Autor Wątek: Gothic World Online  (Przeczytany 2896 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alan5253

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Gothic World Online
« dnia: 18 Maj 2008, 19:28:39 »
Gothic World Online bo tak wstępnie miała by się zwać ta "gra" a dokładniej przeróbka innej gry 3D. Dzisiaj wpadł mi ten pomysł do głowy (tzn. wpadał już kilka razy ale po pewnym czasie wypadał z braku wolnego czasu    ). Zostałem bardziej zainspirowany przeczytaniem tematu pt: "Gothic Online - zapowiedź". Załamałem się gdy zacząłem czytać ten temat ale nie tym że przerabiają tibię ale tym że to ma być gra 2D (jaka różnica? a no taka że tibie w jakiś tam sposób dało by się przerobić na 3D). Niestety ale nie zacznę tej gry tworzyć bez waszego wkładu jakim jest wypowiedź się tutaj i zagłosowanie w sondzie.

Na razie potrzebujemy osób umiejących projektować modele 3D (ilość: nieograniczona) im więcej tym lepiej bo grę szybciej skończymy.
Gra którą wybrałem do przeróbki to Kal Online. Czemu? Bo miałem największą styczność w bawieniu się plikami tej gry i myślę że jest możliwe jej przerobienie.
---------------------------------------------------------------------------------------------
W 1 pytaniu (Historia) chodzi mi o to czy ma to być sam Gothic I w którym jesteśmy skazańcem, czy Gothic II w którym zaczynamy w wieży Xardasa i po krótkiej rozmowie z nim idziemy na łowy (a w GII chodziło mi o połączenie z Noc Kruka), czy może zaczynamy jako skazaniec i po wielu godzinach zmagań nad biciem lvli i wykonywaniem questów pokonujemy ÂŚniącego i osłabieni zostajemy przeniesieni do wieży Xardasa niedaleko Khorinis. To już od was zależy.
----------------------------------------------------------------------------------------------
W 2 pytaniu (Kim gramy?) chodzi mi o to czy zaczynamy bezimiennym, czy tworzymy nową postać nie związaną z Gothiciem.

Dzięki za wypowiedzi i głosy w sondzie.
Pozdrawiam Alan.
« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2008, 17:43:04 wysłana przez Alan5253 »

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Gothic World Online
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Maj 2008, 19:50:59 »
Według mnie akcja może dziać się w świecie Gothica 2:Noc Kruka, lecz złym pomysłem jest to, że każdy gracz będzie musiał wykonywać fabułę znaną z Gothica (każdy gracz zabija smoki?), wolałbym aby do naszej dyspozycji dano nową postać, bo setki bezich na jednej mapie, trochę to dziwne. Można by wykonywać questy, lecz takie których nie było w Gothicu, należałoby dopracować wiele wątków, które nie zostały tutaj poruszone, więc  możemy jeszcze na ten temat pogadać.
« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2008, 16:11:41 wysłana przez hagen4 »

Forum Tawerny Gothic

Gothic World Online
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Maj 2008, 19:50:59 »

Offline Dowódca Paladynów

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Gothic World Online
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Maj 2008, 14:50:20 »
Według mnie akcja powinna się zaczynać od Gothica I.Postać trzeba tworzyć samemu.

Offline Alan5253

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Gothic World Online
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Maj 2008, 15:55:13 »
Przepraszam ale usunąłem opcję GI przenoszącego się na GII gdyż to jednak było by mało realne (chodzi mi głównie o czas).  W najbliższym czasie (gdy zakończę głosowanie nad Historią)  zacznę prace więc głosujcie !!!  

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Gothic World Online
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Maj 2008, 16:10:10 »
Wiesz, jeśli chcesz na poważnie zabrać się za ten projekt, to wejdź na forum themodders, bo tutaj możesz najwyżej zareklamować swoją grę, nie zapominaj że większość z użytkowników tego forum, to zwykli gracze, dlatego polecam nawiązanie współpracy z grupą modderską

Offline Alan5253

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Gothic World Online
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Maj 2008, 17:38:58 »
Spoko wejdę bo będę potrzebował pomocy lub instrukcji jak zmienić format plików budynków, zbroi, mieczy, łuków i wszystkiego innego :P ale tutaj chcę poznać waszą opinię na temat tego w której części ma się ta akcja toczyć bo dla mnie najważniejsze jest zdanie graczy. A prawdziwą pomoc to dostanę na innym forum od znajomych (mam nadzieję że może razem zrobimy team) z którymi bawię się w edycję tych plików ja for fun a oni serwy stawiają (tzn wydawało mi się że for fun bo teraz mogę coś dla wiernych graczy Gothica zrobić Pzdr dla was ;) )

EDIT:

Usunąłem sondę bo chcę jak najszybciej zacząć prace.
Będziemy zaczynać postacią z wyglądem wymyślonym przez siebie (postaram się dać dużo możliwości do wyboru). Zaczynamy w wieży Xardasa niedaleko Khorinis. Cały teren postaram się niemal idealnie odwzorować i pododaje nowe rzeczy. Będzie to na podstawie Gothic II + dodatek Noc Kruka. Wymyślę jakąś wojnę gildii (bo to na pewno będzie) więcej newsów już wkrótce jak i niedługo podam tu link do strony teamu. Będę was wtedy informował głównie tam ale i tu nie przestanę się wypowiadać i umieszczać screen shotów ;) Niedługo będą pierwsze efekty mojej pracy.
« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2008, 17:47:51 wysłana przez Alan5253 »

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Gothic World Online
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Maj 2008, 17:48:43 »
Mam rozumieć, że nie wiesz jak to się robi? No słuchaj popieram twoją inicjatywę, lecz myślę, że zabieranie się do pracy nad takim poważnym projektem, kiedy nie ma się o tym pojęcia, to lekka przesada. Bez urazy Alan.

Offline Alan5253

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Gothic World Online
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Maj 2008, 18:10:32 »
Nie zrozumiałeś mnie ja próbuje inną grę przerobić w niemal 100% żeby był gothic przez neta a nie gothica żeby był przez neta (chodź może kiedyś ;P ). Nigdy się nie bawiłem w moddera ale chętnie zacznę grzebać w plikach :P

Offline Vendetta

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Gothic World Online
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Maj 2008, 19:59:43 »
Alan,, jak ty chcesz się tego nauczyć, to daj sobie spokój z tym modem. Najpierw naucz się tego, później rób małe przeróbki. To tak, jakbym nie umiał chodzić a zwoływałbym luudzi na biegi... Jeszcze jasiu w d***e a mu kaszkę studzą ;P
Więc jeśli jesteś początkujący, powoli ćwicz, rób nowe obiekty a nie samo oteksturowanie. Ntw. w plikach to i ja mogę grzebać.
Więc idź na TheModders.org, poczytaj tutki, porób małe mody do Kala, jak będziesz samodzioelnie mógł zrobić jakiś mały mod z 1 questem, 2 nowe bronie i zbroje i 5 objektów, możesz spokojnie zakładać grupę modderską. A co do akcji, niech się toczy w Gothic 1. Chociaż IMO to nie wypali... Czekam na Gothic Online. :D
Pozdrawiam

Offline Alan5253

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Gothic World Online
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Maj 2008, 20:02:41 »
W kalu to akurat umiem robić rzeczy. Siedziałem w tym swojego czasu i nawet teraz służę innym pomocom. A zresztą sami się przekonacie tylko muszę zacząć :P

Offline Alan5253

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Gothic World Online
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Maj 2008, 16:31:06 »
Można na razie usunąć temat gdyż obecnie nie mam internetu. Zakładam ponownie na początku wakacji i wtedy będą wznowione prace.

Forum Tawerny Gothic

Gothic World Online
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Maj 2008, 16:31:06 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top