Autor Wątek: Arcania: Gothic 4 - Fakty/Informacje  (Przeczytany 65663 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gothic IV - Fakty
« Odpowiedź #100 dnia: 30 Kwiecień 2010, 23:25:59 »
A jakie jest zakończenie w dodatku..???Bo jeszcze nie grałem.....
Bezi zostaje królem Myrtany.

None

  • Gość
Odp: Gothic IV - Fakty
« Odpowiedź #101 dnia: 08 Maj 2010, 08:39:38 »
Co do okładki to wygląda dobrze. Dobrze też że będzie nowy system walki oraz rozdziały. W GIII natomiast nie było rozdziałów a walka orężem nie była zbyt zachwycająca. Również duży plus za grafikę. Grafika w Arcanii wygląda naprawdę dobrze i potwory są bardziej realistyczne nie licząc grafiki w GIII.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gothic IV - Fakty
« Odpowiedź #101 dnia: 08 Maj 2010, 08:39:38 »

Offline Marcinox

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gothic IV - Fakty
« Odpowiedź #102 dnia: 20 Lipiec 2010, 21:24:42 »
Gothic 4 mam nadzieję, że wyjdzie w Polskiej wersji, prawda? Czy brak planów co do wydania tej gry w Polsce?

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gothic IV - Fakty
« Odpowiedź #103 dnia: 20 Lipiec 2010, 23:30:52 »
O kurwa, w tym miesiącu w szok wprawiło mnie wiele rzeczy, ale to przechodzi ludzkie pojęcie.

Niemniej jednak postanowię Ci pomóc kolego. Zacznijmy od chłodnej logiki. Gothic, Gothic 2, Noc Kruka, Gothic 3, Zmierzch Bogów - wszystkie te tytuły bez problemów, w pełnej wersji polskiej, no może z lekkim opóźnieniem, trafiły na półki polskich sklepów.

A więc czemu tejże części miało by nie być u nas?

Głupio zabrzmiał twój post. Tak jakby Polska była zadupiem cywilizacyjnym, gdzie nie ma internetu, jeździ się dorożkami, a dziecko na oczy nie widziało nigdy pomarańczy.


Offline bemol05

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Arcania: Gothic 4 - Fakty/Informacje
« Odpowiedź #104 dnia: 13 Wrzesień 2010, 15:14:49 »
Na gry-online pojawił się beta-test Arcanii http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=6874. Niestety autor ma mieszane uczucia co do gry. Wygląda na to, że może to być spory zawód (chociaż można się było tego spodziewać).

Offline Sajan

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Arcania: Gothic 4 - Fakty/Informacje
« Odpowiedź #105 dnia: 13 Wrzesień 2010, 15:58:12 »
Szczerze, to spodziewałem się średniej gry, ale nie SÂŁABEJ, a tak wynika z tego tekstu...pochwalenie średniej grafiki i rozbudowanych questów to niestety, ale jak dla mnie dużo za mało...

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Arcania: Gothic 4 - Fakty/Informacje
« Odpowiedź #106 dnia: 13 Wrzesień 2010, 16:48:47 »
Zakupiłem prawie wszystkie części gry (oprócz oczywiście ZB) i miałem wielką nadzieję że do mojej małej kolekcji dojdzie Arcania. Jednak po przeczytaniu tego artykułu sądzę że ją chyba po prostu ściągną z neta. Nie będę wydawał 130 złoty na kota w worku. Najpierw zobaczę jak ten kot wygląda i jeśli nie będzie raził w oczy niedociągnięciami to wiadomo?

Szkoda że nie można przyśpieszyć czasu śpiąc i na dodatek ta walka. To jest jakiś absurd facepalm

Offline Ponurak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Reputacja: 1170
  • Płeć: Mężczyzna
  • Podaj sobie...
Odp: Arcania: Gothic 4 - Fakty/Informacje
« Odpowiedź #107 dnia: 14 Wrzesień 2010, 20:56:16 »
Dodaj jeszcze optymalizację to na dzień dzisiejszy możesz nie mieć skrupułów w wysłaniu ludzi z Jo Wooda na stryczek...

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Arcania: Gothic 4 - Fakty/Informacje
« Odpowiedź #108 dnia: 15 Wrzesień 2010, 00:31:01 »
Tworzenie przedmiotów we własnym ekwipunku. Zawsze w Gothic'u trzeba było poszukać odpowiedniego do tego celu obiektu, a tu taką prostotę twórcy wcisnęli. Interakcja ze światem też widzę, że słabo zrealizowana. Niczego nie można z domów zabrać, a korzystając z łóżka nie można odczekać nocy, bezsensu. Rozwijając postać tylko jakieś głupie paski można zwiększać, a atrybutów już nie. Ale się postarali. Postacie na nic nie reagują? Kluczowych osób nie można nawet zaatakować? System pogodowy bez żadnych przejść? Walki też jakieś spieprzone i w dodatku jeszcze postacie, które zamiast walczyć, ślizgają się na butach. facepalm I jeszcze bohater jakiś niedorozwinięty (wystarczy popatrzeć jak się porusza). Grafika przeciętna? Przecież to miała być mocna strona gry. Na zrzutach wyglądała pięknie, ale teraz okazuje się, że jest TYLKO przeciętna. No nie wiem, nie wiem, ale ta gra wydaje się być bardzo ograniczona, zwłaszcza że do lokacji nie można nawet powracać. Rozgrywka chyba będzie nudna, bo nic poza wykonywaniem questów nie będzie można robić. O nie, to, co było charakterystyczne dla serii, zostało skreślone. To już za wiele... To co będzie mocną stroną tej gry? Fabuła? Klimat? Jeśli żadna z tych rzeczy, to raczej porażka niestety.

Offline Ponurak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Reputacja: 1170
  • Płeć: Mężczyzna
  • Podaj sobie...
Odp: Arcania: Gothic 4 - Fakty/Informacje
« Odpowiedź #109 dnia: 15 Wrzesień 2010, 22:25:54 »
Szczerze to ja się teraz pytam... I za co ja mam płacić? Bo na pewno nie zapłacę za takie "COÂŚ". Jedyne co może mnie jeszcze przekonać o tym, że ten produkt nie wyląduje na moim śmietniku jest demo. Zostało jeszcze 9 dni... Zmian żadnych nie będzie więc. Z tego co zaobserwowałem czytając artykuł na GOL'u to w ogóle powinni zrezygnować z wymagań zalecanych... No bo po co one jeśli gra tak samo się tnie na każdym sprzęcie? :P A możesz coś powiedzieć o tym, że nie można wracać na poprzednie wyspy?

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Arcania: Gothic 4 - Fakty/Informacje
« Odpowiedź #110 dnia: 15 Wrzesień 2010, 22:37:10 »
To proste: jak wykonasz kluczowy wątek na jednej wyspie, to jak już z niej wyjdziesz, powrót będzie niemożliwy. Kiedyś to było mówione, w jednym z wywiadów.

Offline Ponurak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Reputacja: 1170
  • Płeć: Mężczyzna
  • Podaj sobie...
Odp: Arcania: Gothic 4 - Fakty/Informacje
« Odpowiedź #111 dnia: 15 Wrzesień 2010, 22:56:55 »
 :patyk:Jeszcze do mnie nie dotarło! Dobra no to ja tego nie kupuje. Nic mnie już chyba nie przekona do tej gry. Interakcja ze światem jest tak znikoma, że się dziwie czemu w ogóle po tym świecie można się poruszać...

No to pozwolę sobie już wbić gwóźdź do trumny... Macie, korzystajcie  :laugh:

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Arcania: Gothic 4 - Fakty/Informacje
« Odpowiedź #112 dnia: 15 Wrzesień 2010, 23:56:32 »
Gwoździe będziemy do ich trumien przybijać gdy złapiemy zarząd JaWood i tego co "to" robi. ;)

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Arcania: Gothic 4 - Fakty/Informacje
« Odpowiedź #113 dnia: 16 Wrzesień 2010, 00:09:42 »
Jak dla mnie JoWooD już z szacunku do graczy i wstydu jaki przyniosły dwie ostatnie części powinno zrzec się praw do marki Gothic. Niech ktoś z talentem i umiejętnościami zrobi kontynuacje...hmm...bo ja wiem CD Projekt Red? Bez powierzania roboty studiom pokroju Spellbound. JoWooD zależy na tym by wydać gówno o niższym budżecie niż roczna pensja prezesa firmy i tym samym zaprzepaścić tak porządną serię gier. Bo przecież o zadowolenia graczy tutaj już od 4 lat nie chodzi...

Offline Sajan

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Arcania: Gothic 4 - Fakty/Informacje
« Odpowiedź #114 dnia: 16 Wrzesień 2010, 15:02:20 »
Ja tak myślę - dopóki JoWood będzie dzierżyć prawa do marki Gothic, będziemy dostawać właśnie takie crapy w stylu zmierzch bogów czy arcania..

Offline Ponurak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Reputacja: 1170
  • Płeć: Mężczyzna
  • Podaj sobie...
Odp: Arcania: Gothic 4 - Fakty/Informacje
« Odpowiedź #115 dnia: 16 Wrzesień 2010, 20:12:26 »
Zawsze można uznać, że historia skończyła się na G3 i mieć gdzieś to co robi JW

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Arcania: Gothic 4 - Fakty/Informacje
« Odpowiedź #116 dnia: 17 Wrzesień 2010, 01:35:44 »
Bo zamiast kierować się opiniami graczy, zrobili grę po swojemu. Wystarczyło zostawić to, co w Gothic'u liczy się najbardziej i dodać kilka ciekawych innowacji, a nie zmieniać wszystkiego, w dodatku na gorsze. Widać, że Zmierzch Bogów ich niczego nie nauczył i dalej robią graczy w chu*a. Kiedy ta gra była pokazywana na E3, to miałem jeszcze nadzieję, ale po ostatnich filmikach i tej zapowiedzi zwątpiłem, że coś może z tego wyjść. Chyba rzeczywiście to Risen pozostanie ,,czwórką'', a Arcania... wypadkiem przy pracy. W związku z tym raczej tego nie kupię. Szkoda ponad 100 zł na takie byle co. Poczekam aż spadnie do jakiejś niższej ceny.

Offline Ponurak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Reputacja: 1170
  • Płeć: Mężczyzna
  • Podaj sobie...
Odp: Arcania: Gothic 4 - Fakty/Informacje
« Odpowiedź #117 dnia: 17 Wrzesień 2010, 22:11:50 »
Co prawda to prawda... W tej grze przeraziło mnie też to, że zrezygnowano z trenerów i tak ograniczono rozwój postaci ;/ Ciekawe jak by gra wyszła gdyby ją Blizz zrobił :D Apropo!
Wiesz może czy PB ma jakieś forum (albo Deep Silver), w którym fani mogą umieszczać pomysły? To tak nawiązując do zapowiedzi R2 :P

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Arcania: Gothic 4 - Fakty/Informacje
« Odpowiedź #118 dnia: 18 Wrzesień 2010, 15:35:37 »
Piranha ma swoje na oficjalnej stronie.

Offline LinkLess

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Arcania: Gothic 4 - Fakty/Informacje
« Odpowiedź #119 dnia: 09 Październik 2010, 12:35:26 »
Odnośnie tych skrótów recenzji. Już po demie można było się tego spodziewać. Według recenzenta "gra jest liniowa i przypomina bardziej zbiór poziomów niż otwarty świat." Czyli to co już wiemy. I to mają być te argumenty spellbound, że mają zbyt ciekawą historię do opowiedzenia oraz nie chcą, żeby gracz sobie ją zepsuł? Według mnie to pozbawili Gothica jaj, które posiada pierwowzór, ale o tym nie ma co dyskutować, każdy z Was doskonale wie o co chodzi bo temat był wałkowany wiele, wiele razy. Szkoda mi tylko tego, że gra nazywa się Gothic. Fakt jest taki, że bez tego słowa nikt by na tego crapa nawet nie spojrzał.
« Ostatnia zmiana: 09 Październik 2010, 12:57:46 wysłana przez MadDog »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Arcania: Gothic 4 - Fakty/Informacje
« Odpowiedź #119 dnia: 09 Październik 2010, 12:35:26 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything