Autor Wątek: Wyznanie przegranego  (Przeczytany 2156 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DonSpideRro

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Wyznanie przegranego
« dnia: 17 Listopad 2006, 17:07:30 »
Wyznanie przegranego

Szedł ciemną uliczką… Mokre, blond włosy opadały na jego czoło, a po policzkach spływały gęste krople. Nie można było rozpoznać czy to deszcz czy łzy, przecinają w pół zarumieniony od chłodu policzek. Młody, ukryty w nocy chłopak, przepływał morze chodnika oświetlany bladym światłem latarni, z każdym krokiem coraz bardziej zagłębiony w odmętach swej duszy. W jego głowie przepływało tysiące myśli…

Był jednym z milionów ludzi, i cierpiał za miliony. Czuł, że stracił wszystko…Nie musiał się przekonywać, aby wiedzieć, że w tą noc gdzieś między grudniem, a styczniem to on jest tym który stracił wszystko… Słyszał głos swego rozumu, pośród ciszy opustoszałej uliczki. Chciał go uciszyć, jednak on ciągle się powtarzał…

To był ten głos, który przychodzi, gdy opadną nerwy, gdy skończy się wiara, nadzieja i miłość… gdy zgaśnie nieba błękit. I wtedy wszystko się wali. Kiedyś był twardy, jednak los tego dnia podmienił mu karty.

Stracił tą, która była dla niego wszystkim. Stracił to co kochał, stracił chęć do życie. Skrzywiony przyzwyczajeniem do prawideł, teraz wiedział, że w swoim życiu był tylko widzem.

Ukryty w mieście, jeszcze wczoraj chciał pochłonąć wszystko, dzisiaj oddałby wszystko, by móc spędzić z nią przyszłość…

Teraz, porwany tym potokiem myśli rozbił się o skałę rzeczywistości. Wśród ideałów, zaprzepaścił to, czym był zaślepiony. Stawiał kolejny krok, kolejny wers, który zbliżał jego życie do rychłego końca…

Minął kościół… Przez chwilę pośród, coraz bardziej natarczywych myśli, poczuł chęć nacisnąć wielką mosiężną klamkę. Spadały z niej krople, każda z nich spadała na szary chodnik, opłakując tego, którego dusza, z pośród świata szarości posiadała własny odcień… Gdzieś w jego podświadomości rozległ się krzyk „Wpadłeś między wrony, kracz jak one…”. Był pewny, iż, to ta wspaniała mosiężna klamka, prowadząca do nieba, sprowadziła go do krainy opętania, krainy duszy, której tajemnicy nigdy nie przekaże innym. Kostki u jego zmarzniętej ręki rozjaśniły się w uścisku gorącej rękojeści noża.

Spojrzał w niebo… Zastanawiał się, czemu teraz, kiedy wszystko było jedną, najpiękniejszą w życiu chwilą, on stoi właśnie tutaj, przed kościołem, przed samym bogiem…

Ostrze noża delikatnie muskało powierzchnie jego ręki, nieuchronnie zbliżając się w kierunku widocznych spod lodowato zimnej skóry żył. Z każdą sekundą były coraz bliżej, aż końcu ostrze, otwarło bramy śmierci. Szmaragdowa krew delikatnie pieściła jego palce mieszając się z kroplami deszczu…

Wiedział, że to koniec…

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
Wyznanie przegranego
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Listopad 2006, 17:15:46 »
Na początek powiem, iż piszesz bardzo potencjonalnie. Nie mam pojęcia jak mogłem tego wcześniej nie dostrzec. Tekst jest hmm...bardzo dobry. Szkoda, że tak krótki, ale w końcu nie tego można było się po nim spodziewać. Rewelacyjnie grasz na emocjach i opisujesz zdarzenia. Kilka niezłych metafor i mocne zakończenie. Niektórzy malkontenci mogą narzekać na zbyt małą ilośc tekstu, ale mi to nie przeszkadza. Mam wrażenie, że na tym miał właśnie on polegać - chwilowym skłonieniu do refleksji czytelnika. Moja ocena to 9/10. Dlaczego nie 10? Po prostu wiem, że możesz wyskrobać coś jeszcze lepszego.  

Pozdrawiam...Triv

Forum Tawerny Gothic

Wyznanie przegranego
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Listopad 2006, 17:15:46 »

Offline michas

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
Wyznanie przegranego
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Listopad 2006, 11:26:10 »
Tekst bardzo dobry, zgadzam się z moim poprzednikiem. Mogłeś go jednak trochę przedłżyć, ale nie jest źle (co ja piszę, jest świetnie!). Myślę, że będziesz świetnie pisał w przyszłości. Posługujesz się dobrym słownictwem, porównaniami i epitetami. Mogłeś jednak dodać jakiś epilog. Trzyaj tak dalej! Daję 8+/10.

Forum Tawerny Gothic

Wyznanie przegranego
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Listopad 2006, 11:26:10 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top