Autor Wątek: Puszukiwani chętni edycja II  (Przeczytany 23186 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Puszukiwani chętni edycja II
« dnia: 19 Kwiecień 2008, 11:59:29 »
Podobnie jak w przypadku edycji pierwszej (stare wiarusy wiedzą o co chodzi, za to nowi powinni dokładnie zaznajomić się z tym tematem, jeśli są tym zainteresowani).

Są poszukiwane dwie osoby (maksymalnie trzy), które zajęłyby się przeczytaniem wszystkich opowiadań z forum z ,,Twórczości Własnej" (dokładniejsze informacje za chwilę). Kryteria, jakie winien spełniać chętny:

Warunki
- Dostępność (takowa osoba musi mieć sporo czasu, by przeczytać całą masę tych opowiadań)
- Znajomość polskiej gramatyki (takowe osoby będą zobowiązane po wybraniu prac do ich poprawy, by wyeliminować z nich wszelkie błędy)
- Odpowiedzialność (jeśli osoba zgłosi się, to nie może za kilka/naście dni powiedzieć ,,rezygnuję" - praca ta zobowiązuję i liczę, że jesteście odpowiedzialni i wiecie co robicie zgłaszając się tutaj, więc w takim razie proszę się bardzo dobrze zastanowić, zanim tutaj ktoś odpisze)

Przy zgłoszeniu proszę powiedzieć, czy się spełnia powyższe trzy warunki. Dodatkowo proszę pokazać jakieś swoje oceny opowiadań na tym forum (podać linki do swoich ocen). Jeżeli ktoś sam pisze opowiadania, miło by było, gdyby również umieścił do nich linki (pozwoli mi to coś uwzględnić).

Zasady oceniania
- Proszę zachować bezstronność (czyli np. nikogo nie faworyzować, nie podawać swoich prac pisząc, że są najlepsze (a w rzeczywistości nie są) itp)
- Proszę patrzeć bardziej na pomysł/oryginalność pracy, niżby na pisownię (tę ostatnią się po prostu poprawi, liczy się, aby na stronie były pokazane jak najciekawsze dzieła)
- Opowiadanie musi być skończone (jeśli jakaś praca nie ujrzała jeszcze na forum zakończenia, to odpuście ją sobie - szkoda Waszego czasu na jej czytanie, na stronie zamieścimy tylko w pełni skończone dzieła)
- Opowiadanie musi mieć ścisły związek ze światem ,,Gothica" (!!)
- I, co chyba najważniejsze, proszę czytać tylko opowiadania (żadnych wierszy itd.) ;)

Jeżeli już skończycie czytać, każdy wybrany musi tutaj podać 10 opowiadań (minimum 6), które bardzo przypadły mu do gustu. Prócz tego musi podać swoją osobistą ocenę (z uzasadnieniem) oraz króciutkie streszczenie.

Wszystkim chętnym dziękuję za zgłoszenia i chęć pomocy przy współtworzeniu działu ,,Opowiadania" na stronie.

Z poważaniem
Boba Fett
« Ostatnia zmiana: 19 Kwiecień 2008, 13:29:41 wysłana przez Boba Fett »

Offline Tidus

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 825
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Per Aspera Ad Astra...
Puszukiwani chętni edycja II
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Kwiecień 2008, 18:31:29 »
Chętnych nie widzę, a u mnie z 1 wymaganiem może być tymczasowy problem, ponieważ mam zaliczenia, kolokwia i inne cuda nie widy. Tak więc chętnie zgłoszę się, jako iż nie ma chętnych, lecz pracę mógłbym zacząć dopiero za jakiś tydzień ( pierwsze dni maja ). Na PW wysłałem Ci gg do mnie, chociaż wydaje mi się że je masz... gdybyś był zainteresowany :>

Forum Tawerny Gothic

Puszukiwani chętni edycja II
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Kwiecień 2008, 18:31:29 »

Offline Medivth

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Puszukiwani chętni edycja II
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Kwiecień 2008, 19:17:09 »
W takim razie i ja się zgłoszę,  

Cytuj
- Dostępność (takowa osoba musi mieć sporo czasu, by przeczytać całą masę tych opowiadań)
U mnie jest z tym dość dobrze. Przeważnie mam czas, oraz nic do roboty, więc mógłbym się zając czytaniem tych opowiadań. Chociaż, aż tak dużo (opowiadań) chyba tego nie będzie...

Cytuj
- Znajomość polskiej gramatyki (takowe osoby będą zobowiązane po wybraniu prac do ich poprawy, by wyeliminować z nich wszelkie błędy)
Cóż, wydaję mi się, że takową znajomość posiadam, nie piszę za wiele błędów, możesz zapytać moją "szanowną" nauczycielkę języka polskiego, od jakiegoś czasu prawie bez błędów, choć i tak nadal to "prawie". No i jeszcze, jeżeli chodzi o ortografię, to Firefox mi pomaga,  

Cytuj
- Odpowiedzialność (jeśli osoba zgłosi się, to nie może za kilka/naście dni powiedzieć ,,rezygnuję" - praca ta zobowiązuję i liczę, że jesteście odpowiedzialni i wiecie co robicie zgłaszając się tutaj, więc w takim razie proszę się bardzo dobrze zastanowić, zanim tutaj ktoś odpisze)
Uczę się tej odpowiedzialności, uczę. Wydaję mi się także, że jestem odpowiedzialniejszy, niż niegdyś. Zastanawiałem się trochę, w zasadzie to trochę myślałem nad tym, kiedy to już sam temat został napisany. Zdecydowałem się,  

Cytuj
Przy zgłoszeniu proszę powiedzieć, czy się spełnia powyższe trzy warunki. Dodatkowo proszę pokazać jakieś swoje oceny opowiadań na tym forum (podać linki do swoich ocen). Jeżeli ktoś sam pisze opowiadania, miło by było, gdyby również umieścił do nich linki (pozwoli mi to coś uwzględnić).
Spełniam, a przynajmniej ja tam sądzę.

Oceny? Dni Krwi - Cóż, miałem okazję (niestety?) ocenić tylko jedno opowiadanie, w dodatku - a na to wygląda - nie dokończone. Oczywiście, na tym nie skończę, zdaje się, że są tam jakieś ciekawe opowiadania.

Czy sam piszę? Ano, coś tam piszę. W większości jednak kończę po rozdziale, góra dwóch - tak jakoś wychodzi, chyba ciągle mi się wydaję, że jakieś niedopracowane, czy "cuś". Może jednak w końcu jakieś skończę i zamieszczę tutaj, na Forum.

Z "Zasadami oceniania" również się zaznajomiłem, rozumiem i zamierzam ich przestrzegać, ;)

Jeszcze jakieś informacje? Ano, to jest PW i GG, które zaś znaleźć można w moim profilu, :P


Pozdrawiam, Medivth

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Puszukiwani chętni edycja II
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Kwiecień 2008, 15:27:18 »
Jeżeli można pomóc temu serwisowi, to ja się zgłaszam. Myślę, iż sporo czasu mam, więc pierwszy warunek spełniony, uważam, że nie można mi zarzucić braku znajomości polskiej gramatyki, ortografii i interpunkcji, a co do odpowiedzialności, to myślę że można mi zaufać, teraz ruch należy do was.
To są linki do recenzji twórczości forumowiczów:
  Recenzja opowiadania "Dni krwi"
[a href=\"http://gothic.gram.pl/forum/Dni-Krwi-t14706.html\" target=\"_blank\"]http://gothic.gram.pl/forum/Dni-Krwi-t14706.html[/a]
 Recenzja opowiadania "ÂŻycie za pieniądze" (by Boba Fett) Nie jest to w świecie opowiadanie w świecie Gothica ale jednak postanowiłem je tu zamieścić
[a href=\"http://gothic.gram.pl/forum/Zycie-za-pienidze-t14427.html\" target=\"_blank\"]http://gothic.gram.pl/forum/Zycie-za-pienidze-t14427.html[/a]
Jest jeszcze kilka innych moich recenzji, m.in.
Historia Gomeza:
[a href=\"http://gothic.gram.pl/forum/historia-Gomeza-t14759.html\" target=\"_blank\"]http://gothic.gram.pl/forum/historia-Gomeza-t14759.html[/a]


Najlepsze opowiadania:
1. Spisek- Opowiadanie które przedstawia alternatywną historię magnata Bartholo i mówi o losach myśliwego Larrego, który chce rozwikłać zagadkę morderstwa wyżej wymienionego magnata, praca zawiera mało błędów ortograficznych, nie posiada błędów logicznych i rzeczowych, a jedyną jej wadą jest to, że nie jest dokończona.
2.Powrót ÂŚniącego- Długie, treściwe i ciekawie napisane opowiadanie, mówiące o powrocie Bezimiennego na wyspę Khorinis, wyłapałem trochę błędów ortograficznych, a niektóre elementy nie są do końca dopracowane, ważne jest jednak to, że fabuła jest ciekawa i oryginalna co zmusza użytkownika do przeczytania całej pracy. Gorąco polecam.
3.Droga do władzy- Opowiadanie bardzo długie, aczkolwiek wciągające, na forum praca zebrała bardzo pochwalne recenzje, lecz nie jest pozbawiona błędów, można również było słowo bezimienny zastąpić innym wyrazem bliskoznacznym, choć ostatecznie te drobne błędy nie mają wpływu na końcowy efekt, a ten jest bardzo dobry, chociaż w opowiadaniu znajduje się trochę niejasności.
4.Dalsze losy Bezimiennego- Opowiadanie to przedstawia alternatywną historię grupy, która popłynęła na kontynent po zabiciu smoka-ożywieńca, w tej pracy można znaleźć garść błędów, lecz nie przeszkadza to w czytaniu. Już na pierwszy rzut oka widać, iż autor ma pomysł i wie jak go wykorzystać, przygody opisane w opowiadaniu są ciekawe oraz oryginalne, tak więc, prace autora tego opowiadania poleciłbym każdemu bez obaw, że komuś nie przypadnie ona do gustu.
5.Bitwa o Geldern- Długie, a nawet bardzo długie opowiadanie, które mówi o bitwie o Geldern i jej kulisach, praca (prawie) nie zawiera błędów ortograficznych, jest napisana ciekawie oraz co interesujące, łączy w sobie fikcję literacką i fakty z gry w taki sposób, iż na pierwszy rzut oka nie widzi się różnicy. Wszystkie zdania napisane są w sposób przemyślany, tak że w opowiadaniu nie znajdzie się zdań niezrozumiałych, warto również dodać, że ta praca jest bardzo lubiana na forum, ponieważ jako jedno z niewielu opowiadań jest oceniane na 6 punktów.
6.In Begin of Gothic- Historia ta opowiada o buncie w górniczej dolinie oraz o współpracy Xardasa ze ÂŚniącym, opowiadanie trzyma w napięciu, co więcej nie zawiera dużo błędów, dialogi są ciekawe, opisy sytuacji trzymają wysoki poziom, fabuła jest ciekawa, a cała praca zaskakuje do saemgo końca, według mnie jest to jedna z najlepszych prac na forum.

A oto moje opowiadanie:
"Alternatywna historia bezimiennego"
[a href=\"http://gothic.gram.pl/forum/index.php?show...amp;#entry94120\" target=\"_blank\"]http://gothic.gram.pl/forum/index.php?show...amp;#entry94120[/a]
« Ostatnia zmiana: 27 Kwiecień 2008, 19:21:00 wysłana przez hagen4 »

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Puszukiwani chętni edycja II
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Maj 2008, 22:51:18 »
Jak widać nie ma zbyt wielu chętnych do czytania, a w takim razie nie pozostaje mi nic innego jak wybrać spośród Waszej trójki osoby, które zajmą się wyborem i ocenieniem opowiadań.
Wybrani:
- Dies Irae Vae Victis
- Medivth

hagen4, widać że się napracowałeś, jednakże Twoje oceny nie były zbytnio konsekwentne i odpowiednie do tego, co przedstawiały co niektóre prace. Cieszę się jednak, że postanowiłeś zakasać rękawy.
Wszystkim Wam dziękuję za zgłoszenia i chęć pomocy.

Panowie Dies Irae Vae Victis i Medivth, czas się wziąć do roboty. Na razie nie ustalam jakiegoś konkretnego terminu - aczkolwiek proszę, byście nie olali sprawy i sumiennie czytali prace z Twórczości Własnej (jakie konkretnie macie napisane w pierwszym poście) i zarazem oceniali oraz wybierali te najlepsze. (Wasze wybory (wraz z podsumowaniem) piszcie tutaj.)

Jeszcze raz dziękuję i życzę Wam dużo nerwów, czasu i przyjemności z czytania dzieł literackich fanów Gothica. ;)

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Puszukiwani chętni edycja II
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Czerwiec 2008, 21:58:39 »
W imieniu Medivitha zamieszczam opowiadania, które jego zdanie zasługują na zamieszczenie w serwisie TG.

Terror na bagnie – Jedno z trzech opowiadań, które moim zdaniem powinno znaleźć się na stronie głównej. A dlaczego? Jestem jednym z najlepszych, które zostały napisane w ostatnim czasie…
W opowiadaniu nie znajduje się wiele błędów ortograficznych, interpunkcyjnych również za wiele nie ma. Zauważyłem też brak myślnika przed niektórymi wypowiedziami bohaterów. Jednakże to jest najmniej istotne… przede wszystkim liczy się fabuła, pomysł na opowiadanie. Terror na bagnie spodobał mi się właśnie między innymi z tego powodu, zaciekawiły mnie ataki nieumarłych wojowników na Obóz Bractwa. Autor opowiadania postarał się nieco pod względem opisów, jednak nie jest tego za dużo… bardziej cieszyłby mnie fakt, gdybym mógł przeczytać coś o tym, jak wyglądały wszystkie miejsca, w których się rozgrywała akcja. Mimo, iż samemu wiem, jak było w rzeczywistości, wystarczy odwiedzić odpowiednie miejsca w grze, jednakże opowiadanie z takim elementem stałoby się ciekawsze, im więcej opisów, tym lepiej. Opowiadanie oceniam na 4+/5

Streszczenie – „Terror na bagnie” opowiada o ataku umarłych na Obóz Bractwa ÂŚniącego. Pewnego dnia, wczesnym rankiem następuje taki właśnie atak. Przywódca obozu, Y’berion wychodzi ze swojej świątyni, by pomóc swoim podwładnym w odparciu umarłych. Zdarzyło się coś dziwnego – został on trafiony jakimś dziwnym pociskiem, a sprawca tegoż czaru nie został zauważony. Y’berion odczuł, że to coś skutkowało chwilowym osłabieniem jego mocy magicznej. Gdy już wkrótce zwołał pozostałych arcymagów koloni, Coristo i Saturasa, podzielił się z nimi swoim odczuciem. Następnie naradę przerwały krzyki nowicjuszy, po obozie grasował ogr. Zginęło paru mieszkańców obozu, jednakże magom w końcu udało się pokonać potwora. Po tym zdarzeniu, Y’berion namówił gości, by zostali na noc – jeżeli coś jeszcze się wydarzy, to wasza pomoc będzie niezbędna – powiedział im „na zachętę”, zgodzili się. W nocy nastąpił kolejny atak umarłych. Wrogów było zbyt dużo, przetrwała tylko garstka za przewodnictwem głowy obozu wyruszyli na bagno, by zakończyć całą tą sprawę. Po długiej tułaczce i mordach na zwierzętach, zamieszkujących bagno, w końcu dotarli do jakiegoś mauzoleum, w którego wnętrzu znajdował się jakiś kryształ, a przed nim samym stał mroczny mag. Nim zdążyli go zaatakować, ten kulą czarnej energii trafił Saturasa. Coristo chciał pomóc, wyczarował kulę ognia, przed którą jednak mroczny mag zrobił unik, a następnie ożywił pobliskie drzewa, by te rozprawiły się z arcymagiem ognia. Po krótkiej wymianie zdań miedzy Y’berionem a owym mrocznym magiem, ten drugi rzucił czar na przywódcę Obozu Bractwa, który wysysał jego energię życiową, Y’berion padł na ziemię W porę jednak przybył Milen, który sprawnie ogłuszył mrocznego maga. Następnie wszyscy magowie połączyli swoje mocy, co sprawiło, że dusza ich wroga została rozszarpana… W chwilę później okazało się, że jest syn Y’beriona który został niedawno porwany.

Droga do władzy – W tym opowiadaniu również nie zabrakło opisów, które są dla mnie niezwykle ważne, gdy mam do czynienia z prozą. Był także w miarę długi, m.in. dlatego piszę teraz jego ocenę i chcę, by wystawiony został na stronie głównej Tawerny Gothic. Sama fabułą jeszcze mi się podobała – walka o władzę w Starym Obozie, pomoc Xardasa i walka głównego bohatera z Gomezem Muszę jednak powiedzieć, że zdziwił i trochę zniechęcił koniec opowiadania, epilog – szczególnie ostatnie zdanie, w którym to zostaliśmy poinformowani, że ÂŚcierwojady zostały zwierzętami chronionymi. Już nawet nie śmieszne, a idiotyczne to było, zważając na treść samego opowiadania. Wolałbym, by cały epilog w ogóle ukazany nie został. Poza tym, „Drogę do władzy” mogę oceniać, na 4+5





« Ostatnia zmiana: 02 Czerwiec 2008, 18:05:34 wysłana przez Serail »

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Odp: Puszukiwani chętni edycja II
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Lipiec 2008, 18:29:38 »
Erm, sądzę, że grubo ponad dwa miesiące czasu starczyło, by przeczytać opowiadania i sporządzić sobie listę? Od Zhaiego nic jeszcze nie widzę, a od Medwitha tylko kilka (miał dodać jeszcze jakieś, ale chyba jednak olał to).
Mam rozumieć, że temat można zamknąć i uznać, że nie jesteście nader odpowiedzialni do robienia takich rzeczy?

Ps Ja w dwa miesiące przeczytam trzy książki. To co to kilkanaście opowiadań, gdzie 3/4 nie jest skończonych?

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Puszukiwani chętni edycja II
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Lipiec 2008, 18:32:59 »
Medivith olał nasze forum, więc nie zrobi tych opowiadań. A co do braku opowiadań od nich, to ty ich wybrałeś, więc do siebie miej pretensje:P
« Ostatnia zmiana: 03 Lipiec 2008, 18:33:40 wysłana przez Serail »

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Odp: Puszukiwani chętni edycja II
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Lipiec 2008, 18:37:57 »
Medivith jako tako wywiązał się ze swojej roboty, miał prawo zapodać tylko 2 propozycje. Ale Zhai? Nie no, nie przesadzajmy, mamy wakacje, on jest modem, a jako mod tak wiele pracy nie ma (przynajmniej z tego co widzę). Jak mogę mieć do siebie pretensje? Podkreśliłem w rekrutacji, jakich osób szukam, każdy kto się zgłosił, bym świadom moich wymagań. Więc co jest grane?
« Ostatnia zmiana: 03 Lipiec 2008, 18:38:29 wysłana przez Boba Fett »

Offline Tidus

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 825
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Per Aspera Ad Astra...
Odp: Puszukiwani chętni edycja II
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Lipiec 2008, 15:59:42 »
Nie czepiaj się wczoraj schlany do domu wróciłem i nawet nie wiedziałem kim ty jesteś jak to przeczytałem.

Dzisiaj dostaniesz wszystko wieczorem...
------------------------------------------------------------------------------
    
Gothic 2 opowiadanie autorstwa Pana Mroku
http://www.gothic.gram.pl/forum/index.php/topic,14932.0.html

Opowiadanie moim zdaniem zasługujące na wyróżnienie z powodu przedstawienia pewnej wizji rodzaju " co by było gdyby ". Interpunkcja i środki stylistyczne pozostawiają nieco do życzenia jednak całość prezentuję się na dobrym poziomie. Fabuła opowiedziana w historii zaciekawi z całą pewnością każdego fana serii Gothic. W opowiadaniu spodobała mi się jego wielowątkowość, ścisły związek z samą grą i opisywanie różnych wydarzeń w różnych miejscach zachowując przy tym chronologię i rozwagę. Przyzwoite wykonanie i bardzo dobra fabuła zaskarbiły sobie moje serce. Jedyną wadą są pewne niedociągnięcia i niewykorzystany w 100% potencjał tematyki.

Streszczenie

Hisroria przedstawia atak orków na zamek w górniczej dolinie i miasto Khorinis. Orkowie, którzy są w licznej przewadze liczebnej doskonale zrealizowali swoje plany taktyczne zyskując tym samym dodatkową niemałą już przewagę. W cieniu tych wszystkich wydażeń Harad wraz ze swoim czeladnikiem Braianem działają na rzecz gildii złodzeji. Działania te doprowadzają do wzbogacenia się Harada, lecz wzbudzają podejrzenia straży. W czasie, gdy Harad i Braian kradną i wchodzą w posiadanie coraz większej fortuny orkowie zaatakowali zamek w Khorinis, w którym po heroicznej walce zginęli wszyscy paladyni króla Robhara II. Niewiele czasu minęło do ataku na miasto, walka była długa, wyczerpująca a paladyni wsparci siłami magów ognia i najemników z farmy potrafili bronić się przez niemożliwą by się wydawało możliwość czasu, lecz niestety to nie wystarczyło... Khorinis zostało zdobyte, ale jego mieszkańcy przeżyli... połowicznie...

---------------------------------------------------------------------------------

Terror na bagnie autorstwa Maximusa

http://www.gothic.gram.pl/forum/index.php/topic,14930.0.html

Opowieść, która moim zdaniem jest najlepszym utworem poświęconym tematyce Gothica na forum. Ortografia i stylistyka są z wysokiej półki, lecz autor nie uchronił się od pewnych drobnych błędów. Opowiadanie doskonale wprowadziło by się jako wątek fabularny w Gothicu i jest z nim ściśle związane, co ułatwi każdemu czytelnikowi i graczowi Gothica wyobrazić sobie to opowaidanie i zinterpretować je. Nieumarli w obozie bractwa oraz sama postawa Guru i Y'Beriona zaciekawiła mnie łatwością i lekkością w który została napisana. Zabrakło mi trochę elementów artystycznych takich jak chociażby opisy postaci czy otoczenia w którym rozegrała się walka, mimo to opowiadanie jest godne polecenia i zachęcam do lektury każdego fana serii gier Gothic.

Streszczenie
Opowiadanie toczy się wokół jednego wątku ataku nieumarłych na obóz sekty śniącego. Razu pewnego nieumarli zaatakowali obóz bractwa, atak ten spowodował zamieszanie w obozie bractwa. Y'Berion nie czekając na kolejny ruch armii śmierci natychmiast ruszył z wiadomością do Coristo i Saturasa którzy postanowili wesprzeć najwyższego guru. W nocy nieumarli ponownie zaatakowali obóz bractwa by zdziesiątkować zastępy strażników świątynnych. Arcymagowie widząc zaistniałą sytuację postanowili poszukać źródła tego zła i kierując się za znakami lidera duchowego bractwa natrafili na pewne mauzoleum czy też świątynię w której spotkali tajemniczego maga. Po krótkiej acz treściwej rozmowie wybuchła walka po której okazało się, że agresorem był zaginiony syn Y'Beriona...
------------------------------------------------------------------------

Droga do władzy autorstwa Maxumusa

http://www.gothic.gram.pl/forum/index.php/topic,13843.0.html
Utwór napisany z rozmachem mający na celu przedstawienie wizji zagłady Gomeza, którego pewność siebie i arogancja doprowadziły do upadku. Historia mówi o planie dywersji na Gomezie co za tym idzie jego abdykacji. Kilka literówek, niewielka ilość błędów ortograficznych oraz dobrze zbalansowana i harmonijna fabuła sprawiają, że w opowiadanie Maximusa można się wczytać więcej, niż tylko jeden raz. Sporo nieoczekiwanych akcji i zachowań, to główny atut tego opowiadania, zachęcam do przeczytania.

Streszczenie
Utwór nawiązuje do planów dywersji Gomeza, który przez swoje tyraniczne rządy chcę podporządkować sobie całą kolonię. Bezimienny, obok Saturasa przewodnicząc w akcji dywersji prosi o pomoc Xardasa, mistrza mrocznych sztuk by pomógł im w walce z nim. Mimo sprzeciwu Saturasa Xardas dołącza do grupy organizacyjnej, nawiązuje kontakt z Orkami, które dołączają do sił Xardasa. Misternie przygotowany plan został wykonany bez zarzutu, nekromanta wraz ze swoją armią pokonał magnatów, a Bezimienny w walce z Gomezem wygrał, zostawiając byłego już dyktarora na pastwę losu.
------------------------------------------------------------------------------
Alternatywna historia bezimiennego autorstwa Seraila
http://www.gothic.gram.pl/forum/index.php/topic,14745.0.html

Najlepsze pod względem stylistycznym i ortograficznym opowiadania na forum, swoją fabułą przedstawia najpierw alternatywną wizję odbicia kopalni a następnie upadku rządu Gomeza. Dużo smaku i wyczucia w opisanych sytuacjach, unornowane elementy sztuki pisarskiej oraz ciekawy pomysł na kontynuację tematu stworzonego przez twórców Gothic. Sama historia odbiega od "prawdziwego" świata Gothic mimo tego każdy średnio rozgarniety gracz poradzi sobie z tym światem, za co ma duży plus.

Streszczenie
Akcja przebiega w znamym nam z Gothic 1 wątku zalania starej kopalni i zajęcia przez Gomeza wolnej kopalni należącej do Nowego Obozu. Bezimienny zostaje schwytany przez strażników ze starego obozu którzy wtrącają go do lochu. Gdy Gomez zaatakował wolną kopalnię Lee wezwał na pomoc ludzi z bractwa, którzy postanowili pomóc zniszczyć Gomeza. W połączonych siłach uderzyli najpierw odbić wolną kopalnię by jeszcze w ten sam dzień zaatakować ludzi Gomeza w obozie. Dzięki byłemu strażnikowi udaję się zastawić pułapkę i wejść do obozu nie postrzeżenie. W starym obozie oddziały połączonych sił nowego obozu i obozu sekty ruszyły w stronę wewnętrznego pierścienia zabijajac każdego, kto wejdzie im w drogę...
-----------------------------------------------------------------------------------------
Opowiadanie - Powrót do Nordmaru napisane przez Russel'a
http://www.gothic.gram.pl/forum/index.php/topic,14201.0.html
Utwór opowiada o fikcyjnym bohaterze, co dodaje pewnej niezależności od Fabuły Gothica, ale jest ono w pewnym stopniu wyjątkowe bo napiane w oparciu o Gothica III. Interpunkcja i stylistyka są przyzwoitę, chociaż kilka braków i dziur dało by się wskazać na pierwszy rzut oka. Spodobała mi się fabuła i pomysł, oraz jego wykonanie, trochę w postaci dziennika.

Streszczenie
Historia mówi o Kernor'rze, niewolniku z południa, który trafił w ręce Ishtarczyków. Uwalniając się spod władzy swoich panów pragnię wrócić do Nordmaru, swojej ojczyzny, spotykając przyjaźnie nastawionych koczowników, niechętnych orków i wiele groźnych bestii oraz nielicznych sojszników na swojej drodzę przedostał się na północ, gdzie czekała go walka... prowadząc armię normaru przeciwko orkom w kopalni stał się przywórdcą i koordynatorem wojsk w klanie młota.
« Ostatnia zmiana: 04 Lipiec 2008, 22:55:18 wysłana przez Tidus »

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Odp: Puszukiwani chętni edycja II
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Listopad 2008, 22:16:26 »
Przez namowę pewnej osoby postanowiono (wreszcie xD) zrobić ponowny nabór osób, które podejmą się czytania i wybrania opowiadań, które powinny się znaleźć na stronie głównej.
Nabór będzie trwać do poniedziałku, a wymagania i zasady macie w pierwszym poście. Proszę się bardzo dobrze zastanowić przed zgłoszeniem się.

Offline Devristus Morii

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Puszukiwani chętni edycja II
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Listopad 2008, 12:56:10 »
hmm... Wreszcie coś zostało zrobione w tej sprawie... Zgłaszam się .;]

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Puszukiwani chętni edycja II
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Listopad 2008, 15:33:40 »
Po przemyśleniu, zgłaszam się. Sądzę, że nadaje się, chociaż sam zdecydujesz. Ale masz pewność, że nie wrócę schlany jak świnia do domu.

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Puszukiwani chętni edycja II
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Listopad 2008, 10:43:06 »
A nie wystarczy zamieścić tych prac zamieszczonych wyżej?

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Odp: Puszukiwani chętni edycja II
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Grudzień 2008, 18:15:01 »
Cytuj
A nie wystarczy zamieścić tych prac zamieszczonych wyżej?
Niet. Pod uwagę będą wzięte jeszcze oceny Tidusa.

Jako że zbyt wielu chętnych nie było (z czego się cieszę - wolę jakościowo, niż ilościowo), to wyboru wielkiego nie mam. Oboje się zgłosiliście i na Was obojgu spoczywa teraz ciężar przeczytania tak wielu prac i wybrania tych najlepszych (stosując się oczywiście do moich wytycznych w pierwszym poście).
Ile tak mniej więcej dajcie sobie czasu na przynajmniej przeczytanie tych prac?
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień 2008, 22:33:34 wysłana przez Boba Fett »

Offline Devristus Morii

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Puszukiwani chętni edycja II
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Grudzień 2008, 18:50:23 »
Powiedzmy 2 tygodnie może mniej...?

Masz aż tyle wolnego czasu? To to będziesz zapie*dalać jak dzika świnia... - [Boba Fett]
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień 2008, 18:51:24 wysłana przez Boba Fett »

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Odp: Puszukiwani chętni edycja II
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Marzec 2009, 15:59:35 »
Panowie Nifrenithil i Devristus - czekam już od końca listopada na efekty Waszej pracy. Doczekać się nie mogę i postępów nie widzę. Mogę wiedzieć, na jakim etapie już jesteście i ile Wam jeszcze potrzeba dni na dokończenie?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Puszukiwani chętni edycja II
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Marzec 2009, 15:59:35 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything