Autor Wątek: Organizacja czarny pająk  (Przeczytany 3638 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nukkur

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 0
Organizacja czarny pająk
« dnia: 25 Maj 2008, 17:25:06 »
Od razu mówię, że nie jest to typowe opowiadanie , jest to nieco alternatywna historia bez smoków i bez bezimiennego.

Historia nr. 46 I tomu księgi  "tajemnice Myrthany" spisana w czterech rozdziałach autorstwa maga wody Vatrasa , pod błogosławieństwem arcymistrza magów ognia Pyrokara.



                                                                              "czarny pająk"


                                                                             rozdział I


                                                                      apokaliptyczny plan


Gdy magiczna bariera przepadła , członkowie sekty śniącego , dotąd fanatycznie wierzący w swojego bożka , wpadli w obłęd.Nie wiedzieli gdzie iść ani gdzie się podziać , nawiedzały ich nocne koszmary w śnie , popadli w szał . Beliar zaczął ich oplatywać swoimi tajemnymi mackami zła aż w końcu większość mu się poddała , stając się jego sługami , tym sługom Beliar nakazywał rozsiać się po najdalszych zakątkach Khorinis i niszczyć wszystko , co dobre. Z czasem zaczęto ich nazywać "poszukiwaczami". Jednak czterech z nich , którzy zachowali jeszcze resztki zdrowego rozsądku ,  
sprzeciwili się nakazowi bezkresnej tułaczki , za co okrutny Beliar wygnał ich i skazał na wieczne cierpienie . Buntownicy nie mieli się gdzie podziać , ale azyl odnaleźli  u nekromanty Xardasa, ten zdjął z nich klątwę , nauczył ich czarnej magii , nakazał czytać swe księgi , rozkazał ćwiczyć fechtunek. W końcu po pół roku ciężkiej nauki u nekromanty zawiązali z nim przymierzę , czarny mag również nie był do końca wierny Beliarowi i obiecał swoim uczniom , że wymyśli sposób na trzech bogów a im nakazał wmieszanie się między zwykłych ludzi,przymierze to nazwał organizacją czarnego pająka. Po roku sytuacja wyglądała tak:

Rufus - pierwszy z uczniów Xardasa - został obywatelem miasta Khorinis i czeladnikiem u myśliwego Bospera.
Francis-drugi uczeń- został paladynem u Lorda Hagena.
Joru - trzeci uczeń-  został wpływowym najemnikiem na farmie Onara .
Cadar - ostatni z czwórki - został magiem ognia w klasztorze magów ognia.

Xardas telepatycznie wezwał ich do swojej wieży , wszyscy-używając runy teleportacji- postąpili za jego nakazem i w mgnieniu oka byli w wieży.
Słuchajcie - odrzekł oficjalnie Xardas - wymyśliłem plan na zniszczenie trzech bóstw , trzeba odebrać im ich najświętsze artefakty , a nie dość że są w świecie ludzi to jeszcze na tej wyspie!
Co to za artefakty? - zapytał Francis.
Artefakty są trzy:oko Innosa , pancerz Adanosa i szpon Beliara.
A gdzie one są? - tym razem spytał Rufus.
Oko Innosa znajduje się w podziemnych kryptach klasztoru magów ognia , Pancerz Adanosa powinien być w miejscu pobytu magów Wody z czasów górniczej doliny , a szpon Beliara mam przy sobie. Beliar podarował mi go  niegdyś za przykładną pracę - Xardas zaśmiał się - nie spodziewał się , że go wyroluję.
Dobra, załóżmy że zdobyliśmy te artefakty i co wtedy? - dopytał się Cadar.
Wtedy spalimy je na popiół w ogniu , a to nie będzie zbyt trudne - odpowiedział nekromanta.
Następnie cała czwórka poszła obmyślić plan wykradnięcia pierwszego artefaktu - oka innosa.

W przygotowaniu rozdział II , przepraszam za cienką interpunkcję , niektóre postacie np . Joru i Cadar można było zobaczyć w obozie sekty w GI.

Offline Rysownik

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 0
  • Veni, vidi fugi
Organizacja czarny pająk
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Maj 2008, 19:19:54 »
Eee... wg mnie to raczej jest prolog... :-|
Wykonanie: 4/5
Fabuła: 5/5
Długość: 4/5
Ogólne wrażenie: 4,5/5
Tak, więc jeśli będziesz pisał dłuższe opowieści to będzie gites malines

Forum Tawerny Gothic

Organizacja czarny pająk
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Maj 2008, 19:19:54 »

Offline Airyx

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • D'hara!
Organizacja czarny pająk
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Maj 2008, 19:51:55 »
To niezupełnie prolog, pisze przecież że I rozdział, ale długość pasuje raczej do wstępu a nie rozdziału. Postaraj się pisać dłuższe rozdziały, wrzuć jakieś opisy postaci i miejsc, a opowiadanie będzie bogatsze i ciekawsze. na razie ode mnie 4/5.

Offline Palladyn_12

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 0
Organizacja czarny pająk
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Maj 2008, 19:58:43 »
Mi wręcz przeciwnie podobało mi się. Za Fabułe daje 10/10, Długosc 9,5/10. Czekam na Rozdział II

Offline nukkur

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 0
Organizacja czarny pająk
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Maj 2008, 17:03:18 »
Mówisz-masz , ten rozdział będzie nieco dłuższy.

                                                               Rozdział II

                                                              "Oko Innosa "



Cadar był bardzo przejęty , to mogło zależeć od jego życia , no ale cóż , skoro Xardas tak chce , to trzeba tak zrobić, bo gdyby nie on , to dalej obłędnie błąkali by się po Myrthanie , a tak żyją i mają się dobrze, ale teraz faktycznie Cadar zakwestionował by jego rolę w organizacji. Tak , w końcu dotarł  , poprzez setki poplątanych korytarzy , był przed drzwiami do niedostępnych nowicjuszom podziemi. Sam był początkującym magiem , a tylko magowie z wysokim stopniem wtajemniczenia otrzymywali klucz do podziemi , więc on musiał się włamać , wziął wytrych , przekręcił w prawo i
w  ostatniej chwili wyjął , gdyby dokręcił jeszcze troszeczkę wytrych pękłby i nici z planu , dobra , w lewo , w prawo , znowu w lewo , znowu w prawo , jest! Drzwi z powolnym skrzypieniem się otworzyły , Cadar znał zamki w klasztorze , w gruncie rzeczy wszystkie były podobne , kłopot był tylko w początkowym przekręceniu i oczywiście przydały się też nauki i rady Xardasa . Cadar zaczął iść długim korytarzem , aż w końcu doszedł do niewielkiej salki , wtem usłyszał czyjeś  kroki , wychylił się za drzwi i zauważył że to Karras , no nie! Nie teraz! Ten głupiec zaraz zniszczy misterny plan opracowany w wieży Xardasa . Myśleli nad nim całą poprzednią noc , a teraz co? Czyżby ten przygłup miałby obrócić całą akcję w proch i pył ? Niedoczekanie ! Cadar zaczął szukać jakiejś kryjówki , ale nie znalazł żadnej oprócz sporego miejsca pod niewielkim stolikiem , na którym leżały różne narzędzia chemiczne , na pocieszenie stolik posiadał długi i szeroki obrus , zakrywający niemal całą przestrzeń pod nim. Ze względu na to , że desperaci chwytają się desperackich rozwiązań , Cadar wpełzł pod stół , niestety , Karras maszerował prosto na niego , jest już bliziutko niego , zaraz go znajdzie , lecz Karras pochylił się tylko pod stolikiem i zaczął mieszać cuchnącą miksturę , biedny Cadar nie mógł nawet odetchnąć z ulgą , gdyż to by go zdemaskowało , minuty dłużyły się , aż w końcu Karras wlał całą ciecz do buteleczki i odszedł , Cadar mógł wreszcie odetchnąć z ulgą , przeszedł pod dużą kamienną bramę i zaczął odczytywać
tajemne zaklęcie , zdobycie tego zaklęcia było pierwszą fazą planu  i polegało na tym , aby podejść blisko Pyrokara w ustronnym miejscu ,  rzucić na niego czar uroku , kazać Pyrokarowi powiedzieć treść zaklęcia , szybko zregenerować manę i zanim Pyrokar zetrze nas w pył , rzucić czar zapomnienia , cała akcja przebiegła perfekcyjnie , Cadar zobaczył Oko Innosa , emanowało ono energią , co oznaczało , że jest naładowane . Cadar czym prędzej wziął je pod szatę i wyszedł z krypty droga powrotna obiegła się już bez przeszkód , Karras nawet nie zauważył , że drzwi były otwarte .
Następnie Cadar udał się do kaplicy Innosa i tuż za jego posążkiem wsunął Oko Innosa po czym poszedł na nocne modły . Chwilę później do kaplicy wszedł Francis , jako że był paladynem nie musiał uczestniczyć w nocnych modlitwach , ale także jako paladyn miał prawo wstępu do klasztoru , wsadził rękę za posąg i wyjął Oko Innosa ,
 teraz tylko wystarczyło iść do wieży Xardasa i świętować zdobycie pierwszego artefaktu, zatrzymał go jedynie mag Milten.
- Dokąd idziesz?- zapytał.
- Sam Lord Hagen mnie wzywa - odpowiedział Francis najszczerzej jak tylko mógł.
Faktycznie , Francis dotarł do wieży nekromanty a spiskowcy zaczęli się zastanawiać jak wykraść drugi artefakt - Pancerz Adanosa .
« Ostatnia zmiana: 26 Maj 2008, 21:56:47 wysłana przez nukkur »

Offline Airyx

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • D'hara!
Organizacja czarny pająk
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Maj 2008, 21:15:05 »
No, teraz już całkiem fajnie wyszło, fajna skradanka.  Czytając to opowiadanie nawet zdarzyło mi się wstrzymać oddech z emocji, przyznaję. Pod koniec kilka niedociągnięć-jedna literówka, kilku literom zabrakło ogonków, ale to mało istotne szczegóły. Tylko ,,Oko Innosa" to powinieneś jednak pisać z dużych liter, to już dość rażący błąd. Ale i tak ode mnie masz 5/5 i chętnie zobaczę nastepne rozdziały, jeśli będą utrzymane conajmniej na takim poziomie jak ten.

Offline nukkur

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 0
Organizacja czarny pająk
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Maj 2008, 21:59:55 »
Mówisz- masz, literówy zostały poprawione a oczko jest już z dużej , jutro spodziewaj się III rozdziału.

Offline Pan Mroku

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Organizacja czarny pająk
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Maj 2008, 22:02:00 »
jak zrobisz wszystkie rozdzialy to je polacz to będzie lepiej wygladac
i rob trochę dluzsze a jak się spytasz ,,jak,,   to powiem ci ze więcej dialogow może

Offline nukkur

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 0
Organizacja czarny pająk
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Maj 2008, 22:03:56 »
Cytat: Pan Mroku
jak zrobisz wszystkie rozdzialy to je polacz to będzie lepiej wygladac
i rob trochę dluzsze a jak się spytasz ,,jak,,   to powiem ci ze więcej dialogow może
Robię oddzielnie żeby było UP(na początku listy) i z dialogami się postaram.

Offline Pan Mroku

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Organizacja czarny pająk
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Maj 2008, 22:05:15 »
Przynajmniej nie jestes jednmy z tych co psiza takie krotkie albo krotsze niz ty a na kazdy rozdzial nowy temat bo z takiego tematu jest offtop

Offline nukkur

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 0
Odp: Organizacja czarny pająk
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Maj 2008, 17:44:38 »
Niestety , z powodu konserwacji forum muszę przesunąć termin rozdziału III na dzień jutrzejszy czyli środę.

Offline Powerride

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Organizacja czarny pająk
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Maj 2008, 21:09:21 »
nukkur bardzo szkoda bo rozdzial I i II sa bardzo fajne pozdro:) czekam na III:D
za fabule ich daje 9.5/10
ale za dlugosc tez moze byc 9.8/10

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Organizacja czarny pająk
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Maj 2008, 21:53:22 »
Ciekawie się zapowiadało, powiedzmy, że na początek damy powiem o dobrych stronach twojego opowiadania. Tytuł ciekawy, wszystko ładnie ubrane w słowa, jednym słowem ładnie piszesz. Tytuł sam w sobie zachęca do przeczytania. Piszesz na prawde ładnie, jednak (teraz te gorsze strony):
Opowiadanie jest skrajnie krótkie, przeczytanie tego tekstu nie zajmuje na prawdę więcej niż minute/dwie. Opowiadanie ma durną fabułę, widać że pisałeś na siłę, nie miałeś pomysłu. Pisanie o Gothicu jest naprawdę najgłupszą rzeczą jaką można zrobić bo raz, to jest to, że każdemu już się to znudziło o czym i o kim by to nie było, ważne że to jeden z naszych znajomych z Gothica, a dwa to jest to, że wszystko, naprawdę WSZYSTKO już było przerobione :]. Widać na pierwszy rzut oka że pisać umiesz, potrzeba ci jednak dobrego pomysłu, trochę ćwiczeń i będzie cacy.

Offline nukkur

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 0
Odp: Organizacja czarny pająk
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Maj 2008, 22:39:40 »
Nie wiem o co za bardzo ci chodzi Penaut , wątku takiego nie znalazłem że by był chociaż podobny , co do "tysiąc razy oklepanych " postaci taką postacią jest jedynie Xardas , a on sam gra rolę drugoplanową.I jak na forum o grze gothic w dziale "nasza twórczość"  nie pisać o grze gothic?
Ps. Gdy napiszę wszystkie rozdziały (czyli 4) złącze wszystko w jedną całość (bo niektórym się nie chce myszy przewijać).
pozdro
Nukkur

Aha i jeszcze jedno , mówicie że za krótkie ale taki właśnie miało być na max.45 linijek , pojęcie "im dłuższe opowiadanie tym lepsze" to pojęcie względne , przeczytajcie komiks piotra pl. pt. "ojczyzna "
(na jego forum) to zobaczycie , że długość jest tam prawdziwą zmorą.
« Ostatnia zmiana: 27 Maj 2008, 22:45:33 wysłana przez nukkur »

Offline Rixin

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Odp: Organizacja czarny pająk
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Maj 2008, 14:53:21 »
nukkur, napisz lepiej 3 część zamiast kłócić się z peanutem. Opowiadanie jest bardzo dobre i nie mogę się doczekać kolejnej części

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Organizacja czarny pająk
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Maj 2008, 17:07:01 »
Nie wiem o co za bardzo ci chodzi Penaut , wątku takiego nie znalazłem że by był chociaż podobny , co do "tysiąc razy oklepanych " postaci taką postacią jest jedynie Xardas , a on sam gra rolę drugoplanową.I jak na forum o grze gothic w dziale "nasza twórczość"  nie pisać o grze gothic?
Ps. Gdy napiszę wszystkie rozdziały (czyli 4) złącze wszystko w jedną całość (bo niektórym się nie chce myszy przewijać).
pozdro
Nukkur

Aha i jeszcze jedno , mówicie że za krótkie ale taki właśnie miało być na max.45 linijek , pojęcie "im dłuższe opowiadanie tym lepsze" to pojęcie względne , przeczytajcie komiks piotra pl. pt. "ojczyzna "
(na jego forum) to zobaczycie , że długość jest tam prawdziwą zmorą.

Więc ci wytłumacze. Już nie chodzi o sam fakt pojawienia się Xardasa, a bardziej o świat i pojedyncze miejsca o których wspominasz w tekście. Chodzi o to, że pisali już o wszystkim co dotyczny gothica, nie koniecznie tylko na tym forum. I uwierz mi, jeśli chcesz napisać dobre opowiadanie (nie żebym chciał grać tutaj jakiegoś mistrza, bo sam pisać za dobrze nie umiem, możesz zresztą sam to ocenić i zobaczyć temat "Sepultum Amici" czy jak to było :]) nie pisz o Gothicu. Chodzi o to że opowiadań jak i ocen się naczytałem i wiem mniej więcej co ludzie lubią czytać a co nie, a pisanie o Gothicu dawno temu stało się bezsensem, bo większość osób kiedy widzi że jest osadzone w tym świecie po prostu wychodzi z tematu. Lepiej Stworzyć własny świat i pofatygować się o krótki opis na początku opowiadania. Lepiej na tym wyjdziesz. A jeśli chodzi o długość, nawet nie masz się co kłócić, jest to zbyt krótkie, żeby nazwać rozdziałem opowiadania.
Jeśli byś to przedłużył o drugie tyle myśle że byłoby dobrze i nikt by się nie czepił. No i powiedzieć ci muszę, że nie ładnie jest przypieprzać się do kogoś, kto oddaje swój cenny czas na to, aby napisać ocenę i dać ci kilka dobrych rad, lepiej przyjąć to z uniesioną głową i na przyszłość przyswoić sobie je na swój sposób i wykorzystać w innym opowiadaniu, a może będzie lepsze, kto wie?

Rixin, ja się nie kłócę, ja daje dobrą (przynajmniej tak mi się wydaje, no chyba że się mylę, to już musi ocenić Nukkur) radę.

No i powodzenia, udanego opowiadania :).

Offline Tidus

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 825
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Per Aspera Ad Astra...
Odp: Organizacja czarny pająk
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Czerwiec 2008, 14:05:35 »
Pytanie do twórcy, czy zamierzasz napisać następne części, bo praca jak najbardziej nadaje się do galerii opowiadań na stronie, problem w tym, że opowiadanie nie jest skończone, a to jeden z warunków. Jeżeli jednak zdecydujesz się pisać dalej, dodam już teraz to opowiadanie do listy opowiadań na forum.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Organizacja czarny pająk
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Czerwiec 2008, 14:05:35 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything