Autor Wątek: Paladyni czy Wodny Krąg  (Przeczytany 32425 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Byakugan

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...:::Dark Wizard:::...
Paladyni czy Wodny Krąg
« dnia: 25 Maj 2008, 09:52:27 »
Tak grając w Noc Kruka zastanawiałem się, Paladyni są sługami Innosa i pomagają Magom Ognia.
Krąg Wodny czci (chyba :P) Adanosa i pomagają Magom Wody.
Obie gildie pomagają obywatelom, ale każda w inny sposób :)
Kto wg was jest lepszy?

Wg mnie lepszy jest Wodny Krąg, bo pomaga ludziom, nie ujawniając się i nie siedzi bezczynnie na tyłku w zamku jak paladyni.

Co wy o tym myślicie?

Offline Airyx

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • D'hara!
Paladyni czy Wodny Krąg
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Maj 2008, 10:10:24 »
Racja, obie te gildie bardzo pomagają obywatelom. Każda nieco w inny sposób, lae zawsze. Paladyni niosą pomoc na większą skalę niz WK-toczą wojnę z orkami w królestwie, a także częściowo z niesprawiedliwością i przestępstwami (Lors Andre-sędzia miejski w Khorinis). Wodny Krąg z kolei działa na mniejszą skalę i dzięki temu miejscowa ludność bardziej może to odczuć-poszukuje zaginionych ludzi, walczy z bandytami i stara się doprowadzić do zakończenia działalności takich szumowin jak Fernando z górnego miasta. Poza tym nie ujawnia swojej obecności, więc ma nieco trudniej niż paladyni, ale za to jego zakres działań jest przez to większy i skuteczniejszy. Niestety Wodny Krąg ma gorsze wyposażenie niż paladyni i jest mniej liczny niż zakon. Mimo to uważam, że Krąg bardziej pomaga ludziom niż paladyni, bo zajmuje się ich sprawami i stara się rozwiązać problemy zwykłego mieszczeństwa i chłopstwa.

Forum Tawerny Gothic

Paladyni czy Wodny Krąg
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Maj 2008, 10:10:24 »

Offline Doman

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Paladyni czy Wodny Krąg
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Maj 2008, 10:15:54 »
W pojedynku paladyni vs. wodny krąg na pewno wygraliby paladyni (lepsze zbroje, broń, umiejętności). Paladyni walczą z orkami, wodny krąg z bandytami. Wodny krąg ma magów wody, paladyni mają magów ognia. Jednak myślę że wodny krąg znacznie więcej robi (na pewno więcej magowie wody od ognia), paladyni niby wydobywają rudę, ale po co ich tylu w Khorins? jest ich tam ok. 30, a w GD ok. 10 - 15. Wszyscy paladyni w Khorins siedzą bezczynnie, kiedy paladyni w GD walczą z orkami, zębaczami itp. Wodny krąg zawsze coś robi np. Gaan pilnuje przełęczy, uczy nas oprawiać zwierzynę, Lares pilnuje portu, prowadzi nas do Saturasa, towarzyszy nam przez "gęsty las na wschodzie", uczy siły i zręczności, Cavalorn na początku walczy z bandytami, później mówi nam że Lord Hagen ma ornament, uczy skradania się i chyba łuki, Martin hmm... pomaga nam w dołączeniu do straży, sprzedaje nam rzeczy paladynów, Cord uczy nas walki bronią, pomaga w dołączeniu do najemników. To chyba wszyscy, ja wolę wodny krąg ze względu na to że prawie każdy z nich czegoś nas uczy, zawsze mają jakieś zajęcie i jest tajną organizacją.

Ps. Wodny krąg nie ma narzucone kogo ma czcić, np. mag ognia może należeć do wodnego kręgu choć czci innosa

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 25 Maj 2008, 10:24:49 wysłana przez Lord Kamil »

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Paladyni czy Wodny Krąg
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Maj 2008, 11:45:18 »
Obie gildie są pomocne dla obywateli. Ale ja preferuję Wodny Krąg. Wydaje mi się, że robią trochę więcej. A wszystko dzieje się w ukryciu i tajemnicy. Paladynom nic nie zarzucam ale są jakby mało aktywni.

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Paladyni czy Wodny Krąg
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Maj 2008, 12:38:48 »
Ja to lubie i Paladynów i Wodny Krąg ale wolę Wodny Krąg, bo Paladyni nie tylko są nie zbyt rozmowni (na początku) ale przede wszystkim, nie przyjechali pomagać ludziom, tylko po magiczną rudę. Ze smokami to my musieliśmy się uporać a oni nawet palcem nie kiwneli  . Natomiast Wodny Krąg - mimo, że się ukrywa i nie jest ich wielu - pomaga ludziom. No i należą do niego starzy znajomi  .


Offline jureus

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 0
Paladyni czy Wodny Krąg
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Maj 2008, 13:02:28 »
według mnie lepsi są paladyni prawda lepiej walczą mają lepszy sprzęt  ale pobierają ogromne podatki zabierą wszytko co im się podoba a pomagają ludziom we własnym interesie i jak wygladą ta pomoc? bronią ludzi przed orkami i zwięrzetami i złem a zwykły obywatel któremu zabierają wszytko co chcą np rybak on ich nie interesuje a wodny krąg  pomaga ludziom zwykłym ludziom nie chcą nic za pomoc to jest fajne  

Offline TomekLP

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Paladyni czy Wodny Krąg
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Maj 2008, 20:35:09 »
Moim zdaniem bardziej pomagaja paladyni. Oczywiscie wywolane jest to tym ze są o wiele liczniejsza grupa. Tak na prawde gdyby wodny krag dysponowal takimi sradkami i tyloma czlonkami byliby o wiele bardziej pomocni zacytuje tu Glorfindela "bo pomaga ludziom, nie ujawniając się i nie siedza bezczynnie na tyłku"

Offline Byakugan

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...:::Dark Wizard:::...
Paladyni czy Wodny Krąg
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Maj 2008, 22:41:00 »
Zauważyłem że jednak każdy inaczej pomaga - znacz się sposób JAK pomaga!
Paladyni chronią obywateli (czyżby?) przed zagrożeniem ze strony orków :)
Wodny Krąg pilnuję, by zło nie podeszło zbyt blisko niewinnych mieszkańców.
Jak widzimy Krąg jest skuteczniejszy, a przydałyby się jeszcze inne organizację, które narysowałem w paincie w temacie Twórczość Własna :)

Offline addo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
Paladyni czy Wodny Krąg
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Maj 2008, 11:21:00 »
Wg mnie wodny krąg jest lepszy niż polladyni.Potrafią spojżeć dalej niż czubek własnego nosa.Znają więcej niż tylko swój punkt widzenia bo żyją wśród zwykłych obywateli,a nie zamykają się w swoich twierdzach.Dzięki temu są skuteczniejsi w pomaganiu ludziom mimo skromniejszych środków.Palladynom zależy tylko na utrzymaniu władzy w Myrtanie.Wydaje mi się ża kiedy to wodny krąg wraz z magami wody rządziliby królestwem to jego dzieje potoczyly by się zupełnie inaczej.
Raz byli aż za skuteczni:kiedy pewnego razu postanowiłem wymordować wszystkich śmiertelnych na wyspie,donieśli o tym Vatrasowi,choć byłem pewien że nie przeżył żaden świadek,jak oni to zrobili?

Offline Dementor

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Paladyni czy Wodny Krąg
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Maj 2008, 13:26:18 »
Ja stawiam na Wodny Krąg, są jak Faarianie z Pendragona, pomagają ludzia, ale sami się nie ujawniają, a Paladyni pomagaja, bo MUSZÂĄ pomagać by nie stracic posłuchu dla siebie i króla.

Offline Gorion

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 200
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Paladyni czy Wodny Krąg
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Maj 2008, 19:18:17 »
Paladyni:
+Duża siła rażenie, mogą przeciwstawiać się nawet elitarnym oddziałom zielono-skórych.
+Wsparcie potężnych magów ognia
+Respekt wśród złoczyńców
-Są zadufani w sobie i afiszują się swoją rangą
-Gardzą prostymi ludźmi
-Bierność, lubią siedzieć na dupie i nic nie robić

Wodny krąg:
+Pomoc magów wody
+Angażują się w sprawy miejscowej ludności
+Nie wzgardzą pomocą nawet w błahych sprawach
-Mało liczne grono
-Działalność w konspiracji


Ogólnie rzecz biorąc obie organizacje wypadają podobnie i pomagają obywatelom w równym stopniu.

Offline Dzid

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
Paladyni czy Wodny Krąg
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Maj 2008, 20:51:48 »
Ja krótko napiszę, wodny krąg najlepszy.
Paladyni to nieumiejący się zachować świnie.

Offline Foltest

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 838
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chaos rodzi więcej chaosu.
Paladyni czy Wodny Krąg
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Maj 2008, 20:54:59 »
Moim zdaniem Paladyni są lepsi, walczą z orkami i Pomiotami Beliara, Krąg też pomaga na swój sposób np. walczy z przestępcami i przemytnikami broni.

Offline Byakugan

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...:::Dark Wizard:::...
Paladyni czy Wodny Krąg
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Maj 2008, 21:39:45 »
Ale doszłem do wniosku, że paladyni służą królowi a Krąg magom POMAGA, a nie służy :)
Działanie w konspiracji to myślę że plus, bo nie wiadomo co by było gdyby stał budynek KRÂĄG WODY ZAPRASZAM :P

Cytuj
Paladyni:
+Duża siła rażenie, mogą przeciwstawiać się nawet elitarnym oddziałom zielono-skórych.

Nie zgodze się z tobą bo w Gothic 2, dowiadujemy się (powiem nie precyzyjnie) że trzech paladynów (Marcosa grupa chyba) ledwo się obroniło przed stadem zębaczy, zgineli wszyscy oprócz Marcosa.
Chyba, mogłem pomylić imiona;]

Offline Gorion

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 200
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Paladyni czy Wodny Krąg
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Maj 2008, 22:04:15 »
Cytuj
Działanie w konspiracji to myślę że plus, bo nie wiadomo co by było gdyby stał budynek KRÂĄG WODY ZAPRASZAM :P
A co by niby miało być?

Cytuj
Nie zgodze się z tobą bo w Gothic 2, dowiadujemy się (powiem nie precyzyjnie) że trzech paladynów (Marcosa grupa chyba) ledwo się obroniło przed stadem zębaczy, zgineli wszyscy oprócz Marcosa.
Chyba, mogłem pomylić imiona;]
A nie pomyślałeś i palasiach walczących na kontynencie?
W GII Ingmar oznajmia nam, że oddziały królewskich wojowników zmusiły orków do odwrotu.

Offline Byakugan

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...:::Dark Wizard:::...
Paladyni czy Wodny Krąg
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Maj 2008, 22:42:16 »
Nie wiem, ale to by było głupie żeby Wodny Krąg miał swoją siedzibe itp.
Paladyni na kontynencie to co innego ale my rozmawiamy o Khorinis.
Tamci paladyni to świnie.

Offline Bloodwayne

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • REMEMBER ME !!!
Odp: Paladyni czy Wodny Krąg
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Czerwiec 2008, 06:28:20 »
Krąg Wody-ludzie bez wyszkolenia-nie dziwie się mają być tylko posłańcami magów-wykonywać ich brudne roboty
Paladyni-gwardia króla.Elita wśród rycerzy i straży.Znakomite wyszkolenie oraz oręż i pancerz

Offline X A R D A S

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
Odp: Paladyni czy Wodny Krąg
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Czerwiec 2008, 10:38:06 »
lepsi są paladyni bo bronią miasta i na pewno jest ich więcej niż członków wodnego kręgu

Offline Croc

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • I kto mi podskoczy
Odp: Paladyni czy Wodny Krąg
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Czerwiec 2008, 17:47:43 »
Wodny Krąg ponieważ jeden wojownik z Wodnego Kręgu jest warty dziesięciu  paladynów

Offline Pawel Najemnik z Farmy

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 389
  • Reputacja: -6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Paladyni czy Wodny Krąg
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Czerwiec 2008, 18:23:48 »
Lepszy jest Wodny Krąg ponieważ ich ludzie więcej wiedzą. Np: Ja jak przechodziłem G2:NK to byłem magiem ognia. Paladyn nie może być jednocześnie najemnikiem lub magiem.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Paladyni czy Wodny Krąg
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Czerwiec 2008, 18:23:48 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top