Autor Wątek: Czy pójdzie mi...  (Przeczytany 72385 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dark Prince

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: -2
Czy pójdzie mi...
« dnia: 01 Sierpień 2007, 22:08:29 »
Przeszukując bezkresne może tematów nie natrafiłem na takowy temat, jeżeli jest to przepraszam, gdyż najwyraźniej zawiniła albo wyszukiwarka, albo ja, a temat nadaje się do kasacji.

W tym temacie podajemy swoja konfiguracje hardware (dla niekumatych - komputera), nazwę gry i pytanie czy takowa gra ruszy na tym sprzęcie. Również prosze moderatorów o przyklejenie tego tematu, gdyż zapobiegnie to powstaniu fali tematow w stylu:
'Gothic 3, ruszy czy stanie?'
'Czy moja maszyna udźwignie Gothica 3?'
Dzięki temu zapobiegnie się niepotrzebnemu bałaganowi.

// Zanim napiszesz wejdź na: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad 2008, 20:13:01 wysłana przez momo »

Offline Tiw

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 313
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • We Can't Stop Here, This Is Bat Country!
Odp: Czy pójdzie mi...
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sierpień 2007, 22:57:08 »
Więc mam taki komp:
GeForce FX5200
Celeron 2.40GHz
768 MBRAM
I nie jestem pewien czy pogram sobie w Two Worlds, a zamierzam kupić. Z góry dziękuje.
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień 2007, 23:32:28 wysłana przez Elitarny Wojownik »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Czy pójdzie mi...
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sierpień 2007, 22:57:08 »

Offline Thorus15

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Reputacja: 0
Odp: Czy pójdzie mi...
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Sierpień 2007, 08:31:06 »
Zamierzem pograć sobie jeszcze w te gry, na mojim starym dobrym PC:

Konfiguracja:
Celeron 1100 MhZ
256 MB RAM
Radeon 9200 SE

Czy pójdą ? I na jakich detalach?
- SpellForce
- PoP: Dusza Wojownika
- Neverwinter Nights
- Baldur`s Gate (saga)

Offline albin

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: 0
Odp: Czy pójdzie mi...
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Sierpień 2007, 10:11:59 »
Spellforce powinno ci pójść na najniższych ale będzie sie ciąć gdy będzie dużo jednostek wroga lub twoich.
PoP:Dusza wojownika będzie chodzić momętami sie ciąć wiem bo sam miałem takim sprzęt. A co do tych dwóch pozostałych to nie wiem bo nie miałem ich na kąpie.

A oto moja konfiguracja
Celeron 2,8
Radeon 9600pro (256mb)
1250ram-u

I czy pójdzie mi taka gra jak Stalker ?

Offline Dark Prince

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: -2
Odp: Czy pójdzie mi...
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Sierpień 2007, 12:49:37 »
Cytuj
A oto moja konfiguracjaCeleron 2,8Radeon 9600pro (256mb)1250ram-uI czy pójdzie mi taka gra jak Stalker ?
Stalker powinien ci ruszyć. Nie znam się na Radeonach, ale powinien ci ruszyć na niskich detalach, na średnch może ci się sporadycznie zacinać. Ja mam NVIDIA GeForce 7300 GT i działa mi na średnich detalach, na wysokich się trochę kopci.

Offline Thorus15

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Reputacja: 0
Odp: Czy pójdzie mi...
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Sierpień 2007, 13:00:48 »
Cytat: Elitarny Wojownik
Więc mam taki komp:
GeForce FX5200
Celeron 2.40GHz
768 MBRAM
I nie jestem pewien czy pogram sobie w Two Worlds, a zamierzam kupić. Z góry dziękuje.
TW będzie szło na minimalno-średnich.

Offline DODO

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy pójdzie mi...
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Sierpień 2007, 13:27:21 »
Temat powstał byście zadawali pytanie czy dana gra pójdzie na waszym sprzęcie, jednakże muszę wprowadzić kilka zasad dzięki którym będzie się to odbywało.

1. Podajemy tytuł gry.
2. Konfigurację sprzętu.
3. Odpowiedzi udzielają jedynie osoby, które grały w daną grę na podobnym sprzęcie.
3. Nie chcę widzieć postów z odnośnikiem do oficjalnych wymagań gry.
4. ÂŻadnych wypowiedzi typu "Dziękuję za pomoc" od tego jest edycja postów.
5. ÂŻadnych postów typu "Pójdzie Ci na średnich". Musicie wytłumaczyć dlaczego pójdzie na średnich i co ewentualnie wymienić, by poszło na większych detalach.


Cytat: Kamil13
Zamierzem pograć sobie jeszcze w te gry, na mojim starym dobrym PC:

Konfiguracja:
Celeron 1100 MhZ
256 MB RAM
Radeon 9200 SE

Czy pójdą? I na jakich detalach?
- SpellForce
- PoP: Dusza Wojownika

Pójść pójdą.

SpellForce będzie Ci chodzić na minimalnych z cięciem, ponieważ masz za mało ramu. Ta gra bardzo długo się wczytuje a podczas gry bez powodu zaciąć. Karta grafiki nie jest też już najnowsza, ale udźwignie tą grę.

PoP:WW - na pewno na minimalnych. Grałem na minimalnych to trochę pomocniejszym kompie (GeForce FX5200, Athlon 2000+, 512ram) i po włączeniu mocniejszych detali po prosu nie dało się grać. Tak więc aby pograć w tą grę na lepszych detalach dokup kartę grafiki.
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2007, 13:35:36 wysłana przez DODO »

Offline Thorus15

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Reputacja: 0
Odp: Czy pójdzie mi...
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Sierpień 2007, 20:52:20 »
Nie wiem czy to dobry temat, ale chciałem zapytać: Intel Pentium i AMD Athlon do typowe dwa najlepsze procesory na rynku. Posiadają on woje słabsze odpowiedniki (Celeron i Semmpron). Moje pytanie tkwi w tym jeśeli ich odpowiedniki mają większą szybkość w MhZ to gra będzie w miare dobrze działać? Np: Gra wymaga bowiem P IV 1 GhZ a ja mam Celeron 1100 MhZ czy gra będzie się ciąć czy jak.

Offline Pawelck91

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 0
Odp: Czy pójdzie mi...
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Sierpień 2007, 21:06:37 »
Kamil13 z tymi procesorami to jest tak jak z samochodami czyli np. kupując ten sam model auta możemy wybrać czy on ma mieć klimatyzację, elektroniczne bajery i takie tam fajerwerki , ale możemy także kupić to samo auto w niższej cenie bez tych udogodnień. Tak więc, niestety, jeżeli chcemymieć bajery musimy za to zapłacić...
Działanie gry zależy jeszcze od wielu inncyh czynnikow takich jak pamięć RAM, karta grafiki, wolna przestrzeń na dysku. Procesor to "tylko" jeden z elementów tej układanki ;-)
Pozdr.

Offline LinkLess

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy pójdzie mi...
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Sierpień 2007, 11:04:20 »
Zastanawiam się nad kupnem Two Worlds. Nie wiem jakie są jego minimalne wymagania. Oto moja konfiguracja sprzętowa.

- Radeon 9550 128mb 128bit
- Athlon XP 2000+ 1,77GHz
- 768mb ram

Dodatkowo mam pytanie jakiego łącza potrzeba, aby grać online bez lagów.

Respev

  • Gość
Odp: Czy pójdzie mi...
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Sierpień 2007, 11:17:02 »
Cytat: krzysiek_666
Zastanawiam się nad kupnem Two Worlds. Nie wiem jakie są jego minimalne wymagania.

Ee... http://www.google.com/search?client=opera&...-8&oe=utf-8
Co do lagów - nie ważna jest prędkość internetu, tylko stabilność łącza. Nie wiem, czemu się ludzie nauczyli takich rzeczy. Każdy internet jest dobry (pomijając radiówkę w niektórych przypadkach).

Cytuj
Np: Gra wymaga bowiem P IV 1 GhZ a ja mam Celeron 1100 MhZ czy gra będzie się ciąć czy jak.

Megaherce to nie jest skala, którą możemy mierzyć prawdziwą moc procesora. Na to przekłada się jeszcze szybkość przeliczania, cache procesora, alokowanie pamięci itd. Tańsze produkty są słabsze właśnie dlatego od przykładowego pentiuma, że wolnij przetwarzają dane. Gdyby było tak jak ty mówisz, mój Core 2 Duo 3,2ghz byłby słabszy od pentiuma 4 3,4ghz, podczas, gdy jest odwrotnie
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień 2007, 11:21:44 wysłana przez Respev »

Offline LinkLess

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy pójdzie mi...
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Sierpień 2007, 19:57:13 »
Cytuj
Ee... http://www.google.com/search?client=opera&...-8&oe=utf-8
Nie chcę, żebyś podawał mi linka do strony bo jak bym chciał to bym sam znalazł. Prosiłem o informacje kogoś kto grał w TW na podobnym kompie. Co mi dadzą "puste" słowa. Jest wiele gier, które maja tam jakieś minimalne wymagania, a później okazuje się co innego.

Tak więc zadam moje pytanie inaczej i przypomnę parametry mojego komputera:
- Radeon 9550 128mb 128bit
- Athlon XP 2000+ 1,77GHz
- 768mb ram

Czy grał ktoś w Two Worlds na podobnym kompie i może mi powiedzieć na co mogę liczyć z moim trupem. Nie chcę powtórki z Gothic 3 (ale to się skończy w październiku jak zrobię upgrade )

Offline Ponurak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Reputacja: 1170
  • Płeć: Mężczyzna
  • Podaj sobie...
Odp: Czy pójdzie mi...
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Sierpień 2007, 17:10:43 »
Mam pytanko. Pod koniec roku kupuje nowy sprzęt i czy G3 mi pójdzie na full detalach.

Procesor Intel Core 2 Quad (2,40GHz) (4 rdzenie  )
2GB DDR2
NVidia Ge Force 8600GT 256MB
Windows Vista

Offline szczotex

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: 0
Odp: Czy pójdzie mi...
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Sierpień 2007, 17:24:33 »
Witam

Chciałbym sie zapytać jak będzie mi chodził i na jakich ustawieniach "Dark Messiah of Might & Magic" na kompie :

Procesor: Core2Duo 1.8 GHz
RAM: 1024 DDR2 533
GeForce 7100 GS 128 Turbo Cache.

Cytat: krzysiek_666
Zastanawiam się nad kupnem Two Worlds. Nie wiem jakie są jego minimalne wymagania. Oto moja konfiguracja sprzętowa.

- Radeon 9550 128mb 128bit
- Athlon XP 2000+ 1,77GHz
- 768mb ram

Dodatkowo mam pytanie jakiego łącza potrzeba, aby grać online bez lagów.
No cóż Two Worlds bedzie ci chodził w miare płynnie lecz na niskich ustawieniach, przyczyna tego jest dość wolny procesor niezbyt wydajna grafika. Jeśli chodzi o granie bez lagów to 512 Kb/s powinno wystarczyć
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień 2007, 17:25:01 wysłana przez szczotex »

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Czy pójdzie mi...
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Sierpień 2007, 17:58:26 »
1. tytuły: G3, Oblivion, Two Worlds, Stalker


2. konfiguracja:


1

Ram: 1 GB

Procek: Amd Athlon 3000+  2.01 Ghz

Kartga: GF 6600 GT




Chciałbym wiedzieć dokładnie, czy gry mi pójdą, na jakich detalach (tytuły są u góry). Z góry dzięki za pomoc.

Offline Tiw

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 313
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • We Can't Stop Here, This Is Bat Country!
Odp: Czy pójdzie mi...
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Sierpień 2007, 18:55:50 »
Mój sprzęt to:

GeForce FX5200
Celeron 2.40GHz
768 MBRAM

I chciałbym pograć w kilka gierek, ale nie jestem pewien jak będą "chodzić".
A oto i one:
  • Scarface
  • King Kong
  • Prey
  • Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth
P.S W niedługim czasie planuje kupno nowej karty graficznej, ale jeszcze nie wiem jakiej. Prosiłbym o jakieś sugestie.
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpień 2007, 23:25:24 wysłana przez Don Corleone »

Offline Thorus15

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Reputacja: 0
Odp: Czy pójdzie mi...
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Sierpień 2007, 09:28:00 »
W King Konga napewno na najwyższych, ja grałem na najnższych na dużo słabszym PC (Celeron 1,1 GhZ, 256 MB RAM i ATIR9200SE) i nawet nie pamiętam żeby się przycinało.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Czy pójdzie mi...
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Sierpień 2007, 12:13:56 »
Cytat: Don Corleone
Mój sprzęt to:

GeForce FX5200
Celeron 2.40GHz
768 MBRAM


  • Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth
Mam identyczną konfigurację sprzętową i grałem na prawie maksymalnych detalach. Gra ta nie ma cudownej baśniowej grafiki ale wygląda dość ciekawie, że tak powiem jak film. Musiałem zmniejszyć jedynie cienie i modele na średnie ustawienie ponieważ w niektórych lokacjach pada deszcz i gra trochę zwalniała. Zależy jeszcze od tego ile twój system pobiera "mocy" ale jak mówiłem średnie na bank z możliwością na maksymalne.

Offline Dark Prince

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: -2
Odp: Czy pójdzie mi...
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Sierpień 2007, 22:24:19 »
Cytuj
1. tytuły:
G3, Oblivion, Two Worlds, Stalker      
2. konfiguracja:    
 1    Ram: 1 GB    Procek: Amd Athlon 3000+ 2.01 Ghz    Kartga: GF 6600 GT
 
Gothic 3
Z tym będzie trochę kiepskawo. Na minimalnych obrotach gra ci spokojnie będzie działać. Na średnich będzie gorzej, ekran może mrugać na biało (szczególnie w Varancie), tekstury mogą znikać, tak samo z ziemią, co zaowocuje pustymi plamami przed bohaterem. Pamięci operacyjnej masz dość sporo, więc to możesz sobie odpuścić. Karta graficzna do najlepszych nie należy, więc powinieneś zająć się przede wszystkim właśnie tym, doradzałbym NVIDIA GeForce 7300 GT, którą osobiście posiadam i gra się nie zgorzej nawet na wysokich detalach. Proceka możesz zostawić w spokoju, poniważ G3 bardziej wymaga pamięci operacyjnej niż procesora, choć możesz sobie sprawić AMD Athlon™ 64 Processor 3500+, MMX, 3DNow, ~2.2GHz również go posiadam i jestem z niego zadowolony.
Oblivion.
Na średnich będzie działał. Powinieneś wymienić kartę graficzną, jeżeli będziesz chciał zagrać na wyższych detalach. Obecnie o minimalne nie masz co się martwić, na średnich będzie trochę gorzej działać niźli na minimalnych, jednak na full detale nie masz nawet co liczyć.
S.T.A.L.K.E.R.
Tutaj nie masz co na średnie liczyć, ponieważ karta graficzna by nie wyrobiła. Jeżeli wymienisz swoją staruszkę na nową, coś powyżej 7000, powinno działać bezproblemowo na średnich. Bez dobrej karty graficznej nie masz co marzyć o wysokich, a co dopiero o maksymalnych detalach.

Reasumując powinieneś wymienić kartę graficzna na nowszą, ponieważ najmłodsza ona nie jest i może mieć problemy na średnich detalach z w/w grami.

Offline LinkLess

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy pójdzie mi...
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Sierpień 2007, 01:06:00 »
Cytuj
Mój sprzęt to:

GeForce FX5200
Celeron 2.40GHz
768 MBRAM

I chciałbym pograć w kilka gierek, ale nie jestem pewien jak będą "chodzić".
A oto i one:

   
   
    * Prey
   
Cóż, mogę wypowiedzieć się tylko na temat Prey'a. Moja konfiguracja to:
- Radeon 9550 128mb 128bit
- Athlon XP 2000+ 1,77GHz
- 768mb ram
Prey chodzi mi na średnich detalach, 800x600 i tylko pixel shader na maxa. Gra i tak wygląda niesamowicie. Masz szybszy procek ode mnie, ale kartę słabszą (właśnie takiego FX5200 wymieniłem na mojego Radka jakieś 2 lata temu), więc powinieneś się cieszyć grą w najlepsze.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Czy pójdzie mi...
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Sierpień 2007, 01:06:00 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything