Autor Wątek: Wierzchowce w G4  (Przeczytany 6747 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Foxiorek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Wierzchowce w G4
« dnia: 19 Kwiecień 2008, 19:35:04 »
Dla mnie gothic jest najlepszą grą na świecie i do doskonałości brakuje jej tylko jednego: jazdy wierzchem. Można by było szybciej poruszać się po świecie gry tak jak to jest np. w grze Two Worlds. Możliwość posiadania wierzchowca np. kupując go bądź kradnąc od razu poszerza świat gry. ÂŁatwiej się wszędzie dostać, można przeskakiwać np. rowy czy zapadliska. Według mnie brak wierzchowców w świecie gothic to dość duże niedopracowanie. Napiszcie co o tym myślicie.

Offline Danielin

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Wierzchowce w G4
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Kwiecień 2008, 19:43:17 »
Mam nadzieję że będą!!

UWAGA!
Jak ktoś chce zobaczyć jak wyglądają konie w modzie GWW do Gothic 1 to
niech wejdzie na stronę gothicgww.fora.pl i poszuka!!

Forum Tawerny Gothic

Wierzchowce w G4
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Kwiecień 2008, 19:43:17 »

Offline Masmen

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Wierzchowce w G4
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Kwiecień 2008, 22:29:49 »
Wierzchowce by się przydały, podobno miały być w Gothic 3 ale niestety zabrakło PB czasu :/

Offline Gorion

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 200
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Wierzchowce w G4
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Kwiecień 2008, 22:00:18 »
Myślę, że Speellbound zadba o to aby w najnowszej odsłonie Gothica nie zabrakło
wierzchowców. Było by fajnie gdyby w GIV pojawiła się opcja latania na gryfach lub wiwernach, lecz jest jest to mało prawdopodobne i nader fantasy jak na realia Gothica .

EDIT:
Cytuj
Jednakże autorzy już przy Gothic 3 wyjaśnili, dlaczego w grze nie pojawiły się wierzchowce. Czemu? Była mowa, że po prostu nie mieli już na to czasu. A jeszcze trzeba było zrobić animację poruszających się gałęzi drzew, jakby postać wjechała pod drzewko na koniu bądź innym bydlęciu... Niezbyt ładnie by to chyba wyglądało, jakby nagle z szyi głównego bohatera wystawały gałęzie, a z włosów wyrastały liście?
Ale teraz chyba Jowood nie będzie nikogo poganiał.

Cytuj
Jak twórcy by wytłumaczyli brak koni bądź innego rodzaju wierzchowców w poprzednich częściach?
Według mnie jest to najmniejszy problem.

« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień 2008, 15:12:35 wysłana przez Gorion »

Offline Medivth

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Wierzchowce w G4
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Kwiecień 2008, 22:08:12 »
Zanim wyszła trzecia odsłona, myślałem że tam właśnie będziemy mieli okazję galopować na koniach. Niestety, zawiodłem się. Jednak, z powodu takiej błahostki nie będę przerywał gry.

To samo, jeżeli chodzi o Gothic 4. Oczywiście, mam nadzieję, że pojawi się taka możliwość. Jeżeli świat byłby tak wielki, jak w Gothic 3, bardzo by to pomogło nam w poruszaniu się po świecie. Nie mam nic przeciwko temu projektowi i jestem za, mam nadzieję, że konie się pojawią.

Cytuj
Było by fajnie gdyby w GIV pojawiła się opcja latania na gryfach lub wiwernach, lecz jest jest to mało prawdopodobne i nader fantasy jak na realia Gothica sad.gif.
Przesada, wolę Gothic'a bez tych stworzeń.


Pozdrawiam, Medivth

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Wierzchowce w G4
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Kwiecień 2008, 18:34:11 »
Cytat: Foxiorek
Dla mnie gothic jest najlepszą grą na świecie i do doskonałości brakuje jej tylko jednego: jazdy wierzchem. Można by było szybciej poruszać się po świecie gry tak jak to jest np. w grze Two Worlds. Możliwość posiadania wierzchowca np. kupując go bądź kradnąc od razu poszerza świat gry. ÂŁatwiej się wszędzie dostać, można przeskakiwać np. rowy czy zapadliska. Według mnie brak wierzchowców w świecie gothic to dość duże niedopracowanie. Napiszcie co o tym myślicie.

Sam jestem za tym. Mam nadzieję, że umiejętności "Jazda konna",również nie zabraknie ;)

Cytat: Gorion
Myślę, że Speellbound zadba o to aby w najnowszej odsłonie Gothica nie zabrakło
wierzchowców. Było by fajnie gdyby w GIV pojawiła się opcja latania na gryfach lub wiwernach, lecz jest jest to mało prawdopodobne i nader fantasy jak na realia Gothica  .


Pozdrawiam Gorion


I o to chodzi... Fajnie by było, gdyby cosik takiego weszło.... Lecz od bardzso wysokich lvl, lub w jakimś arcytrudnym zadaniu, dostało by się takowego...

PS.
Podsumowując: Jestem za xP

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Wierzchowce w G4
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Kwiecień 2008, 19:22:36 »
Wierzchowców nie raczej nie będzie - istnieje góra 10% szans, że takowe się pojawią i będzie nam dane przemierzać na ich grzbietach świat Gothica. Czemu? Ano, wystarczy zadać sobie jedno proste pytanie (można więcej, ale to jedno w zupełności wystarczy):
Jak twórcy by wytłumaczyli brak koni bądź innego rodzaju wierzchowców w poprzednich częściach?

Pytanie retoryczne lub nie... jak wolicie.
Aczkolwiek kuszącą myślą jest to, iż wreszcie moglibyśmy uzyskać to, co np. jest w ,,TES IV: Oblivion".

Jednakże autorzy już przy Gothic 3 wyjaśnili, dlaczego w grze nie pojawiły się wierzchowce. Czemu? Była mowa, że po prostu nie mieli już na to czasu. A jeszcze trzeba było zrobić animację poruszających się gałęzi drzew, jakby postać wjechała pod drzewko na koniu bądź innym bydlęciu... Niezbyt ładnie by to chyba wyglądało, jakby nagle z szyi głównego bohatera wystawały gałęzie, a z włosów wyrastały liście?
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień 2008, 19:24:09 wysłana przez Boba Fett »

Offline Ingmar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Wierzchowce w G4
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Kwiecień 2008, 21:39:06 »
Moim zdaniem konie nie powinny się pojawic, chociaż nawet by było fajnie, ale myśle, że za tym poszły by też wymagania sprzętowe a jak wszyscy wiemy Gothic 3 ma ogromne wymagania i bez wierzchowców a pomyśleć sobie co by było jakby jeszcze były konie 0o.To wtedy nasz sprzęt by chyba nie udzwignął takiego obciążenia, oczywiście jeśli ktoś ma jakąś "super maszyne" to się nie musi martwić, ale sądze, że nie każdy ma jakiś dobry sprzęt(Mi np, Gothic 3 chodzi dobrze jedynie na małych szczegółach)więc lepiej chyba uniknąć wprowadzeniea koni, aczkolwiek bardzo by to upiększyło grę, więc można się o to spierać.


Pzdr Ingmar

Offline Grubil

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Wierzchowce w G4
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Maj 2008, 16:13:29 »
Nie tylko z animacją byłby problem ale z światem gry.
Swiat musiał by być ogromny, bo jaka to przyjemność
przejechać z jednego krańca mapy na drugi w 5 minut.

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Wierzchowce w G4
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Maj 2008, 12:47:55 »
Jeżeli mają się pojawić wierzchowce, to świat musi być jeszcze większy niż ten z Gothica 3. No i na wierzchowcach powinno się odczuwać, że rzeczywiście dostaliśmy się w jakieś miejsce dużo szybciej, niż jeżeli zrobilibyśmy to na nogach. Niestety kamienie teleportacyjne nie powinny być wtedy do każdej lokacji, no bo poco się męczyć, skoro za pomocą kamienia można się dostać tam natychmiast. Chyba że, pojawi się sporo osiedli, do których nie ma kamieni, a będą te osiedla znajdować się w odległych miejscach.
Oczywiście, można by zrezygnować z kamieni teleportacyjnych a wtedy wierzcowce stały by się niezbędnym środkiem przemieszczania ale uważam, że kamienie teleportacyjne skoro były w poprzednich częściach, to i powinny pojawić się teraz.
« Ostatnia zmiana: 23 Maj 2008, 12:56:46 wysłana przez Roben »

Offline Rixin

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Wierzchowce w G4
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Maj 2008, 14:50:05 »
Chciałbym aby były wierzchowce ale nie sądze żeby były. Tak jak pisali moi poprzednicy wiązałoby się to z ogromem pracy, wielkim światem(w sumie mógłby być) i dużymi wymaganiami, a ja mam słaby sprzęt

Offline Foltest

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 838
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chaos rodzi więcej chaosu.
Odp: Wierzchowce w G4
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Maj 2008, 18:34:27 »
Wierzhowce mogły by być, skoro ma być tak wielka mapa to by się przydały. Ale jak nie zrobią przeszedłem 3 części bez, co mi czwatra...  ;D

Offline Dementor

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wierzchowce w G4
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Maj 2008, 19:18:00 »
Mapa w Gothic 3 jest ogromna, a mimotego wierzchowców nie ma. Przydałoby się dac kilka ras lub gatunków-np. Araby, baaardzo wytrzymałe, ale do spatkania TYLKO u Asasynów. A w Gothic 4 mam nadzieję, że się ukarzą.

Offline Kamilo246

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wierzchowce w G4
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Lipiec 2008, 22:10:22 »
Konie to bardzo dobry pomysł tworców gry, ulatwi to poruszanie sie. Mam nadzieje ze na koniu bedziemy urzywac innego stylu walki niz na nogach.

Offline Kapii

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 199
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Everybody Lies - House M.D.
Odp: Wierzchowce w G4
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Lipiec 2008, 12:14:39 »
A ja zastanawiam się jak rozwiążą wale... udeżanie konia podczas walki dwóch jeźdźców. Chodzmi mi o np. Jeden atakuję konia, a drógi się wywraca, bo koń ranny itp.

Offline Ci@cho

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wierzchowce w G4
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Grudzień 2008, 11:07:22 »
Pewnie usprawiedliwią brak wierzchowców w poprzednich częściach jak walkę dwoma mieczami czy parowanie tarczą w gothic 3. :-\

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wierzchowce w G4
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Grudzień 2008, 11:07:22 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything