Autor Wątek: Rozterki...  (Przeczytany 2575 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vedymin

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Rozterki...
« dnia: 15 Marzec 2008, 14:39:00 »
Witam.

Na wstępie pragnę zaznaczyc i podkreślic że pisze ten temat gdyż przekopując forum nie znalazłem zadowalającej odpowiedzi.

Otóż planuje wymiane komputera. Mój problem polega na tym że w internecie znalazłem notke z której wynikało jakoby procesory czterordzeniowe nie są kompatybilne z większościa gier dostępnych na rynku. Zatem proszę o wyjaśnienie mi tego. Jeszcze pytanko czy ktoś na forym ma taki procesor i jak się on sprawuje. Z góry dziękuje.

Pozdrawiam.

Offline takashi123

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
Rozterki...
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Marzec 2008, 20:52:02 »
kurcze, mam nadzieje, że to kit bo na tych procesorach mam swoją nadzieję.Znaczy mam inne na oku ale ze słabymi Core 2 Duo , a ja chce Core 2 Quad.Wiem tylko, że Crysis chodzi bo oglądałem niedawno zwiastuny,.Mam nadzieje, że to tylko pic na wode z tym , zę te procki niechodzą jna grach

Forum Tawerny Gothic

Rozterki...
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Marzec 2008, 20:52:02 »

Offline Los_Emilos

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
Rozterki...
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Marzec 2008, 03:04:17 »
Tu chodzi o to że jak wychodził Pentium D (pierwszy dwu-rdzeniowy) to też nie był kompatybilny z grami bo one wykorzystywały tylko 1 rdzeń a drugi zostawał dla systemu/internetu. Osobiście uważam że jeśli procesory AMD trzy rdzeniowe będą tanie można się nimi zainteresować. 2 rdzenie do gry a jeden dla reszty (i tak będzie marnotrawiony).

Offline Brecho

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 102
  • Płeć: Mężczyzna
Rozterki...
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Marzec 2008, 18:15:56 »
To prawda. Ich wydajność jest w grach mniejsza od dwurdzeniowych odpowiedników, przez brak obsługi gier procesorów czterordzeniowych. Także lepiej kupić tańszy proc 2 rdzeniowy. Będzie i wydajniej i taniej.

Respev

  • Gość
Rozterki...
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Marzec 2008, 19:09:23 »
Boże, co wy wygadujecie. Procesor cztero rdzeniowy jest wydajniejszy od dwu rdzeniowego w każdej grze. Zastanówcie się, wg. waszych chorych opinii, Gothic 3 radziłby sobie gorzej na C2D niż na Pentium 4...
« Ostatnia zmiana: 17 Marzec 2008, 19:10:31 wysłana przez Respev »

Respev

  • Gość
Rozterki...
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Marzec 2008, 11:01:24 »
Co z tego, że nikt nie robi? Od kiedy to gra nie optymalizowana pod procesor czterordzeniowy będzie działać na nim gorzej  niż na dwurdzeniowym (tak wynika z postu malyxxxla)? Procesor czterordzeniowy jest szybszy w każdym zadaniu od dwurdzeniowego, nawet, jeżeli gra nie jest zoptymalizowana pod cztery rdzenie.

Forum Tawerny Gothic

Rozterki...
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Marzec 2008, 11:01:24 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top