Autor Wątek: "Zemsta Beliara"  (Przeczytany 1996 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Darth Yoda

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mordo Ty moja!
"Zemsta Beliara"
« dnia: 25 Maj 2008, 14:43:50 »
Autor:Maciej ÂŁyczak
„Zagłada Beliara”
Dawno, dawno temu w pradawnej świątyni Sługi Beliara, oraz orkowie niestrudzenie pracowali nad potężną bronią która jest silna i lekka zarazem.Prace trwały długo,ale zło dostało wreszcie swój miecz.Owy miecz nazywał się „Zagłada Beliara”.Jednak broni brakowało magicznej formuły oraz czarnej rudy.Czarna ruda była obecnie w rękach Xardasa zaś formułe miał potężny mag ognia Pyrokar.Ale to dawne dzieje formuła została ukradziona przez występnego nowicjusza Agona,zaś czarną rude Xardas oddał pod warunkiem zlikwidowania paladynów.Pomiot Mrocznego Boga zgodził się,ale to inna historia nasza opowieść mówi o trzech myśliwych Dragomirze,Grimbaldzie i Bartoku i ich mrocznych przygodach.Ale on śmierdzi-krzyknął Dragomir.Dragomirze on nie śmierdzi on cuchnie-zaprzeczył Grimbald.Skończyliście tą dziecinade Drag Grim do boju musimy zabić tego Czarnego Trolla!-krzyknął Bartok.Walka trwała długo i łatwa nie była,ale bestyja owa padła.Cicho coś słyszę-warknął Drag.O Panie czy wszystko gotowe-rozległ się mroczny głos.Tak wszystko gotowe-powiedziała postać w czerwono-czarnym płaszczu.To poszukiwacze wredny pomiot Beliara-krzyknął Grim.Jak bym nie wiedział.Już sobie poszli aaaaaaa co to jest to-krzyknął Bartok
To demon-krzyknął Drag.Zabijmy go-powiedział Grim
Walka była trudna,ale naszym bohaterom udało się zabić bestie.Chodźmy do karczmy.Dobra.

Witajcie karczmarzu możemy chwile odpocząć.Oczywiście-powiedział Oberżysta.
Do której?-zapytał Orlan.Do północy- odpowiedzieli równocześnie  myśliwi.Bohaterowie kupili strawę i prowiant i ruszyli swoim szlakiem.Wracamy-na kanion trolla-odpowiedział Grim.Ej Grim czemu chcesz tam iść-zapytał Bartok trzęsącym się głosem.Sam nie wiem widzieliście światło w jaskini a słyszeliście legende o mieczu o nazwie „Zagłada Beliara”.Pewno,że słyszeliśmy,ale no cóż…..-rzekli Bartok i Drag.Boicie się może jesteśmy najemnikami którzy zabijają dla pieniędzy i jedzenia, ale ważą się losy świata poszukiwacze nie wróżą nic dobrego dzięki temu mieczu mogliby zniszczyć cały świat.No dobra idziemy.A oto wielka jaskinie z której widziałem światła-rzekł
oschłym tonem Grim.Idziemy ruchy ruchy-popędzał Grim.Co to jest-krzyknął Drag.Teleport-odpowiedział-Grim.Eee Grim co ty robisz czemu klękasz przed telep ortem.Ej’lirean Abru’han Hi’leaqun i su’mq przybądźcie żołnierze zła-krzyknął Grim.Ej Grim dobrze się czujesz?-zapytał Drag.Głupcy naprawdę uwierzyliście,że chce dla świata dobrze?-zapytał Grim.O nie przeszedł na ciemną strone mocy.-poweidział Bartok.To nie możliwe-zaprzeczył Drag.Ależ tak!-powiedział Grim.Rozległ się potężny mroczny głosny głos Beliara-Dobrze się sprawiłeś mój uczniu zasłużyłeś na „Zagłade Beliara” ,proszę oto twój miecz.Dziękuje mistrzu.Dbaj o niego zawsze możesz się zemną skontaktować-rzekł Beliar
Uciekać!Po paru godzinach ucieczki myśliwi zawitali do klasztoru magów ognia.Nasz kolega Grimbald nas zdradził ma ostrze Beliara.To fatalna wiadomość kolejna wojna z Beliarem się szykuje napadniemy ich świątynie-krzyknął Pyrokar.Tylko jest jeden problem nie wiemy gdzie jest owa świątyni.My wiemy chodźcie.
 Wędrówka trwała długo.Jest za Słonecznym Kręgiem.
Uwaga orkowie!-krzyknął dowódca Paladynów Hagen.
Ałłłł!potrzebujemy wsparcia cudu Innosa.Na szczęscie ja mam przy sobie ÂŁzy Innosa każdy mag tego skosztuje-powiedział Pyrokar.Nareszczie zwycięstwo teraz trzeba znaleźć świątynie.Chodźmy a oto moje szkielety-rozległ się głos władcy ciemności.To Beliar do broni zabić ich szybko-krzyknął Hagen.Walka trwała wiele dni ostatecznie Słudzy Innosa ponieśli klęske zginął Hagen  oraz wszyscy paladyni ostali się jedynie myśliwy i nieprzytomny Pyrokar zaś po stonie zła Grimbald i 5 poszukiwaczy.Mamy ich zabić-zapytał się jeden z poszukiwaczy.Nie sam dam rade-krzyknął Grimbald.Grim błagam nie zabijaj nas nieeeeee!!-wydał swoje ostatnie tchnienie Drag.Ja… ja nie… nie wiem co ja zrobiłem co mnie podkusiło by pomóc Beliarowi ja…ja-Jąkał się Grimbald.Nie rób tego proszę nie!-krzyknął Bartok.Jesteśmy twoimi kumplami Grim otwórz oczy zrozum.Nie słuchaj ich-warknął Beliar.Zabij ich.Powiedziałem że tego nie zrobię-powiedział trzęsącym się głosem Grimbald.Pożałujesz tego-warknął Beliar.Sam ich zabije.Nieee!!!.Nie pozwole.Co robisz?-zapytał Beliar.To co powinienem zrobić już dawno czyli cię wysłać do świata bogów.Roztrzaskam ten miecz o ściane-powiedział Grimbald .Hukneło  raz drugi i trzeci i miecz wybuchł.Nieeeeeeeeee!!-wrzasnął Beliar.Odejde z tego świata tylko po waszej śmierci.Nie pozwole ci ich zabić zabij mnie.Grzmotneły  3 błyskawice nie pozwole ci zabić moich przyjaciół.Po chwili całkowitej ciemności Drag się obudził.Uratował nas Grim.Wiem.Chłopcy to nie jest odpowiednia chwila na konwersacje „Zagłada Beliara” zniszczona świątynia zniszczona szkielety zabite-wyliczał Bartok.Grim zabity-dodał Drag.Bardzo śmieszne ruszamy na szlak.Ja płyne na Myrtane moża tam jest spokój-powiedział Bartok.A ja na Wyspy Południowe przy okazji pochowam „Naszego Bohatera”.Dobra a ja udam się do klasztoru podejrzewam że zniszczenie jednej świątyni nic nie da została jeszcze świątynia Dwór Irdhorat.A więc pomożemy ci.Dziękuje popłyńcie razem z Bezimiennym Wojownikiem na Dwór Irdhorat i pomóżcie mu-powiedział Pyrokar.Dobrze-powiedzieli churem myśliwy.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Sytuacja na wyspie Khorinis swobodnie się ustatkowała,
                                                                                                                                                Ale według słów Pyrokara to dopiero początek…….

   
           
                                                                    Legenda
„Zemsta Beliara”-potężny miecz wykuty przez samego Beliara który może dzierżyć tylko wybraniec.
Grim-skrócenie imienia Grimbald
Drag-skrócenie imienia Dragomir
Dwór Irdhorat-światynia Beliara

druga część to Pomoc Adanosa, trzecia część to Smoki, czwarta część Dwór Irdhorat,piąta Porażka Innosa,szósta ostatnia część Koniec Neutralności
Uwaga! Tytuły mogą się zmienić
« Ostatnia zmiana: 25 Maj 2008, 14:57:10 wysłana przez mistrz yoda »

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
"Zemsta Beliara"
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Maj 2008, 15:04:40 »
A więc zaczynamy;
Cytuj
Dawno, dawno temu w pradawnej świątyni Sługi Beliara, oraz orkowie niestrudzenie pracowali
Zaiste, dziwna jest konstrukcja tego zdania.
Cytuj
Walka trwała długo i łatwa nie była,ale bestyja owa padła.
to zdanie rzeczywiście wyglada jakby pisał je mistrz Yoda.
Cytuj
Bohaterowie kupili strawę i prowiant
Mogę się mylić, lecz myślę że to jest jedno i to samo.

Gramatyka mogła stać na wyższym poziomie, a interpunkcja jest w opłakanym stanie, niekiedy nie wstawiasz myślników przed dialogami, wstawiasz kropki tam gdzie powinny być przecinki, często przy czytaniu dialogów gubiłem się kto co mówi. W opowiadaniu znalazłem wiele literówek, co psuje ogólny klimat i negatywnie wpływa na końcową ocenę opowiadania. Szczerze mówiąc, jeżeli twoje kolejne prace mają być na takim poziomie, to odpuść sobie dalsze tworzenie, bo chociaż masz pomysł na fabułę, to nie potrafisz go wykorzystać. Moja ocena końcowa wynosi 2/5.
« Ostatnia zmiana: 25 Maj 2008, 15:07:39 wysłana przez Serail »

Forum Tawerny Gothic

"Zemsta Beliara"
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Maj 2008, 15:04:40 »

Offline Darth Yoda

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mordo Ty moja!
"Zemsta Beliara"
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Maj 2008, 15:19:49 »
Wiem ale nie martw się 2, 3, 4, 5, 6 opowiadanie będą lepsze.A jeśli chodzi o interpunkcje to napisałem to 20 minut temu następnym razem chyba będę trochę dłużej pisał

A i jeszcze jedno powiec czy taka fabuła ci pasi Pyrokar wraz z Dragomirem i Bartokiem  pomagają magom wody a ci obiecują, że pozwolą się im kontaktować z Adanosem gdy z nim rozmawiają obiecuje pomóc wyplenić zło z Wyspy Khorinis i podbić świątynie zła.A i planuje zrobić jeszcze jedną świątynie w Myrtanie tzw.Klęska Innosa co ty na to?
« Ostatnia zmiana: 25 Maj 2008, 15:29:43 wysłana przez mistrz yoda »

Zauber

  • Gość
"Zemsta Beliara"
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Maj 2008, 15:55:07 »
Niech ci będzie, mistrzu yoda.  Serail ma w 100% rację - pomysł na fabułę miałeś fajny tylko że te kropki i przecinki są strasznie zagmatwane i niejasne. Nie wiadomo co się dzieje i kto co robi - pisz dalej, tylko z normalnymi znakami interpunkcyjnymi i myślnikami przed dialogiem. Poza tym fabuła na kolejne części fajna, ale bez znaków interpunkcyjnych nie będzie dało się tego przeczytać. Ach i jeszcze coś - pisałeś, że to część I trylogii, ale później wymieniłeś aż 6 tytułów. Trylogia to trzy, a nie sześć.
Ocena to 2/5.

Offline Darth Yoda

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mordo Ty moja!
"Zemsta Beliara"
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Maj 2008, 18:23:41 »
Zmieniłem plany jeśli chodzi o trylogie wiem z początku miały być tylko 3 części Zemsta Beliara, Smoki i Klęska Innosa, ale toby mi nie pasowalo lubie zwroty akcji.Wiem pierwsza część mi nie wyszła bo się spieszyłem.Drugą opublikuje dzisiaj o 21:00 lub troszkę wcześniej bo chce poprawić moją reputacje by ludzie przeczytali wszystkie

A oto wstęp:
Dragomir z Bartokiem i Pyrokarem udają się z prośbą o pomoc do magów wody i ich boga Adanosa po załatwieniu wszystkich mrocznych spraw Saturas zgadza się na rozmowe z Adanosem który obiecuje wyplenić zło z Wyspy Khorinis i Górniczej doliny, i ewentualnie Dworu Idorath.Oczywiście będzie pare zwrotów akcji ale zdrady wsród myśliwych tak jak Grimbald nie będzie

Offline Airyx

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • D'hara!
"Zemsta Beliara"
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Maj 2008, 20:13:37 »
No tak, jestem tego samego zdania co poprzednicy. Fabuła fajna, za nią masz 5/5. Niestety konstrukcja tegoż opowiadania (a właściwie jej brak  ) przeszkadzają w czytaniu i trudno się skupić na wydarzeniach, bo cały czas trzeba myśleć czy to jest wypowieź bohatera, a może to już opis zdarzenia? Tak więc za wykonanie 1/5, jeśli następne opowiadania będą napisane we właściwej formie, podwyższę ocenę. Póki co, daję ostatecznie 3/5.

Offline Darth Yoda

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mordo Ty moja!
"Zemsta Beliara"
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Maj 2008, 21:11:47 »
Dzięki za konstruktywną krytykę wezmę to sobie do serca a zapomniałbym drugie opowiadanie "Pomoc Adanosa" już jest na tym forum pod tą samą nazwą.Mam nadzieje, że
trzecie będzie jeszcze lepsze od drugiego!Prawdopodobnie jutro,ale nie wiem szkola.

Forum Tawerny Gothic

"Zemsta Beliara"
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Maj 2008, 21:11:47 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything