Autor Wątek: Czas akcji Gothica  (Przeczytany 7981 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pyrek Mag Plomyczka

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Czas akcji Gothica
« dnia: 25 Maj 2008, 18:12:51 »
Jak myślicie, w jakim czsie dzieje się akcja Gothica?

Ja myślę że jest to IX wiek. ÂŚwiadczą o tym napisy na nagrobkach w G II. Goście, którzy tam spoczywają umarli w 8** roku, więc nie ma jeszcze X wieku. A co wy sądzicie na ten temat?

Offline Foltest

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 838
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chaos rodzi więcej chaosu.
Czas akcji Gothica
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Maj 2008, 18:46:57 »
Wątpie w to, ale możemy tak przypuszczać. na pewno Gothic ma swój czas i kalendarz.

Forum Tawerny Gothic

Czas akcji Gothica
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Maj 2008, 18:46:57 »

Offline DJEndriu

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Czas akcji Gothica
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Maj 2008, 19:22:05 »
Sądze ze czas akcji w Gothicu to jakis: 1000-1100 rok.

nagrobki swoja droga ale od czasu smierci tych ludzi jakis czas na pewno tez minał nie ? :D a poza tym na jednym z nagrobków jest podajze rok 9**.

P.S na cmentarzu za farma Onara są nagrobki ze smiesznymi podpisami xD

Offline Byakugan

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...:::Dark Wizard:::...
Czas akcji Gothica
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Maj 2008, 19:38:53 »
Tak nawiasem mówiąc, to WY mówicie/piszecie o NASZYM kalendarzu, a to jest świat Fantasy, więc raczej ma swoją rachubę czasu :P
Oglądam Władcę Pierścieni i mówię "To jest chyba rok 1313" ale wiem że akcja książki/filmu dzieje się w latach 3018-3019!
Tak tak, a nie widać tam żądnych robotów czy kosmitów, tak samo jak u NAS nie ma Orków!!
Można jedynie ocenić epokę, na której wzorowano się przy tworzeniu gry.
Wg mnie to na 100% wzorowali się na naszym średniowieczy, gdyż na to wskazuje ekwipunek i style budowli :)

Offline Airyx

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • D'hara!
Czas akcji Gothica
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Maj 2008, 21:09:50 »
Dokładnie, Glorfindel, w pełni Cię popieram. To jest świat fantasy i tam rok 825 może równie dobrze oznaczać erę magii i miecza, jak i czas podbojów kosmicznych i robotów. Nie mamy wystarczającej ilości danych, by móc ocenić w którym roku/wieku dzieje się akcja Gothica. Zresztą, te nagrobki wyglądają na dosyć stare i niewiadomo ile czasu upłynęło od ich powstania. Można tylko powiedzieć, że jest to okres przypominający nasze średniowiecze, w którym panuje broń biała (choć na rynek wchodzi już broń palna, w końcu na Esmeraldzie były działa okrętowe) i magia.

Offline BeziPL

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czas akcji Gothica
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Czerwiec 2013, 16:29:46 »
Ja bym powiedział że to średniowiecze ale z dodatkiem fantasy.

KacperGraczPL

  • Gość
Odp: Czas akcji Gothica
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Sierpień 2013, 21:13:32 »
Na pewno połowa IV świadczy o tym że Zbroja Paladyna przypomina pełną zbroję płytową a zbroja płytowa została wynaleziona w IV

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Czas akcji Gothica
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Wrzesień 2013, 13:12:20 »
Na pewno połowa IV świadczy o tym że Zbroja Paladyna przypomina pełną zbroję płytową a zbroja płytowa została wynaleziona w IV
Sądzę, że nie ma co porównywać "naszych" czasów do czasów Gothica. W tej grze mamy wiele paradoksów. Na przykład w Khorinis mamy dość prymitywną uprawę ziemii, w wojskach główną rolę odgrywają łucznicy i miecznicy, a w dzielnicy portowej mamy armaty.

cancel

  • Gość
Odp: Czas akcji Gothica
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Wrzesień 2013, 15:21:22 »
Tak nawiasem mówiąc, to WY mówicie/piszecie o NASZYM kalendarzu, a to jest świat Fantasy, więc raczej ma swoją rachubę czasu :P
Oglądam Władcę Pierścieni i mówię "To jest chyba rok 1313" ale wiem że akcja książki/filmu dzieje się w latach 3018-3019!
Można jedynie ocenić epokę, na której wzorowano się przy tworzeniu gry. Wg mnie to na 100% wzorowali się na naszym średniowieczy, gdyż na to wskazuje ekwipunek i style budowli :)

Ale my nie mamy pewności – w przeciwieństwie do dzieła Tolkiena - że twórcy Gothica operują jakimiś abstrakcyjnymi miarami czasu. Mimo, iż Gothic to świat fantasy, to tylko na tej podstawie, nie możemy stwierdzić jednoznacznie, że twórcy wymyślili na użytek gry, jakąś własną ‘rachubę czasu’. Jeżeli dali to do zrozumienia w jakiś sposób, to niech mnie ktoś oświeci.

Po drugie, wydaje się, że twórcy pośrednio wyznaczyli jakieś dolne ramy czasowe, racząc nas datami śmierci na nagrobkach. Bynajmniej nie uważam, by jakiś programista uznał, że: „rok 825 może równie dobrze oznaczać erę magii i miecza, jak i czas podbojów kosmicznych i robotów”. Idąc tym tokiem rozumowania, to – warząc, iż mamy do czynienia z fansasy – ja twierdze, że Bezi jest cyborgiem. Tyle tylko, że nie ma żadnych dowodów na to, tak jak na wcześniejsze koncepcje.

Ale wracając do tych dat nagrobkowych. Otóż w kontekście naszych rozważań wypadałoby spisać te wszystkie daty i uporządkować w porządku chronologicznym. Najwyższa data wyznaczyłaby ‘minimalny’ rok dla wydarzeń z Gothic (oczywiście jeżeli przyjmiemy, że twórcy/a uważał je za racjonalne). Faktem jest, że te daty zdumiewająco dobrze korespondują z otaczającym nas światem - to kolejna przesłanka, że te daty są racjonalne. Wyznaczone daty są to daty 'średniowieczne', a twórcy nawiązywali w tej grze do rzeczonej epoki (abstrahując oczywiście od elementów irracjonalnych/fantastycznych).

Na pewno połowa IV świadczy o tym że Zbroja Paladyna przypomina pełną zbroję płytową a zbroja płytowa została wynaleziona w IV

Co ty za herezje tutaj wypisujesz? Co to jest ‘IV’? Zbroja paladyna z Gothic, to bez wątpienia pełna zbroja płytowa; być może wzorowana na tzw. 'zbroi gotyckiej', która się ukształtowała dopiero w drugiej połowie XV wieku!

Kontynuując moją myśl: wydaje mi się, że w Gothic2 na jednym z tych nagrobków widniała data 12XX. Ktoś już napisał, że one wyglądają staro, więc dodajemy ze 100 albo 200 lat i mamy XV wiek. Czyli okres późnego średniowiecza - i akurat epoka (z historii Europy) najbardziej jest bliska Gothicowi. A porównywanie tych elementów, i ew. dyskusja na temat, czy się twórcy wzorowali budując Gothica, to już inna sprawa.

Sądzę, że nie ma co porównywać "naszych" czasów do czasów Gothica. W tej grze mamy wiele paradoksów. Na przykład w Khorinis mamy dość prymitywną uprawę ziemii, w wojskach główną rolę odgrywają łucznicy i miecznicy, a w dzielnicy portowej mamy armaty.

WTF???!!! Masz na myśli nasze współczesne czasy? A kto tutaj pisał o porównywaniu świata Gothic do naszej aktualnej rzeczywistości? W takim razie gratuluje takiej inteligencji.

ps. Król Julian - jeżeli jest się zerem intelektualnym, to rzeczywiście, pozostaje ci tylko ustawicznie minusować moje posty <;
« Ostatnia zmiana: 07 Październik 2013, 15:38:30 wysłana przez Radogost »

KacperGraczPL

  • Gość
Odp: Czas akcji Gothica
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Październik 2013, 08:30:45 »



Co ty za herezje tutaj wypisujesz? Co to jest ‘IV’? Zbroja paladyna z Gothic, to bez wątpienia pełna zbroja płytowa; być może wzorowana na tzw. 'zbroi gotyckiej', która się ukształtowała dopiero w drugiej połowie XV wieku!

Chciałem napisać XV a wyszło IV więc sorry.

Offline jeryrep

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • Reputacja: 485
  • Płeć: Mężczyzna
  • Prawość nie ma znaczenia. Liczy się tylko potęga.
Odp: Czas akcji Gothica
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Listopad 2013, 08:04:23 »
Jedno jest pewne: w sredniowieczu.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Czas akcji Gothica
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Grudzień 2013, 12:36:27 »
tak w średniowieczu to wiemy ale możemy się tylko domyślać kiedy się rozgrywała akcja gry ale może to było w XIV w.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Czas akcji Gothica
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Grudzień 2013, 12:36:27 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything