, że ktoś tu tak powiedział. Jeśli ktoś poczuł urażony moim wcześniejszym postem - przepraszam

Canis

  • Gość
Odp: Zabici za "Czarnoksięstwo" - ÂŚredniowiecze XXI wieku.
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Czerwiec 2008, 18:55:58 »
Wiesz Rysownik, nie sądzę by twoje słowa mogły kogoś urazić, po prostu dziwi mnie że chcesz zapobiegać fali ataków, każdy ma prawo wyrażać swoje opinie, jak widać popularności ta wieść nie zdobyła, a dla mnie bardzo interesująca.

Offline Rysownik

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 0
  • Veni, vidi fugi
Odp: Zabici za "Czarnoksięstwo" - ÂŚredniowiecze XXI wieku.
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Czerwiec 2008, 21:59:58 »
Jeśli o te ataki chodzi to nie miałem na myśli wyrażania swoich opinii lecz o takie posty jak
"Ha! Widzicie jak kościół walczy z wolnością słowa! Wpajają wam bzdety" i tym podobne "apele o wolność". Krew mnie zalewa, gdy widzę jak niektórzy się podniecają tym, że ktoś kogoś zabił i mówił, że jest chrześcijaninem. Watykan wcale nie poleca takich praktyk, więc jak ktoś będzie mówił, że o "dowodzi o ukrytym zamiarze chrześcijan" to według mnie jest smarkatym małolatem albo tak się zachowuje.
Wiesz Canis, inteligentnie się z tobą rozmawia (to nie ironia).

Canis

  • Gość
Odp: Zabici za "Czarnoksięstwo" - ÂŚredniowiecze XXI wieku.
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Czerwiec 2008, 23:29:51 »
Ogólnie raczej nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie mordował, są to spaczone czyny fanatyków. można tutaj spojrzeć na krwawe wyprawy krzyżowe które miały poparcie ze strony Watykanu, ale w końcu nawet papież to człowiek więc i omylny i czasami niemądry.

Offline Rysownik

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 0
  • Veni, vidi fugi
Odp: Zabici za "Czarnoksięstwo" - ÂŚredniowiecze XXI wieku.
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Czerwiec 2008, 07:25:05 »
wyprawy krzyżowe które miały poparcie ze strony Watykanu.

Właśnie miały, ale nie mają.

Canis

  • Gość
Odp: Zabici za "Czarnoksięstwo" - ÂŚredniowiecze XXI wieku.
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Czerwiec 2008, 07:47:04 »
No i nikt nie mówi, że mają, zresztą nikt by nie pozwolił na odbycie sie takich obecnie.

Wracając do tematu, to o czym wspomniałem, te zabicie 8 osób, takie wypadki i przypadki zdarzają się częściej, jest to dość... duży problem na tamtych terenach.

No widzę, ze żaden katolik nie próbuje tutaj pokazać kościoła na terenach afryki. Taka mała podpowiedź towarzystwo katolickie, może wspomnicie o swoich księżach - misjonarzach, wypadkach wytępienia całej wioski z powodu ich wiary chrześcijańskiej...

Chcę przez to pokazać, że może być w tym taka wina katolików jak i każdej innej grupy religijnej. Więc może pomińmy już aspekt religii tym razem...

Offline Walentin

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 322
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Zabici za "Czarnoksięstwo" - ÂŚredniowiecze XXI wieku.
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Lipiec 2008, 20:55:08 »
Osobiście uważam, że to co się stało to straszne. Nie wiadomo, czy Ci ludzie byli winni. Mogli być prostymi "zielarzami", a odebrano im życie bezsensu.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zabici za "Czarnoksięstwo" - ÂŚredniowiecze XXI wieku.
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Lipiec 2008, 20:55:08 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything